10 Kasım LPG KABLO

Kia alma hikayeniz nasıl gerçekleşti???

'Sohbet' forumunda raif1983 tarafından 19 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. raif1983

raif1983 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    Arkadaşlar merhaba kianızla nasıl tanıştınız paylaşırsanız sevinirim:)

Ben başlıyım;

99 corolla 1.3 terram vardı şöförlüğümü onda öğrenmiştim taksidi bitince beni birşeyler dürtmeye başladı. İnternette ilanları karıştırmaya başladım. hiç aklımda yokken kia dikkatimi çekti daha önce niye denk gelmedi bilmem:( hem dizel oluşu hemde modelinin yüksek olması beni ikna etti:) kimseye söylemedim tek hanıma 'terra gidiyor' dedim 2 gün içinde arabayı aldım :) iyikide almışım diyorum keşki daha önce alsaydım benzine verdiğim paraya çok acıyorum. uzun yolda rampa gelmesin diye dua ediyordum. Yaşasın Kia :)

2. oguz

oguz Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    ben hayatta kia almam diyen tiplerdendim. büyük konuşmayacaksın işte...
    arabayı değiştirmeyi düşünüyordum, baktım birkac kia modeli var ucuz ama ama 110 hp :)
    en büyük ölçü motordu. bu motora sahip cerato ve rio vardı ceratolara da param yetiyordu hatta birçoğuna baktım ama nedense arabanın içini sevemedim. gösterge paneli ve konsola alışamadım. aynı zamanda dedim ki alacağım araba hatchback olmalı

kia rio araştırmaya başladım sonra ama kesinlikle düşük kmde ve temiz pek yoktu. baya bi aradım sonra işte bitane buldum.
    şimdi diyorum ki ne iyi yapmışım ve anladım ki insan alışkanlıklarının onu hapsetmesine izin vermemeli.

çok tartışmalar oluyor eskiden ben gibi düşünenlerle. anlatınca bazıları anlamıyor ama ne zaman ki yanıma oturup o torku hissedince, ya da arabamı kullanınca ya da 110 hp civarı bi arabaya binip sonra ondan inince, ya da 2011 model 50 000 TL ye bir araba alıp icinde isofix olmadığını görünce insanlar gelip

-- abi seni anladık diyorlar :)

3. raif1983

raif1983 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    Gerçekten de öyle ön yargı yada alışkanlıklarımız sayesinde yanlış kararlar verebiliyoruz.

şimdi çevremi dinleseydim kim bilir hangi arabaya biniyordum :)

4. Taner

Taner Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    3-4 ay araba araştırdım,açıkçası chevy cruze de karar kıldım,hatta bir tanesi için pazarlık yaptım galeride hiç unutmam adam 32.250 en son bıraktı bende 32.000 verdim adam inmedi 1 saat sonra 32250 ye almaya gittim arabayı satmış adam,o olaydan sonra cruze araştırmaya devam ettim dönüm noktası ise sahibinden.com da cruze ilanı sahibi ile konuşmam oldu,Adam direk benzinliğin varsa al yoksa üzülürsün ben 8-9 bin maaş alıyorum doyuramadım 7.000 km yaptım 7 bin lira zararla dün sattım demesidir,İçi yanmıştı adamın yahu :). Neyse ,sonra lpg li az kmli araç araştırmaya başladım ve aratırken Kia cerato core modeli lpg 5 sene garantili dikkatimi çekti,29.000 tl 17.000 km de temiz araçtı yine cingenelik yaptım 28.000 verdim 1 gün sonra 28.500 verdim.1 gün sonra bakmaya gideyim biraz zorlayıp alayım diye aradım araç 29.000 e satılmıştı.tabi bu süreçte ceratoyu araştırıp kararımı arabaya oturmadan vermiştim,dizaynı,lpg ye 5 sene garanti vermesi ,devam edelim.Cerato bakmaya devam ederken 32.500 e pazarlıksız siyah consept kusursuz diye ilan veren bir galeri ile 32.000 e anlaşıp ruhsatı bankaya bile fakslattım arabanın yanına gittiğimde çok büyük hayal kırıklığı yaşadım,orjinal dediği arabanın sağı solunda çizikmi fırça izimi ne ararsan var ama bana faydası cerato alırsam kesin consept almalıyım düşüncesi oldu ve o anda 34.000 tl istenen ilan aklıma geldi ne olursa olsun alacağım dedim,biraz pazarlıkla Cerato conseptimi o gün aldım,BU süreci incelediğimde iyiki böyle olmuş diyorum :)

hem full aracım hemde gri gönül rahatlığı ile kullanıyorum ve kullanırken zevk alıyorum.

