10 Kasım LPG KABLO

Kaput koruma filmi

'Sportage' forumunda casper53 tarafından 25 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

1. casper53

casper53 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    55
    Gerçek Ad-Soyad:
    EREN
    Araç Modeli:
    Sportage
    Merhabalar...

Geçen Sonax'ta cam filmi yaptırırken müdür arkadaşla görüştük. Kaput filmide önerdi...

Baya araştırma Yaptım. Yararları var taş, kuş pislikleri v.s her türlü dış korozyona karşı koruyor. Fakat zarar olarak 1-2 sayfa da söküldüğü zaman iz bırakıyor veya boyaya zarar veriyor v.s diyorlar.

Kia ailesine sormak isterim. Aramızda kaput filmi kullanan var ise yada uygulama olayını v.s bilen var ise bizi daha iyi bilgilendirebilir...

Araca 6 ayda bir Çbs Teflon cila çekiyorum. Kaputa film uygulayınca taş v.s her şeye karşı korunur mu ?

Teşekkür ederim...

2. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Ben leonda 2 sene parlak siyah folyo kaplaması kullandım. 2 sene sonunda söktürdüm, zaten elemanlar bu işi yaptıklarından iz falan kalmadı. Ardından cila cektik orjinal haline döndü. Yani anlıyacağın profesyonel yerde yapılacak uygulama ve sonrasında problem yaşamazsın. Yararları güzel ama zararı da var. Kaputa Komple yapılacak bir uygulamada kaza anında arabanın aerodinamik yapısını etkilediğinden daha çok zarar veriyormuş. Bende bunu bir programda öğremdim. O yüzden kaput kaplamalarını profesyonel yerler yarım olarak yapıyorlar. Sırf aerodinamik yapıyı bozmamak için. Yarım yapılan uygulama zamanla açılma yapabilir. Bu da kötü bir görüntü sergiler. .. tabi bu bir ihtimal

casper53 ve heh bunu beğendi.
  3. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Bir de uzun süre kalırsa özellikle yeni ve koyu renk araçlarda ton farkı oluşmasına yol açabiliyor.

casper53 bunu beğendi.
  4. elektroworld

elektroworld Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    ORHAN
    Araç Modeli:
    YETİ
    fiyat olarak ne dediler acaba

5. casper53

casper53 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    55
    Gerçek Ad-Soyad:
    EREN
    Araç Modeli:
    Sportage
    O zaman yaptırmamak daha iyi. Çünkü kaza anında sıkıntı Olmasını istemem + renk farkı oluyormuş. Haliyle güneşi sürekli gören ve UV filtre ile zararlı Işın görmeyen aynı olur mu olmaz...

Fiyat almadım sadece görüştük yararı ile ilgili @elektroworld

6. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Allah korusun önden alınan bir darbede kaputun katlanarak darbeyi sürücüye yansıtmaması gerekiyor, ama komple kaput kaplanırsa kaputun katlanması engellenebilir , böylece olduğu gibi yansıtma yapma ihtimali var...
    Bence gerek yok

casper53 bunu beğendi.
  7. casper53

casper53 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    55
    Gerçek Ad-Soyad:
    EREN
    Araç Modeli:
    Sportage
    Haklısınız. 6 ayda bir cila + boya koruma yaparsak hiçbir şey olmaz artık :)

Teşekkür ederim...

8. xiamen

xiamen Sürücü

Alınan Beğeniler:
    19
    Gerçek Ad-Soyad:
    yılmaz
    Araç Modeli:
    Venga
    Bende yaptırmayı düşünüyordum ama bu güvenlik olayını hiç düşünmemiştim. Alt tarafı film o kadar etkilermi ki? Birde Hyundai gibi Kia nında boyası çok çabuk atıyor. Eski aracım Hyundaiydi ve kaputunda taş yüzünden çok noktada boya atmaları mevcuttu. Kia aracımda da aynı şey var kaputta taş yüzünden boya atmaları var. Serviste rötuş yaptırdım ama yinede yakından bakınca hoş durmuyor. Film en azından boya atmalarını engellerdi.

9. erdemegt

erdemegt Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erdem
    Araç Modeli:
    Nissan Qashqai 1.2 DIG-T Skypack
    Bende on kaput seffaf koruma var, uzerinde baya hareler olusmus, guneste parlayinca cok belli oluyor, bunu soksem yenisi mi yaptirmaliyim, beyaz araca cok renk farki yaratir mi, 2,5 yillik arac, veya bunun yerine hare giderici ve polisaj ile üzerinde calissam yirtilir mi, veya zarra verir mi, bugun firca aldim yikama eldiveni ile petrolde zaman ve guc yetiremem, yapacagim islem ne olmali?

ism@il bunu beğendi.
  10. erdemegt

erdemegt Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erdem
    Araç Modeli:

ism@il bunu beğendi.
  11. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Bence söktürün ardından pastalık bir şey varsa onu uygulayıp ardından cila çekin. Yada sadece cila uygulayın. Sonra isterseniz yenisini kaplatın.
    Taşlar zamanla kaplama üzerinde geri dönüşümü olmayan iz bırakıyor. Makina yada hare giderici bir işe yaramıyor.

12. Ali34CaN

Ali34CaN Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    327
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ali Can
    Araç Modeli:
    Old Sportage 2015
    benim fikrimce , sonax , ziebart vs gibi firmalar bazen para tuzağı, bızım arabamıza olan zaafımızı kullanıyorlar, sıfır arabayla gıdın bırısıne, yok boya koruma, yok yağmur kaydırıcı yok kaput fılmı, ıc döşeme koruyucu, evcıl hayvan dezenfektesi, ve onlarca sey sayıyor, bence çoğu gereksız, ınsanımızdan para kazanmak ıcın çıkarılan seyler, ha faydası olanlar yokmudur wardır, yanı kaput fılmı bana mantıklı gelmiyor, cogumuz köyde dagırda bayırda yasamıyoruz, yanı ole cakıl tas olan yollarda dolaşmıyoruz, ole tas degmesı vs bıraz yaptırmanız ıcın sızı ıkna ettırcek laflar bence,gunes dıoruz tabıkı yıllar gecdıkce kullanılan her eşya gıbı aracınızında rengı solacaktır, ve son olarak aracını bınıyorsan ılk gunkı gıbı olmasını bekleyemezsın, ha hepımız dıkkat ederız mal canın yongasıdır derler, ama saçma sapan sırketlerın uydurma bakımlarına, alın terınızı bınbır zorlukla kazandığınız paralarınızı hıbe etmeyın, bu yazdıklarım sadece benım sahsı fıkrımdır, Saygılar ...

alpergunes3558 ve erdemegt bunu beğendi.
  13. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    ne oldu ne yaptınız?

14. erdemegt

erdemegt Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erdem
    Araç Modeli:
    Fırça ile yıkama yaptım sanki harelenmeyi artırdı gibi, makine vurmak için havaların soğumasını bekliyorum, hem sabır yönünden hem ısınması yönünden, bir de kil ihtiyacı var o yüzden bir günde bitmez. bitse de hasta yatarım :) boş geçen sonbahar kış günlerinde halledecem gibi duruyor.

ism@il bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş