10 Kasım LPG KABLO

Kia Rio 1,2 2014 yakıt tüketimi

'İkinci El Satanlar' forumunda Fuadoner tarafından 23 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

1. Fuadoner

Fuadoner Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Fuad
    Araç Modeli:
    Rio 1,25 Fancy
    Merhaba arkadaşlar 2014 model Rio 1,2 Fancy alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Aracım 35 bin Km'de. İstanbul'da şehir içi yakıt tüketimi 8 litrelerde geziyor ki çok fazla trafik de yok şuanda Ramazan'dan dolayı. Yakıt tüketimim normal midir? Çünkü fabrikasyon verilerine göre ciddi fark var. Neler tavsiye edersiniz? Sizler de ortalama yakıt tüketimi nedir acaba?

Ayrıca önümüzdeki ay Uzun yol yapacağım yakıt değerleri hangi aralıkta seyreder.

Bir de balataları değiştireceğim hangi markayı tavsiye edersiniz.

Paylaşım ve yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. ardy7

ardy7 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    460
    Gerçek Ad-Soyad:
    Arda
    Araç Modeli:
    Rio Natty
    Merhaba, 1.2 motorun yakıt tüketimi hakkında bilgim yok fakat fren balataları konusunda bende forumdan aldığım tavsiyelere istinaden TRW (Alman) marka önerebilirim. Ön ve Arka değişim yaptırdım memnundum.

3. leon49100

leon49100 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    Leon Leon
    Araç Modeli:
    kia rio concept 2015
    2015 concept 1.4 dizel rio sahibiyim şu anda ekranda ortalama yakıt tüketimi 8 lt olarak gösteriyor. Kullanım şehir içi ,ortalama hız 20 km civarı Bende senin gibi bilemiyorum bazısı normal diyor bazısıda yuh diyor nasıl bu kadar yakar diyor

4. ardy7

ardy7 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    460
    Gerçek Ad-Soyad:
    Arda
    Araç Modeli:
    Rio Natty
    Dışarıdan bakılınca 1.4 dizel bir araç için 8 Lt oldukça fazla ama belirttiğiniz şartlara ek olarak yol güzargahı, iklim, motor sıcaklığı vb eklenince bu veriler çıkabiliyor.

5. leon49100

leon49100 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    Leon Leon
    Araç Modeli:
    kia rio concept 2015
    Muş merkezde aracı kullanıyorum hava şuanda 20 derece civarı bu şehrin trafiği çok yoğun değil bilemiyorum bu verilere baktığımızda 8 lt normal değil gibi

6. ardy7

ardy7 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    460
    Gerçek Ad-Soyad:
    Arda
    Araç Modeli:
    Rio Natty
    araç bilgisayarı her zaman doğru veriyi göstermeyebilir. size tavsiyem depoyu fulleyin(pompa atınca ilave yakıt koymayın) yol bilgisayarını sıfırlayın ve 100 km normal kullanımınıza devam edin ve tekrar depoyu fulleyin aldığınız litre sizin gerçek tüketiminiz olacaktır. bu sayede doğru bir şekilde araç bilgisayarı ile karşılaştırma yapabilirsiniz.

Rio54 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş