10 Kasım LPG KABLO

Milletimiz vw yi neden gozunde büyütuo

'Sohbet' forumunda sportage_34 tarafından 15 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

1. sportage_34

sportage_34 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    5
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ali Taş
    Araç Modeli:
    Sportage
    Anlamış deilim . Sıfır vw alırken neden hep sıra bekletio dedim vw ci birine galiba yaşı max 14 tü.kia gibi boyayı surup yollamıolar demiomu bide.neymiş vw dunya markasıymış.almanya turkiyeyi çok sevdigi için fabrika açmadı ya.amcamdada tiguan var.sportage gibi yumuşak arabam olsun isterdim dedi adam.zaten zevki olan ilk goruste farkeder sportageın guzelliğini.adam tutturmus tiguan. dsg si bozulasıca.eminim sportageye vw amblemi koy yok satar

HANİFİ DMC, endspeed ve maviateş bunu beğendi.
  2. maviateş

maviateş Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ömer F.Y.
    Araç Modeli:
    Ceed 2013 - 1.6 CRDI Otomatik
    toplum genelde yeni fikirlere ve yeniliklere şans vermeye kapalı olduğu için hep aynı takıntı var. cahillik de cabası. ve aslen temelde yatan neden ülke ekonomik olarak böyle olunca zaten araba almak zor adam zar zor para topluyor. arabayı bayiiden alırken hemen 2.el piyasasını düşünür hale geldi. bu konuda bir amerika nerede biz nerede? toplum olarak biz araba almak ve kullanmak konusunda 3.dünya ülkesi gibiyiz. yoksa gerisi hikaye işte şu 3-5 marka ne verse gidiyor :)

sportage_34 bunu beğendi.
  3. NEŞET ERTAŞ

NEŞET ERTAŞ Sürücü

Alınan Beğeniler:
    10
    Gerçek Ad-Soyad:
    fatih şahin
    Araç Modeli:
    2014
    takıntılı millet bizimki el alem hangisine iyi derse onu almaya çabalıyoruz.... rio ağzına kadar dolu ama millet illa ve illa polo diyor...rio iç malzeme kalitesi olarak pek iyi değil ama polo kadar da boş değil en azından....

4. Mahir

Mahir Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    Bu zihniyet 14 liraya carina varken 13 liraya tutuluyor diye Broadway e binmek gibi

5. endspeed

endspeed Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    154
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erdem Caliskan
    Araç Modeli:
    Rio Consept 2015
    Almanların oyunu zamanında yapmışlar işte. Hayran bırakmışlar sonra toplum içinde vw al ford al yorumu çok olur renault kia çok hor görülür sorduklarım zamanında clio ya bile laf bulmuştu şimdi rio ya aynısını diyorlar vw Polo niye almadın toyota nie almadın ford honda seat skoda diye uzuyor be cahil adam sana boş araba satıyor konfor istesem gücüm yetse land Rover alırım ondaki konfor vw yok diyorum ama tabi vw Polo TDİ motoru ve birkaç donanım özelliğini göz ardı etmemek lazım ama bir arıza verdim i parçası cartı curtu dünya masraf ozaman ne huzur ne konfor kalıyor he opelide unutmayalım corsa için çevrem hatta babam çok üsteledi ama en son kızıp küfürlü birşekilde daha arka cami Tofaş gibi elle açıyoruz okadar para verip dedim hava yastığı iki tane neymiş motoru sağlammış . Daha neler var.

SM-G800HQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. ERSİN

ERSİN Süper Moderatör Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    229
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ersin
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz W211
    Bir Vw fanboyuna göre bir vw mercedesten dahi iyidir :)

heh bunu beğendi.
  7. Q7X51

Q7X51 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    117
    Gerçek Ad-Soyad:
    Oğuzhan AKBULUT
    Araç Modeli:
    Kıa Sportage 1.6 Otomatik 2015
    Vw Fanboylarının hepsi öyle hocam merak etmeyin :) Onlara göre Dünyanın en iyi arabasını Vw yapıyor vs. laf anlatılamıyor onlara.
    Vw nin yaptığı araçların bence alayı takoz alayı ruhsuz birde 6 ay sıra beklemesi ve 7 ileri kuru kavrama desegesinin patlama hissini anlıyamazsınız.
    Bu duyguları yaşıyabilmeniz için ^Das Auto^ sahibi olmanız gerekli :) .İşte alaman arabası diye göklere çıkardılar ama bence hiçbir arabasına ben beş para vermem. Türkiyedeki marka algısının değişmesi gerekli ama bazı cahil kesim yüzünden bu değişmez.

Örn;Kia son yıllarda Tasarımcıyı transfer etmesi ve son çıkardığı modellerde kalite ve marka imajı çıtasını cok cok yükseltti .Şu anda standart kalitenin üstünde araçlar yapıyor ve sorunsuz.ama bunu vw fanboylarına anlatamazsınız işte :)

8. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Bence vw ve bünyesindeki araçlara haksızlık yapıyorsunuz. Vw nin kendimce tek sıkıntısı fazla bekleme politikası. Kimse vw araçlarına kalitesiz diyemez. Evet piyasadaki diğer araçlara göre fiyatı. Bende 2012 spo var ama sürücü camı dışındakiler otomatik değil tek kademeli. Babam da 2006 polo var iki camıda otomatik ve 2 kademeli. Bende 2004 leon vardı, ön kaputta iki tane piston var. Yani fazla sıkmamak lazım. Araba alırken iyi kıyaslama yapmak lazım. Aynı segment araçlarına bakarak karar vermek gerekir. Örneğin rio/polo. Kesinlikle rio alırım. Ceed/golf/leon kesinlikle leon alırım. Araçları biliyorum.
    Amacım tartışma ortamı yaratmak değil. Bunu da belirtmek isterim.

Son düzenleme: 15 Eylül 2015
    heh bunu beğendi.
  9. sezeryildirim

sezeryildirim Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    85
    Gerçek Ad-Soyad:
    SEZER YILDIRIM
    Araç Modeli:
    OPEL CORSA 1.3 CDTİ EASTRONİC
    bizim burada 96 model orta kasa broadway a 14.000 veren var gülüyorum sadece

sportage_34 bunu beğendi.
  10. sportage_34

sportage_34 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    5
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ali Taş
    Araç Modeli:
    Sportage
    Örneğin yolda cee'd gördükten sonra golf 7 ye bakıyorum golf tabut gibi duruyor.aynı şey sportage ve tiguan içinde geçerli.kia optimaya 1.6 crdi dct şanzımanla getirseydi bile satamazdı çünkü vosvoscuların kahramanı pasat var.77.000 den başladığı halde sokakta nereye baksan pasat var.kalitesini bilmem ama önü kalas gibi b8 pasatın

11. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    Aslında bu başarı tesadüf olamaz Beyler. Vw grup bu sene Toyota'yı geçerek dünya 1. si oldu lakin vw de zaafları var bunların farkındayız . Bizim gibi eş dost akraba usta sözü çok dinlenen araştırmayan insanlar Etrafında ne fazla gidiyorsa ona yönlenme eğilimindeler . Televizyon olsun telefon olsun bilgisayar olsun bu tür ürünlerde bile aynı davranışı görebiliyoruz . O yüzden erken kalkan yol alır misali Koreli markalar 1940 lardan beri işin içinde olsaydı Bambaşka manzara ile karşılaştırdık . Önemli olan kia Hyundai nin Kullanıcı isteklerine cevap veren otomobiller üretmeye devam etmesi hatta artık ruha da hitap eden butik modellere yönelmesi gerekiyor . Korelilerinde bir beetle bir mini bir Fiat 500 gibi modeli olabilir olmalı ;) bu bir süreç önce firmalar çok iyi gelir elde edip satış adedi fazla düşünmeyecek modellere geçiş yapabiliyorlar . Bakalım neler göreceğiz seçenek çok rekabet çok ;)

12. BUGR4H4N

BUGR4H4N Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    196
    Gerçek Ad-Soyad:
    Bugrahan Güler
    Araç Modeli:
    2013 Sportage CONCEPT PLUS
    Çünkü çok fazla gün sıra bekliyorsun buda milletimizce tutuluyor iyi araba anlamını çıkartıyor alıp başını gidiyor. Diyosun VW fazla iyi değil diye yok premium marka diyor üstelik bi tarafınla gülüyorsun.

Birde bizim halkımızın çoğu araba konusunda cidden cahil.Benim bu hayatta 4 tane kardeşim dediğim insandan 1 tanesi içlerinden en iyi arabadan anlayan dediğim. Sportage satıp İ30 alıcaz diyorum. İ30 u ne yapıcan kıçı kırık araba diyor git Golf al olmadı civic focus al. Bende İ30 daki donanımları 55 milyara vereceklerse alayım 2012 ve üstü olarak dedim sustu.

Sportage aldığımızdada tipi fln çok iyi dedide Kia mı hmm demeye başladı. İnsanlarımızda ilk düşünce 2. el üst yorumlardada maviateş söylemiş parayı zor topluyor ekonomisi iyi bir ülke değiliz gelişmekte olana bana göre en alt sıralardaki ülkeyiz şuan. Hal böle olunca Mahir abinin dediği 14 e temiz D segment Carina varken 13 e 4 tekerlek Brodway almak bu herşeyi açıklar...

13. orucreis

orucreis Sürücü

Alınan Beğeniler:
    89
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yasin
    Araç Modeli:
    Eski (2007 Sorento EX (xforce))cu
    bir değiştirsinler dsg şanzımanlarını daha da büyütürler :)

14. MURDOGAN

MURDOGAN Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    46
    Gerçek Ad-Soyad:
    murat erdoğan
    Araç Modeli:
    honda jazz
    Kardeşimin 2006 golfunde 4 cam da iki kademeli otomatik ve cam kapatması da var. Vw kesinlikle kaliteli. Tamponu bile çok kalın. Burada kia ya da bir diğeri kotu demiyorum. Ama vw hem konfor hem de kalite bakımından önde.

ism@il bunu beğendi.
  15. pascalim

pascalim Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    2.947
    Gerçek Ad-Soyad:
    Orhan İLYASLI
    Araç Modeli:
    Ceed Consept Plus SW
    2009 - 2015 yılları arasında 4 tane kiam oldu. Alırken satarken hiç zarar etmedim. Halada çok seviyorum.Bu zaman zarfında vw grubu ile gördüğüm aslında sizinde bildiğiniz sebepleri yazayım.

Kia Türkiye de bir çok noktada geriden geliyor. Abd de böyle değil.

Reklam pazarlama, servis ağı ehil ustalar. İstanbul da bile 2-3 servis var.

Turkiyede sattığı hiç bir aracın opsiyonu yok.

Eskiden donanım fiyat ile öne çıkardı şimdi maşallah o da yok.

Daha yeni dct sanzuman geldi. Hala ağırlar. Elzem bir xenon gelmiyor camların kapanmasını söylemiyorum. Benzinde turbo da daha yeni. Örnek rio benzine ne zaman turbo gelir? Bunun gibi çok şey var. Getiriyorlar burada satıyorlar.

6 ay uzun bir süre evet. Mesela skodada 2 ay. Ellerinde araba var. Ama renk opsiyon eklediğiniz de o an sizin için sase no üretiliyor ve Araç öyle geliyor. Inşallah kia nin dct si problemsiz olur hafifler ve opsiyon koyarlar ve bende geri dönüş yaparım. Ama daha çok zaman var.

3. Nesil dsg yi insan gibi araba kullanan bozamaz. Benim bıdık fabia 1.2 benzin dsg yeni manuel ceedler den az yakıyor onun kadar gidiyor. Hatta daha seri. Ve Rio ile neredeyse aynı yakıyor.

Rekabet edeceğin firma Turkiyede lider firma ise ona göre ayar yapmalı cm. Ama gel gör ki yapmıyor. Spo ya yapacakları yatırım Turkiyede ki duruşlarını ve markaya verilen değeri yansıtacaktir

ism@il, heh ve Mahir bunu beğendi.
  16. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Olayın çok güzel bir açıklamasını yapmışsın kardeşim.Teşekkürler.

pascalim bunu beğendi.
  17. pascalim

pascalim Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    2.947
    Gerçek Ad-Soyad:
    Orhan İLYASLI
    Araç Modeli:
    Ceed Consept Plus SW
    Inşallah ileride abi millet bu kiayi gözünde çok büyütüyor diye serzenişte bulunulur. :D

Devrim mi olur acep ;)

heh bunu beğendi.
  18. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    ÇM ile mi?:D:D:D
    Distribütör değişirse kesinlikle olur.

19. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Bunun için 40 fırın ekmek yemesi lazım. Vw de hangi araba olursa olsun motor seçeneği çok. Kim ne istiyorsa onu alır. Bence kia bu seviyeye çıkamaz.

pascalim bunu beğendi.
  20. pascalim

pascalim Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    2.947
    Gerçek Ad-Soyad:
    Orhan İLYASLI
    Araç Modeli:
    Ceed Consept Plus SW
    Dct problemli ama az yakıyor :D

Yarış mavisi Spo için 7 ay sıra var dilerseniz beyaz verelim :D

Tüm filolar Rio al abi çeyrek altın bu ;)

Mesela yani :D

Bu Sayfayı Paylaş