10 Kasım LPG KABLO

Kia Rio 1.25 ibre x depo olayı ?

'Rio' forumunda KiaYrn tarafından 17 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. KiaYrn

KiaYrn Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Gerçek Ad-Soyad:
    Gökhan Mert
    Araç Modeli:
    Kia Rio
    Arkadaslar oncelikle herkese merhaba . Uzun zaman sonra kullandıgım baska arac modelinden sonra Kia Rio 2015 1.25 benzin manuel alarak aranıza katıldım. Aracı batman Yeşil plaza kia servısınde alır almaz bakıma goturdum. 60.000 bakımında genelde oldugu gıbı bır ton para cıkardılar. Aklıma takılanlar oldu sıze sormak istedim.

Aracı aldım depo dibteydi ve ısık yanıyordu. Gittim opete depoyu fulle dedım. 32lt de attı ? Bu arac 43 lt dıye biliyorum. Neyse araca bindim benzin ibresi ful gostermıyor. ? Biraz şehir içi dolaştım. ibre oyle asagı ınıyor kı ceyrek depo gıttı :) Sonra shell e gıttım fulle dedim. 3 litre daha koydu ful dedi baktım gosterge de ful de . neyse boyle 340 km kullandım klima açık sehir içi dısı derken . yine ceyrek depo kaldı . bp ye gıttım fullemek için. 130tl ye 26lt attı ama gosterge yıne ful degıl ve biraz kullanınca 3/4 depo kalıyor.

servise soruyorum aval aval bakıyorlar ? tek dertleri on lastik arıza basınc göstergesi 600tl on arka balatalar 600 tl 4 lastik 1350tl bakım 700tl demekten baska birşey yaptıkları yok. bu işi nasıl çözeriz alır almaz arabadan soğumayalım. sagolun arkadaslar.

vonallen bunu beğendi.
  2. bhryli33

bhryli33 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    15
    Gerçek Ad-Soyad:
    Muhammet Özdemir
    Araç Modeli:
    Rio
    Hayırlı olsun öncelikle.
    Bende aracımı ilk aldığımda opet e gittim fulle dedim fulledi bindim arabaya yola çıktım ibre bi çeyrek aşağıda sonra 30-40 km sonra petrol ofisine gittim fulle dedim alması gerekenden çok fazlasını aldı yani ilk aldığım yer tam dolum yapamamış umarım sizinkide böyle basit bi sorundur

3. vonallen

vonallen Sürücü

Alınan Beğeniler:
    77
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan TÜRKMEN
    Araç Modeli:
    Kia Rio 1.25 Comfort 2015
    Zannedersem benzin deposundaki şamandıra vb. alet hassas değil rioda.
    Aracım LPG li olduğu için ara sıra benzin alıyorum. Işık yandı 20 tl aldim hiç oynamadı ibre. Geçenlerde yine ışık yandı 50 TL aldım, çeyrek depo dolu gösterdi.mantiga bak.

LPG de kmye göre hareket ediyorum, 300 km gidince 30 lt-65 tl LPG alıyorum, benzin ışığı yanıncada da 50 TL benzin alıyorum.

İbre sacmalamadigi sürece sıkıntı yok. Tabi psikolojik olarak ibrenin kafamızdaki hizada olmasını isteyen olur, o hızada olmayınca da kendini kötü hisseder. bence kasmaya gerek yok, servisteki yarım ustalarla gerekmediği sürece muhatap olmamaya bakıyorum.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. KiaYrn

KiaYrn Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Gerçek Ad-Soyad:
    Gökhan Mert
    Araç Modeli:
    Kia Rio
    Teşekkür ederim. ilk seferde bende oyle sandım ama ikince seferdir aynı oluyor bizi yolda bırakmaz insallah? bu yakıt işinin bir ayarı yok. neyse ki 4.5 * 6.1lt arası /100 km genelde tuketim gosteriyor insallah o doğrudur .

vonallen bunu beğendi.
  5. kaptanclark

kaptanclark Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    6
    Gerçek Ad-Soyad:
    oktay eker
    Araç Modeli:
    ford focus 1.5 tdci powershift
    Benzer durum arkadaşımın aracında da vardı, en sonunda yakıt deposu söküldü ve deponun ezilmiş olduğu belirlenince depo değişimi yapıldı.

6. KiaYrn

KiaYrn Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Gerçek Ad-Soyad:
    Gökhan Mert
    Araç Modeli:
    Kia Rio
    Aracın deposu tam olarak nerde bilmiyorum ama altında arkasında bir vuruk kırık göremedim. Bu konuyu ustaya söyleyeyim belki basına benden once bir iş gelmiştir. sağolun.

