10 Kasım LPG KABLO

KIA RIO veya Hangisi..?

'Rio' forumunda figo102009 tarafından 25 Haziran 2019 tarihinde açılan konu

1. figo102009

figo102009 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    okan can
    Araç Modeli:
    Rio
    Merhabalar arkadaşlar...

Kia Rio Comfort ile Hyundai i20 Style modelleri arasında kaldım.

Kısmetse ilk aracım olacak.

İlanlara baktığımda birkaç araç içerisinden bulduklarım 2017 model, 1.4 otomatik ve benzinlidir. Kilometreleri de ortalama 20-30 bin arasındadır..

Fiyat olarak da 70-75 arasında istemektedirler.

1-) Araçlara 70 küsür liralar verilirken aklım bir yandan da Hyundai i20'nin Jump paketi ile Kia Rio'nun en düşük paketine kayıyor. Acaba doğru mu yapıyorum? Yani donanımlı bir 2. el yerine sıfır km düşük paket almak mantıklı mıdır..?

2-) İki modeli de kıyaslarsak hemen hemen benzer nitelikler taşıyacaktır. Ancak yine de ikisi arasından sizce hangisi dersiniz?

3-) Ayrıca bu araçlar şehir içinde 100 km'de 10 litreyi geçer mi? (Şehir İstanbul)

Şimdiden teşekkür ederim.

2. Armyy

Armyy Sürücü

Alınan Beğeniler:
    66
    Gerçek Ad-Soyad:
    armağan baltacı
    Araç Modeli:
    kia rio 1.4 crdi fancy
    düşük kilometreli donanımlı bir araç daha mantıklı bana kalırsa. ayrıca hyundai i20 style pakette cam tavan opsiyonu bulmanız da muhtemel. zaten iki aracın çoğu parçası aynı. ama hyundai sanki kia'dan bir adım daha önde gibi. güzergahınız ve trafikte kalma durumunuza bağlı olarak 10 litreleri görebileceğiniz zamanlar da illaki olacaktır. ama sakin kullanım ve trafiksiz yollarda aşağı yukarı fabrika verilerini yakalayabilirsiniz.

figo102009 bunu beğendi.
  3. Rio54

Rio54 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Gerçek Ad-Soyad:
    safa s.
    Araç Modeli:
    Kia Rio HB 2017
    Hocam temiz Hyundai İ20 Style paket bulursanız bir de üstüne panorama cam tavan opsiyonu olursa tadından yenmez derim. fakat biraz daha uygun yollu olsun diyorsanız eş değer özelliklere sahip olması açısından Kia Rio Concept paketi öneririm. (2. el olarak değerlendirecek olursak)

Şahsen ben uzun süre temiz İ2o Style arayıp bulamayınca Rio Concept aldım, memnunum.

figo102009 bunu beğendi.
  4. figo102009

figo102009 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    okan can
    Araç Modeli:
    Rio

------------------

Öncelikle cevabınızdan ötürü çok teşekkür ederim.

Yani hemen hemen çoğu kimse Hyundai i20'nin daha yakışıklı olduğunu söylemektedir.
    İstanbul'da ikamet ediyorum. Bu noktada 10 litreleri rahat geçer diyorlar. LPG taktırmak gerekir vs vs
    Ancak senede 10 bin km'yi geç(e)meyeceğimi düşünüyorum. Bu noktada umarım fabrika verileri yakalanır. Çünkü en çok yakıt olayı gözümü korkuttu :)

Bir de Opel Corsa'nın 6 ileri şanzımanı var. Bu da yakıt açısından çok fazla oynar mı bilemedim...

5. figo102009

figo102009 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    okan can
    Araç Modeli:
    Rio
    -----------------------

Siz sıfır mı almıştınız acaba? Otomatik miydi? Evet ise şehir içi yakıt durumunuz ne göstermektedir?

Hyundai i20 cephesinde sıfır olsun diye evvela Jump'a bakmıştım. Lakin sonra arka camların bile manuel olduğunu öğrenince Style donanıma yöneldim.

Hyundai i20 ile Kia Rio hemen hemen aynı platformlarda olduklarından aralarında elzem düzeyde bir farkın olmadığını öğrendim. Sıfır style paketlerin fiyatları da yüksek geldiğinden muhtemelen 2. ele yöneleceğim gibi...

Hyundai i20'de 2017 model, 20-30 bin km'lerdeki Style araçlar ile Kia Rio Comfort 2017 model ve aynı kilometrelerdeki araçların ideal fiyat aralığı ne olmalıdır?

6. Rio54

Rio54 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Gerçek Ad-Soyad:
    safa s.
    Araç Modeli:
    Kia Rio HB 2017

------

Ben 2. el olarak 14.500 kilometrede aldım aracımı ve sıfırdan farksızdı.

Manuel. Yakıt tüketimi şehir içinde biraz yüksek şu anda. Zamanla kilometre yaptıkça daha da düşeceğini düşünüyorum

İ20 baktığım süreçte yaklaşık 4 ay boyunca fiyat aralığım olan 60-70 bin aralığında temiz araç bir türlü denk gelmedi. özellikle İ20lerde kazasız/ az hatalı araç bulmak gerçekten zor (benim gördüğüm kadarıyla) ya da bana denk gelmedi bilmiyorum.

İ20 Style 65000-72000 aralığında idi (2015 model yeni kasa)
    Rio Concept 64000-70000 aralığında geziniyordu en son (2017 model yeni kasa), piyasayı takip etmeyi bıraktım aracı aldıktan sonra :)

Şunu da söyleyerek yorumumu sonlandırayım; sıfır jump alacağıma, temiz 2. el style alırım, çünkü iki paket arasında dağlar kadar fark var.

Bunların hepsi şahsi fikrimdir. Umarım aklınıza yatan, huzurla bineceğiniz aracı bulursunuz. :)

figo102009 bunu beğendi.
  7. figo102009

figo102009 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    okan can
    Araç Modeli:
    Rio

Teşekkür ederim yorumunuzdan ötürü...

2018 Rio Elegance 6 ileri aracı 78 e buldum. Ama hala aklımın bir köşesinde i20 var. Ancak yakıt tüketimi açısından da Rio aklımı kurcalıyor. Bakalım hocam hayırlısı...

Rio54 bunu beğendi.
  8. bluerose1

bluerose1 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    Semih Kahraman
    Araç Modeli:
    2013 KIA RIO 1.25 Fancy
    Ben yerinizde olsam madem o paralara çıkıyorsunuz temiz bir Rio CRDI Dizel Concept plus ya da Sporty paket alırdım keyfime bakardım. Benim biraz daha param olsaydı bu ikisinden birini alırdım.param yetmediği için 1.2 benzinli fancy almak zorunda kaldım.

figo102009 bunu beğendi.
  9. figo102009

figo102009 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    okan can
    Araç Modeli:
    Rio
    Otomatik arıyorum hocam.

10. bluerose1

bluerose1 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    Semih Kahraman
    Araç Modeli:
    2013 KIA RIO 1.25 Fancy
    figo102009 bunu beğendi.
  11. u_d_cicek

u_d_cicek Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    893
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ufuk Doğan ÇİÇEK
    Araç Modeli:
    2011 Hyundai ix35 R Style Plus 4x4 (Dizel)
  12. bluerose1

bluerose1 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    Semih Kahraman
    Araç Modeli:
    2013 KIA RIO 1.25 Fancy
    teşekkürler.

u_d_cicek bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş