PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni İ30 Fiyatı, Teknik Özellikler Ve Donanım Tablosu

ERSİN
22-Mart-2012, 18:07
Önerilen Anahtar Teslim Satış Fiyatı (TL)*
Fiyatlar ;
YENİ HYUNDAI i30 1.6 GDI STYLE 43.000
YENİ HYUNDAI i30 1.6 GDI STYLE OTM 45.750
YENİ HYUNDAI i30 1.6 GDI ELITE 48.500
YENİ HYUNDAI i30 1.6 GDI ELITE OTM 51.250

YENİ HYUNDAI i30 1.6 CRDi STYLE 50.500
YENİ HYUNDAI i30 1.6 CRDi STYLE OTM 53.250
YENİ HYUNDAI i30 1.6 CRDi ELITE 56.000
YENİ HYUNDAI i30 1.6 CRDi ELITE OTM 58.750

Teknik Özellikler

http://img833.imageshack.us/img833/8016/f33ef5f4216948cfbf0ea42.jpg

http://img687.imageshack.us/img687/4021/e5eca5ec65af41748e9a836.jpg

Mini Site ;

http://www.facebook.com/HyundaiTurkiye/app_298983403507985

Broşür ;

http://hyundaii30.basefbapps.com/i30_lansmanbrsr_LR.pdf

Resim Alıntıdır. Teşekkürler.

ERSİN
22-Mart-2012, 18:08
Araç Bomba Gibi Bomba.. Style Donanım Bile Gayet Yeterli.

pimbo
22-Mart-2012, 18:15
fiyatları biraz yüksek geldi bana hele ki benzinli dizel arası fiyat farkı fazla:blush:

ERSİN
22-Mart-2012, 18:19
Fiyatlar Gayet Güzel , Bu Donanımda Bu Motor Gücünde Başka Araç Yok :) Trafikte Bol Bol İ30 Görecez Gibi Gözüküyor.

maminci
22-Mart-2012, 18:30
Güzel ama:
1-Yakıt verileri fazla iyimser bence, benzinliye spodaki motorun aynısını koymuşlar, kullanan bilir:)
2-Benzinle dizel arasında 7000 tl fark var, çok fazla.

Bir de en üst donanım dizel otm fiyatına ix35 ve spo var, ama biri dizel ve otm diğeri yakışıklı bir suv, müşterinin kafası karışır biraz.

Hb bir araba sedanların çok satıldığı ülkemizde o fiyata çok satmaz, kullanıcı memnuniyetini dile getirirse zamanla belki, çünkü o kadar para veren birisi her anlamda genişlik ister, bagaj hacmi de ister.

Kesin olan birşey var ki bu araba yolda uçar, benzinlisi bizimkiyle aynı motor ama 100 kg hafif, dizeli ise 260 tork, sol şerit doldu.

ReNe
22-Mart-2012, 19:22
Elite donanım rüya gibi bence , fiyat a gelirsek orta sekerli geldi bana 52.000 tl olsa iyi olacaktı ...

ERSİN
22-Mart-2012, 20:20
Broşür Ve Mini Site Eklenmiştir.

cer.fire
22-Mart-2012, 20:45
fiyat lar yeni ceed ve ceed sw içinde bir gösterge , style donanımda bile hertürlü güvenliğin standart olması sevindirici , demekki kia ceed sw style donanıma benzeri 50 ila 52 olur ama fiyat yüksek , artık hyundai ile kia eski fiyat cazipliği yok:confused1:

Aknxxx
22-Mart-2012, 21:44
pazarlık yapma gücüne kaldı iş :)

c@n
22-Mart-2012, 22:53
fiyat lar yeni ceed ve ceed sw içinde bir gösterge , style donanımda bile hertürlü güvenliğin standart olması sevindirici , demekki kia ceed sw style donanıma benzeri 50 ila 52 olur ama fiyat yüksek , artık hyundai ile kia eski fiyat cazipliği yok:confused1:

Donanımsal baktığınız zaman hala var.... 58 bin tl lik elite donanımında bir golfu bence 70 den aşağı alamazsınız, bu durumda da hala eski fiyat cazipliği var bence... :)

ERSİN
22-Mart-2012, 22:58
Donanımsal baktığınız zaman hala var.... 58 bin tl lik elite donanımında bir golfu bence 70 den aşağı alamazsınız, bu durumda da hala eski fiyat cazipliği var bence... :)
+ VW De Otomatik Şanzıman Artık Yok. Sorun Çıktıgı İçin DSG Şanzıman Getirmiyolar :) Manuel Almak İsterseniz Kapora Verip Fiyatını Bilmediginiz Araç İçin 6 Ay Bekliyorsunuz :D
Focusunda Dizel Otomatigi Yok. Dizel Otomatik Alacak Olanların İlk Tercihi İ30 Olcaktır.

6-7 Ay Sonra Elantra Gibi Ara Paketler Gelir,
Navigasyon 17 İnç Jant Full Deri Koltuk , Koltuk Isıtma Vs De Gelir. Navigasyon Gelmemesinin Sebebini Harita Yokmuş Diye Duydum Ne Kadar Doğru Ne Kadar Yanlış Bilmiyorum :) Oda Dışarda En Kralı 1000 Tl ..

