10 Kasım LPG KABLO

Ceed dizel yarım debriyaj da sürtünme hissi

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda Han4ever tarafından 14 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

1. Han4ever

Han4ever Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    ERHAN SARI
    Araç Modeli:
    CEED CRDİ CONCEPT
    Merhaba,

Ben yeni ceed 1.6 crdi concept aldım. 2012 model ve araç 45.000km de. Özellikle düşük devirde yakalanıp debriyaj ile araca devir vermeye çalıştığımda ayağımın altında karıncalanma gibi bir his uyanıyor. Sanki bir sürtünme oluyor gibi geliyor. Servise sordum ama derdimi tam anlatamadım galiba, aracı test eden arkadaş abi sen gelen uğultulu sesten bahsediyorsun galiba dedi ve bunun şanzımanın temizlenmesi ile ortadan kalkacağını söyledi. Bu araçlarda bir hava deliği benzeri bir şey olduğunu ve oradan toz pislik alabildiğini söyledi. Şanzıman inecek deyince tabi biraz korktum ancak yapılacak olanın temizlik olduğunu ve garanti kapsamında olduğunu söyledi. Biraz garip gelmedi değil.

Bunu duyan ve yaptıran arkadaşlar varsa bilgi verebilir misiniz?

2. pascalim

pascalim Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    2.947
    Gerçek Ad-Soyad:
    Orhan İLYASLI
    Araç Modeli:
    Ceed Consept Plus SW
    Manuelde sıkıntı çıkmaz korkmayın o araç taş gibi ;)

3. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Merhaba.Forum kuralları gereği kendinizi tanışma sekmesinde yeni konu açarak tanıtabilir misiniz.?Teşekkürler.

ism@il bunu beğendi.
  4. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    +1000000

heh bunu beğendi.
  5. Han4ever

Han4ever Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    ERHAN SARI
    Araç Modeli:
    CEED CRDİ CONCEPT
    Merhaba,
    Servise bugün tekrar gittim. Sorun baskı balata arkadaşlar. Bu sorun bazı araçlarda çıkıyormuş, balatada veya baskısında hata var. Gelelim yapılacak işleme ve servisin söylemiş olduklarına.

Şanzıman inecek ve baskı balata temizlenecek. Temizlik sonrasında sonuç alınmazsa, ancak komple baskı balata değişirse sesin gideceğini söylediler. Temizlik garanti kapsamında yapılacak. Ama burası önemli baskı balatada hata olduğunu kabul ediyorlar ancak araç 46.000km civarında olduğu için Kia'nın baskı balatanın garanti kapsamında değişmesini kabul etmeyebileceğini söylediler. Ben aracı yeni aldım. Aracın garantisi devam ediyor. Bakımları yetkili serviste yapılmış. Araç alınırken üzerinde gelen baskı balatada sorun olduğu kabul ediliyor ancak değişiminin kabul edilmeye bileceğini söylüyorlar. Bence müşteri temizlik yapılmasını kabul etmeye bilir ve değişim isteme hakkına sahip olmalı.
    Akşam aracı teslim alacağım, sonucu sizlerle paylaşırım.

Siz bu konuya ne diyorsunuz.

6. Kontamine

Kontamine Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    62
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet
    Araç Modeli:
    kia rio
    Kia servisi işte hocam. Kia yeni araçlarla çok güzel bi değişim rüzgarı yakaladı ama bu servislere yansımadı. Hata olduğunu kabul ediyorlarsa ısrar edin hiç para vermeden yaptırın bence müşteri hiz. vs arayın

7. Han4ever

Han4ever Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    ERHAN SARI
    Araç Modeli:
    CEED CRDİ CONCEPT
    Aracı dün teslim aldım. Baskı balata temizlenmiş, şimdilik ses gelmiyor. Kia ile kapışmaya gerek kalmadı. Ancak 2-3 bin km sonra tekrar yaparsa o kötü olacak. Aracın km'si biraz daha artmış olacak. Yarı ömründe cebimizden baskı balata değiştirmek zorunda kalacağız gibi geliyor.

8. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Geçmiş olsun.İnşallah problem nüksetmez.Aracınızı keyifle kazasız belasız kullanmanızı dilerim.

Bu Sayfayı Paylaş