10 Kasım LPG KABLO

Kia Pişmanlık Mı?

'Tanışma' forumunda s-nap tarafından 26 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

1. s-nap

s-nap Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    sa v as
    Araç Modeli:
    2015 rio cnspt 1.25
    değerli form üyeleri;
    350 km. 'de olan aracım şimdi ise ön sağ kapı bölgesinde gıcırdamalarla bir süprize daha imza attı.sesin nerden geldiğini bulamadım.üst üste gelen aksilikler canımı sıkmıyor değil, tamam b sınıfına göre oldukça heybetli ve gösterişli bir araç ama ufak tefek görünen bu tip sıkıntılar arttıkça araca bakışım da değişmeye başladı.
    dün şu da dikkatimi çekti, 1. ve 2. viteslerde motor sesini yüksek buldum, ses araç içine yüksek sesle gelmeye başladı.
    • kendime şu soruyu sormaya başladım; benim için kia pişmanlık mı?
    iyi giden hiç mi bir şey yok?tabiki var,mesela aracı aldığım zaman ort. yakıt tüketimi 8.4 idi.şimdi 6.8'e kadar düştü,ki daha da düşeceğini umuyorum...
    bu yazdıklarım diğer kia sahiplerini olumsuz etkilemesin, bu bir şans işidir ve ben galiba şansızım..
    herkese iyi ve kazasız sürüşler...

2. Ayberk

Ayberk Sürücü

Alınan Beğeniler:
    30
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yenici
    Araç Modeli:
    Kia Rio Fancy
    Bir kia nız varsa özellikle rio bu tarz gıcırtı takırtı tukurtu seslerine alışmanız gerek malzeme kalitesiyle alakali ben alalı 3ay oldu alıştım yani. Herşeyi kenara bırakıp Aracınız dan keyif almaya bakın daha yüksek fiyatlara boş bir araba almaktansa gıcırdamasına rağmen kia iyi bi tercih diğer araçlarda opsiyonel olan özelliklerin keyfini çıkarın ☺ayrıca şuan benim ortalama yakıt 6.0 sizinkide dahada düşecektir...

s-nap bunu beğendi.
  3. eren1977

eren1977 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    74
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erol EREN
    Araç Modeli:
    Kia Sportage Plus 1.6 GDİ
    Gıcırtı seslerini giderken aslında çok kolay. Sonuçta gıcırtı birbirine sürten iki parçadan gelir. Parçaların birleşim yerlerine ilk önce sprey silikon sıkın büyük bir ihtimalle sesi kesecektir. Değilse yerine göre yalıtım uygulaması yapılabilir. Diğer taraftan aracınız garantide olduğu için öncelikle yetkili servise başvurmanızı öneririm.

beyaz55 bunu beğendi.
  4. beyaz55

beyaz55 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    431
    Gerçek Ad-Soyad:
    beyazıt bahadır
    Araç Modeli:
    2013 kia rio 1.4 crdi fancy
    arkadaşlar gıcırtı takırtı çatırtı çıtırtı yetkili servise biraz serzeniş ve şikayetvar.com a yapılan şikayet neticesinde çözülüyor.şahsen bende 2013 ve arkadaşımda 2014 var 2014 ün yalıtımıı motor ve yol sesi çook daha iyi yalıtımlı.2014 de hiiç çatırtı sesi de olmadı. bende biraz uğraştırarak servisi tüm sesleri hallettim.şuan aracın içinden gelen takırtı çatırtı yok.ama yol sesi ve motor sesi 2014 ün daha az bence çünkü iki araçla da epey yol yapıyoruz.böle bi fark olabilirmi bilmiyorum ama inşallah psikolojiktir belki motor kapağı daha kalın yalıtımlıdır bilemiyorum.ama seslerin çözümü var önce şikayet sonra servis.

s-nap bunu beğendi.
  5. beyaz55

beyaz55 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    431
    Gerçek Ad-Soyad:
    beyazıt bahadır
    Araç Modeli:
    ben kiam dan hiç pişman deilim ama sonuçta b sınıfı için iyi bi araba.ama b sınıfı işte illaki biraz yalıtıma ihtiyacı desteğe ihtiyacı var.ziebartta yalıtım yapan yokmu yaa ben fikir almak istiyorum

6. sarıyer adem

sarıyer adem Sürücü

Alınan Beğeniler:
    56
    Gerçek Ad-Soyad:
    adem çaglar
    Araç Modeli:
    2012 kia rio 1.4
    merhaba öncelikle savaş bey benim bu beşinci aracım bu segmentte ama sesin yada gıcırtının tamamen hiçbir aracımda gitmedi ama şukadarını söleyebilirim bu segmentte kullandıgım en iyisi kia rio fansy oldu.arabacılıkta sesler hiç bitmez siz de takılmayın derim yoksa arabalar için bu sesler için çok para harcıcak olup ama genede o sesler gelicektir kulagınıza.iyi günler.

7. s-nap

s-nap Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    sa v as
    Araç Modeli:
    2015 rio cnspt 1.25
    yorumlarınız için teşekkür ederim, faydalı bilgiler oldu...

8. turkeril

turkeril Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    92
    Gerçek Ad-Soyad:
    İlker TÜRKER
    Araç Modeli:
    Pg.308
    Aldığım ve aldırdığım kialardan büyük çoğunlukla memnunuz.

Benim son kasa ceed'de de sol havalandırma altında bir yerden sürekli gelir çıtırtı. Silikon spreyle çözülebileceğini biliyorum ama elim değmedi. Bozuk yolda da üst tarafta bir yerden gelir mesela. Çok şeetmemek lazım, astra j kasada da da vardı bu tarz sesler.

beyaz55 bunu beğendi.
  9. bbasaran

bbasaran Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    Barış Başaran
    Araç Modeli:
    rio 1.25 cvvt
    valla 100.000 Tllik passata da bindim ondan da çıtırtılar geliyor,malesef yollarımız avrupa yolları gibi değil patates tarlası gibi özellikle şehir içleri .Bence kafaya takmayın...

cesursovalye, sarıyer adem ve beyaz55 bunu beğendi.
  10. beyaz55

beyaz55 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    431
    Gerçek Ad-Soyad:
    beyazıt bahadır
    Araç Modeli:
    işte böle cümlelerle gelin arkadaşlar.passatta da vardı astra j dede ve birçok araçta :) bu sesler malesef 300 bin fian verdiğinizde gelmiyo heralde:) kesilebildiği kadar uğraşıp kesmek lazım ben sadece birazdaha az motor ve yol sesi isterdim o kadar.geri haricinde aracımdan memnunum aslında sessiz bi araç sadece asfalt kalitesi düşünce biraz artıyo..çok seviyorum kaplanımı ve keyif alıyorum .. yine de bi yalıtım işine giricem birdeee sürücü koltuğumu elektrikli bi passat koltuğu ile deiştiricem :) yan baldırları batıyo bana.gerçi şuan jetta koltuğu kullanıyorum ama onu da deiştircem :)

11. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Bence çok normal. Hangi arabada bu sesler yok ki. Bununla kiayı kıyaslama yapmak yanlış olur. Vw de alsanız polo da bu sesleri duyarsınız.

beyaz55 bunu beğendi.
  12. beyaz55

beyaz55 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    431
    Gerçek Ad-Soyad:
    beyazıt bahadır
    Araç Modeli:
    valla hiç biriyle kıyaslamıyorum ben keyfime bakıyorum daha da keyif almak için herşeyi yapabiliirim

bbasaran bunu beğendi.
  13. Ayberk

Ayberk Sürücü

Alınan Beğeniler:
    30
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yenici
    Araç Modeli:
    Kia Rio Fancy
    Kia candır çok takılmayın... rio yu değiştircek olsam kesinlikle ceed alırım o fiyata o donanım çok iyi...

14. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    Ben de Kız kardeşimde sanırım bu konuda şanslıyız , trim sesi şikayetim hiç olmadı diyebilirim sporty de , fancy de bagaj pandizotu tıkırdıyor bir tek ;)

15. batuhanpolat

batuhanpolat Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    5
    Gerçek Ad-Soyad:
    batuhan polat
    Araç Modeli:
    rio 2014
    Abi ben 7-8 aydır biniyorum arkadaşımda cıvık 1,6 var benzinli bende rio 1,4 dizel performans konusunda arkasına yapışıyorum. rionun iç ve dış görüntüsü çok hoşuma gidiyor.polo,ibiza,corsa arasında en dolusu rioydu.beni tek rahatsız eden olayda sert süspansiyonu

16. beyaz55

beyaz55 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    431
    Gerçek Ad-Soyad:
    beyazıt bahadır
    Araç Modeli:
    sert süspansiyonu doğru lastik havası ve güzel bir yumuşak lastik takımıyla biraz iyileştirebildikk.. ama aga siz o sportylerle nası baş ediyonuz :) adamın midesi çıkar o jantlarla yaa :) ama görüntü dehşet. bu arada sporty ci kardeşlerim led stop biriniz servise gittiğinde şasesinden fiyat sorgulatabilirmi? ben bayılıyorum onlara çıkma da bulamıyorum yaaa..benim ön farlar ok de arkası sırıtıyo :) bi de o jantlara hastayım hasta bulamadım 16 sını :)

17. Rio35

Rio35 Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    220
    Gerçek Ad-Soyad:
    İbrahim K.
    Araç Modeli:
    Rio Sedan 2012
    Lastikte ses konusunda etkili hankooktan contınentale geçin ses baya azalmıştı.

18. D3hs3tt

D3hs3tt Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    242
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ethem Kösem
    Araç Modeli:
    Rio
    Walla çatırtılar yüksek ve aşırı rahıtsız edici değilse normal olabilir 2007 c 220 benim aracımdan yol seside tirim seside benim rio dan fazla ayrıca 2012 model insignia var kuzenimde o arabadaki tirim seslerini duyunca b sınıfında mükemmel koşullarda gezdiğimi anlamdım kafanıza takmayın iyi günlerde kullanın.. :)

19. HANİFİ DMC

HANİFİ DMC Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    396
    Gerçek Ad-Soyad:
    hanifi DMC
    Araç Modeli:
    kia rio 1.25 fancy
    Yukarda bi arkadaş çoh şee yapma demiş yoruma koptum ;) biri de zevk almaya bak demiş o da Superdi . yorumlar on numara 5 yıldız bu arada bende de Rio fancy var ve ses gelio bozuk yolda bagajdan onden . bende artık çok şee yapmiyom olduğu kadar buna da şükür 100000tl versem o sesleri duysam kafayı yerdim ... ;))))

20. umutd07

umutd07 Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    631
    Gerçek Ad-Soyad:
    Umut dürüş
    Araç Modeli:
    2008 cerato Ex
    8 yıldır keyifle bindiğimiz ceratomuzdan asla pişman olmadık hatta iyiki almisiz dedik bir daha alırsak yine Kia :) inanın her arabada var bu sesler. Fakat Kia fiyat performans olarak muadillerine gore açık ara önde gerek sağlamlık gerek performans çok şükür 8 yilda sadece yaği ve tuzu değişti 73 binde 0 km den beri bizimle vallaha duygusal bağ kurduk Kia ceed alacaktik vazgeçemediği eksiği yok dedik :)

okuma35 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş