10 Kasım LPG KABLO

Benzinli Rio servis ve konsoldan gelen ses

'Rio' forumunda magnanimous85 tarafından 29 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. magnanimous85

magnanimous85 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    6
    Gerçek Ad-Soyad:
    serkan güven
    Araç Modeli:
    rio
    Selamlar arkadaşlar,

Aracımdan son zamanlarda iç aksamından ses gelmeye başladı ilk farkettiğim tam ön camla konsolun birleştiği yerden gelen gıcırtı ve tıkırtı özellikle bozuk yollarda ses beni çileden çıkartıyor bu ve bunun gibi seslere bir çözüm bulan veya serviste düzelttirebilen var mıdır? yardımlarınız bekliyorum.

Bu arada önümüzdeki ay son bakımından itibaren 1 yıl dolacağı için km dolmamasına rağmen bakıma gidicem. aracım şu anda 13.700 km de geçen sene haziranda 6000 km de bakım yapılmış.Hangi servise yaptırmalıyım ve aşağı yukarı fiyat bilen ve dikkat etmem gereken şeyler var mı teşekkürler.

İstanbul / Anadolu yakasında ikamet ediyorum.

2. Armyy

Armyy Sürücü

Alınan Beğeniler:
    66
    Gerçek Ad-Soyad:
    armağan baltacı
    Araç Modeli:
    kia rio 1.4 crdi fancy
    konsoldan ve iç aksamdan gelen sesler bende aracım henüz 100 km.deyken başlamıştı. çok fazla aldırış etmiyorum artık, sesi bulmak için uğraştığınıza değer mi değmez mi bilemiyorum. çünkü çoğu zaman giderilemiyor. çok fazla takılmamaya çalışın derim naçizane bir öneri olarak.

3. yusufclskn

yusufclskn Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yusuf Çalışkan
    Araç Modeli:
    2010 - Rio trend
    Merhabalar Benim de 2010 rio var. bugün itibari ile kontağı açtığım anda 3 defa 2-3 saniyelik sinyal sesi geliyor. her açıp kapamada geliyor herhangi bir fikri olan var mı ? acil bir durum değilse bi kaç gün sonra gidebileceğim servise cenazeden dolayı. Acil ise arabayı kullanmayacam. Teşekkürler

4. RioRio

RioRio Sürücü

Alınan Beğeniler:
    33
    Gerçek Ad-Soyad:
    Anıl Goksun
    Araç Modeli:
    Rio Natty
    Merhaba, bu sorunla ilgili daha önce açılmış konular var. Hatta bir tanesi bizzat bana ait. Dashboard dediğimiz bu kısım ne yazık ki araçlarımızda sert plastik ve soğuk-sıcak havalarda oluşan genleşme-sıkılaşmadan ötürü temas ettiği yerlerde -ön camdan dediğiniz gibi yada konsol içinde iç içe geçen yerlerde bu sesler mevcut.
    Bu sorunu serviste bir ihtimal çözebilirsiniz ama ben uğraşacaklarını sanmıyorum. Söküp takma işlemi yapıldıktan sonra sesler kesilmeyeceği gibi artabilirde. Bu konuyla ilgili forumda tanıştığım bir arkadaşımız, halkalı da bulunan ulukar kia serviste bi ustanın buna nispeten çözüm bulduğunu söylemişti. Hatta servise beraber gittik. Serviste uygulama yaptıramadık fakat en azından fikir aldık. Bir tarafı yapışkan ince şilte bezler var, bu bezi dashboard'ın temas ettiği noktalara uygulandığında sesler ciddi oranda kesiliyor. Bunu bizzat kendim uyguladım. İyi bir sonuç aldım.
    Siz bu uygulamayı servise anlatıp yaptırabilirsiniz.
    2012 modellerde ön camdaki birleşimde bu gıcırtı mevcutmuş, fakat 2013 ve 2014 lerde bu sorunun ortadan kalktığı belirtiliyor - ki benim kullandığım 2014 model, ön cam tarafından ses gelmiyor. Sadece ön konsoldaki parçalarda sıkıntı var. Dediğim uygulama düzgün yapılırsa bu sorunu bertaraf edebilirsiniz diye düşünüyorum.

5. RioRio

RioRio Sürücü

Alınan Beğeniler:
    33
    Gerçek Ad-Soyad:
    Anıl Goksun
    Araç Modeli:
    Rio Natty
    Ek olarak, araçlarımızda sert süspansiyon ve fabrika çıkışlı sert hamurlu lastikler mevcut. Bozuk zeminlerin kabine aşırı yansımasının sebeplerinden biri de bu. Daha kaliteli lastik kullanabilirseniz bu duruma olumlu katkısı oluyor. Bunu tecrübe ettiğim için söyleyebilirim.

