Hoşgeldiniz, Üye Olmak İçin Tıklayınız Üye Ol Butonuna Tıklayın Ve Club'e Katılın.

Lovato Otogaz Sistemleri  

Sayfa 1/7 123 ... SonSon
70 sonuçtan 1 ile 10 arası
    clickto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    OTAK
    Ad Soyad
    KEMAL
    Araç Modeli
    yok
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Standart 2011 Kia Cerato Comfort

Merhaba arkadaşlar,

Kia Cerato 2011 Comfort modelini LPG ile birlikte almayı düşünüyorum. Kullanan arkadaşlar bu aracı tavsiye eder mi? Özellikle performans, yakıt tüketimi ve konforundan memnunlar mı? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Vesuv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul
    Ad Soyad
    Fatih Küçük
    Araç Modeli
    Pro Ceed
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı

Alıntı clickto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Kia Cerato 2011 Comfort modelini LPG ile birlikte almayı düşünüyorum. Kullanan arkadaşlar bu aracı tavsiye eder mi? Özellikle performans, yakıt tüketimi ve konforundan memnunlar mı? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Kardeş,

Ben bu aracı bir kaç farklı yerde denedim ve kesinlikle performans konusunda memnun kalmadım, araç kesinlikle söylenen beygir gücünü üretmiyor. Bir deneme surüşü yapmanızı tavsiye ederim almadan önce, kesin ve kesin 1,6 gibi gelmeyecek size

Serdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Ad Soyad
    Serdar
    Araç Modeli
    Sonata
    Ettiği Teşekkür
    39
    65 mesaja 124 teşekkür aldı

Aramıza hoşgeldiniz, i30 ile aynı motora sahip olan Cerato yakıt ve performans olarak segmentinin en tatminkar motoruna sahiptir. Düşük devirlerde güçsüz ancak çok ekonomik, yüksek devirlerde ise değişken sübap zamanlaması nedeni ile oldukça performanslıdır. LPG olarak kore araçları piyasadaki en uyumlu araçlardır. Kore'de benzin tesisatı olmadan sadece LPG ile çalışacak şekilde üretiliyorlar.

endrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Hatay
    Ad Soyad
    Ender Reyhan
    Araç Modeli
    Kia ceed
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Alıntı Serdar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aramıza hoşgeldiniz, i30 ile aynı motora sahip olan Cerato yakıt ve performans olarak segmentinin en tatminkar motoruna sahiptir. Düşük devirlerde güçsüz ancak çok ekonomik, yüksek devirlerde ise değişken sübap zamanlaması nedeni ile oldukça performanslıdır. LPG olarak kore araçları piyasadaki en uyumlu araçlardır. Kore'de benzin tesisatı olmadan sadece LPG ile çalışacak şekilde üretiliyorlar.
    arkadaşıma katılıyorum.aracımızın düşük devirlerde atak olmaması bir nevi yakıt tüketimini düşürüyüor.ama yüksek devirlerde ivmelenmesi çok iyi ve 126 hp yi fazlasıyla hissetmenizi sağlıyor.dizel seçeneğinin olmamasını da buna bağlayabiliriz.buradaki amaç bu sayede (düşük devirde az güç yüksek devirde fazla güç) daha az yakıt tüketimi ve dizele bir nebze ihtiyaç duyulmaması.eminimki bu teknoloji diğer markalar tarafından taklit edilecek.iyi yoldayız emin olabilirsiniz.

Yer
    OTAK
    Ad Soyad
    KEMAL
    Araç Modeli
    yok
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Cevap yazan arkadaşlara teşekkürler. Bir konuda daha fikirlerinizi almak isterim. Ceed Cool crdi (90bg), Cerato Comfort LPG kiti takılı, bu iki araç arasında hangisini tercih etmeliyim sizce? Aldığım fiyatta 500 TL Ceed daha pahalı.

Cerato bagaj hacmi, görünüşü, beygir gücü, konforu gibi özellikleri nedeniyle ağır basıyor.
    Ceed yakıt ekonomisi, istediğim yere girebilme özgürlüğü, istediğim zaman satabilme özgürlüğü nedeniyle ağır basıyor.

Birde Cerato'nun LPG li olarak yapılmış bir motor gücü ölçümü vb. bilgi varmıdır acaba?

broker_1234 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    güler
    Ad Soyad
    yavuz
    Araç Modeli
    Cee'd cool dizel 2011
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Hocam kesinlikle ve kesinlikle cee'd al derim.Çünkü ben bundan tam 55 gün önce senin durumundaydım, cerato ya vurulmuştum.Birde adamlar lpg kiti takacaz dedi.33.000 tl ye bitirdik pazarlığı.Ertesi gün banka işlemleri falan çoğu şeyi hallettik, o arada satıcı dediki hocam dışarda deneme aracı var ,istersenin deneyin dedi.Ve hayatımın en büyük hayal kırıklığını yaşadım.Araç benim aldığımm aracın aynısıydı, lpg vardı.Aracı çalıştırdım, 1,2,3 derken 5 vitesi buldum ama gaz pedalı dipte araba gitmiyor, yanlışlık var dedim 3 e aldım yüklendim düz yolda tık demiyor, resmen şok oldum,başımda kaynar sular döküldü, ben bu araçla ne yaparım diye...
    Neyse hemen döndük , ben vazgeçtik almıyoz dedim, ama kredi çekildi, parayı verdik, imza attık, hadi o zaman size cee'D verelim dediler.750 daha verdiö, 90 bg cool dizel aldım..Araç mükemmel..Tek kelime ile söylüyorum cerato ile kıyaslamak bile ayıp Cee'd i...
    Kesinlikle cee'd alınj hocam, km de 13o krş mazot yakıyor daha ne diyeyim

Yer
    OTAK
    Ad Soyad
    KEMAL
    Araç Modeli
    yok
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

sayın broker, cevabınıza teşekkür ederim. cerato ile test sürüşü yaptım ama lpg li değildi. Lpg lisini bulsam onunla yapsam daha iyi olurdu ama... bu kadar güç kaybı varsa elbette tercihim olmaz rüyasına yatayım bakalım bu gece. rüyamda hangi arabaya binersem onu alacam artık kararsızlık yaşadıkça iyice kafası karışıyor insanın.

ayrıca bir şey daha dikkatimi çekti internette bir sürü 2010 ve 2011 cerato mevcut en yükseği de 10000 km civarında. bu durumda insanın kafasını kurcalıyor.

satış yapan arkadaş da ceed önerdi, hatta bir çalışanla daha konuştum o da politik bir dille ceed dedi.

peki cool verdiyonda aracın ivmelenmesi nasıl? özellikle sollamalarda vb. sıkıntı hissetiriyor mu?

broker_1234 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    güler
    Ad Soyad
    yavuz
    Araç Modeli
    Cee'd cool dizel 2011
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

hocam performans konusunda kesinlikle sıkıntınız olmasın, araç 90 bg ama gerçekten ben bayılıyorum performansına.Yani 90 bg böyle ise 115 bg lik motion nasıldır allah bilir.Benim param yoktu,yani 3000 lira daha verip motion alamadım, zaten tek farkı 115 bg olması ve çelik jantı.Ben zaten çelik jant taktırdım, fiyata dahil, ayrıca 300 tl lik cam filmide taktırdım.115 bg lik olan daha iyidir ama bana 90 bg bile çooooook ama çook iyi geliyor..

ZSARA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Antalya
    Ad Soyad
    ZSARA
    Araç Modeli
    Kia Cee'd 1.4 CVVT - 2011
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Yıllık yapılacak km. 10000'li değerlerin altında ise dizel araç almanın mantıklı olduğunu düşünmüyorum. Ancak "0" km benzinli bir aracada LPG takılmasını kesinlikle mantıklı bulmuyorum. Çünkü aracın aşması gereken, tanıtım kitapçığı değerlerine göre 1000 ama esasında en az 2500-3000 km.lik bir menzil var. Bu menzil benzin kullanımı ile aşılıp aracın alıştırılıp, motorun performans değerlerinin normal seviyelere ulaşmasından sonra (bana göre en az 10000 km yapıldıktan sonra) LPG donanınımı kullanılmalıdır. Zaten "0" km araçlar rodaj dönemini tamamlayana kadar katalog değerlerindeki motor performans seviyelerini sağlayamazlar (tüm marka ve modeller için geçerlidir). Siz zaten alışmamış bir araca birde LPG taktırırsanız motorunuzun performans değerlerini kendi ellerinizle aşağılara çekersiniz.

Ceratolarda bulunan 124 PS'lik motorun araca üstün bir performans sağladığını duymuştum. Zaten araç sınıfındaki en yüksek motor güçlerinden birine sahip.

yusuf yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul
    Ad Soyad
    yusuf
    Araç Modeli
    2011 pro ceed
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

2010 cerato sıfır avrupa yakasında gri renk comfort 30 bin tl lpg li vardı aklınızda bulunsun

Sayfa 1/7 123 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler