10 Kasım LPG KABLO

Hangi Marka Yakıt Kullanıyoruz?

'Anket' forumunda Burak K. tarafından 13 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

?

Hangi Şirketten Yakıt Alıyorsunuz?

1. Shell

42,4%
  2. BP

11,8%
  3. Petrol Ofisi

9,5%
  4. Total

7,2%
  5. Lukoil

0,7%
  6. Moil

0,3%
  7. Opet

27,6%
  8. Petline

0,3%
  1. Burak K.

Burak K. Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Arkadaşlar görelim kim aracında hangi marka yakıt kullanıyor.
    Bir marka ile ilgili yaşadığınız sıkıntı, iyi veya kötü eleştirileriniz varsa lütfen yazınız. :thumbup1:

2. nurşen

nurşen

Alınan Beğeniler:
    1
    evin karşısında opet olunca :) ordan almamak mümkün mü herkes tanıyo zaten artık plakayı ezberlediler :) ben bp'yle cok sorun yaşadım coğu yerde ilgi alakayı da sevmedm bi çok bp de aynı şeyler gecen sene bi arkadşım aracına mazot yerine benzn koymşlardı allahtn benim aracıma öle bişey olmadı ben olsam yapmadgımı bırakmazdm :D arkadaşın şirket arabasydı o da oyüzden pek üstünde durmadı ...

3. ercn

ercn Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Total ve Opetten almayı tercih ediyorum. Özellikle Total den almış olduğum yakıtla İstanbul-Ankara arası mesafede ortalama %10 daha fazla km yapabiliyor araç. Opet ise farkedilir derecede aracın ivmelenmesini sağlıyor.

Ayrıca..Shellin bir bayisinde, istediğim yakıtı istediğim litre ve fiyatta göstermesine rağmen araç göstergesine baktığımda verdiğim paranın yaklaşık 1/5 lik kısmının boşa gittiğini anladığmda istasyondan çoktan uzaklaşmıştım, geri dönsemde neyi ispat edebilrdim ki:)

Yine Shell de 3-4 sene önce eski aracımın anahtarını kaybetmeyi başarabildiler ve anahtarı bana teslim ettiklerini iddia ettiler, aradan 6-7 dakika sonra benim araçla hiç ilgisi olmayan bir pompa görevlisinden anahtarı hokus pokusla çıkardılar her ne hikmetse:)

Çok daha önce, Shell ya da BP olması gerekyiyordu. Bu iki firmadan biri benzinlerinin 98 Oktan olduğunu iddia etmesine rağmen yapılan kontroller sonucu 95 Oktan benzin sattığını ortaya çıkardılar gibi duymuştum. Gerçi bizim arabaya 92 oktan benzin yeterdi bile :)
    ancak tüketiciyi kandırmak ayrıca sorgulanmalı.

4. ercn

ercn Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Benim arkadaşın arabasınada benzin yerine dizel koymuşlardı.
    -(Kontağı çevirir)Alla alla niye çalışmıyo acaba bu araç?
    -(Arabadan çıkar) Abi araba çalışmıyo neden acaba der benzinlikteki görevliye
    Görevliden gelen soru:
    -Sizin araç benzinlimiydi?
    Yıkılmış halde bi yanıt:
    -Abi sen yoksa di..
    Titreyen bir ses görevliden
    -Dizel Düzelte..
    Emreninn Parlama anıı...
    -Abüü motorun çalışmasından da mı anlamadın benzinli olduğunu yaaaaa abüü...
    Neyseki depo boşaltıldı boşaltılandan fazlası dolduruldu:)

Ne yarım saatti amaa, bu diyalog hatırlayabildiğim kısmı sadece:)

5. nurşen

nurşen

Alınan Beğeniler:
    1
    çok tanıdk geldi bana :D ama dolumda hata varmş bu daha büyük facia :) piyango bize cıktı dolumdan sonra ilk biz aldımşz tanker yanlış dolum yapmış pompacı amcamın hatası yoktu ama pompadan mazot yerine benzin geliyomuş depoyu tekrar acınca benzin kokusundan anladık hemen ama iş işten geçmişti ... biz bide fullemiştk :D 1:30 saat ugrastlar bende de ne gün ama olark kaldı ogün bugündür başında duruyorum dolum olurken kendimde takip ediyorum ...

6. Serdar

Serdar Yönetici Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    875
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serdar
    Araç Modeli:
    c220 cdi
    Aklı kelden, benzini shell'den demişler :)

7. ERSİN

ERSİN Süper Moderatör Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    229
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ersin
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz W211
    H100 De Yag Yakıyordum :D Orada Yag Markaları Yok :) Şaka Bir Yana Bir Zamanlar Öyle Birşey Yapıyordum Ama Yinede Shelle Birlikte Alıyordum...
    %65-70 Mazor Geri Kalanı 10 Numara Yagdı....Arada Sırada Benzinde Atıyordum :D
    Starexe Geçince Yakıt Sistemi Common Rail Mecburen Euro Dizel Bazende Shell GTL

8. antu1907

antu1907 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    aracım aldığım kia bayisi mazotu total bp yada türkpetrolden almamı söyledi kia bunları öneriyor dedi .. sizce ne kadar doğrudur .. ben şuan türkpetrol den alıyorum ..

9. ercn

ercn Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Ben özellikle Totalı ve Opeti tercih ediyorum çünkü performans ve km bazında memnuniyet verici, ayrıca pek sık gidemesemde (günlük yolumun tersinde kalıyor) TürkPetrolde müşteri memnuniyetini ön planda tutuyor gereğinde yakıt hakkında ekstra bilgi sunup yardımcı oluyorlar.

10. endrey

endrey Servis-Satış Yetkilisi Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1
    Kia Bp yi tavsiye ediyor.

11. A t C

A t C Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Opetten araca yakıt aldım fakat beklediğim randımanı alamadım ve aşırı yakıt tüketimi oldu sanırım mozot ince ve araç yüksek devirlerde yakıt tüketimi artıyor.

Petrol ofisinden alıyorum devamlı ve hiç bi sorunla karşılaşmadım. Yakıtta gayet normal yakıyor şu anda. Daha önce çalıştığım iş yerinde multijet punto kullanıyordum. Uzun denemelerimiz sonucu PO'nun yakıtının daha çok km yaptığını gördük. O yüzden kendi aracıma da PO'dan alıyorum. Gayette memnunum.

Bu yanlış yakıt koyma işinde de daha önce ki aracım palio multijet benzin konuldu yaklaşık 10 lt kadar. Depo boştu fullenirken farkettim tabancayı çıkardım ama farkına varana kadar 10 lt olmuştu :). Sonra üstüne fulledik tekrar istasyondan da imzalı bir kağıt helvacı kağıdı gibi bişe yaptık, sorun olursa karşılıcaklarına dair problem olmadı. Dizele zaten normal şartlarda benzin konulur eski şöförler iyi bilirler. Mozotun donmaması için. Yani az bişe benzin konulursa üstüne mozot kaynaşır gider onlar problem olmaz. :)

12. Pro-Ceed

Pro-Ceed Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    vala ben aracı aldıgımdan berı Shellden GTL alıyorum..
    bırkac yerden de faydası oldugunu duydum bılmem ne kadar dogrudur ancak arac chıplı oldugu ıcın
    ben pek ole dusuk devırlerde kullanmıyorum aralarda da dıp gazlar ıle aracı şahlandırdıgım ıcın su ana kadar benı tatmın ettı..
    su an degıstırmem bı sıkayetım yok yanı..
    bıraz pahalı ama ,:)

13. Burak K.

Burak K. Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    GTL şuan en iyi mazot zaten biraz pahalı ama karşılığını veriyor ben de GTL alıyorum aracıma. :)

14. pimbo

pimbo Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Artışla birlikte 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi 3,71 liradan 3,79 liraya yükselirken, motorin ise 3,15 liradan 3,19 liraya çıktı. Bu artışla birlikte 55 litrelik benzinli bir otomobilin deposunu doldurmanın maliyeti 208 lirayı geçti.

15. pimbo

pimbo Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    yakın oldugu ve markaya güvenden dolayı shell den pek vazgecemem ama bu zamlardan sonra 10 numara yag mı kullansam:)

16. ERSİN

ERSİN Süper Moderatör Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    229
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ersin
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz W211
    Hocam Onu Kullanmanız İçin Dizel Araç Lazım :D H100 De Kullanıyordum Eski Sistemdi Yakıt Sistemi..Ama Şimdi Starex Common Rail Yakıt Sistemine Sahip Onda Kullanamıyorum

17. Burak K.

Burak K. Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Pimbo;

Shell'den vazgeçmeyin, ben de tüm araçlarıma ordan aldım, hala da ordan alırım, birşey olduğunda hesap sorabileceğimiz bir marka en azından.

18. yusuf yılmaz

yusuf yılmaz Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    en iyi denetimi bp yapıyor bp istasyonu açmak 2 shell 4 po ve diğerleri şeklinde gidiyor.
    bunun sebebi bp de yönetimin ve kontrollerin akaryakıt ikmal depolama ve servis süreçlerindeki aşırı titizlikten kaynaklanır
    akaryakıt sektöründe yönetici olarak 16 .yılım akaryakıtınızı bp ve shell den almanızı öneririm.

19. coldwar

coldwar Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ben Opet'ten şaşmıyorum. Şehir içinde en az %15 daha fazla km gidiyorum. Full depoya bu rakamı vurduk mu çok ciddi km ediyor :) Özellikle Shell ile karşılaştıracak olursak abartmak gibi olmasın ama yaklaşık %30-35 fark ediyor. Sheel'de fullüyorum depoyu öbürü ile o kadar fark eidyorki anlatsam roman olur :D Onun için Opet'ten şaşmıyorum.

Ayrıca geçen sene Mersin'e gitmek için yola çıkmadan önce Ankarada depoyu fulleyim yol üstünde almayım kötü mazot olur dedim ve Ankara Gölbaşındaki PO'da depoyu fulledim ama saolsunlar koydukları mazot , mazot filtresini bozdu arabanın. Yolda da devamlı tıkandı ve ara ara tıkanıp - atlama yaptı araba. Sonradan öğrendik ki filtreyi bozmuş :( O günden bu yana PO'nun önünden bile geçmiyorum.

Opet'e bu sayfanın linkini mail atayımda reklam gelirlerinin %5-10 unu alayım bari reklam gibi oldu baksanıza :D:D:D

20. fagar

fagar Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Bana böyle bir mail geldi, konumuzla doğrudan bağlantılı olmasa da, sonuçta aldığımız yakıtların fiyatlarıyla ilgili bir konu :)

Benzin fiyatlarının, birkaç ay içinde bugünkü seviyelerden (3,39 TL/Litre) % 20 oranında artış göstererek 4,20 TL/Litre seviyesini ulaşacağı söylenmektedir.
    Fiyatların inmesini mi istiyorsunuz?
    BU MÜMKÜN !
    Bu nedenle harekete geçmeliyiz. HEMEN ve aklımızı kullanarak!
    Geçen yıl, 'Bir gün benzin almayın!' diye boykot önerileri yapılmıştı.
    Petrol şirketleri buna gülmekteydi, çünkü pazartesi günü almadığımız benzini salı günü alacağımızı biliyorlardı.
    Bu onlar için küçük bir aksaklıktı ama problem olmamıştı.

Bir kişi olabilirliği yüksek bir plan oluşturdu ve
    EĞER İSTERSEK GERÇEKLEŞTİREBİLİRİZ !
    diye yola çıktı. Okumaya devam edin ve ikna olursanız bize katılın.

Kurşunsuz benzin'in litresi şu anda Fransa'da 2,45 TL/Litre
    BU BÜTÜN PETROL DEVLERİ TARAFINDAN
    SOYULDUĞUMUZUN FARKINDAYIZ DEMEKTİR.

Hatırlarmısınız, fiyatları 2 TL'ye çıkartırken dünyada petrol rezervlerinin tükenmeye
    başladığını söylüyorlardı. Şu anda petrol kıtlığı falan yok ve 35 yıl öncesinden daha fazlasına sahipler. O zaman petrol fiyatları 0,20 Euro/Litre idi.

Bu nedenle agresif bir yol izleyerek tüketicilerin her
    zaman borsaları ve fiyatları kontrol ettiklerini
    göstermemiz gerekiyor. Fiyatların düşüşe geçmesini
    sağlamak için, petrol şirketlerinin en hassas oldukları
    bölgelerinden vurmak gerekiyor:

BU DA ONLARIN CÜZDANINDAN DEMEKTİR!
    BUNU GERÇEKLEŞTİREBİLİRİZ!

NASIL MI?

Hepimizin, araçlarımıza bağımlı olduğumuzu biliyoruz ve benzinsiz bir yere gidilemeyeceğini biliyoruz. Buna rağmen, fiyatlar üzerinde büyük
    bir etki yaratabiliriz:
    ORTAK HAREKET EDEREK bir FİYAT SAVAŞI başlatabiliriz!!!

Önerimiz:
    Sene sonuna kadar aşağıdaki 3 petrol şirketlerinden

BENZİN ALMAYALIM:

TOTAL - SHELL - BP

(total fransız, shell ve bp ingiliz diğerleri Türk firmaları )

Bi Düşünün!
    En büyük 3 petrol şirketi benzin satamadığı takdirde fiyatları zorunlu olarak düşürmek zorunda kalacak ve bu da hemen fiyat indirme savaşını tetikleyecektir.

Hedefimize ulaşabilmek için ise milyonlarca

TOTAL - SHELL - BP
    müşterilerine ulaşmamız gerekiyor.

YAPILMASI GEREKEN ŞU!

Ben bu maili yaklaşık 30 kişiye gönderiyorum.

Bu gönderdiklerimden hepsi 10'ar kişiye daha gönderse 300 kişiye ulaşmış oluruz.
    Bu 300 kişi ise 3.000 kişiye gönderecek....
    Bi sonraki derken gönderim 3 milyon kişiye ulaşır, vs..

Hepimiz aynı gün 10'ar kişiye iletirsek, bir hafta
    içinde! bu petrol devlerine savaş ilan etmiş
    300 MİLYON kişi olabiliriz

EVET, KAZANABİLİRİZ, ANCAK.......

Hedefimize ulaşana kadar;
    TOTAL - BP - SHELL haricindeki benzin istasyonlarından ALMALIYIZ
    Bu nedenle bu e-postayı iletmenizi rica ediyoruz!

VAR MISINIZ
    bu savaşı kazanmaya?

Bu Sayfayı Paylaş