6. Kontamine

Kontamine Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    62
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet
    Araç Modeli:
    kia rio
    Hocam sizin dediğiniz yöntemi kendimiz yapabilir miyiz ? Tam olarak nereye koymak gerekiyor o malzemeyi. Ben kia nın servislerine güvenmiyorum da pek. Sırf bu yüzden aracımı satcam o derece rahatsız oluyorum bu sesden
    ,

7. RioRio

RioRio Sürücü

Alınan Beğeniler:
    33
    Gerçek Ad-Soyad:
    Anıl Goksun
    Araç Modeli:
    Rio Natty
    Dediği gibi cam ile temas eden yere müdahale edebileceğinizi sanmıyorum. Diğer kısımları halletmek biraz el becerisi istiyor. Youtube de yanulmıyorsam 2012 model bi kia rio da dashboard üzerinde yer alan gösterge paneli ve teyp bölümünün sökülmesiyle ilgili bi video mevcut.

8. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Kendinizi yeni konu açarak tanışma sekmesi altında tanıttıktan sonra probleminizi ilgili alanda yeni konu ile anlatırsanız forum kurallarını yerine getirdiğiniz için mutlu oluruz.

9. Kontamine

Kontamine Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    62
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet
    Araç Modeli:
    kia rio
    hocam baktım video ya teşekkür ettim ama benim problem cam birleşme yerinde orası çok sıkıntı çıkartıyor diğer yerler sanki nsilikon spreyle azaldı gibi sıkıntı yok. Bu arada benim araç 2013 ama cam birleşme yerinde ses geliyor. bu arabaya ses-yalıtım problemi olmasa gerçekten uzun yıllar kullanırdım ama insana çok kalitesiz araç hissi veriyor bozuk yolda

10. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Bir ara servis bülteni yayınlandı ve şikayet ile gelenlere garantiden ses problemine müdahale ediliyor diye yazılmıştı.Servise götürdünüz mü?

11. Kontamine

Kontamine Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    62
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet
    Araç Modeli:
    kia rio
    60 bin bakımına götürmüştüm kış sonu. Dedim böyle böyle ses var kronik midir size çok şikayet geliyor mu filan diye. Yok filan dediler bir kaç bindi denediler ses yok , yollarda ıslak yazın getirin filan dediler. Anlayacağınız pek ilgilenmediler bende kia nın servisini beğenmiyordum bir daha uğramadım.
    Bu arada hallediyor olsalar nasıl yapacaklar ön gögüsü komple indirmesinler. Sonra satarken sıkıntı yaşamayalım ?

12. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Evet sökerek yapıyorlar.Yaptırıp memnun olan da var,memnun kalmayanda.Arkadaşlar paylaşmışlardı.Konuyu aratırsanız yardımcı olur fikir açısından.

13. Kontamine

Kontamine Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    62
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet
    Araç Modeli:
    kia rio
    tamam hocam teşekkür edderim

14. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Rica ederim.İnşallah problem kalıcı olarak çözülür.

15. tuncayeliguzel

tuncayeliguzel Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    tuncay eligüzel
    Araç Modeli:
    2011 soul
    Merhaha ayni sikayetten bende aracimi servise goturdum gogusu sokup cam birlesme yerlerine sunger tarzi bir uygulama yaptilar ses kesildi gibi suan rahatsiz etmiyor

16. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Güle güle kullanın.İnşallah hep böyle devam eder sessiz.

tuncayeliguzel bunu beğendi.
  17. magnanimous85

magnanimous85 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    6
    Gerçek Ad-Soyad:
    serkan güven
    Araç Modeli:
    rio
    Benim aracım da 2013 model ve göğüsle cam arasında 3 noktada gri renk sünger tarzı 3 adet parça var acaba bahsettiğiniz parça bunlar mı?

18. Kontamine

Kontamine Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    62
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet
    Araç Modeli:
    kia rio
    hocam o parçalardan bende de var. Sanayide camcıya götürmüştüm bende belki hallederler diye adam zaten sünger koymuşlar dedi. Artık fabrikasyon hatasımı yanlış bir yere mi koydular süngeri bilmiyorum ama insana aracı sattırır bu :)

19. D3hs3tt

D3hs3tt Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    242
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ethem Kösem
    Araç Modeli:
    Rio
    Ben de ön konsolu indirttim 2013 aracımı ses yokken hemde çıkmasın diye sadece az tümseklerde çat çat ses geliyordu şu an da tek sorunum o yerinide çözdüm direksiyonnun altı hemen oraya bir işlem yaptırıcam 1.5 ay sonra inş. Burasa inallara götürüyorum aracımı bence iyi servis :)

20. özkan54

özkan54 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    45
    Gerçek Ad-Soyad:
    özkan
    Araç Modeli:
    diğer
    benım aracım 82,000 kmde dedıgınız sesler mevcut ama normal karıslıyorum bırde sıcak soguk cok etkılıyor

Bu Sayfayı Paylaş