10 Kasım LPG KABLO

Bu ses nedir sizce ?

'Teknik ve Faydalı Bilgiler' forumunda guvenmert tarafından 18 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. guvenmert

guvenmert Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Güven Mert Ercan
    Araç Modeli:
    Kia Ceed 2011
    Merhabalar. 2011 model Kia Ceed otomatik şanzıman aracım var.. Aracımın bulamadığım problemi şu: Aracımın kontağını çevirip, belli bir yol aldıktan sonra, (5-10 km) 10-40km/h'da gidince alt taraftar bir sürtünme, takırdama gibi bir ses geliyor. Şunu fark ettim, doğrumu bilmiyorum ama genelde bu ses klimayı açtıktan sonra geliyor. Örneğin bugün yaklaşık 7 km yol yaptım, ama klimayı hiç açmadım ses gelmedi... Klimayı açıp, yol aldıktan sonra böyle bir ses gelir mi Ses sanki bir şeyler yağlanmamış da sürtünüyor gibi... Sizce ne olabilir?
    Not: Ustalara gösterdem, onlar araca binince ses çıkmadığı için bulamıyorlar.

2. Abdiskiou

Abdiskiou Sürücü

Alınan Beğeniler:
    54
    Gerçek Ad-Soyad:
    Abdurrahim aydin
    Araç Modeli:
    Kia cerato 1.6 dsl concept plus 2016
    Klima motoru ses çıkarıyor olabilir ... ceed nasıldır bilmiyorum ama bizim bir abimizin Hyundai accent aracinda ve benim eski Opel vecta 1.8 gl de aynı durum vardı klima motorunu sokturdum düzeldi ...

3. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Klima kompresör kasnağı ve rulmanlarını kontrol ettirin.Kompresörün kendisi de o sesi çıkarıyor olabilir.O zaman kompresör değişimi gerekir.

Bu Sayfayı Paylaş