10 Kasım LPG KABLO

abs ve el fren ikaz lambasi hk.

'Cee'd' forumunda ademkucuk tarafından 22 Mart 2015 tarihinde açılan konu

1. ademkucuk

ademkucuk Sürücü

Alınan Beğeniler:
    15
    Gerçek Ad-Soyad:
    Adem KÜÇÜK
    Araç Modeli:
    Kia Ceed 2012 1.6 Crdi Concept
    Arkadaslar biraz once eve gelirken bir alisveris merkezinde aracimi park ettim hersey normaldi isimi bitirip arabayi calistirdigimda elfren ve abs isigi devamli yaniyor sonmedi tedirgin oldum aracin frenlerinde bir sıkıntı yok ama neden oldu acaba nasıl çözebilirim bilgi verirseniz sevinirim

2. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Geçmiş olsun.Normalde ikisi birbirinden bağımsız ikaz işareti yakar.Ancak el freninizi kontrol ettirin.Herhangi bir sebepten dolayı el freni siz kolu indirseniz dahi çekili kaldıysa ve arka tekerleri ya da her hangi birinin diğer tekerlere göre eksik turda dönmesine sebep oluyorsa abs ikaz lambası yanık kalır.

Aynı şey düz vites araçlarda motor çalışırken lifte kaldırılırsa gerçekleşir.ön tekerlerden hangisini daha rahat bulursa vites boşta da olsa şanzıman çevirir.Tek teker ya da çift teker dönerken diğerleri dönmüyorsa da abs lambası yanar.
    Sizin olay buna benziyor.

3. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Geçmiş olsun.
    1. Arabada herhangi patinaj kayma gibi durumlarla karşılaştınızmı. Ornegin el frenini cekerek dönme, ya da ön tekerin surekli pati cekmesi gibi.
    Eger boyle birsey yoksa abs de sorun vardir. Kontrol edilmesi gerekir. Sorun olarak devreye girmez o kadar.
    2. El frenini indirdiniz ve hareket ettiniz mi. Hizlanma nasil normal mi degil mi. Bu ikisinin ayni anda yanması sanki beraber bir sıkıntılı bir durumun isaretcisi gibi geldi...

4. ademkucuk

ademkucuk Sürücü

Alınan Beğeniler:
    15
    Gerçek Ad-Soyad:
    Adem KÜÇÜK
    Araç Modeli:
    Yok öyle agresif kullanıcı değilim ama bir park etmeden önce sert bir fren yapmak zorunda kalmıştım ama ozamanda yanmamıştı park ederken normaldi araba rahat 2 saat kadar park halindeydi tekrar kontağı çevirince baktım sonmuyor stop edip tekrar çalıştırdım ama sönmedi tedirgin oldum yarında pazar izin günüm heryer kapalı kafayı yerim artık ;(

5. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Bence cok dert etmeyin. Sonucta araba çalışıyor. Yarin bir iki kere daha denersiniz. Olmadı yakinlarda ozel yada yetkili servis varsa bi gozterirsiniz.

6. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Bir de aks körüklerinizi kontrol etmenizi tavsiye ederim.Aks körüğü yırtıldı ise içindeki gres abs sensörünün yanlış görmesine sebep olabilir.
    Ancak hem el freni lambası,hem de abs ikazının aynı anda yanması beni el freni ile ilgili bir sorun bunu tetikledi diye düşünmeye itiyor.

7. ademkucuk

ademkucuk Sürücü

Alınan Beğeniler:
    15
    Gerçek Ad-Soyad:
    Adem KÜÇÜK
    Araç Modeli:
    Şuan çalışıyor sorun yok şimdi kutup başlarını söktüm beynin kablolarını soktum taktım hala ışıklar yanıyor ecu sigortasını söküp taksam faydası olurmu acaba ?

8. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Normalde abs ile ilgili arıza durumu ortadan kalktığında biraz yol aldıktan sonra ışık kendiliğinden söner.Ancak arıza kaydı ecu da kayıtlı kalır.Yarın biraz dolaşıp kontrol edin bence.Işık sönerse anlık bir durum diyebiliriz.Bir de arka fren balatalarını kontrol etmenizi tavsiye ederim.El frenini indirdiğinizde diske yapışık kalıyor mu kalmıyor mu?

9. özkan54

özkan54 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    45
    Gerçek Ad-Soyad:
    özkan
    Araç Modeli:
    diğer
    Seat marka aracımda başıma gelmişti benim de abs ve esp ışığı aynı anda yaNiyirdu sorun sen sor den çıktı disklerden birindeki abs sensoru değişti sorun ortadan kalkti

10. ademkucuk

ademkucuk Sürücü

Alınan Beğeniler:
    15
    Gerçek Ad-Soyad:
    Adem KÜÇÜK
    Araç Modeli:
    Şimdi gece gece aklıma düştü tekrar çalıştırdım test için sürüş yaptım ama bir hafif geldi araba anlatamam inanın direksiyon hakimiyeti sıfır birde ekranda vites geçişleri belirten işarette yok ne oldu canım araba :(

11. ademkucuk

ademkucuk Sürücü

Alınan Beğeniler:
    15
    Gerçek Ad-Soyad:
    Adem KÜÇÜK
    Araç Modeli:

giderken çekmiştim

12. ademkucuk

ademkucuk Sürücü

Alınan Beğeniler:
    15
    Gerçek Ad-Soyad:
    Adem KÜÇÜK
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar aracımın sorunu hala devam ediyor sonunda korktuğum başıma geldi abs beyni arızalanmış servis benden 4250 tl fiyat istedi şaştım kaldım :( beyin tamiri hakkında yardımcı olabilecek bir arkadaşım var mı ?

13. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Geçmiş olsun.Kesin olarak beyin arızalı mıdır?Bazen beyne giden ya da sensörlerden gelen kablo ve soket pinleri korozyon yapabiliyor.O zamanda beyin arızalı gibi emare verebiliyor.Yine de eğer beyin arızalı ise tamiri zor diye duymuştum.Ancak yerine çıkma alternatiflerine bakabilirsiniz.ABS üzerinde yazan parça numarası elinizde mevcut mu?O numara ile çıkma bakabilirsiniz.Ben biraz araştırma yaptım.Aşağıdaki linklerden biri aracınıza uyabilir.Ya da parça numarası varsa yabancı sitelere de bakabiliriz.Ama parça numarası önemli.Bu linklerdeki firmaya arayıp sorabilirsiniz.Daha net bilgi verirler sanırım.Linkler;
    http://www.otoyedekparcaci.net/kia-...30231-589201h650-model-2008-87340-143589.html

http://www.otoyedekparcaci.net/kia-...51151-589201h900-model-2010-22540-143605.html

http://www.otoyedekparcaci.net/kia-...51151-589201h900-model-2010-20300-143606.html

http://www.otoyedekparcaci.net/kia-ceed-abs-beini-d4fbbz275492-1h58930650-model-2011-950-143619.html

http://www.otoyedekparcaci.net/kia-ceed-abs-beini-0265951423-model-2010-15000-143626.html

http://www.otoyedekparcaci.net/kia-ceed-abs-beini-d4fb-1h58930650-model-2011-37040-143627.html

http://www.otoyedekparcaci.net/kia-...0231-58920-1h650-model-2008-73090-143671.html

http://www.otoyedekparcaci.net/kia-...0231-589201h6b0-model-2009-120080-143674.html

Tekrar geçmiş olsun.

14. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    geçiş olsun.
    o ne öyle yahu. çok pahalı...
    bence öncelikle kesinleştirmek lazım. sonra illa değişim ise çıkma bakılabilir...

15. efdal

efdal Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    295
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail MERMER
    Araç Modeli:
    2013 Kia Rio 1.4 hb Fancy (DİZEL)
    Ne yaptınız buldunuzmu

16. ademkucuk

ademkucuk Sürücü

Alınan Beğeniler:
    15
    Gerçek Ad-Soyad:
    Adem KÜÇÜK
    Araç Modeli:
    uzun uğraşlar sonucu çıkmalara güvenemedim yurt dışından bir tanıdığıma aldırdım geldi takdım sorunsuz çalışıyor şuan çok şükür :)

17. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    :)
    Hayırlı olsun.Geri besleme için teşekkürler.
    Geri besleme yapılmayan konular maalesef hiçbir işe yaramıyor.
    Bu konu başkalarının da işine yarayacaktır.En azından linkler.:)

18. ademkucuk

ademkucuk Sürücü

Alınan Beğeniler:
    15
    Gerçek Ad-Soyad:
    Adem KÜÇÜK
    Araç Modeli:
    Teşekkürler :)

Bu Sayfayı Paylaş