10 Kasım LPG KABLO

Neden Kia Sportage almalıyım?

'Otomobil Danışma Bölümü' forumunda SuperGaZii tarafından 28 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

1. SuperGaZii

SuperGaZii Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ahmet
    Araç Modeli:
    Kia Sportage
    Evet değerli üstadlar, kardeşler. Uzun araştırmalar sonucunda demeyeyim de yüzde 99 ihtimalle Kia Sportage almayı düşünüyoruz.

Önce Citroen Cactus beğendik, uzun süre Mazda CX3 beğendik, Kia Stonic alacaktık ki boyutları küçük geldi, sonrasında Kia Sportage ve Mazda CX5 arasında düşüncelere daldık ama aklımızda Kia Sportage hep ilk sıradaydı.

Başlıkta sorduğum gibi ;
    Neden Kia Sportage almalıyım?
    Eksi ve artı yönleri nelerdir?
    6. Vitese hangi hızda çıkılır :)
    Nasıl kullanmalıyız?
    Benzin mi yoksa Diesel mi tercih etmeliyiz?
    Kia’nın 7 yıllık garantisi hangi durumları kapsıyor? Ya da neleri kapsamıyor?
    Araba bir şans işidir diyorlar? Bunun gerçekçiliği nedir? Bu arabalar zaten onlarca testten geçmiyor mu? Yeni alacağım araba sorun çıkarır mı?
    Kia Sportage ın bana çıkarabileceği en büyük problem nedir?
    Motor kayışı zincirli mi yoksa normal mi?
    Bakımlarını nasıl ve hangi tarihlerde yaptırmalıyız?
    Büyük çoğunlukla otobanlarda gidecek araba.
    Yakıt tüketimi nasıl?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

2. SuperGaZii

SuperGaZii Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ahmet
    Araç Modeli:
    Kia Sportage
    Düzenleme hakkım kaybolduğu ya da bittiği için buraya yazmak zorunda kaldım, kusura bakmayın.

Kia Sportage’ın da bir sürü çeşidi var mı? Varsa bunların farkları nedir?

3. zfr-spo

zfr-spo Sürücü

Alınan Beğeniler:
    21
    Gerçek Ad-Soyad:
    Zafer Selek
    Araç Modeli:
    1,6 gsl sportage
    Selamlar ;

Hakkınızda ilk önce hayırlısı . Sonrasında nacizane cevaplarım aşağıdadır :

Neden Kia Sportage almalıyım? YENİ KASA ESKİ KASA FARKETMEZ İKİSİDE GÜZEL . SORUNSUZ GÜZEL ARABALAR
    Eksi ve artı yönleri nelerdir? 2011 1.6 GSL PLUS KULLANICISIYIM . SERI ARABA KULLANIRIM SADECE BIRAZ HANTAL TEK EKSISI BU AMA DIGER YONDEN SORUNSUZ, GUVENILIR , HAVALI , BENIM ISTEDIGIM TUM OZELLIKLERE SAHIP BIR ARAC. SUNROOF VAR ACILIR TAVAN VAR , ANAHTARSIZ GIRIS VAR , DIJITAL KLIMA VAR , BLUETOOTH VAR VS VS. BU OZELLIKLERE SAHIP ALMAN ARABALARI 150-200 BİN TL DEN BASLIYOR NERDEYSE
    6. Vitese hangi hızda çıkılır :) YAPISTIRACAKSIN YOKUSU GORDUN MU 6 DAN 4 E CEKIP BAGIRTACAKSIN :D ACIMA YOK O BAGIRMAYI COK SEVIYOR , BIZ 6 DA 200 Ü GÖRDÜK DAHA BASMADIK LINKI BURADA
    Nasıl kullanmalıyız? VALLA O SİZE BAĞLI :)
    Benzin mi yoksa Diesel mi tercih etmeliyiz? BENZINLI BENCE , DIZEL DIYENLERDE OLABILIR . AMA YAKIT ACISINDAN CAN SIKICI OLABILIR DIZEL.
    Kia’nın 7 yıllık garantisi hangi durumları kapsıyor? Ya da neleri kapsamıyor? BILMIYORUM
    Araba bir şans işidir diyorlar? Bunun gerçekçiliği nedir? Bu arabalar zaten onlarca testten geçmiyor mu? Yeni alacağım araba sorun çıkarır mı? SANS ISI OLDUGU DOGRU
    Kia Sportage ın bana çıkarabileceği en büyük problem nedir? MOTORU YER BAKMAZSAN :D ONUN HARICI BIR SORUN CIKARMAZ SANMAM
    Motor kayışı zincirli mi yoksa normal mi? ZINCIRLI
    Bakımlarını nasıl ve hangi tarihlerde yaptırmalıyız? 15.000 KM DE SANAYIDE KENDIM YAPIYORUM 200 TL YE PATLIYOR BANA :D SERVISTE 500 TL
    Büyük çoğunlukla otobanlarda gidecek araba.
    Yakıt tüketimi nasıl? SEHIR ICI 10,9 LT SU ANDA AMA BENIMKI KARISIK SISTEM LPGLI , SU ANDA SEHIRICI 50-55 KURUŞ CIVARLARINDA GIBI

Saygılar
    zafer

SuperGaZii bunu beğendi.
  4. SuperGaZii

SuperGaZii Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ahmet
    Araç Modeli:
    Kia Sportage
    Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim Zafer bey. Alacagimiz model yenilerinden olacak. Öyle istiyoruz. Bakalim baska cevaplar gelecek mi :) Tekrar tesekkurler.

5. Mspo81

Mspo81 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    33
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Sezer
    Araç Modeli:
    Sorento 2009
    1.6 benzinli turbosuz (GDI) olan için yazıyorum. Şanzıman oranları otoban için uygun değil, şehir içinde ekonomik ve atak olması için kısa-kısa tutulmuş vitesler. Uzun rampalarda 3. Vitese kadar düşersiniz. Motor zincirli. Bakım aralığı 15 bin km, dışarıda 200-300 lira bakımları. Şehir içinde mis gibi konforlu, otobanda tavsiye etmem. 1.6 Turbo benzinli veya 2.0 dizeli daha iyidir diye düşünüyorum.

SuperGaZii bunu beğendi.
  6. SuperGaZii

SuperGaZii Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ahmet
    Araç Modeli:
    Kia Sportage
    Görüşünüz için teşekkürler. Diesel olsun diye düşünüyorduk fakat diesel araçları ülkeler yasaklamaya başladılar. Araç alırken para olarak da baya fark ediyor. Masraf olarak da daha çok masrafı oluyor.

Ülkeler Diesel araçları yasaklarken ondan almak fikri beni düşündürüyor. Şimdiden bazı şehirler diesel araç girişini yasaklamışlar.

20.000-25.000 Euro bu araç için verebileceğimiz para. 25000 bile bizi çok zorlar. Yurtdışında yaşayan birisi olarak bu fiyat ağırlığında hangi modellere bakmalıyız. İkinci el olursa da bu kesinlikle düşük km olacak.

Bu Sayfayı Paylaş