5. raif1983

raif1983 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    araba işi gerçekten nasip işi güle güle kullanın

6. Taner

Taner Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Aynen katılıyorum,hedefim 30.000 i geçmemek hatta 27.-28 bin e alayım raat edeyim diyordum ,sonra hesaba başladım temiz core alsam 29.000 buna dijital klima,10 hava yastığı,çelik jant,iç karartmalı dizkiz aynası,esp ve tcs,deri direksiyon simidi,usb çalar eklediğimde verdiğim fazladan 4.000 tlnin gerçekten değeceğini düşündüm

7. cihan_erdem

cihan_erdem Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2003 Renault Scenic verip sıfır km'de ve özellikle de otomatik vitesli araç arıyordum. Volkswagen baktım, Renault baktım, Opel baktım hemen hepsinde fiyat ve yakıt tüketim performansı açısından hayal kırıklığına uğradım. Renault'da dizel otomatik bile yoktu o zaman, hele VW'daki durumu unutamıyorum, dizel otomatik Polo için 44000 TL istediler üstelik yol bilgisayarı bile yoktu, iş yerinden bir arkadaşımızın tavsiyesi ile bir kaç gün sonra Kia Ceed SW dizel otomatik arabamı neredeyse aynı fiyata (45000 TL) aldım. Çok da memnunum...

8. raif1983

raif1983 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    hemen hemen hepimizin hikayesi aynı araştırmalar hesaplar avantajlar dezavantajlar ve sonuç KİA

ben kia ya şöyle bir açılım yaptım

K im
    İ stemez
    A ma !!!!

9. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    Sene 2005 aylardan haziran askerden yni dönmüş olan ben ve askerdeyken aileme sorun çıkaran vw polo yüzünden evde gerginlik yaşanıyor ;) hemen altunizadeye gidip orada ki galerileri gezmeye başladım ama citroen c4 dizel , megane dizel , focus dizel bunlar en aşşağı 36.500 den başlıyordu ve babam pahalı demeye başlamaz mı ! bir anda hedefi küçültüp B segmentine yöneldim ve olamaz bütün bsegmentlerinde dizel motorlar 70-75 hp o zamanda chip tuning böyle yaygın değil . En son artık volvo - mazda ın yanında Kia bayyisi kaldı dedim biz zaten 7 sene kadar Hyundai kullandık ve çok memnunduk ee kia ile de ortak platforma geçmişler bir şansımı deneyeyim . İçeri girer girmez açık mavi cerato beni karşıladı ve satış danışmanı çok neşeli pozitif biriyidi bana teknik verileri artı donanımı anlattı herşey süperdi ama dedim içimden şimdi yine 35.000 tl diyecek , o da nesi 29.750 fiat verdi ama kapanya olduğunu 1000 tl indirim yapabileceklerini söylemezmi :) hemen test sürüşüne çıktık ve eve gidip arcı babama anlattım 1 gün sonra kaparoyu verdik bile ;) yani Fiyatına göre verilen fayda Kia'da o zamanlar çok iyiydi ama hala iyi . Ben de anımı bir mini sloganla bitirmek istiyorum :p

K ia
    İ se
    A lınır !!!

:blink:

10. pimbo

pimbo Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    bende kia ya karsı ön yargılı yaklasanlardandım ama yinede fiyatları uygun oldugu için bir ara riolara bakmıstım o zaman kısmet olmamıstı daha sonrasında yeni kia sportage in dizelini internette görmüstüm cok begenmiştim tabii 42500 euro fiyatıyla bakmaktan baska birşey yapamamıstım :) taa ki bi arkadasım senin arabanın fiyatı düsmüş diye gazetede gösterinceye kadar(gösterdigi dizel degil 1,6 benzinlisiydi).on gün içinde arabayı almıstım su an verdigim kararın dogrulugunu daha iyi anlıyorum ve ön yargıların insanı yanlıslara sürükledigini daha iyi görüyorum:terbdv5:

11. raif1983

raif1983 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    senin slogan daha güzelmiş kabul etmem lazım :) ufak ufak değiştirme zamanı gelmiş galiba :)

12. ceyhun23

ceyhun23 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ilk olarak picanto otomatikle başladı sevdamız aracı 2 sene kadar keyifle kullandık hiçbir sıkıntı yaratmadı ancak bagaj hacmi küçük geldiği için daha geniş olan rio dizelle değiştirdik ,

rio gerçekten ilk çıktığı 2006 yılında beklentilerimizin ötesinde bir performans sundu bize uzun yol olsada gitsek gibi bir duygu oluştu.:)
    bu hissiyat 180.000 km de son buldu daha donanımlı bir araç ararken farklı markaların farklı modellerini donanımlarını test sürüşlerini yaptıktan sonra ve aracın problemsiz olduğunu bildiğimiz için oyumuzu kia dan yana kullandık.

daha önce ford kullanan biri olarak her 15-20 bin km de z rotu amortisör rot başlarını değiştirdiğim ve kronik bazı arızalarını servisin bile çare bulamadığını bildiğim için ve rio nun 180.000 km de bir kere bile ön takıma girmemiş olması beni memnun etti ve hiç tereddütsüz ceed crdi concept a-t aracımızı aldık iyide yapmışım çok memnunum teşekkürler kia.:thumbup1:

13. maminci

maminci Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    10
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Aminci
    Araç Modeli:
    Toyota corolla
    Otomobil meraklısı, titiz bir kullanıcı olarak 4 yıl goLf4un tadını aldıktan sonra hem yollardaki çukurlarla daha rahat mücadele etmek için hemde bir denemek için yerden yüksek bir araç almaya karar verdim başladım test sürüşlerine.

Nissan qq benzinli sürdüm, galeriden hayal kırıklığı ile ayrıldım.

Birkaç ay sonra aynı modelin dizelini sürdüm hayal kırıklığım ikiye katlandı..

Vw tiguan sürdüm, mevcut aracımın markası ya aynısını almak istiyorum, iç tasarımı çok soğuk, deli yakıtı var, turbo arıza veriyo falan bir de servet istiyolar, onu da eledik..

Kia sportage yi gördüm, ilk tepkim: o ne be! oldu. Kataloğu inceledim, donanımda yok yok ! Koştum test sürüşüne, sese tıkırtıya hassas adamımdır, araçtan tık ses gelmiyo, ayrıca otm vites harika! Test aracı 2,0 lt dizel, kaça dedim, 42 bin euro deyince yine yattı.

Sonra öğrendim ki 1,6 sı var ama 49900 tlye, bu fiyatsa bunda donanım yoktur diye ilk postayı kaçırdım, sonra donanım tablosuna bir baktım ki yok yok, hemen bayiye gittim, 51700 tl iken aldım, İYİ Kİ ALMIŞIM...

Bir de aldıktan sonrası var, adını duyanlar, kiaya para verilir mi diyo, demese bile öyle bakıyo, bunu hissettiğim 3-4 arkadaşıma al kullan dedim, kullanınca 'satarsan mutlaka haberim olsun' uyarısı:)

14. kanki

kanki Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    18
    Gerçek Ad-Soyad:
    Muhammet KISA
    Araç Modeli:
    CEED
    Ford aracım vardı arkadaşımın tavsiyesiyle kia ailesine cerato 2008 ex aracımla katıldım.

15. kanikarali

kanikarali Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    150
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ali Kanıkara
    Araç Modeli:
    2006 Cerato 1.5 CRDİ
    Bazıları otomobili yatırım aracı olarak görür. Ben hep ihtiyaç olarak gördüm. İlk aracı aldığımda da (1977 Ford Eskort) o zamanlar al sat ile pek çok kişi aynı paraya yerli araba alabileceğimi söylemişti. Ancak benim önceliklerim donanım, emniyet, sağlamlık gibi önceliklerdi. Benim ön yargım yerli araçlara karşı oluştu. Yerli üreticilerin tüketiciye karşı tavırları, donanım teknolojisinin geri olması, 1 takım paspası bile tüketiciye çok görmeleri onlara karşı tepkimi doğurdu. Avrupa imalatı arabalara (Opel, VW) yöneldim. KIA'dan önceki arabam Hyundai Elantra (2. el olarak almıştım) önceki sahibinin kötü kullanımına rağmen donanım ve rahatlığı ile beni uzun yıllar tatmin etti. Belki daha uzun yıllar daha kullanacaktım ki; LPG taktırdım. Hep pişmanlığımdır LPG. Sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Satmaya karar verdim ve kısa sürede elden çıkarttım.
    Hyundai'nin arabalarını iyi biliyordum. Dahası adamların (Kore'lilerin) çalışma disiplini, üretimlerinin dünya başarısı bende hayranlık uyandırıyor. KIA almadan önce uzak doğudan uzak durma konusunda kararlı idim fakat araştırmalarım beni KIA ile tanıştırdı. Otomotiv sektöründe çalışan bir teknisyen arkadaşın da şiddetli tavsiyesi ile de karar verdim, KIA'yı özellikle arayarak satın aldım.
    Mutluyum..
    Tüm KIA kullanıcılarına da mutluluklar dilerim.

16. raif1983

raif1983 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    :thumbup1:

17. hurricane_07

hurricane_07 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    benım babam kendımı bıldım bıle hep alman arabalarına bınerdı.uzun yıllar da boyle devam ettı.sonunda zar zor 2006 dızel corolla ıle tanısana kadar. bu arabaya yaklasık 300bın km bındık.hıc sorunsuz sonra ıste kullanmak ıcın accent aldık benzınlı onada yaklasık 200bın km bındık (kı tabıcı caızse essege bıner gıbı).sonra yılların opelcısı babam dedı kı bu uzak doguda ıs var :) son olarak bır kere kıralık dızel accent era kullandıktan sonra o performansı gordum ve kıa ıle kardes olduklarını ogrendım :) dedım tamam kesın kıa almak lazım hatta kıa nın bıraz daha kalıtelı oldugunu ogrendıkten sonra kıa dusuncesı ıyıce oturdu ve sonunda 2006 cerato hatchback ıle aıleye katıldım sanırım bu arabaya 3-4 sene bınerım sonrasında alacagım sıfır arac kesınlıkle kıa olacak KIA forever :cool:

18. maminci

maminci Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    10
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Aminci
    Araç Modeli:
    Toyota corolla
    Dizel corolla ile 300 bin km! Sorun çıktı da ondan mı sattınız, yoksa keyfi mi değiştirdiniz ?
    Bir de opel yaramaz bir marka, almanların içinde en son alınacak marka bence.

19. hurricane_07

hurricane_07 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    dızel corollaya tam 300bın km hıc sorunsuz bındık sureklı sehırdısı.ben hıc bole bısı gormedım sanayıye gıtmezdı araba hıc uzun yola cıkmadan babam ara sıra yag eklerdı o kadar :) cok sacma degıl mı belkı o aracın yagı 50bn km hıc degısmeden bınıldı.sanırım 2 kere baskı-balata degıstı. aracı satarken dogal olarak bıraz yıprandı fakat mekanık olarak hala sorunsuzdu. ben o arabaya gorunce anladım uzak dogu araclarının sorunsuzlugunu.

opel konusunda katılıyorum.ulkemızde bır donem opel fırtınası estı ozellıkle vectralar fln.ama gercekten ulke capında ıyı bı ımajı olmasına ragmen ıcınde oyle olmadıgını dusunuyorum ceken bılır derler :) yaklasık 1 sene corsam oldu sanayıcılerı zengın ettım o kısa surede

20. alper58

alper58 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    ben almancıydım ceratomu alana kadarda hep alman kullandım 94 vectra 2001 vectra 2003 astra 2005 corsa daha öncesinide saymıyorum bile ama sizin opel hakkındaki görüslerinize katılmıyorum özellikle vectralara gercekten cok güzellerdi ama su son zamanlarda gercekten eski aracları gibi araba üretemiyorlar hep elektrik sorunundan sanayide araclar. hiç alman dısında araba almayı düsünmüyordum taki corsamla izmirde rampa basında trafiğin yoğun olduğu bi zamanda baskı balata sıyırana kadar :) sonra sivasa döner dönmez sıra sıra gezdim ford ww opel baktm fiyatlar ucuk ama ford focusun 1.6 180 ps arabasına bittim :) gel gelelim bi kia bayisine gittim hiç aklımda yoktu içeri girer girmez gümüs ceratoyu gördüm tam bana hitap ediyordu adeta gittim içine oturdum cok genisti ve motor kaputunu bile acmadan 1 saat içinde arabayı aldım ve cıktım cuma günüydü ve ezandan önce kapımın önüne cektim gercekten cok memlunum iyikide almısım diyorum :D

Bu Sayfayı Paylaş