43000 E 10 Numara Bir Araç Alıyorsunuz. Pazarlık Vs Oldumu 42 Ye Alınabilir.. Yeni Araç Alacak Olsam Direk 43000 E Alırdım İ30 u :)

Taner
23-Mart-2012, 01:42
dizel fiyatları yüksek benzinli ise ortalama,

Dimitri
23-Mart-2012, 04:09
Baz Versiyonu Bile Dolu :)

Serdar
23-Mart-2012, 08:13
Aracın full'ü baya donanımlı. Bence pazarlıkpayı var.

cer.fire
23-Mart-2012, 11:16

haklısınız:thumbup1:

mfs
23-Mart-2012, 22:36
7500 lira dizel farkı aşırı tuzlu bencede. ortalama fabrika verilerine göre yılda 30000 km yapan dizel kullanıcısı 6600 lira, 30000km yapan benzin kullanıcısı ise 9300 liralık yakıt sarfiyatı yapar. dizel aracın bakım masrafındaki farkını da değerlendirirsek ödediği farkı 3 yılda ancak amorti edebilir. dizel aracı yılda 30bin üstü km yapanlar tercih etmeli 30bin altı km yapanlar benzinliyi tercih etmeli. işin özeti bu arkadaşlar nacizane fikrim böyle

Aknxxx
23-Mart-2012, 23:08
7500 lira dizel farkı aşırı tuzlu bencede. ortalama fabrika verilerine göre yılda 30000 km yapan dizel kullanıcısı 6600 lira, 30000km yapan benzin kullanıcısı ise 9300 liralık yakıt sarfiyatı yapar. dizel aracın bakım masrafındaki farkını da değerlendirirsek ödediği farkı 3 yılda ancak amorti edebilir. dizel aracı yılda 30bin üstü km yapanlar tercih etmeli 30bin altı km yapanlar benzinliyi tercih etmeli. işin özeti bu arkadaşlar nacizane fikrim böyle

katılıyorum :)

bazı hesaplamaları yapmadan gözlerimi kaparım dizelimi alırım dememeli :)

beni 7500 km de bir servise çağırıyor kia :)

benzinli olanı 15000 de bir :)

herkes kararını kendisi verecek tabi ama arkadaşın dediği gibi aradaki fark kazanç mı yoksa az yakıyor diye zaten kar edemeyeceğimiz parayı kaptırmak mı :)

spo örneğinde olduğu gibi :)

4x4, koltuklar ısıtmalı ve otomatik vites diye 58bin X 2 mi ödenir :)

Mirkan
23-Mart-2012, 23:38
Alsam mı ? Ne yapsam ? :) ...

ReNe
24-Mart-2012, 01:32
aslında hesap tam doğru değil , fabrika verileri değilde gerçek yaşamdan kesit verirsek benzinli araç şeir içinde 30.000 km de 9 bin tlden fazla yakar , dizelde ortalama 6 litreyakar diye hesap yapsak ki benim aracım daha az yakıyor ama olsun . birde satarken benzinliye göre rağbet edecek ve bakım masraflarına derken potansiyel bakım masrafı dizelin pahalı olabilir ama ben 6.5 senedir yağ , filtreler , baskı balata , fren pabuçları gibi klasik bakım yaptırıyorum , triger kayışı yok buji yok gibi avantajlar da var . Dizelin cazibesi eskisi gibi değil kabul ediyorum ama sürüş keyfi de kusura bakmayın atmosferik benzinli ile aynı cümlede kullanmam , benim için daha dizel 1 numara chip avantajını da düşünürsem vazgeçilemez .

Aknxxx
24-Mart-2012, 01:40
bak onu unuttuk :) mazot fiyatları artınca basmaz olduk performansı atladık :)

evet yaa..

tork anlatılmaz yaşanır :)

ReNe
24-Mart-2012, 01:45
http://i-motoring.com/wp-content/uploads/Yeni-i30-ve-Hyundai-Assan-Yonetimi-Umit-Karaarslan-Ali-Kibar-Won-Shin-Chang.jpg

i30 la ilgili bir kaç bilgi vereyim umarım paylaşılmamıştır daha önce .

Değişken hidrolik direksiyon sistemi
Yeni i30, artırılan dinamizminin bir parçası olarak FLEX STEER sistemi ile yenilikçi bir seçenek sunuyor. Bu sistem, Konfor, Normal ve Spor olmak üzere üç farklı sürüş karakteri sunuyor ve sürücüye direksiyon desteği ve tepki seviyesini ayarlama imkânını sağlıyor. Böylelikle sürücü, mevcut sürüş koşulları ve kişisel tercihlerine göre yolculuğun daha keyifli geçmesi amacıyla en uygun seçimi yapabiliyor. Standart olan bu elektrik destekli direksiyon sistemi sayesinde Yeni i30, 10,6 metrelik dönüş çapını 2,85 turla tamamlıyor.
Yeni nesil i30’un tam bağımsız mükemmel süspansiyon sisteminde önde McPherson kovanları arkada ise çok kollu bağlantı kullanılıyor. Hem ön hem de arka süspansiyon, geometrik olarak optimize edilen ve genişleyen iz mesafesinden faydalanıyor ve çok daha iyi hâkimiyet ile yol tutuş sunuyor. Gazlı tip teleskopik amortisörlere sahip Yeni i30’da önde 16 inç, arkada ise 14 inç’lik diskler bulunuyor.

Sınıfının en sessiz otomobili
Hyundai’nin yeni nesil i30’unu tasarlayan mühendislik ekibi, kendine hedef olarak segment lideri otomobilleri belirledi ve ses-izolasyon-titreşim değerleri açısından bir önceki i30’u önemli ölçüde geliştirdi. Bu gelişimler dahilinde titreşimi en aza indirmek amacıyla motor bağlantıları, tahrik şaftı, marşpiyeler ile B-sütunu bağlantıları, köpük dolgulu A-sütunları, kapı menteşeleri ve dış kapı kolları iyileştirildi. Böylece kabin gürültüsü, segmentinin en iyi seviyelerine düşürüldü. Motor sesi rölantide 38 dB’ye, hızlanma sesi 52 dB’ye, yol sesi 64 dB’ye ve rüzgar gürültüsü 63.6 dB’ye indirildi.
Hyundai, ürünlerinin dayanıklılığına ve kalitesine olan güveninin bir göstergesi olarak, Avrupa ve Türkiye’deki tüm müşterilerine sağladığı Beş Yıl Üçlü Bakım garanti programını yeni i30’da da sunmaya devam edecek.

Ses yalıtımı çalışmalarını merak ediyorum tabii direksiyon sisteminide ;)

Aknxxx
24-Mart-2012, 01:52
Pazar kaçta buluşuyoruz :)

ReNe
24-Mart-2012, 01:53
Kepenk açılır biz mağazaya dalarız :P
bazı açılardan çok yırtıcı duruyor söyliyim hemde fotoğraftn beğendim gerçeği kim bilir nasıldır ?

Aknxxx
24-Mart-2012, 01:55
Kepenk açılır biz mağazaya dalarız :P
bazı açılardan çok yırtıcı duruyor söyliyim hemde fotoğraftn beğendim gerçeği kim bilir nasıldır ?

önce satıcı kadına ne bakmak istediğimizi anlatmamız gerekecek ama :p

ReNe
24-Mart-2012, 02:00
Veloster i40 istiyoruz diyim o araştırırken biz rahat rahat incelememizi yaparız :D

Aknxxx
24-Mart-2012, 02:02
Veloster i40 istiyoruz diyim o araştırırken biz rahat rahat incelememizi yaparız :D

abi başımıza iş alırız.. kadının reset tuşunu da bilmiyoruz..:p

ReNe
24-Mart-2012, 02:04
:thumbup:

Dimitri
24-Mart-2012, 07:57
Arkadaşlar Pazar Mı Test Sürüşü :)

ERSİN
24-Mart-2012, 10:49
Bizim Topluca Yaptıgımız 8inde Özhan Abi. Ben Bugün Yapmayı Düşünüyorum Ama.

Dimitri
24-Mart-2012, 11:00
Kaçamak Yapmayın Eger Siz Bgn Giderseniz Bende Pazar Bi Hoş Geldin Diyeyim :) İnş Fazla Sıra Olmaz

ERSİN
24-Mart-2012, 11:12
Kaçamak Yapmayın Eger Siz Bgn Giderseniz Bende Pazar Bi Hoş Geldin Diyeyim :) İnş Fazla Sıra Olmaz

Dayanamıyorum :ohops5:

ReNe
24-Mart-2012, 13:10
:thumbup:

Mirkan
24-Mart-2012, 13:20
Sohbet sayfasına dağılın :D :D :D :D :D :D :D ...

mfs
24-Mart-2012, 20:59
aslında hesap tam doğru değil , fabrika verileri değilde gerçek yaşamdan kesit verirsek benzinli araç şeir içinde 30.000 km de 9 bin tlden fazla yakar , dizelde ortalama 6 litreyakar diye hesap yapsak ki benim aracım daha az yakıyor ama olsun . birde satarken benzinliye göre rağbet edecek ve bakım masraflarına derken potansiyel bakım masrafı dizelin pahalı olabilir ama ben 6.5 senedir yağ , filtreler , baskı balata , fren pabuçları gibi klasik bakım yaptırıyorum , triger kayışı yok buji yok gibi avantajlar da var . Dizelin cazibesi eskisi gibi değil kabul ediyorum ama sürüş keyfi de kusura bakmayın atmosferik benzinli ile aynı cümlede kullanmam , benim için daha dizel 1 numara chip avantajını da düşünürsem vazgeçilemez .

sizinki düşünce şekli ben verilere göre konuştum. aradaki fark inannın o kadar açılmaz benzinli araçta kullandım dizeli de kullandım. bahsettiğim değerler ortalama olarak üç aşağı beş yukarı o kadar gelir. hem i30 da kullanılan gdi motor sportage da gayet tatminkar sonuçlar verdi. dizel arabanın mazot pompası turbo vs. gibi kronik arızalar belli dönemlerde ortaya cıkabiliyor. torq sportif açıdan keyif verdiği doğru ama yukarıdaki verilere dikkat edersek gdi crdi nin bi adım önünde görünüyor, hem sessizliği de dikkate alırsak benzinli daha konforlu. ayrıca düşük hacimli dizel motorlarda otomatik vitesler kullanım hassasiyetine dikkat edilmezse şanzıman problemleri çıkarabiliyor. bu açıdan bakınca sportif keyif veren torq başınıza işler açabiliyor. diğer firmalar üretimi durdurdular . aynı problemlere hyundai ve kia da gebe. ikinci elde yakıt cinsine göre rağbet dağılımı araştırmalara göre çokta farklı değil. herhangi bir marka model aracta benzinli 2011 10-20bin km lerde bir araç alabilirken, aynı fiyatlara aynı aracın dizel 2008 60-70bin km hatta daha fazla km araçlara razı gelmek durumundasınız. yani satarken dizel aracınızın prim yapması için temizliğinin yanısıra düşük km de olması gerekir ki o zaman da dizel için verdiğiniz farkı kaybetmiş olursunuz. kısacası tezimin arkasındayım. şu fiyatlara göre dizel i30 a 30binkm/yıl üstü kullanıcılar ve birde senin söylediğini ekleyelim torq , çip tuning heveslisi kullanıcılar yönelmeli.

ReNe
25-Mart-2012, 01:42
Verilere göre konuştunuzda bende şurayı anlamadım 30.000 km de benzinli araçlar ortalama 8 litre yakar dersek hesap 2.000 tl oynuyor , e satarken de ben dizel arabam var diye fazla km yapıyorsam benzinliaracım varken de aynı km yi yaparım , benzinli diye kullanamıyorsam ne anladım ki ben bu işten ? Şehir içinde ayrıca dikkatli kullanmazsak keyif alalım dersek tüketim yukarılara çıkıyor gdi motor olsun ne olursa olsun fakretmez . Forumda sportage sahibi arkadaşlarımız 9.5 litre lerden bahsediyorlar . Fabrika verileri değilde gerçekyaşam koşullarından bahsetmek lazım . Birde mesela sizin hesabınıza göre dizel araçların potansiyel arızaları var hoş benim hiç biri başıma gelmedi ama benzinli arabaların hiç mi potansiyel arıza sı yok ;) bu potansiyel arıza durumu kullanım şekli ve birazda şans işi malum . o yüzden bence dizel araba hala mantıklı ibre dizelden yana avantajlı . Sizin fikrinize saygı duyduğumu da belirteyim ama bence dizel diyorum ;)

mfs
25-Mart-2012, 12:59
bende sizin fikrinize saygı duyarım istanbul şartları farklı olabilirde, orası içinde 25000km/yıl yaparım daha da aşağı düşmem :) . benim derdim sizi fikrinizden caydırmak değil sürücü profiline göre yön göstermek.

kendi aracımın ort. tüketimi 7,2Lt. Ayda ~2000km kullanımda 800-900 km si şehir içi, gerisi şehir dışı yapıyorum.

DODGE
25-Mart-2012, 13:58
Yıllık "Km" tüketimini 15.000 üstü yapmayan her kullanıcının alması gereken araç aslında Benzinli olmalıdır. Çünkü Benzinli ve Dizel araç arasındaki fark ancak 3-4 senede kapanıyor. Benzinli ve Dizel arasında derken araçların donanımsal özelliklere göre oluşan fiyat farkıdır.
Bu daha önce uzman arkadaşlarca defalarca hesaplanmıştır. Gerçek yakıt verilerine göre ve araçların bakım gibi unsurlar çerçevesinde.
Saygılarımla.

Aknxxx
25-Mart-2012, 15:00
Veee:)

İ30 Test sürüşü gerçekleşti :)

Ayrıntılar Murat eve ulaşınca gelecektir :)

Güzelliği fotoğraftakilerden daha da öte :)

Devamı... Murat...:)

ERSİN
25-Mart-2012, 15:04
Nasıl C Sınıfı HB Nin Yeni Kralımı Geldi Diyorsunuz :D

Aknxxx
25-Mart-2012, 15:15
Cee'd gelene kadar evet diyebiliriz :)

Ve en önemlisi ilk testi gerçekleştiren bir arkadaşımız vardı ve aracı gürültülü bulmuştu..

Arabanın içeri ses aldığı düşüncesine kesinlikle katılmıyorum :)

Yol sesi yok.. Rüzgar sesi duyacak kadar hızlanmadık..

Tek ses gazı kökleyince gelen dizel sesi.. O da bizim dizellerin yanında benzinli gibi geldi bize..

Bizim bu sene yenilenen ve yeni gelen arabalar içinde en sessiz ve en konforlu bulduğumuz Honda Civic ile çok rahat yarışır :)

Civic'in 1. olacağına da kimse garanti veremez :)

ReNe
25-Mart-2012, 15:23
Evet fotoğraflar ve sürüş videosunu hazırlıyorum ;)
i30 un bende koltuklarının konforunu çok beğendim , birde kapılardaki ve dashboarddaki malzemelerin hissiyatı çok başarılı ayrıca radyo klima düğmelerinin basma çevirme hissiyatıda çok başarılı , almak isteyen şimdiden 1 ay sıraya giriyor , çok cüzzi miktarda da indirim var ...

Aknxxx
25-Mart-2012, 15:46
Bu arada :)

Hyundai bakmaya gittik Uçar'a :)

Spo alıp çıkıyorduk..:)

ERSİN
25-Mart-2012, 15:48
İnsan Benide Çağırır :D

Aknxxx
25-Mart-2012, 15:51
Çağırır mı :)

Kaç gündür yazıyoruz gideceğimizi..

Davet mi bekliyorsun :)

Bak işte böyle çekingen tavırlar Murat131team.com da yok Ersin :thumbdown: :p

Not: Bu arada öyle bir team sitesi yoksa ve bundan sonra açılırsa telif isterim :p:p:p:p

ReNe
25-Mart-2012, 16:01
Açıkçası ben Ersin kesin içeridedir diye düşünmüştüm :D
Hacı sportage la Ceed i kapıştracaksın gibime geliyor ;) hoş o turuncu sportageı da nasıl almadın hayret :P

Aknxxx
25-Mart-2012, 16:04
Valla benim yavru da i30 u performans olarak aratmıyor.. Gördün yani..:)

Bu gidişle ben bişi alamam :p

ReNe
25-Mart-2012, 16:09
:D chip jant lastik chip jant lastik chip jant lastik benini yiyeceğim o zaman hazır ol :P

Aknxxx
25-Mart-2012, 16:11
fena olur valla :)

hem daha ucuza gelir :)

yahu sen bana laf yetiştireceğine sunumunu hazırlasana:p

ERSİN
25-Mart-2012, 16:25
Ben Gidemedim Ya Arkadaş Kurbanı Olduk :) Video Foto Çekecek Birinide Bulamadım Kaldı Öyle :D Hafta İçi Sakin Olur Daha İyi Olur :)

ReNe
25-Mart-2012, 16:37
Hazırlandı sayılır 20 dakikaya patlatıyorum bombaları :D

Taner
26-Mart-2012, 01:06
Kullanım olrak bilemem ama bugun aracın içine alışveriş merkezinde oturdum,koltuklar rahat ,gösterge paneli güzel tuşlar dizayn güzel,Halite hissiyatı var kapı kolları üstünde ve dashboardda plastik malzemenin üstü yumuşak malzeme ile kaplanmış,kapı sesi güzel,dizayn güzel , zaten güzelde güzel :D

eksi yanı yokmu ,bana göre var direksiyon simidi deri kaplamaydı ama vinneks gibi bir deri hoşuma gitmedi açıkcası ayrıca boyum 1.87 kilom 120 arka koltuğa oturduğumda başım nerdeyse tavana değiyordu kasislerde kesin vurur,iri yarı bir aileniz varsa önermem.Bunun haricinde sınıfında başarılı olacağına inanıyorum özelliklede fiyatlarda kolaylık yaparlarsa.Ceed bu arabadan ucuza satılmazsa zor satar çelik motor.

Dimitri
26-Mart-2012, 08:22
Dayanamıyorum :ohops5:

Aöf Yi Ekersem Ben Biliyorum Sana Yapacaklarımı Ufaktan Ufaktan 2.5 - 2.5 Kaçarsın :D

Ben Gidemedim Ya Arkadaş Kurbanı Olduk :) Video Foto Çekecek Birinide Bulamadım Kaldı Öyle :D Hafta İçi Sakin Olur Daha İyi Olur :)
Öğlen Gel Erk' E Gidelim :D

ERSİN
26-Mart-2012, 10:09
Bugünmü ? Ben Seni Ararım İşim Olmazsa Gideriz.

Aknxxx
26-Mart-2012, 20:45
8 Nisan'daki toplantı iptal olmaz umarım :)

herkes o tarihe kadar kaçamak yapmadan duramayacak anlaşılan :)

ERSİN
26-Mart-2012, 20:47
Yok Yok İptal Olma Durumu Yok :)

c@n
26-Mart-2012, 20:51
Bugün gittim test ettim... Araba olmuş ama bana Rio ma ilk oturduğum zaman verdiği zevki vermedi.... Birde dpf motoru öldürmüş, çekiş eski 128 liklere göre başarısız....

Ama sessizliğine diyecek birşey yok, o konuda araba çağ atlamış, tabi donanım olarakta...

ReNe
26-Mart-2012, 20:54
Can sende bizim gibi otomatik viteslisini mi kullandın ?

c@n
26-Mart-2012, 20:55
Aynen Murat kardeşim....

Aknxxx
26-Mart-2012, 20:56
Can oyuncağı bol bi araba olmuş :)

bir de kimse neden bu arabayı aldın diyemez bence i30 tercih eden birine:)

Güzel olmuş güzel...:)

ERSİN
26-Mart-2012, 20:57
Ben Daha Test Edemedim Ya :( Ama Dizel Motoruna Aynı Benzinli Gibi Diyolar Tork Ve Güç Eğrisini Yaymışlar Aynı Benzinli Gibi Kesilmeden Devam Ediyormuş.

ReNe
26-Mart-2012, 20:58
Hoş biz 4 kişi otomatik i30 a bindik sonra 3 kişi manuel pro ceed e bindik , pro ceed daha iyi hızlandı , dizel partikül filtresi performans törpülermi bu kadar ?

Aknxxx
26-Mart-2012, 20:59
Can sende bizim gibi otomatik viteslisini mi kullandın ?

Ersin ayarlayabilirsen hem otomatik hem düz olan 2 araç test edelim..

dün Murat'ın yazdığı gibi benim yavru, otomatik i30 u yer gibi geldi bize..

hızlanmada tabi.. son hız için bişi demiyoruz :)

şimdilik :)

Ben Daha Test Edemedim Ya :( Ama Dizel Motoruna Aynı Benzinli Gibi Diyolar Tork Ve Güç Eğrisini Yaymışlar Aynı Benzinli Gibi Kesilmeden Devam Ediyormuş.

dizel motor kesiliyor mu ki ?

ReNe
26-Mart-2012, 20:59
Evet biraderim pro ceed > i30 otomatik ama bir gerçek daha var
benim cerato > pro ceed+i30 ara hızlanmada :P

Aknxxx
26-Mart-2012, 21:00
Hoş biz 4 kişi otomatik i30 a bindik sonra 3 kişi manuel pro ceed e bindik , pro ceed daha iyi hızlandı , dizel partikül filtresi performans törpülermi bu kadar ?

Hacı 4 derken :)

showroom yetkilisi elemanı ben cebime sokardım laa:)

onu sayma o etkilemez hızlanmayı :p

ERSİN
26-Mart-2012, 21:01
Yani Benzinli Gİbi Durmadan Koşamıyor :D Bende Dizel Hastasıyım Ama Benzinin Hakkını Yememek Lazım. 4000 Üstüne Hiç Kesilmeden Aynı Benzinli Gibi Hızlanıyormuş.
Bu Aracın Performansının En Büyük Kaybı Ağırlıgı 1.5 Tonun Üstünde Ağırlıgı Var + 4 Kişi Eder 1800 Kg :) Birde Tam Otomatik Şanzıman Eklenince. O Performans Bile Güzel

Aknxxx
26-Mart-2012, 21:02
Evet biraderim pro ceed > i30 otomatik ama bir gerçek daha var
benim cerato > pro ceed+i30 ara hızlanmada :P

stock Proceed > i30 > stock cerato american :p

gazihan cerato > proceed > i30 :)

gazihan Proceed >>>>>>>>>> gazihan ceratocuk > i30 :)

nasıl denklem ama :p

c@n
26-Mart-2012, 21:03
Akın kardeşim araç gerçekten güzel, aynen dediğin gibi kimse neden i30 aldın diye bir soru ile karşılaşmaz....

Ama direksiyondan sürüş modu seçme olayı çok beğendiğimi belirtmek isterim bu arada...

gazihan yeni kia rio... :D:D:D:D:D denkleme ekleyelim...

ReNe
26-Mart-2012, 21:04

:D hahahaaaa sen megachips yapana kadar kral benim :D

Aknxxx
26-Mart-2012, 21:06
Yani Benzinli Gİbi Durmadan Koşamıyor :D Bende Dizel Hastasıyım Ama Benzinin Hakkını Yememek Lazım. 4000 Üstüne Hiç Kesilmeden Aynı Benzinli Gibi Hızlanıyormuş.
Bu Aracın Performansının En Büyük Kaybı Ağırlıgı 1.5 Tonun Üstünde Ağırlıgı Var + 4 Kişi Eder 1800 Kg :) Birde Tam Otomatik Şanzıman Eklenince. O Performans Bile Güzel

abi performans çok da kötü değil :) moral bozmayalım..

bunu manuel vitesle bi denemek lazım..

