10 Kasım LPG KABLO

Cerato Sahipleri Tek Başlıkta Toplanalım

'Cerato' forumunda mfs tarafından 15 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. drangelman

drangelman Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    68
    Gerçek Ad-Soyad:
    B.U.Y
    Araç Modeli:
    Toyota Avensis-2014
    ARKADAŞLARLAR SİZLER CERATO FORUMU YAPMIŞSINIZ NE GÜZEL.

AMA NİYE FORUM DONANIM HABERDE REKLAMINI YAPMIYORSUNUZ BUNUN?

CEED SAHİBİ OLANLAR BAKIN NASIL REKLAM YAPIYOR ADAMLAR.

BENİDE LİSTEYE EKLEYİN.

2008 MODEL CERATO CRD. 1.6 115 BEYGİR ADVANCED PAKET

64000KM OLDU ARAÇ.İLK SAHİBİYİM.

BEN EN SON HIZ OLARAK 218 KM Yİ GÖRDÜM KADRANDA.

O SIRADA NAVİGASYON GERÇEK HIZ OLARAK 216 KM Yİ GÖSTERİYORDU.

AYRICA BULMUŞ OLDUĞUNUZ MAVİ LED IŞIKLI CERATO YAZISINI BEN KENDİ ARACIMA 2008 MAYISINDA UYGULAMIŞTIM.

HALENDE ÜZERİNDE DURUYOR.KİM GÖRSE SORAR HEP NERDEN ALDINIZ DİYE :)

2. ser.duman

ser.duman F1 Pilotu

Alınan Beğeniler:
    867
    Gerçek Ad-Soyad:
    sercan duman
    Araç Modeli:
    2008 CERATO COMFORT 1,6 138 HP 320NM
    nasıl duruyo pekı araba uzerınde bende merak edyorum alıp yaptırsam mı dıye ama bırınden gorus aldıktan sonra denemek ıstıyorum

ınceledıkten sonra her sesı duyarsın yada oyle zannedersın.. ben asfalt sesınden baska bı ses duymuyorum

sızın arabada gormustum galıba bu led yazıları ???

3. Mahoni

Mahoni Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    yeni cerato sahipleri, mucurlu yollarda veya yağmur sonrası yollarda oluşan küçük taşlar tekerlekten sıçrayarak çamurlukta çok fazla gürültü yapıyor, şakur şukur çok rahatsız edici, eski arabam 2005 cerato comfortta hiç böyle sorun yoktu, aynı sorunu sizlerde yaşıyormusunuz çaresi bulan varmı.

4. gazman_666

gazman_666 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    24-Gazman_666

5. hkner

hkner Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    merhaba bende varım..
    2011COMFORT (EX). bastan sona okudum.. ne kadar yaktıgından ses olayına kadar.

aracı alırken tup taktırark aldım. stafenellı marka.
    ılk 1000 km yakın benzınle kullandım sonra tupe gectım. bır depo benzınle sehırıcınde 570 km gıbı bır yol yaptım. ondan sonra tupe gectım.. tup 80 ne doluyor. uzun yolda 400 km yaptı. bu ılk aldıgımda sıfırken ıdı ama sımdı uzun yolda ne yakar bılemıyorum. yaza kadarda bılemıyeceıgm buyuk ıhtımalle. ıse gıdıs donus ıcın kullanıyorum. dolmus parası ıle basbasa tuttugu ıcın ezıyet etmıyeyım dıyorum kendıme. 20 tl ıle 80 km yapıyorum. ama boyle bır sehır ıcı olmaz olsun. ev ıle ıs arası 6 km. kac dakıkada gıdılır.olmazya olsun 15 dk. ama ben 30-40 dk gıdıyorum trafık yuzunden. kısaca o 20 tl ıle bırhafta gıdıp gelebılırım rahatlıkla ama malesef.

gelelım hızına.
    aracı ılk aldıgımda 3000 km ıken memleketıme rızeye gıttım. ve sunu fark ettım. bu aracla bos ıken basılmaz... bos aracla ancak 150.. ondan sonra araba gezmeye baslıyor.. dolu ıken denedım 180-190 da bır sorun yoktu. sonrasımı.? hıc denemedım cunkı aracta can tasıyordum aklıma o geldı ve ısı abartma hakan dedım.

arac motorunda rahatsız edıcı yuksek bır ses yok. ama malesef yol sesını ıcerıye ıletmekte ustunede yok.

bu arac kac km den sonra kurum tutar. tutsada azda olsa az yaksa. bırde yol kenarlarında yada yola parelel kabartmalı yerlerden gecerken bır tıngırtı gelıyor. sag kapı taraflarından ne oldugunu hala cozemedım. kapıyıda sokturmek ısyemıyorum. torpıdoyu ve herseyı bosalttım ses yapacka herseyı ama yok yıne gelıyor. bakalım bulabılecekmıyım.

sızlerle tanısmak guzel. Allah hepimize (modelı markası ne olursa olsun) kazasız belasız sürmeyi nasip etsin..

6. volkman

volkman Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Sahi ya, o şıkırtı sesi bende de var. Ben küllüğe bozuk para atıyorum, ondan geliyor sanıyordum. Bulursan paylaşır mısın?

7. hkner

hkner Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    tabıkı paylasırım. emın degılım ama torpıdo kapagı olabılır gıbıme geliyor. musaıt olunca yabırını alacam yanıma yada dıreksıyonu ona verıp ben dınleyecegım.. sonucu bulursam yazarım buraya.
    ben ılk defa araba sahıbı oluyorum bu konularda fazla bır bılgım olmadıgı ıcın sız degerlı ustatlara danısmak ıstıyorum. aracımı servıse gotursem. aracım daha 7500 km de. normalde servıs km sıne daha cok var. ama aracım dan ses gelıyo aracım gezıyo orası bole burası bole dıye aracı servıse gotursem bır ucret talep edılıyormu.

8. volkman

volkman Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Garanti kapsamında olduğundan senden ücret almazlar. Ama servis yoğunluğuna göre baştan savma tavsiyelerde bulunabilir ya da aracı içeri alıp savrulma olayı için falan teste çıkarlar. 2-3 saat belki de daha fazla zamanını alırlar. O kadar. Ben fazla yakıyor diye servise gittim. Gebzeye kadar gidip gelecez gibi sözler ettiler. Bu da nerden baksan 80-100 Km gibi. Sonra yoğunluktan dolayı tavsiye verip gönderdiler. Ama mantıksız değildi. Yol bilgisayarına fazla güvenme, kendin ölç dediler. Aslında ölçmüştüm. 23 krş yakıyor. Bilgisayar verileri hakikaten uymuyor. Gösterge 9.5 gösteriyor.Ama ben 36 lt gaz ile 340 km gidiyorum. Yani 10.1 aslında. Bugün de benzin aldım mesela. Kendi kendine sıfırladı. Ortalama tüketim verileri dışında kullanıyorum yol bilgisayarını. Ama ona güvenmemek lazım. Uzun yol hariç.

9. hkner

hkner Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Aracınız 1,6 2011 kıa ceratomu. 36 tl ıle 340 km yaptıgınızı yazmısınız. ben ful doldursam 400 km yapıyorum. oda 75/80 tl gıbı bırseye doluyo. uzun zamandır ful doldurmadıgım ıcın 75/80 tl yazıyorum.

10. m.arslan

m.arslan Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    kankalar beni unutmayın daha yeni aldım arayıda

11. volkman

volkman Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Evet 2011 Cerato Otomatik. Ama ben bu verileri şehir içi trafikte yapıyorum. Sabahları 15 Km yolu 45-60 dakika arası alıyorum. Akşam da 30-45 dk. arası. Şehir dışında benimki de 400 Km gidiyor.

12. hkner

hkner Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    ben yanlıs okumusum ... 36 lt yı 36 tl okuyorum. 36 tl ıle nasıl 340 km gıdıyor bu arac dıye kara kara dusunuyordumkı sonra yanlıs okudugum yer gozume carptı.. degerler aynı. bazı yerlerdede tam aksıne otomatık cok yakıyo dıye cok sıkayetler vardı. senınkının o guruba gırmedıgıne sevındım..

13. volkman

volkman Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Ya düz vitese göre yine çok aslında. Ama diğer araçlarla karşılaştırıldığında normal. Hyundai clube de üyeyim ben. Orada 1,5 motorların da 2.2-2.5 arasında yaktığını okuyorum. Arızası olan 1.3 ler bile 2.2 yakıyorlar. Millet şikayet ediyor. Bunlar da düz vites. 1.6 motor 126 beygire göre bizim araçlar iyi yakıyor. Ben çok şikayetçi değilim. Sadece fiyatlardan şikayetçiyim, onda da devlet utansın ne diyeyim daha. 1 liralık benzine 3 lira vergi verince her aklıma geldiğinde sülaleleriyle akraba oluyorum.

Otomatik vitesin de rahatı başka oluyor ama. Derdi de yok. Yok dişli sıyırdı, debriyaja az bastım dertleri olmuyor artık. Eski aracımda içime oturur gün boyu vicdan azabı çekerdim. Şimdi fren gaz, başka derdim yok.

İlk otomatik deneyimim de Chevrolet Epica 2007 model bir araçta olmuştu. 6 ay boyunca o rahata alışınca, bunu da otomatik aldım. Aslında süper de bi araçtı. Gözüm kalmadı değil ama Ceratomdan da çok memnunum.

14. mfs

mfs Sürücü

Alınan Beğeniler:
    7
    işin içine benzini de katmak lazım. motor sıcaklığına göre de değişiyor ama ortalamasını alırsak marş başına yaklaşık 300 metre benzinle gidiyor. günde ortalama 5 kez marş basan bi aracın 300 metrelik mesafeyi 1-2 . vitesle aldığını düşünürsek km de 50 kuruş gibi yakar. 5x300=1,5km gittimi günde 75 kuruş ayda 22-23 lira ya yakın bir parada benzine gidiyor. bu benim kendi hesabım. ben günde daha az marş basarım çok basarım diyenlerde kendine göre yapsın hesabını.

15. gezgin

gezgin Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

TL ve LT birimlerinde karışıklık olmuş sanırım.36 lt de full depo yapıyo ve oda bulunduğunuz ile göre yaklaşık 80 TL yapıyo..yani aynı litre gaz ile biriniz 340km yaparken diğeriniz 400km yapıyorsunuz.

16. volkman

volkman Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    İstanbul trafiği ne zaman düzelirse, ben de o zaman 400 km yapmayı düşünüyorum. Yapacak birşey yok

17. hkner

hkner Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    yanlıslık olmasın 400 km acık yolda yapıyorum. uzun yolda denedım. ıstnabul tarafıgınde nerdee 400 km. yapsa opup bastacı edecegım. sehır ıcınde hıc depo fulleyıp bıtırmedım. ama su anda 20 tl gaz ıle 80 km yapıyorum. ancak suda varkı. onceden belırttıgım gıbı. ısımın uzaklıgı ortalama 5 km
    ben bu mesafeyı ortalama 30 dk gıbı gıdıyorum. 10 dk yol 30 dk olunca bosa gıden masrafı acıklamaya gerek yok. bu ıstanbul trafıgının duzelecegı hıc yok

ha bu arada arkadaslar bır sesten bahsetmıstımya. bugun arabayı servıse goturdum 1,30 saat gıbı bekledım. cagırdılar. cok kısa bır teste cıktık varmı ses dedı. normalde duz yolda olmuyokı dedım tıtremelı yerlerden gecerken cıkıyor dedım. ses yapan sorunu bulduk cozduk bundan sonra olmaz dedıler. ses yapan bırsey varmıymıskı dedım evet dedı usta. pekı neydı ses yapan dedım. ınat ettı solemedı onemlı bıse degıl dedı. sankı saklanacak bıse varmıs gıbı. bende ıyı dedım aldım geldım. yarın sabah bellı olur ses gıtmısmı gıtmemısmı.. bazı arkadslar bu tarz sesten sıkayetcıydı formda hatta servıse goturmusler bazı seylerın gecsek oldugunu ve sıkıstırdaklarını sesın gıttıgını yazmıslardı. bu adam solemedı. bızden sagı solu gevsek araba cıktıgını bılmesınler gıbı bır halı vardı... neyse yarın bellı olur. bırazcık uzun yola gıdecegım. yol ustundede o kabartmalı serıtlerden cok var. kabartmalı serit dıyorum adını bilmedıgım ıcın kusura bakmayın.. selamlar. ama ne oldugunu ogrenmeye calısacagım.

arabayı satın aldıgım kısıyı Ahmet beyi aradım sımdı. dedım bole bole abı arabayı verdıler ama sesın nerden geldıgını soylemedıler dedım sakat bı durummu vardı dedım. benı beklettı yapan kısıyle konustu arabayı askıya alıp balans ayarını suspansıyon dedıler. ne kadar dogru ne kadar yanlıs bılemıyorum. neyse yarın bellı olacak..
    selamlar.

18. volkman

volkman Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    ben depoyu fulleyerek gidiyorum. Sabah trafiğinde 45-60 dk da işyerime gidiyorum. İş yerimle ev arası 15 Km. Akşam da 30-45 dk arası eve gelebiliyorum. Bu durumda full depo gaz, ancak 330-340 Km yapıyor. Hiç trafiğe yakalanmadığım zaman 400 Km yi bulabiliyorum.

O şıngırtı sesi amortisörden geliyor demek. Hangi servise gittiniz, adını alabilir miyim? Hangi semtte? En azından teste çıkmadan Ahmet ustaya sizinle aynı dertten müzdarip olduğumuzu söyleyim de, fazla oyalamasınlar.

19. hkner

hkner Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    ıstanbul/umranıyede ıkamet edıyorum. aracı cakmak koprusune yakın olan gülal otomotıvden aldım ve aracı oraya goturdum. aldıgım yerın servısıne kısacası.. orada kısa bır test yapıldı ama sesı meydana getıren bır yolda yada zemınde yapılmadı. bozuk bır yola gırdık ama ama cok nazık kullandılar. yarın test edecegım sonucu yazarım arkadasım. adresını bu lınkten alabılırsın
    http://www.gulal.com.tr/iletisim.php

selamlar.

20. hkner

hkner Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaslar ses kesilmedi. cumartesi günü tekrra gidecegım ustayıda yanıma alacagım ses cıkaracak yola goturecegım onu. sonra bak bakalım ses gelıyomu gelmıyomu. aracı oldukca nazık kullanırım uzmem aracıda ses yapan bırsey var sonucta. bırsey ya yerınden cıktı yada yada baska bısede olamaz herhalde.. ıyıce aradım ıcını koltukların altına kadar ama ses cıkaracak herhangı bırsey yok. cok dıkkatlı dınlıyorum ses kapıdan gelıyor bence. onuda dıle getırdım ama, camı assagı yukarı cekıp ındırdıler kapıda sorun yok dedıler nasıl anladıysalar artık bravo.. aramızda yokmu usta ses yapabılecek ne olabılır. ornek olarak dusununkı torpıdo gozu gevsek ve lastıgıde yok, devamlı carparak ses yapıyo. bu ıyı geldı aklıma ya. cıkan sesı en sonunda tarıf edebıldım. ama benım ses torpıdodan degıl. emın oldugum yek sey sag taraftan geldıgı..
    saygılar.

Bu Sayfayı Paylaş