10 Kasım LPG KABLO

dizel cerato vites problem acil

'Cerato' forumunda kerata58 tarafından 24 Nisan 2013 tarihinde açılan konu

1. kerata58

kerata58 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    37
    hayırlı gunler arkadaslar lutfen nacıl yardım arabamı alalı 6 ay oldu aldıgımda baskı balatayı degıstırdım ama yaklasık 1 aydır arada bır vıtes takılıyo gıderken gecmıyo herseyı yaptık arkadasım var anlayan vıtes kutusunu baktım debrıyaj ayarını yaptık falan fılan yanı anlıycagınız herseyı yaptık ama gene yapıyo mesala en son dun yaptı 10km gıdıyosun vıtes donuyo gecmıyo:( hergun olan bısey degıl anlamıs degılım arada bır oluyo canımı sıkmaya basladı en sonunda satcam ama arabamı sevıyorum:) baskı balata olabılırmı ama yenı degıstı lutfen bılgısı olan soglesın tesekkurler

2. kerata58

kerata58 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    37
    istanbuldayım ben malesef baska bılgısı olan yokmu:)kesın problem debrıyajmı yanı baska balata degıldır umarım ömer bey anladınız dımı benım problemı k bakmayın cok canım yandı o yuzden

3. silverhawk07

silverhawk07 Servis-Satış Yetkilisi Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    debriyaj alt merkezine değiştirin. ( dizel cerato ise..araç ısınınca debriyaj pedalı dibe yapışıp kalkmıyorsa, pompalayarak vites geçiriyorsanız büyük olasılık debriyaj merkezidir)debriyaj setini yan sanayi taktırdıysanız. genelde uyumlu diye hyundai era debriyaj seti verirler. o setin baskısı 1.6 cerato baskısından farklıdır kavrama problemi yaratabilir. ama önce arkadaşımında dediği gibi debriyaj merkezlerini değiştirin tabii fren hidrolikleri ile beraber. işlemi serviste yaptırın. çünkü debriyaj sistemindeki havayı almak biraz sorundur. cihaz ile daha sağlıklı olur

4. kerata58

kerata58 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    37
    COK TESEKKUR EDERIM buyuk ıhtımal baska balata dandık taktılar ondan oldu

5. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Geçmiş olsun...

6. turkeril

turkeril Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    92
    Gerçek Ad-Soyad:
    İlker TÜRKER
    Araç Modeli:
    Pg.308
    Baskı balata ile alakası yok, bende de olmuştu. Dizel ceratoların karşılaştığı 1-2 sorundan birisi bu can sıkmaya gerek yok yani. Debriyaj üst merkezi değişecek. 110 tl, işçilik de ustanız ne alırsa. Yani 150 lira gibi bi masrafı var. Şimdi olmasa ileride olacaktı muhtemelen.

7. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Geçmiş olsun.Baskı balatayı değiştirmeden bu sorun var mıydı?Muhtemel problem arkadaşıların bahsettiği gibi kronik debriyaj üst merkez problemi.Değiştirtirsiniz geçer.Ama aracınıza baskı balata değiştirttiğiniz yere -eğer hatırlarlarsa-hangi marka baskı balata taktıklarını sorun.O zaman uyumlu olup olmadığını ve sorunun baskı-balatda olup olmadığını anlarız.;)

8. kerata58

kerata58 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    37
    anladım cok tesekkur ederım yardımlarınız ıcın sorun anlasıldı debrıyaj ust merkezı hafta sonu yaptırcam ınsallah bıdaha yapmaz umarım

9. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Hayırlısı olsun.İnşallah sorun oradadır ve ekstra masraf çıkmaz.;)

10. kerata58

kerata58 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    37
    TŞK EDERIM HAKAN BEY PEKI ust merkezı yaptırdıktan sonra sorun olmaz dımı duzelır hala ıcımde bır kuşku varda sankı o vıtes hıc duzelmıycek gıbı:)bılgınıze guvenerek sordum k bakmayın

11. turkeril

turkeril Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    92
    Gerçek Ad-Soyad:
    İlker TÜRKER
    Araç Modeli:
    Pg.308
    Ben denizli'den karabük'e dönerken afyon civarlarında sol şeritte ışıklarda 1. vitese geçmemişti. arabayı stop edip dururken 1'e atıp debriyaja basıp çalıştırmıştım. Giderken bi kaç defa daha zeçmemişti vites. Ama debriyaj üst merkezi değişikten sonra düzeldi.

12. Mahir

Mahir Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    Aynı olay temmuz ayında samsundan arabayı aldıgım zaman dönüş yolunda başıma geldi burda 2-3 ustaya gösterdim merkezde böyle sıkıntı varmı diye verilen cevap merkezde sıkıntı olsa pedal düşer diyorlar böyle olay oldu diyorum baskı balatanın baskı yayları sıcakta genlesip işlem yapmıyor dediler ben anlamadım bu isi

13. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Debriyaj üst merkezi değiştirten arkadaşlardan ,daha sonra bir şikayet gelmedi diye biliyorum.Yani arıza orada olduğu taktirde ve değiştirdiğinizde tekrar problem yaşayacağınızı zannetmiyorum.:)

14. atamanbey

atamanbey Sürücü

Alınan Beğeniler:
    3
    Gerçek Ad-Soyad:
    Kenan BUDAK
    Araç Modeli:
    2006 Cerato 1.5 CRDI EX Advance
    Merhaba,

Geçtiğimiz yıl benzer bir sıkıntıyı ben de yaşamıştım.

Bayram dönüşü, Kırıkkale civarında kazadan dolayı trafik tıkandı, 10 km. yolu yaklaşık 2 saatte gidebildik. Dur kalk şeklinde 2 saatlik ilerlemeden sonra trafik açıldı. Birkaç kilometre ilerledikten sonra vites değiştirmek istediğimde pedal düştü ve vites geçişleri çok zorlaştı, trafik lambasında durduğumda birinci vitese geçmedi, zorla kenara çekip pedala baktım bomboş gibiydi. Motoru stop edip bir süre bekledim, çekici çağırmak üzereyken tekrar denedim düzelmişti.

Benim arabamda üst merkez değiştirilmişti, bundan olacağını sanmıyorum. Daha sonrasında tekrarlamadı, büyük ihtimalle baskı ile ilgili bir sıkıntı yaşadım.

Saygılar,

15. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Merhaba Kenan Bey.Bu problemi yaşadıktan önce mi,sonra mı üst merkez değişmişti?
    Üst merkezi değiştirtmeye karar verdiğinizde problem nasıl oluşmuştu?

16. atamanbey

atamanbey Sürücü

Alınan Beğeniler:
    3
    Gerçek Ad-Soyad:
    Kenan BUDAK
    Araç Modeli:
    2006 Cerato 1.5 CRDI EX Advance
    Merhaba Hakan Bey,

Ben arabamı ikinci el aldım. İlk sahibi garanti kapsamında olarak debriyaj üst merkezini değiştirmiş. Servis kayıtlarında yapılan işlem görünüyordu.

Değişim sanırım rutin bakım sırasında yapılmış. Bu konuda net bilgim yok.

Saygılar,

17. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Teşekkür ederim.:)

18. turkeril

turkeril Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    92
    Gerçek Ad-Soyad:
    İlker TÜRKER
    Araç Modeli:
    Pg.308
    üst merkez değişmedi ise bir gün değişecek :)

bende pedal düşmesi falan olmamıştı, pedal normal idi ama sanki basmamışsınız gibi vites geçmiyordu.

Hatta daha kesin sonuç için benzinli cerato merkezini tornacıda uygun hale getirtip taktırmak gerekiyordu galiba, benimki de ben öyle istemediğim halde uyumsuz gelmişti kargodan, ustam tornalatmış takmıştı. Parçacı sanırım bilerek benznli merkezi göndermiş.

19. pardon35

pardon35 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    20
    Kuşadası ndan İzmir e dönerken yol çalışması dolayısıyla 1-1.5 saat trafiğe takıldım aynı sorun bende de oldu.servisteki arkadaşı aradım dedim böyle böyle .aracı kenara çek motoru stop etme ve debriyaj pedalını 6-7 defa pompala düzelir dedi yaptım ve aynen düzeldi.sonra yola devam

20. Mahir

Mahir Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    Arkadaşlar ne yapmak gerekiyor ustadan ustaya fikirler degişiyor baskı balatamı merkez mi yada herikisi aynı anda degişmesimi gerekiyor :terbdv5:

Bu Sayfayı Paylaş