Can :)

o imzadaki ??? hp ne demek oluyor tam anlayamadım :)

hazırlıklar başladı mı :)

ReNe
26-Mart-2012, 21:07

Bizim bu koreliler c segmentinde acilen diete girmesi lazım , astra ya söylenirken i30 1515 kg of of ki ne of ...

abi performans çok da kötü değil :) moral bozmayalım..

bunu manuel vitesle bi denemek lazım..

Can :)

o imzadaki ??? hp ne demek oluyor tam anlayamadım :)

hazırlıklar başladı mı :)

3 haneli soru işareti 115 hp olabilirmi :D

c@n
26-Mart-2012, 21:08
118.1 olabilir.... :D:D:D:D:D:D:D:D:D 280 nm tork olabilir.... :D:D:D:D:D

Aknxxx
26-Mart-2012, 21:09
1515 kg nedir yahu :)

hiç göstermiyor kilosunu ama :p

118.1 olabilir.... :D:D:D:D:D:D:D:D:D 280 nm tork olabilir.... :D:D:D:D:D

İçim kıpı kıpır oluyor..:)

155 Hp beni çağırıyor :)

c@n
26-Mart-2012, 21:10
Senin araba muhteşem oluyor.... Ben senin yerinde olsam şimdiye 50 kere yaptırmıştım....

Aknxxx
26-Mart-2012, 21:13
Senin araba muhteşem oluyor.... Ben senin yerinde olsam şimdiye 50 kere yaptırmıştım....

ben de 50 kere yaptırmıştım :)

ama...

yaptırınca ben duramam..

ben durmazsam karım kızar :)

karım kızarsa beni boşar :)

115 hp = mutlu bir yuva :)

155 hp = özgürlük :p

c@n
26-Mart-2012, 21:14
Özgürrrlükkkkkkk....... :D:D:D:D

http://youtu.be/ZW0ov3i8mVA

dyno üstünden bir video.....:D:D

ReNe
26-Mart-2012, 21:16
ben de 50 kere yaptırmıştım :)

ama...

yaptırınca ben duramam..

ben durmazsam karım kızar :)

karım kızarsa beni boşar :)

115 hp = mutlu bir yuva :)

155 hp = özgürlük :p

Akın gör gör millet nasıl chipliyor , içindeki şeytanı salıveriyor :P

ERSİN
26-Mart-2012, 21:18
:ohops5::ohops5::ohops5::ohops5:Denklem Süper

Dimitri
27-Mart-2012, 07:33
Kaçamak Yapıcaktık Ama Gene Olmadı Ersin Beddua Mı Ettin Yoksa :)
Ama Ama 8 Nisandan Önce Mutlaka Test Edicem :)
Çalıştığım Yerden Arkadaşlar Test Etmiş Dizel Elite Otomatik Motor Sesi Yok Denecek Kadar Az Dediler İşçilik Katilesini Beğenmişler Birde Hızlanışı Ağır Dediler 128 Bg Gücünde 260 Tork'u Olan Bir Araç Nasıl Ağır Olur ?

ERSİN
27-Mart-2012, 08:59
1.5 Ton Özhan Abi Boş Ağırlıgı + 4 Kişi Eder 1800 Kg :) Birde Tam Otomatik Klasik Şanzıman Daha Ne Olsun..

Dimitri
27-Mart-2012, 11:05
Peki 2.5 Luk Kardeşim :D Sen Ne Dersen Öyle Olsun Teknikte Bilmem :)

Taner
27-Mart-2012, 13:41
Astranın benzinli modelleri için opel ciddi miktarda indirim yapmış 38.000 den başlıyor araba :thumbup:

Hyundai duy sesimizi çek fiyatları aşağıya ,1 elentra 1 de i30 taliplisi arkadaşım var

ERSİN
27-Mart-2012, 14:28
Elantranın Prime Plus Modelini 48000 E Alabiliyorsunuz. Listeye Aldanmayın :)

y.emre
27-Mart-2012, 16:11
hafta sonu inceleme fırsatım oldu gercekten süper bi araç yapmıs hyundai en cok hosuma giden geri vitese taktığımda hyundai ambleminin kalkıp kameranın cıkması ve el freni oldu :)

ReNe
27-Mart-2012, 17:04
Taner Bey Astranın 38000 olan fiyatına istediğiniz renkte araç bulamıyorsunuz birde donanım i30 la baya farklı :(

Taner
27-Mart-2012, 19:57
Taner Bey Astranın 38000 olan fiyatına istediğiniz renkte araç bulamıyorsunuz birde donanım i30 la baya farklı :(

Doğrudur renk olayı,donanımında farkındayım ama fark 5000 tl fark ciddi bir rakam arabada opel sonuçta,algısı hyundai den çok farklı,

Ben benzinli modellerin fiyatının daha makul olmasını beklerdim 43 değilde mesela 41 den başlasa 39 alınsa daha mantıklı,

Ford yeni focus için style donanımda 43.000 e veriyor,3000 tl indirimle,

Anladığım kadarı ile hyundai indirimde pek hevesli değil :mad:

ReNe
27-Mart-2012, 20:07
Biraz pazarlık bırakıyorlar ama donanım yüksek işte , düşük donanım getirmeleri lazım 39-41 ler için sanırım hyundai artık boş araba satmak istemiyor ki bende her zaman bol oyuncaklı araç satın almak isterim ;)

ReNe
27-Mart-2012, 20:42
Ne gibi detaylar mesela Yusuf Bey ? Concept donanımında ki ceed lere göre keyifli donanımlar var araç üzerinde tabii concept donanımlı ceed sahibi için o masrafa değmeyebilir ama bol donanım ve modern tasarım belki pro ceed değil ama 4 kapılı ceedlere iyi alternatif , yeni ceed gelene kadar bence i30 iyi satış başarısı yakalayacak .

ReNe
27-Mart-2012, 21:13
Fiyat makul ama akranları gerçekten çok pahalı ve yine biliyoruz ki jant , far sistemi , navigasyon gibi donanımları yavaş yavaş pompalayacaklar tabii fiyatta yukarı çıkacak . Compact segmentte pek görmediğimiz şeyler koltuk hafızası ve sağ ön koltuk elektrikli ayar mekanızmaları . Birde biz otomatiğini kullandık kick down ile 4500 devirlerde vites atıyordu boyna araç araç dizeldi tabii . Yapmayın gözünüzü seveyim insaf elite donanıma boş diyorsunuz :)

ReNe
27-Mart-2012, 21:36
Yusuf Bey ben demek istediklerinizi anlıyorum ama kia da ceed i getirdiğinde manzara buna çokyakın olacak , araba fiyatları yükseliyor ama hala rakiplerinden iyiler benimde demek istediğim bu sadece , eski modellerle değil de işte kendi jenerasyonu araçlarla mukayese etmek en doğrusu ;)

Aknxxx
28-Mart-2012, 00:53
merak etmeyin ben uçar yetkilisine gerekli uyarıları yaptım :)

adam resmen bizi bu kadar kırmayın dedi bana :)

ben kırmak için söylememiştim sözlerimi ama yanlış anlaşıldım :)

fena da olmadı :)

c@n
28-Mart-2012, 19:21
Akın sonuçta seni hangi arabanın içinde göreceğiz... :D:D:D:D:D:D spo, i30 yoksa insignia..... ??????? :D:D:D:D:D

ERSİN
28-Mart-2012, 19:58
Akın Abi Biz Uzakdoğucuyuz Batıyla İşimiz Olmaz :D

Aknxxx
07-Haziran-2012, 01:26
Önerilen Anahtar Teslim Satış Fiyatı (TL)*
Fiyatlar ;
YENİ HYUNDAI i30 1.6 GDI STYLE 43.000
YENİ HYUNDAI i30 1.6 GDI STYLE OTM 45.750
YENİ HYUNDAI i30 1.6 GDI ELITE 48.500
YENİ HYUNDAI i30 1.6 GDI ELITE OTM 51.250

YENİ HYUNDAI i30 1.6 CRDi STYLE 50.500
YENİ HYUNDAI i30 1.6 CRDi STYLE OTM 53.250
YENİ HYUNDAI i30 1.6 CRDi ELITE 56.000
YENİ HYUNDAI i30 1.6 CRDi ELITE OTM 58.750

:)

Model
Önerilen Satış Fiyatı(TL)

YENİ i30 1.6 GDI STYLE 43.900 TL
YENİ i30 1.6 GDI STYLE OTM 46.800 TL

YENİ i30 1.6 GDI ELITE 49.900 TL
YENİ i30 1.6 GDI ELITE OTM 52.800 TL

YENİ i30 1.6 CRDi STYLE 51.400 TL
YENİ i30 1.6 CRDi STYLE OTM 54.300 TL

YENİ i30 1.6 CRDi ELITE 57.400 TL
YENİ i30 1.6 CRDi ELITE OTM 60.300 TL

Aknxxx
02-Temmuz-2012, 22:36
Bugün öğrendiğime göre yarından itibaren kampanya başlıyor Hyundai modellerinde..

Fiyatlarda indirime gideceklermiş..

Bakalım ne kadar olacak :)

turkeril
02-Temmuz-2012, 23:34
Bakalım ne kadar inecek.

Bu arada arkadaşıma 60,350 tl olan i30 elite AT'yi 57'ye aldık. Çarşamba teslim alacağız.

Aknxxx
05-Temmuz-2012, 01:20
Fiyat güncelleme 3 gün sürer mi yahu :)

cer.fire
05-Temmuz-2012, 08:15
Valla yeni aldık dun 128 consept at sr sw üstelik 52 ye
Simdi bu araba yıl sonunda yeni kasa ile 65 deniyor

Gündüz fari geri görüş on park sensörü oto koltuk 13 bin tl ben buna cok diyorum
Kaldiki rakiplerinden iyi ona lafım yok
Ama ben olsam 52 ye 2011 selestive Mondeo 2.0 dizel alırım veya bircok alternatif var
Bu kia Hyundai Vw Ford Opel icinde geçerli
D segmenti 1 yasında cok araba var o paralara anlatmak istediğim bu
Ben cok iyi anlıyorum zaten belirtiyorumda ama cok pahalı oldu araçlar malesef

yusuf bey dediğiniz gibi kia ve hyundai modellerinin fiyat seviyelerinde artık o kadar çok alternatif varki seçim kolay değil. birde kia ve hyundai de dizel sedan olmaması , sedan dizel alıcaları için çok kötü oldu.

Aknxxx
05-Temmuz-2012, 20:30
Hyundai'den indirim bekliyorduk...:mad::mad::mad:

Veee..

İnsignia 55.341,04 TL...

Oldu mu şimdi...:thumbdown:

c@n
05-Temmuz-2012, 20:55
Al insignia yi yola devam et bence.....

Sent from my HTC One X using Xparent ICS Blue Tapatalk 2

Aknxxx
05-Temmuz-2012, 22:21
Kardeşim 6 ay sonra makyajlanacak diyorlar..

Sıfır araba aldım derken çooook moralim bozulur valla..

ReNe
06-Temmuz-2012, 01:06
E o yüzdende fiyat inmiş olabilir ;)

Aknxxx
06-Temmuz-2012, 21:39
Tatil için kiralamak istemiştim ama insignia pek kiralanan bir araba değil..

Ben de bu akşam Dizel Otomatik Citroen C5'i aldım..

2012 model 32Bin KM de beyaz renk..

8 gün bende..

Bakalım neye benziyormuş :)

İlk aldığımda gündüz ledleri yanmıyordu..:thumbdown:

Bana çooook büyük bir eksiklik olarak hissettirmişti:)

Ama menüden kapatmışlar..

Hemen aktif hale getirdim :)

ReNe
06-Temmuz-2012, 22:13
Vay hiç bir şeyde kaçmıyor artık senden :D mini uzun dönem test yazısı bekliyoruz :)

Aknxxx
06-Temmuz-2012, 22:23
Hacı bu akşam Sabiha Gökçen kadıköy yaptım..

E5 trafiğinde...

Dizele otomatik olmuyor gibi geldi bana..:)

Motor çevirmek istiyor ama şanzuman engelliyor gibi..

Bir de start-stop uyuz etti beni..

Arabanın burnu yokuş aşağı, ben arka arka parketmeye çalışıyorum..

arabayı geri vitese alıp az geri...

olmadı az ileri kaydırayım diye frene basıyorum..

ayağım frende öne kaymasına izin verirken motor stop ediyor hemen..

frenden çek motor çalışsın şanzuman geri vitesi algılasın araba kaymayı bırakıp geriye gitsin derken ooohhhoooo...:)

Bir de yoğun trafikte ayağın frende durma süresi kısa kısa olduğundan araba bir türlü stop edip etmemek konusunda karar veremiyor..

Devir düşüyor stop eder gibi oluyor sonra vazgeçiyor, motor devri rolantiye çıkmaya çalışıyor yor yor yor....:)

Pek başarılı gelmedi bana sanki :)

Işıklarda filan tamam ama çok kısa duruşlarda motor çalışıp da otomatik vites arabayı hareket ettirene kadar arkadakilerin korna çalmasından başka işe yarıyor mu göreceğim :)

ReNe
06-Temmuz-2012, 22:30
Kapat gitsin kardeşim genelde start stop bizim trafikte çok verimli çalışmıyor , bu arada i30 wagonun avrupada retimi başladı ;) 60.000 hb i30 satılmış avrupada bu kısa zamanda rekormuş ;)

ReNe
31-Temmuz-2012, 02:22
Autoshow dergisi bu sayısında i30 sw nin sürüş izlenimini yazdılar , aracı baya övdüler avrupalı olduğu baya geniş ve kullanışlı olduğu tabii en önemlisi gelişim olarak Hyundai'nin yürümediği resmen koştuğu söylenmiş ...

ERSİN
31-Temmuz-2012, 15:30
Bir Arkadaşım 2 Aydır Araba Bakıyordu. Bagajı Büyük Aile Otomobil Bakıyolardı. Tam Caddy Alacaklardı Son Anda İ30 U Görünce Beklemeye Geçtiler :D

maminci
31-Temmuz-2012, 16:03
Caddy vb araçlar ticari sınıfta, dolayısıyla hız sınırları otomobillerden düşük, alanların bir kısmı bunu bilmiyo, sonra 90 km hızla radara düşünce anlıyo hatasını. Ayrıca caddy ile i30 çok farklı araçlar, bence birbirinin alternatifi değiller:12032il3:

Bu arada opel indirimde sapıtmış:
http://www.opel.com.tr/content/dam/Opel/Europe/turkey/nscwebsite/tr/13_Tools/opel_fiyat_listesi_02.07.2012.pdf

ERSİN
31-Temmuz-2012, 16:18
Evet Zaten Vazgeçmede Bunlarda Rol Aldı.
Hız Sınırı , Her Sene Muayene , Ticari Damgası Vs :)

Aknxxx
31-Temmuz-2012, 20:47
Caddy vb araçlar ticari sınıfta, dolayısıyla hız sınırları otomobillerden düşük, alanların bir kısmı bunu bilmiyo, sonra 90 km hızla radara düşünce anlıyo hatasını. Ayrıca caddy ile i30 çok farklı araçlar, bence birbirinin alternatifi değiller:12032il3:

Bu arada opel indirimde sapıtmış:
http://www.opel.com.tr/content/dam/Opel/Europe/turkey/nscwebsite/tr/13_Tools/opel_fiyat_listesi_02.07.2012.pdf

Marka 2. elini mahvetti..

Geçen sene 65 bin TL alıp ucuza aldık diyen insigniacılar var..

Şimdi küfür ediyorlar..

Vw de ise 2-3 ay öteye sıra verdiğinden 2. eli sıfırından daha pahalı :)

ReNe
01-Ağustos-2012, 00:36
Çok seviniyorum valla bu ne arkadaş ürüne para verelim artisliğe değil :D

Aknxxx
04-Ağustos-2012, 01:56
Hyundai yine fiyat listesini güncellemeye karar vermiş..:)

Bakalım sonuç ne olacak :)

ReNe
04-Ağustos-2012, 03:03
4 temmuzdan beri güncelleme yok :D Kia Haziranda 979 araç sattı ocaktan itibaren ise 4995 adette , Hyundai ise haziranda 2307 adet , ocaktan beri 9140 adette yani satışlar geçen seneye göre düşük devam ediyor , aralık ayına kitleneceğiz artık ;)

ReNe
10-Temmuz-2013, 12:14
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/1013580_484903911598598_1878952768_n.png

Ve i30 a led arka farlar gelir ;)

cLippeRship
10-Temmuz-2013, 17:56
Ceed in arkası i30 olacak tadından yenmez vallahi :)

heh
10-Temmuz-2013, 18:10
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/1013580_484903911598598_1878952768_n.png

Ve i30 a led arka farlar gelir ;)

Böyle süper olmuş.:thumbup:

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi