10 Kasım LPG KABLO

04-08 Picanto Hakkında Herşey Buraya!

'Picanto' forumunda vtecmaniaa tarafından 12 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. cLippeRship

cLippeRship Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    7
    Gerçek Ad-Soyad:
    Uğur Öztaşkın
    Araç Modeli:
    Hyundai Accent 1.5 GLS
    Konu tamamda bosch servisiyle ne alaka onu anlayamadım :confused1:

2. suyunsesi

suyunsesi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    80
    Gerçek Ad-Soyad:
    Turgay Bozkurt
    Araç Modeli:
    Kia Venga 1.6 Panorama Plus
    Bu servisin yerini ve adresini öğrenebilir miyim?
    Bana basit bir check Up için 800 Lira fiyat verdi istanbul avcılardaki servis. Değişen her parça için ayrıca ücret dediler.

3. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    800 Lira çok yüksek bir rakam.

4. pacman

pacman Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    ilkay türkay
    Araç Modeli:
    Picanto
    Ben hepsiburadadan aldığım aşağıdaki ledleri monte ettim. Beyaz ışık ile konsol daha güzel oluyor ama Led ampuller duya tam uymadığından biraz uğraş gerektiriyor.

http://www.hepsiburada.com/liste/tr....aspx?productId=otm01a148&categoryId=20024646

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Ocak 2014
  5. ilker_yusuf

ilker_yusuf Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Doğru başlık altında mı oldu bilmiyorum ancak picanto kullanıcılarının görüşleri önemli.
    Bir araçta karar kıldık allah nasip ederse almayı planlıyoruz. Ancak picantolar konusunda tecrübemiz az tavsiyeleriniz nelerdir. 2005 model Araç 75000 km. benzinli 1.1 ex modeli. kazası boyası yok. Tramer ve muayene geçmişi temiz. 3-4 ay kadar önce periyodik bakımı yapılmış. Ama nelere dikkat etmeliyiz? + - si nedir bu araçların? Bayan kullanacağı için doğru tercih midir?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

6. kaleli- 58

kaleli- 58 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    6
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa Oğraş
    Araç Modeli:
    Kia Picanto
    Benim aracın gösterge kısmındaki 2 ampul paylak galiba bir kısmı yanmıyor bu ampül nasıl değişir acaba, Nasıl sökülür gösterge kısmı ??

7. Resikan

Resikan Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
  8. keyman79

keyman79 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Arkadaşlar servis ve özel servis fiyatları şu ara ne durumda? Bilgisi olan varmı? Ağır bakım ne kadar tutar acaba? 2008 Benzinli 1.1

9. silverhawk07

silverhawk07 Servis-Satış Yetkilisi Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    1.000-1100 tl civarı yetkili servis fiyatı tutar..

10. gogolan

gogolan Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    6
    Gerçek Ad-Soyad:
    gökhan uzun
    Araç Modeli:
    kia ceed concept plus dizel otomatik
    arkadaşlar merhaba,

bende yeni bir kia picanto kullanıcısı olarak aranızdayım. 2007 model dizel picanto geçen hafta satın aldım. sizlere danışmam gereken konular var öncelikle picantoculara :)
    arkaya 2 kişi oturduğunda yada araç boşken bir tümsekten yada hafif bir çukurdan biraz hızlı geçince arka tekerler çamurluğa sürtmesi sorunum var. önerilerinizi beklerim. lastik ebatı 175 ve 14 yada 13 lük çelik jant takılı...

11. kiario63

kiario63

Alınan Beğeniler:
    315
    Hoşgeldiniz. Hayırlı olsun ve aktif forumlar dilerim. Bahsettiğiniz sorunu yaşayan birini hiç duymadım. Eminim picanto kullananlar yardımcı olacaktır

tapatalk

12. gogolan

gogolan Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    6
    Gerçek Ad-Soyad:
    gökhan uzun
    Araç Modeli:
    umarım bu sorunu bir an önce çözerim. çünkü canımı sıkmaya başladı. arabadan soğumaya başladım.

13. gogolan

gogolan Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    6
    Gerçek Ad-Soyad:
    gökhan uzun
    Araç Modeli:
    arkadaşlar merhaba,
    picanto ilgili bende bişeyler söylemek isterim. geçenlerde frenlerden ses geliyordu. araca usta baktığında fren balataları yeni olmasına rağmen bitmişti. sebebi ise fren disklerinin küçük olması idi. önceki sahibi tarafından özel serviste fren diskleri ve balataları değiştirmişlerdi fakat, fren disklerini benzinli modelininkinden koymuşlar. halbuki benzinli ve dizel modelleri arasında fren disklerinin ebatları farklıymış. bizde mecburen araca ilk masrafımızı yapmış olduk :) şimdi frenlerim hem sağlamlaştı hem de ses de kesildi. bu arada 4 fren de disk.

14. ser.duman

ser.duman F1 Pilotu

Alınan Beğeniler:
    867
    Gerçek Ad-Soyad:
    sercan duman
    Araç Modeli:
    2008 CERATO COMFORT 1,6 138 HP 320NM
    Geçmiş olsun, her zaman orjinal yedek parça kullanmanızı tavsiye ederim

15. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Güle güle kazasız belasız kullanın aracınızı.Geçmiş olsun.Fark etmeniz iyi olmuş.

Arka tekerleklerin davlumbazları sarkma yapmadı öyle değil mi?Lastik boyutu da araca uygun ölçüde ise geriye çok fazla bir şey kalmıyor aslında.Bir de amortisörleri kontrol etmek lazım.

16. demirelemre

demirelemre Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba ben de aracımı mart 2014 te aldım. 2006 model 1.1 ex benzinli. Aracı tanıdık ustaya gösterdim temiz dedi onun için aldım . Temel bakımları yapıldı (filtreler ve yağ). 166 TL lik benzin ile (shell 97 oktan) 330 km şehir içi yol yapmışım. Bana fazla gibi geldi. Hangi önlemler alınabilir yakıt için öneriler tavsiyeler. Okuduğum kadarıyla tüp sıkıntı çıkarıyor.

17. keyman79

keyman79 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Verdiğiniz rakam fazla. Öncelikle picantolar 97 değil 95 oktan benzin kullanılıyor. Şehir içi, bol dur/kalk ile bir depoyla (ki bir deposu 140 TL ye doluyor) 400/410km. gidiyorum. Şehirler arası ise bir depo ile 540/550km rahat gidiyorum. 330 belki araç yükteyken, 120/140 hız sınırlarını zorlayarak yada çok devirli kullanımda olabilir. Yada başka bir sorun vardır.

18. suyunsesi

suyunsesi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    80
    Gerçek Ad-Soyad:
    Turgay Bozkurt
    Araç Modeli:
    Kia Venga 1.6 Panorama Plus
    Aracımı 2012 de aldım, 2006 model 1.1 benzinli. İlk 2 - 3 ay şehir içinde 100 km. de 7,5 litre yaktım. Ama az benzin yakmayı öğreniyor insan. :) Şuan aldığım ilk günkü performansımdan ödün vermeden kullandığım halde 6 litreye düşürmüş durumdayım. Az biraz daha yumuşak kullanarak 100 km de 5.7 litreye kadar düşebiliyorum. 140 liralık benzinle 460 - 480 km gidebiliyorum. Bunlar benim şehir içi performansım. Yaklaşık 90 - 120 aralığında kullanıyorum. Otobana çıktığımda ara sıra 130 - 140 görüyorum tabi. Şehirler arası kullanımlarımda 4.3 ile 4,7 Litre arası harcadım. Ortalama 110 - 130 km hızlarda kullandım.
    Tüp takmanızı tavsiye etmiyorum. Çok kişiye danıştım bu güne kadar ve bu araçtan anlayanlar da taktırtmayın demişlerdi.
    Öğrendiklerim ışığında aracınızı daha az tüketimle kullanmanızın yolları:
    1- Gaz pedalı ile ayağınız arasında yumurta varmışçasına dokunun. Pedala basma oranınız ile aracın hızlanma ivmesine dikkat ederek aracınızı hızlandırın. Atıyorum 10 üzerinden 10 baskı uygulamanızla 10 üzerinden 1 yada 2 baskı uygulamak aracın hızlanmasında abartı fark ettirmiyor.
    2- Frenlere gereksiz yere basmayın. Bu en önemli noktalardan birisidir. (Atıyorum aracınızı 1 km mesafe kat edebilecek kadar benzin yakacak seviyede gaza basıp hızlandırdınız, O hızda gidiyorsunuz ama daha 100 m. gitmeden firene bastığınızda 900 metrelik benzininiz boşa harcanmış olur. Frene basmasaydınız aldığı o ivme ile aracınız 900 m. daha kendiliğinden gidebilirdi).
    3- Işıklara ve dur-kalklara dikkat ediniz, kırmızı ışğın yanacağını anladıysanız ışıkların dibine kadar gaza basmanın anlamı yok. Harcanan benzine yazık :) Gaza basmayın vites ufaltarak yavaşlatın. Kırmızı yanacaksa oraya kadar gazla gitmenin alemi yok. Aracın kendi kendine yavaşlamasına izin verin. Agresif hızlanma ve frenlemeler çok aşırı yakıt harcatır.
    4- Mümkün mertebe yüksek vites düşük seviye devirle kullanın. Vites ve devir aralığını yumuşak ayarlayın. Aracı agresif kullanmayın. (1700 ile 2700 devir arasını tavsiye ediyorum). Aracınızı 3. viteste 3500 devirle bağırta bağırta kullanmak yerine, 5. viteste 1700 - 2500 devir arasında kullanın. 1. vitesi sadece kalkış için kullanın. 2. vitesi mümkün mertebe çok az kullanın, yol elveriyorsa daha yüksek viteslere çıkın.
    5- Aracın tüm elektrik aksamı benzinden harcar. Mümkün mertebe dikkat edin, dinlemiyorsanız radyoyu, gerekli değilse klimayı veya ışıklı göstergelerinizi kullanmayın.
    6- Klima gereksizse kullanmayın.
    7- Yazın camlarınızı açık kullandğınız taktirde yakıt tüketimini etkileyecektir. Düşük hızlarda sorun olmaz ama 60 km. hızı geçtiğiniz zaman camları kapatmanızı tavsiye ederim. En kötü bir tanesini açabilirsiniz ama onuda camınızın %25 kadar açın. Yarıya kadar açmayın. Çok sıcak ve bunaltıcı ise klima kullanın camların açık olması daha fazla yakıt harcatır.
    8- Aracın tekerlek basınçları ve biçimleri önemli. Aracın kendi orjinal lastik ebatlarında ve basınçlarında kullanın. Yazın kışlık lastik kullanmayın. Yakıtı etkiliyor.
    9- Araca yüklenen ağırlık arttıkça öyle abartı olmasa bile yinede benzin tüketimi artıyor. Tabi çanta ve poşetlerden bahsetmiyorum 60-70 kilonun üzerindeki ağırlıklardan bahsediyorum.
    10- Aracın buji, hava filtresi, motor yağı gibi etkenlerin bakımlarının iyi yapılması gerekir. Bakımları tamamsa, yağ ve filtreler temizse yakıt tüketimi az olacaktır.

KAPSHY ve kiario63 bunu beğendi.
  19. ser.duman

ser.duman F1 Pilotu

Alınan Beğeniler:
    867
    Gerçek Ad-Soyad:
    sercan duman
    Araç Modeli:
    2008 CERATO COMFORT 1,6 138 HP 320NM
    Merhabalar; forum kuralları gereği tanışma bölümünde kendinizi tanıtmanız gerekmektedir

ism@il bunu beğendi.
  20. kiario63

kiario63

Alınan Beğeniler:
    315
    güzel öneriler için tşkler

Bu Sayfayı Paylaş