7. sefaklc

sefaklc Sürücü

Alınan Beğeniler:
    68
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sefa Kılıç
    Araç Modeli:
    Rio 1.25 CVVT Comfort 2015
    Arkadaşlar aynı araç sahibiyim ve söylediğiniz sorunların hiçbirini net olarak yaşamadım. Sadece orantısız ibre düşmesi var. Bu araçlarda şamandıra arızası olabiliyor demişti birisi ve zaten sevmediğim bir durum olduğu için gırtlak dolumunu 22 bin km içinde hiç yapmadım. Pompa attığı yerde küsüratlı da olsa dur derim pompacıya. Ne çıktıysa kuruşuna kadar kredi kartı ile öderim. Bence böylesi daha sağlıklı. Araç ilk çeyreği 50-70 km de, İkinci çeyreği 100-120 km de, üçüncü çeyreği 150-180 km de, son çeyreği 200 km den fazla gidiyor. Aldığım günden beri böyle bir düzensizlik var ama aldığım günden beri olduğu için normal karşılıyorum. Depo olarakta max 33-35 litre dolduğunu hatırlıyorum. İlk çeyreğin çabuk bitmesi bana da garip gelmeye başladı ve şu kredi kartı puan kampanyaları 100TL, 100TL almaya yönlendirdiği için çeyrek depo olunca 100TL atıyorum devam ediyorum. Pompa hesabı da yapmıyorum artık. İstanbul şehir içi yol bilgisayarı 6.0-6.5 arası gelip gidiyor, Yaz kış aynı bişey değiştiği yok.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KiaYrn bunu beğendi.
  8. Huso8262

Huso8262 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    12
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hüseyin duran
    Araç Modeli:
    rio
    Samsun'da çok sakin kullanırım benim ortlalamam 5 lt ve araca her defasında 50 TL'lik benzin alıyorum:)))) yakıtının uygun olduğunu soyleyebilirim ama elime geçen ilk fırsatta LPG taktircam .

9. KiaYrn

KiaYrn Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Gerçek Ad-Soyad:
    Gökhan Mert
    Araç Modeli:
    Kia Rio
    Bugun servisle görüştüm yine araçta hiç bir şey olmadığında ısrar ediyor ama sorunun nasıl çözeceğini bilmiyor. Depoyu yavaş doldurun hava yapmasın vs gibi şeyler soyluyor. 3 farklı yerden yakıt aldım hepsinde depo doldu diyor gosterge 3. çeyrekte. Çabuk bitiyor . En son usta sen aracı getır ben burda depoyu doldurup sorunu çözeceğim dedi. Göreceğiz :)

10. tanertuna2687

tanertuna2687 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    5
    Gerçek Ad-Soyad:
    taner tuna
    Araç Modeli:
    hyundai accent admire 1.3
    bende rio almayı düşünen biri olarak işkillendidim @KiaYrn hocam :) gelişmelerden haber etmeni bekliyorum :)

11. KiaYrn

KiaYrn Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Gerçek Ad-Soyad:
    Gökhan Mert
    Araç Modeli:
    Kia Rio
    @tanertuna2687 2015 aralık cıkıslı 1.25 kaza boya olmayan aracı 39bine aldım hocam. fiyat olarak cok makul. sıkıntısı sadece şu yakıt olayı çözülmedi bende. bizim buranın servisi iyi değil o yuzden batı ilinde tekrar bakıtacagım. bakım ücreti parçası serviste cok pahalı. kendi ustan ve iyi bir sanayiniz varsa çok güzel makul araç. dün 4 lastik aldım 185.65.15.630 tl petlas. .. . kışlık lastikler + bebek arabası + 3 kişi + alışveriş araca sığdık bunlarla eve geldik arac gayet bize geniş geldi. yakıt 4.5 /6 .6 litre 100 km gösteriyor uygun çekişi idare eder. yalıtım kötü ama baya gerçi buranın yolları da facia.

tanertuna2687 bunu beğendi.
  12. Huso8262

Huso8262 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    12
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hüseyin duran
    Araç Modeli:
    rio

13. Huso8262

Huso8262 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    12
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hüseyin duran
    Araç Modeli:
    rio
    Öncelikle güle güle kullanın hayırlı olsun hocam,aracın süspansiyonu biraz sert olduğu için genelde yumuşak lastik almak gerek o aklınızda olsun konforu arttırmak için yumuşak lastik kullanmak lazm.

selman.pelit bunu beğendi.
  14. enesss41

enesss41 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    19
    Gerçek Ad-Soyad:
    enes demir
    Araç Modeli:
    2015 kia rio
    merhaba arac comfort mu

15. vonallen

vonallen Sürücü

Alınan Beğeniler:
    77
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan TÜRKMEN
    Araç Modeli:
    Kia Rio 1.25 Comfort 2015
    Hayırlı olsun çok iyi fiyat

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. selman.pelit

selman.pelit Sürücü

Alınan Beğeniler:
    80
    Gerçek Ad-Soyad:
    Selman Pelit
    Araç Modeli:
    eski riocu yeni soulcü (2016 Soul 1.6 CRDi DCT)
    Çok iyi fiyata almışsınız bence. Güle güle kullanın, kazasız belasız

ONEPLUS A3003 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. KiaYrn

KiaYrn Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Gerçek Ad-Soyad:
    Gökhan Mert
    Araç Modeli:
    Kia Rio
    Arkadaslar tesekkur ederim sagolun. Evet comfort kardesim . 3 gun once uzun yola ciktim depo yariya geldi yakit almaya calistim ama.her istasyonda zorla 10 seferde doldurduk. Surekli atiyor depo bos oldugu halde varacagim yere kadar artik dayanacagiz insallah sonra bu cozulemeyen sorunu yine gosterecegim. Iyi gunler

18. KiaYrn

KiaYrn Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Gerçek Ad-Soyad:
    Gökhan Mert
    Araç Modeli:
    Kia Rio
    Olay deponun havalandirma hortumunun calismamasindan kaynakliymis. Antalya dinamik oto eski sanayide sagolsunlar on numara iscilik hallettiler olayi.

tanertuna2687 ve vonallen bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş