Hoşgeldiniz, Üye Olmak İçin Tıklayınız Üye Ol Butonuna Tıklayın Ve Club'e Katılın.

Lovato Otogaz Sistemleri   Bu alana reklam verebilirsiniz
Sayfa 1/5 123 ... SonSon
49 sonuçtan 1 ile 10 arası
    metapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul
    Ad Soyad
    kağan ünkan
    Araç Modeli
    cerato 1.6 crdi
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Standart cerato 1.6 crdi de rölanti sorunu

aracım rölanti devrinde titreme yapıyor ve bu titreme direksiyon da hissediliyor motor devrini 1500 getirdiğiniz zaman titreme kesiliyor.baktırdığım ustalar motor takozlarından olabilir dedi ama inandırıcı gelmedi bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum . aracın 2009 1.6 crdi ex comfort 91000 km de

centillboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Ad Soyad
    Serdar BAHAR
    Araç Modeli
    Cerato
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

tam emin olmamakla birlikte sadece bir çok yerde duyduğum bir bilgiyi paylaşmak istiyorum bu araçlarda motor kulakları çabuk çatlama ve kırılma yapıyormuş bunlardan birinden olabilir aracı liftle havaya kaldırıp bunu tespit edebiliyorlar bundan kaynaklı bir titreme olabilir belki bu sadece bir fikir diğer tecrübeli ve uzman arkadaşlar daha detaylı bilgi vereceklerdir mutlaka
    2005 cerato 1.5 crdi advance[/I][/I]

leonine25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    iSTANBUL
    Ad Soyad
    üMİT
    Araç Modeli
    CERATO
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

aynı sorun bendede var tekrar servise gideceğim bakalım ne çıkacak tabi bulabilirlerse
    2009 CERATO 1.6 CRDİ ADVANTAGE

kanikarali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Ad Soyad
    Ali Kanıkara
    Araç Modeli
    Cerato 1,5 CRDİ 2006
    Ettiği Teşekkür
    56
    42 mesaja 56 teşekkür aldı

Usta doğru söylemiş olabilir. Motor'un alttaki bağlantı noktaları lastikli şekilde yapılmış. bu lastikli takozlar zamanla özelliğini kaybedip, sertleşiyor. Kontrol etmekte fayda var. Keşke sorun bu olsa.
    kolay gelsin.
    Lahana, otomobil, veba mikrobu ve yıldız
    hep hısım akrabayız.
    Ve ey güneş gözlü sevgilim, «Cogito, ergo sum» değil
    bu haşmetli alemde varız da düşünebilmekteyiz...

N.H.

Yer
    iSTANBUL
    Ad Soyad
    üMİT
    Araç Modeli
    CERATO
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Bende takozlardan olduğunu düşünüyorum...Motor titreme yapıyorsa takozlar vasıtası ile şaseye iletilmemesi lazım...Hoş 3 yıllık bir arabanın takazununda nasıl sertleştiğine anlam vermiş değilim...Yani kalitesiz malzemeden üretilmiş diye düşünüyorum...Geçen hafta 30000 bakımı için servise gittim titresim sorununu ilettim motor kulaklarında ayar yaptık sorun kalmadı dediler ancak hala titreme var...Buna artı olarak servis sonrası devir ibresi 2000-2100 e civarında ike titresim ön konsolda ses oluşturmaya başladı... Bu hafta tekrar gideceğim sorun hakkındaki gelişmeleri iletirim...

Bakım esnasında yakıt filtremin yeni ceratolarla aynı oldugunu fiyat farkı oldugunu söylediler...Yeni ceratolarda dizel olmadığı servisten cıktıkdan sonra aklıma geldi...Dizel ve benzinli yakıt filtreleri aynımı oluyor?

Alıntı metapar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracım rölanti devrinde titreme yapıyor ve bu titreme direksiyon da hissediliyor motor devrini 1500 getirdiğiniz zaman titreme kesiliyor.baktırdığım ustalar motor takozlarından olabilir dedi ama inandırıcı gelmedi bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum . aracın 2009 1.6 crdi ex comfort 91000 km de
    hocam sen sorununu çözebildinmi?
    Konu leonine25 tarafından (24-Şubat-2012 Saat 17:10 ) değiştirilmiştir.

heh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    kocaeli
    Ad Soyad
    hakan yolaşan
    Araç Modeli
    cerato comfort 2006 crdi 123HP-250NM
    Ettiği Teşekkür
    276
    410 mesaja 453 teşekkür aldı

Yüksek ihtimal sorun motor kulakçıklarında.Titreşimin 1500 devre gelince normale dönmesi normal bir durum değil.Benim aracımda 1000 rpm de titreşim normale dönüyor.Bu devir civarı normal ancak 1500 bence normal değil.

hurricane_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    mugla
    Ad Soyad
    ali çetiner
    Araç Modeli
    06 cerato hatchback dizel
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

bu bana benzer benım aracımda da rolantıde hafıf tıtreme var dıreksıyondan hıssedılebılıyor ama hafıf gaz verınce kesılıyor cok onemsemedım rahatsız etmedıgı ıcın

drangelman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Bursa
    Ad Soyad
    Bekir U. Yavuzcan
    Araç Modeli
    Kia Cerato 2008
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı

ARKADAŞLAR BU BAŞLIKTA ŞİMDİ SORULAR VE CEVAPLAR BİRBİRİNE GİRMİŞ.

BENCE ŞÖYLE BİR ŞEY YAPALIM.

SADECE SORUNU OLANLAR İSİMLERİNİ VE ARAÇ MODELLERİNİ YAZSINLAR.

1-benim.(cerato 2008 dizel-DrAngelman-16 BUY 87)

çünkü bu sorunu ben 2 yıl öncede forum donanımda yazdım.motorda rölanti sorunu ve stop ettiğinizde sallantılı bir şekilde stop ediyor diye belirtmiştim.ancak o zaman kimse bilmediği için bir şey yazmamıştı.

bu sorun bencede motor kulaklardan kaynaklanıyor. eğer çelik motoru sıkıştırırsak ücretsiz olarak değiştirebiliriz.

benim sırf bu nedenle yani motoru stop ettiğimdeki sallantı yüzünden 2 kez garanti kapsamında egzoz spirali değişti.hatta çelik motor ikinci kez değişim yapılacağı zaman ücret alın demiş müşteriden.ancak ben kabul etmemiştim.450 tl idi ücreti.bende ısrarla motor kulaklarınız muhtemelen çatlıyor yada çabuk esneme yapyıyorki buda motorda fazla vibrasyona ve daha sonra altta o vibrasyonu emen ve sesi kesen egzoz spiraline zarar veriyor demiştim.kavga dövüş ücretsiz değiştirmiştim.

bence bu sorun arkadaşlar üretim hatasından kaynaklanıyor.başka bir şey değil.
    bizim motor kulaklarında bir sıkıntı var.

dolayısıyla bence liste yapıp bunu çelik motora mail olarak iletilim hemen.

bekliyorum.

seryılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Denizli
    Ad Soyad
    Erol Yılmaz
    Araç Modeli
    AlfaRomeO 156 Distinctive
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 6 teşekkür aldı

ben Ceratonun acemisiyim,aracımı alalı henüz 3 hafta oldu ve sözünü ettiğiniz olay bende de var.Ben bunu dizel aracın normal özelliği olarak yorumladığım için geçen hafta bakımını yaptırırken servise iletmemiştim.Ancak bu durumun normal olmadığını burada okuduklarımdan anlıyorum.Rolanti devrim 900 civarında,titreme var ama bana asıl garip gelen kontağı kapattığımda arabanın sallanmasıydı,demek normal değilmiş!
    2-Seryılmaz (cerato 2008 dizel-20 ATT 15)

Yer
    iSTANBUL
    Ad Soyad
    üMİT
    Araç Modeli
    CERATO
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Arkadaşlar cumartesi servise (Kartal Tekkar Oto) götürdüm aracı...

ben --- Geçen hafta titreme sorunu söylemiştim motor kulaklarında ayar yapmıştınız titreşimin kesilmesi için ancak titreşim hala devam ediyor...

Servis --- Aracı beraber gözlemleyelim

Ben --- Buyrun oturun direksiyona görün titreşimi

Servis --- Titreşim oldugu ortada ama bu titreşim aracın genel yapısı itibari ile bu şekildedir...

Ben --- Kaç farklı marka araç kullandım böyle birşey görmedim titreşim olsa bile şaseye bukadar iletilmez...Motor kulaklarında bir sorunmu var yoksa?

Servis --- Motor kulaklarını geçen hafta geldiğinizde ayar yaparken bakılmıştır

Ben --- Normalde böyle ise şase sürekli darbe alıyor böyle iş olurmu ,, Başka araç varmı burda aynı kasa dizel görmek istiyorum...

Servis --- 2 adet var gösterilim hemen

Ve araçların içerisine bindim çalıştırdım onlardada aynı titreşim var arkadaşlar...

Ayrıca 2000 devirden sonra torpitodan gelen titreşim sesi vardı onu göstereyim dedim aksilik olacakya Servis elemanı kullanırken titremedi araç... Servisten çıktım 3-4 kilometre gitmedim başladı torpido titremeye

Sayfa 1/5 123 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler