10 Kasım LPG KABLO

Farz edelim ki ilandaki Kia optimayı aldımmm :D :D

'Sohbet' forumunda HANİFİ DMC tarafından 26 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

Tags:
  1. HANİFİ DMC

HANİFİ DMC Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    396
    Gerçek Ad-Soyad:
    hanifi DMC
    Araç Modeli:
    kia rio 1.25 fancy
    slm arkadaşlar bu forumdaki çoğu kişi gibi bende kia optima hastasıyım :D
    ilanlara bakarken TR de 10 adet ilanla karşılaştım malum sitede. şimdi soru şu niyeti bozsam gözümü karartsam ve ilandaki aracı alsam ne gibi durumlar beni bekler ARTI sı ve EKSİsi ile tartışalım istedim . vergisinden tutun 2.eline yakıtından tutun yedek parçasına ve yıllık bakımına kadar bu araç beni üzer mi ? gözümü karartıp alırsam beni ya da alacak kişiyi ne gibi güzel şeyler ya da sorunlar bekler .
    samimi ciddi düşüncelerinizi bekliyorum...
    ilan budur :
    https://www.sahibinden.com/ilan/vas...kia-optima-1.7-dizel-otomatik-257946742/detay

ogun bunu beğendi.
  2. BUGR4H4N

BUGR4H4N Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    196
    Gerçek Ad-Soyad:
    Bugrahan Güler
    Araç Modeli:
    2013 Sportage CONCEPT PLUS
    Son sahibi olma durumu çok yüksek. Ha bu Citroenin bazı garip tasarım araçlarından daha hızlı satılabilir ama Türkiye'de Optimayı bilenler ya Kia-Hyundai kullananlar ya otomobil severlerdir.

ÇM 6 yıl daha yedek parça temin etmek zorunda, fakat depoda parçası büyük ihtimalle yoktur. Bir olay olduğunda ve yedek parçada Koreden gelicektir.

Yakıtı 8-10 Lt arası olacaktır. Bakımları ise yağ filtresi ve polen filtresini aloparça dan buldum ama hava filtresi yok :) Yağ kolay zaten 5w30 Mobil ESP ile çiçek gibi olur :)

Artıları:
    1.Şekli 10 numara hem sportif hemde sedan
    2. D segment konforu iyi olucaktır(Üstündeki jantlarla pek bişey bekleme) üstte yazdığım gibi D segment +35 yaş gibi olmayacaktır.
    3.Riodan sonra donanım olarak uzaya çıkartır.
    4.Daha güvenlikli araca binmiş olursun.
    5.Daha geniş olur her anlamda şunu sığdıramadım şunuda arabaya alamadım yada kucakta geldi olayı nadiren olur.

Eksileri:
    1.Anında yedek parça ve ustayı unut.
    2.Servislerin senin vazelinsiz öpmesine alışman lazım(Yanlış anlaşılmasın ama alırsan olduğun durumda cuk diye oturan cümle)
    3.Vergisi Rioya göre fazla olucaktır
    4.2. eli hemen hemen hiç olmayacak anca senin gibi hastası gözünü karartan alıcak ama aldığınız fiyatın yakınından fiyat bile vermeyecek. Satarken büyük zarar edebilirsin.
    5.Kaskosu sigortası normale göre uçuk rakamlar çıkar(Çıkabilir bile demiyorum :) )

Şu üsteki artı eksileri göz önüne alırsak ben almam. Alırsamda güzel kazancım olur arabayı acil durumda bile satmayı düşünce bile aklımda olmaz ki zaten evin 2. aracı konumunda olur anca o zaman alırım.

HANİFİ DMC bunu beğendi.
  3. HANİFİ DMC

HANİFİ DMC Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    396
    Gerçek Ad-Soyad:
    hanifi DMC
    Araç Modeli:
    kia rio 1.25 fancy
    kısaca adamı öperler diyosun kardeşim :D hahahahah çok güzel ve detaylı yazmışsın emeğine sağlık :D insanın bazen gözünü karartası da gelio ama . ne yapacan işte :d benim bi avantajım var kia resmi servisi kendi yakın akrabam :D öperler belki ama o kadar da değil :D hatta belki hiç öpemezler bi tek parça sıkıntısı olur geç gelir dediğin gibi :D bi de şu varki madem fiyatta satış için çok düşer demişsin ama bu piyasadaki araçlar neden fiyat olarak düşük değil :D adamlar hiç de öyle düşük fiyata satmıyorlar baktığım kadarı ile . satmak gbi bi dertleri olmadığından mı böyle sizce :D

4. HANİFİ DMC

HANİFİ DMC Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    396
    Gerçek Ad-Soyad:
    hanifi DMC
    Araç Modeli:
    kia rio 1.25 fancy
    Bu arada biraz afaki olacak ama sordum kendi sigortacımdan trafik sigortasını kişiye göre değişse de fiyat öle çok uçuk olmaz 1000-1500 tl arası değişir dedi. ama tabi bu net kesin rakam değil kimin üstüne olduğu da değişir malüm.

5. BUGR4H4N

BUGR4H4N Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    196
    Gerçek Ad-Soyad:
    Bugrahan Güler
    Araç Modeli:
    Fiyatlar yüksek ama satılıyor mu hayır :) Tok satıcı vardır hani bu optima satmaya çalışanlar onun seviye atlamış halleri. Kasko ucuz çıkmaz haberin olsun

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Eğer ikinci el miş, yakıtmış, sigortaymış falan filan işlerle uğraşırsan sadece bakmakla yetinirsin. Eğer birilerin lafıyla bir araba almaya kalkarsan o senin değil onun arabası olur. Sen beğendin içine sindiyse gerisi teferruat. Teferruatlara takılma. Ben optimaya hatta bu ilana da baktım. Ufaklığın okul durumundan dolayı şimdilik erteledim. İleriki zamanlar yeni kasası da gelirse duruma göre değerlendirme yaparız.

heh, Ali34CaN ve Mahir bunu beğendi.
  7. HANİFİ DMC

HANİFİ DMC Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    396
    Gerçek Ad-Soyad:
    hanifi DMC
    Araç Modeli:
    kia rio 1.25 fancy
    ismail abi araba alacak değilim be yaw :D şimdilik rio ile devam ayrıca çok abartılıyor bence gayette güzel alınıp binilebilir. ama arkadaşın mantıklı fikirleri var şu an almak mantıklı değil. Onun dışında fikir almak iyidir. Her insandan bişeyler öğrenirsin deneyimlerini alırsın ama sonunda her zaman kendi kararını verirsin . her şeyi ben bilirim edası ile gezersen burnun boktan çıkmaz :D ben şu an araba alacak olsam tabi ki de gider fikirlerini önemsediğim insanlara olsun bu gruptaki insanlara olsun fikirlerini sorarım ve son kararımı veririm. bu ilan ve düşüncelerim tamamen sohbet amaçlı fikir edinme amaçlıdır. yoksa şu an 90bin tl param falan yoktur :d hayırlısı be gülüm :D

ism@il bunu beğendi.
  8. HANİFİ DMC

HANİFİ DMC Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    396
    Gerçek Ad-Soyad:
    hanifi DMC
    Araç Modeli:
    kia rio 1.25 fancy
    bak şöle söliyim bu optima ilanlarından bi kaç ay önceye kadar 17 adet vardı şimdi 10 adet kalmış demekki arada 7 adet satılmış. demekki öle tamamen yanına gardaş kalır diyemeyiz. arada takip ediyorum .... :D kesin bilgidir.

ism@il bunu beğendi.
  9. lazianke

lazianke Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ömer Özşahin
    Araç Modeli:
    kia sephia 2000 1.5 dohc
    şahsi kanaatim kia yüksek fiyatlarda marka değeri yüksek olan bir araç değil, 2.elde değerini koruyamıyor.örneğin C/D segmententinde honda ve toyota gibi markaların 2.eli güçlü iken ve az değer kaybederken KİA da aynı segmentin 2. eli aynı oranda güçlü değil ve daha fazla değer kaybediyor.

10. BUGR4H4N

BUGR4H4N Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    196
    Gerçek Ad-Soyad:
    Bugrahan Güler
    Araç Modeli:
    Hocam belki satmaktan vazgeçmiş yada ilan süresi bitmiş olabilme ihtimalide olabilir satılmışta olabilir. 2.eli.yok bu kesin yani :) Alınırsa yine diyorum çok güzel araba

yusuf bunu beğendi.
  11. HANİFİ DMC

HANİFİ DMC Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    396
    Gerçek Ad-Soyad:
    hanifi DMC
    Araç Modeli:
    kia rio 1.25 fancy
    eywallah güzel tabi :D yani trafik sigortası işinden emin olsak inan servis sıkıntı olmaz gider akrabamda bakımlarını yaptırırım. :D ama daha var gibi görünüyor :D

12. BUGR4H4N

BUGR4H4N Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    196
    Gerçek Ad-Soyad:
    Bugrahan Güler
    Araç Modeli:
    Ben kendi açımdan almazdım. Servisi olan akrabam da yok. :D Birde Kia'nın normal modellerinde bile aham şahım 2.eli yokken Optima tam bir Macera bana göre. Ben arabada 2.ele çok fazla önem veren biri değilim ama 2.elinide hiç düşünmeyen biri de değilim. Kia-Hyundai ne zaman D segmentinde Distribütörler olarak tam destek hep destek olursa o zaman alınabilir. Tabi 1.6 Dizel gelmesi şartı ile yoksa gene yolda bırakır milleti.

HANİFİ DMC bunu beğendi.
  13. emmare

emmare Sürücü

Alınan Beğeniler:
    38
    Gerçek Ad-Soyad:
    sait bilal
    Araç Modeli:
    Kia Rio concept 1.4 crdi 2015
    abi hic uzun uzun yazmaya gerek yok...heyecan arama boşver....klasik bir tabir kullanayim, o parayi gerçekten de baska bir aracta degerlendirmek lazim...

14. simonmc

simonmc Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    162
    Gerçek Ad-Soyad:
    özkan kalyoncu
    Araç Modeli:
    Rio 2014 Hb - 1.4 crdi
    Araba çok güzel ama Türkiye şartlarında vergisi 2.eli servisi herşeyi söylemiş arkadaşlar bence de alınmaz.

15. Rio35

Rio35 Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    220
    Gerçek Ad-Soyad:
    İbrahim K.
    Araç Modeli:
    Rio Sedan 2012
    Amerikada olsaydık 2.0 Turbo GDI 280Hp Motorlu modeli mükemmel olurdu :) Hele bide 420 Hp ye upgrade edilmişse :)

.

HANİFİ DMC ve u_d_cicek bunu beğendi.
  16. u_d_cicek

u_d_cicek Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    893
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ufuk Doğan ÇİÇEK
    Araç Modeli:
    2011 Hyundai ix35 R Style Plus 4x4 (Dizel)
    Bunu ben de hanıma gösterdim, jeep istiyordu bu da olur dedi :D :D :D
    Bazen ben de bir çılgınlık etsem mi demiyor değilim ;)

HANİFİ DMC bunu beğendi.
  17. u_d_cicek

u_d_cicek Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    893
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ufuk Doğan ÇİÇEK
    Araç Modeli:
    İbrahim sen ne yaptın kardeşim öyle akşam akşam :D :D :D
    Tek kelime ile; Süpeeeerrr.... ;)

Rio35 bunu beğendi.
  18. HANİFİ DMC

HANİFİ DMC Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    396
    Gerçek Ad-Soyad:
    hanifi DMC
    Araç Modeli:
    kia rio 1.25 fancy
    Amerika da bu arabanın maks en dolusu herşey dahil 35bin dolar . Yani 105000 tl böyle bi zihniyet yok abi deli olmamak elde değil bir suru para veriyoruz ve çok zor şartlarda kazanıyoruz. Aldığımız anda ve sonrasında kulak arkamiza kadar her turlu ... anladiniz onu siz . ;) Yoksa bu arabalara kavuşmak o kadar hayal değil yanı . Hayırlısı be gülüm!

beyaz55 ve u_d_cicek bunu beğendi.
  19. HANİFİ DMC

HANİFİ DMC Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    396
    Gerçek Ad-Soyad:
    hanifi DMC
    Araç Modeli:
    kia rio 1.25 fancy
    Benden bilme sonra ben sadece fikir alma amaçlı yaZdim ve paylaştım. Şayet kazancım 5000 ve üstü olsaydı aylık alirdim anasını satım . Yedir gitsin derdim ama değil . ;) Ona gore karar verelim

u_d_cicek bunu beğendi.
  20. u_d_cicek

u_d_cicek Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    893
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ufuk Doğan ÇİÇEK
    Araç Modeli:
    Sonuç olarak bu makineyi alan nikahına almayı kabul etmiş sayılır :D :D

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

beyaz55, BUGR4H4N ve HANİFİ DMC bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş