10 Kasım LPG KABLO

kia sephia 1.5 gtx gaz yememe için acil yardım arkadaşlar.

'Sephia' forumunda elf357 tarafından 4 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. elf357

elf357 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    duran
    Araç Modeli:
    kia sephia 1.5 110 beygir doch
    arkadaşlar iyi akşamlar öncelikle bugun itibari ile 94 model bir kia sephia aldım aracta sıralı sistem lpg var 105 beygir doch motor olmasına ragmen performansı ilk önce az gibi geldi gözüme ilk defa sıralı sistem takılı bir araç kullanıyorum yani çalışma prensipleriyle ilgili pek bir bilgim yok her neyse bugun aracımı aldım 20 tl lik gaz attım ve evime gittim akşam bir yere gidicektim yola cıktım ve arabanın gaz yemediğini fark ettim araç bazen 3000 devir bazen 4000 deviri gecmiyor kapatıp acınca 6.500 kesiciye bile giriyor fakat yürüdükten hemen sonra yıne aynı şekilde bazı devirleri geçmemeye başladı tam geri dönüyodumki araç istop etti çalıştırdım ayagım gaza basılıydı araç çalıştı kesiciye girene kadar ayagımı gazdan cekmıyım dedım ama kendıgılınden yıne anlamsız bir şekilde istop etti bunu yaklaşık 15 20 dk denedım her seferınde aynısı oldu bı çalııştı bi 5 saniye falan 6500 devirde kaldı sonra lpg anahtarınınn ışıkları yanıp sönmeye başladı ve bip bip diye ses geldi bugun aldıgım aracın benı bu sekılde bırakması gercekten canımı cok sıktı acaba neden yapar bunları ne kaynaklıdır fazla bi masraf çıkartırmı cıkartırsa ne kadar olur benı aydınlatırsanız cok sevınırım ılk gunden gercekten arabamdan sogudum kibrit vurup yakıcak hale geldim..

2. u_d_cicek

u_d_cicek Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    893
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ufuk Doğan ÇİÇEK
    Araç Modeli:
    2011 Hyundai ix35 R Style Plus 4x4 (Dizel)
    Merhabalar.
    20 tl lik değil de depoyu doldurarak bir deneyin isterseniz.
    LPG tankında az yakıt kaldığı zaman yapıyor olabilir. Eğer fullediğinizde sorununuz çözülüyorsa ona göre işlemler yaparsınız...
    Geçmiş olsun...

3. elf357

elf357 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    duran
    Araç Modeli:
    kia sephia 1.5 110 beygir doch
    dediğinizi uygulıyccam hocam teşekkürler.

4. ahmet bey

ahmet bey Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.055
    Gerçek Ad-Soyad:
    AHMET
    Araç Modeli:
    DOBLO 1,3 MULTİ CARGO
    Lpg beyni de olabilir flitredende bu benzili araçlarda indiksiyon bobinimi nedir ondanda tekleme yapar gaz yemez araba demişti bir arkadaşım; zamanında ben benzinli araç hiç kullanmadım lpg olayı haliyle oda yok zamanında bir muhabbet arası geçmişti bende çalışma prensibi ve sistemini sormuştum. Bide bu yolun kenarındaki kartallar şahinler neden devamlı yolda kalıyo derken geldi konu buralara. Belki bunlarda sebeb olabilir.

5. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Geçmiş olsun.Var mı durumda bir değişiklik.

6. evren

evren Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    evren balkan
    Araç Modeli:
    kia sephia 1.6 gtx
    ateşleme bobininin arızalı olma ihtimali yüksek.

7. neCii

neCii Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    9
    Merhaba geçmiş olsun, bu tür durumlarda yakıtı aldığınız yerden başlamanız gerekir. Yakıtta problem olabilir, benzin de ve lpg de ayrı ayrı aracınızla gezip bu durumları tecrübe edin derim. Benzinde sorun yoksa, lpg ile ilgili aksamları kontrol ettirin. Diğer durumlarda, ateşleme, rolanti sensörü vs. gibi aksamları kontrol ettirebililirsiniz..

Bu Sayfayı Paylaş