10 Kasım LPG KABLO

Sıfır km rio 1.25 fancy aracimda olan problemler siz de de var mi

'Rio' forumunda feyzullah polat tarafından 15 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. feyzullah polat

feyzullah polat Sürücü

Alınan Beğeniler:
    31
    Gerçek Ad-Soyad:
    Feyzullah Polat
    Araç Modeli:
    kia rio 1.2 cvvt fancy
    Merhaba arkadaslar 10 gun kadar once fancy 1.25 aldim su anda arac 800 km de. Fakat bazi sorunlar olustu henuz servise gidemedim. Sorunlar şu sekilde
    -cam filmi yaptilar 300 tl verdim sag on cam atti ve tum filmlerde cizik var
    -sag on teker davlumbazi cok ses yapiyor yagmurda yada cok ufak zerre gibi taneler carptiginda.
    -sol arka kapi dosemesinden kaba asfaltta iken ses yapiyor sol kulagima net bir sekilde ses geliyor. Cok gicik ediyor.(artik cam filmlerini takarken dosemeyi soktuler de duzgun takamadilar mi)
    -sag kapi direginin ordaki emniyet kemerinin makarasinin hizalarindan da ses geldigini soyluyor sag onde oturanlar.
    -klima beni dinlemiyor. Kapatamiyorum. Clean air ozelliginin mecburi bir ozellik olmasi cok kotu bir sey.
    -araci calistirdigim anda klima kompresorunun sesi geliyor. Sonrasinda klima acikken yada ic hava sirkulasyonu saglayan tus acikken de 3bin devire kadar cok rahatsiz edici bir ses geliyor gaza bastigim oranda. Yani nasil desem aracin geri viteste cikardigi ses gibi bir ses ya klima kompresoru ya fani ya rulmani. Bilmiyorum artik.
    -araci aldigimda koltuklarda naylon yoktu. Araba 6 km yol yapmisti.
    -ufak bir ayrinti ama sol arka sibop kapagi da yoktu. Yarin servisi arayip bu durumlari bildiricem bakalim ne yapacaklar. Bunlar normal falan derlerse seyredin artik.
    -

2. feyzullah polat

feyzullah polat Sürücü

Alınan Beğeniler:
    31
    Gerçek Ad-Soyad:
    Feyzullah Polat
    Araç Modeli:
    kia rio 1.2 cvvt fancy
    Ha bir de on farlarin ici nemleniyor... sozde sifir araba aldik eski 96 model arabamda bole seler olmuyodu valla.

3. mesut_src

mesut_src Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    372
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mesut Sürücü
    Araç Modeli:
    Kia Rio 1.25 Fancy
    Ben iki tane Sıfır 1.25 fancy biri olarak sorularınızı cevaplamaya çalışacağım.

Ilk aracımda film vardı ve kapı döşemesi sökülmedi yapılırken. 150 tlye sanayide bi camcıya çektirdim. 13 bin km kullandım ve hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Ikincisi klima evet kapatılmıyor maalesef ama ben hiç ihtiyaç duymadım kapatmaya fazla takılmayın bence.

Üçüncüsü hiç kulağıma rahatsız eden bir ses gelmedi.

Dördüncüsü koltuk naylonları hep vardı kendim söktüm.

Km kısmıda araç alındığında ben hep il dışındaydım o konuda bilgim yok.

Evet farlar iki aracımda da nemleniyor buna bende bir anlam veremiyorum.

4. leandro

leandro Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    77
    Gerçek Ad-Soyad:
    Can
    Araç Modeli:
    Rio Natty 1.25
    mrb.lar. sizin yine iyi, ben aldığımda araç 19km yol yapmıştı. koltuk poşetleri yoktu. ben sormadan kendileri söyledi, tırdan gelen araçları döşemelerinin kontrolü için açtıklarını.
    onun dışında yolda çarpan taşları vs. ben de duyuyorum çamurluk kısımlarından. Ama onun haricinde tık ses yok araçta.

5. feyzullah polat

feyzullah polat Sürücü

Alınan Beğeniler:
    31
    Gerçek Ad-Soyad:
    Feyzullah Polat
    Araç Modeli:
    kia rio 1.2 cvvt fancy
    Ya hiç bi yerinden ses gelmesin de. Yoksa bir daha kia fpn almam. Bu arada serviste camlar ve yan aynalarin otomatini kumandaya baglayamiyorlar mi servislee

6. Rio35

Rio35 Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    220
    Gerçek Ad-Soyad:
    İbrahim K.
    Araç Modeli:
    Rio Sedan 2012
    Ben 2012 de aldığımızdan beri rıodan gelen seslerle kafayı yedim. Söylediğiniz şeyler de haklısınız malesef rıo iç malzemesi beş para etmez bir araba ve üzgünüm istediğiniz servise götürün içerden gelen o seslerin hiçbiri geçmeyecek ben çok uğraştım sesler geçmedi servisle bile papaz oldum yeri geldi o yuzden artık takmıyorum.

7. Hederot

Hederot Sürücü

Alınan Beğeniler:
    30
    Merhabalar,

1. cam filmini arkadaşlar bayağı bir dandik olanını takmış (Benim aracımda 3m uv viltreli olan cam filmi var 350 liradan 300 liraya düşüttürdüm)
    ne bir çizik ne de bir deforme var bir ker taktırdım bir daha uğramadım bile.

2. Kapı döşemelerini gerçekten boşu boşuna sökmüşler, düzgün bir işçilik ile onları bire bir otutturabilirlerdi.(Ben söktürmedim adam da sökmeye yeltenmedi zaten)

3. Davlumbazdan gelen ses hayet normal artık eskisi araçlarda olduğu gibi davlumbazların olduğu yerlerde yalıtım yok bu bütün b sekmenti ve bir çok c sekmenti araçların hiç birinde yok. (Bu konuda başka aynı sınıf araçların içine binip denemeyenler yorum yapmasınlar dandik bilmem ne diye) En yakın arkadaşım sıfır polo aldı onda da aynı bir başka arkadaşım 2014 8 aylık yeni kasa leon'u var onun aracı da aynı şekilde davlumbazdan ses alıyor)

4. Emniyet kemerinden gelen ses emniyet kemeri bağlantısının bulunduğu yerden bazen cızırtı gelebiliyor. Bu tüm araçlarda oluyor. Emniyet kemeri ayarlama mekanizmasını biraz aşağı yada yukarı oynatarak o ses geçiyor. Hiç geçmez ise iyi bir sıvı silikon sıkarak o sesi gayet kolay geçirebilirsiniz.(Bazen de son inen kişi emniyet kemerini düzgün salmamış oluyor ve emniyet kemeri tokası yan kalıyor o da bu sefer kapıya yada sutunun plastiğe çarparak ses yapabiliyor. Bunu tek başınıza arabada oturduğunuz da yan yaraftan çukura girdikte ses gelince anlayabilirsiniz. Elinizle emniyet kemerini düzelterek sesi kesebilirsiniz.)

5.Klimanın kapatılamaması beni de çok sinir ediyor. Bende bu yüzden klimayı sonuna kadar açıp içeride ki nemi alıp sonrasında auto simgesi kaybolunca kapatıyorum yada kendisi zaten auto da ise kapatıyor. Bu konu hepimizi sinir ediyor. Ama allahtan klima benzinli aracı bilmiyorum ama dizel de pek yakıta ve gidişinde engel olmadığı için beni etkilemiyor. Ama ben de bu konuya çok sinir oluyorum. Ama kesinlikle ses geliyor konusuna katılmıyorum ben klimadan gelen sesi bu güne kadar hiç duymadım. Ses karşı o kadar duyarlı olmama rağmen duymadım. Belki benzinli araçlar çok daha sessiz olduğu için duyulabiliyordur. Benim eski aracım benzinliydi ve klima çalıştığında uğultu olabiliyordu(2012 model bir araçtı). O bence hayet normal. (Ama çok anormal olduğunu düşünüyorsanız yol yakınken söke servise uğrayıp kesinlikle üstüne basa basa gidip kontrol ettirin)

6.Koltuk naylonlarına takılmayın zaten serviste o naylonları komple söküyorlar.

7. 6 km yol yapması gayet normal sonuçta araçlar fabrikadan çıktığında test'e çıkıyor. Bu yüzden km yapması normal ayrıca oradan buraya bu araçlar el üstünde taşınmıyor tırlara, gemilere biniyor bayilere gönderiliyor felan, km olması gayet normal hatta sizin ki az bile yol yapmış, gibi farklı marka araç bayilere sıfır araçlara oturun hepsinin 10 ila 20 km arasında km yaptığını görürsünüz.

8. Sibop kapağı olmayabilir bu küçük bir ayrıntıdır sadece. Bunun da sebebi şu. Sıfır araçlarda lastik basınçları hep yüksek olur. Araçların ne kadar bekleme yaacakları bilinmediğinden lastikte iz yapmasın durduğu yerde diye, normalde 16.inc bir cantın lastik basıncı 32 ise fabrikada 36 felan basarlar ki lastikte iz olmasın yamulmasın diye. Araçlar bayilere geldiğin de satışı olduğunda servisler lastikleri indirirler, o sırada unutulmuş olabilir. Bence bir tane sibop kapağı için ileride oluşabilecek ticari ilişkiniz için servisle aranızı bozmayın :) Herhangi bir lastikçiden para bile vermeden temin edebileceğiniz birşey :)

Bu arada rio'nun içi aksamı biraz kalitesiz diye birşey söylenmiş ama bence bu konuda da yanılanlar olmuş. Çünki evet yumuşak plastik değil sert plastik ama emin olun kalitesiz felan da değil gayet yeterli. Siz bir de fiesta'ya clio'ya felan binin de ne demek istediğimi anlarsınız şahsen chevrolet bir önce ki aracım chevrolet di (2012 model) siz bir de o aracı görün arabanın her yerinden ses geliyordu ve bozuk yollar kabusum olmuştu. 110 ile giderken direksiyon tuşlarından gelen cızırtıdan ötürü direksiyona yumruk atmışlığım var. Size tavsiyem alın iki kutu sıvı silikon ses gelen gelmeyen her yere sıvı silikon sıkın emin olun çok çok işe yarıyor. Ben aracımı ilk aldığım da bütün plastik geçme yerlerine sıvı silikon sıktım Kaliteli birşey alın dandik almayın ve bütün plastiklerinin bağlantı yerlerine sıkın gerçekten işe yarıyor. Benim araçta sıfır ses gerçekten plastik sesi duymuyorum.

Bu arada aylardan kış ayı olduğunu da unutmayın, bu aylarda sıfır mercedes araçta bile ses gelir. Ben sıfır jaguar araçta bile iç döşemeden ses geldiğini duyarken siz rio'ya kurban olun :)

Ha bu arada Feyzullah bey benim de ailem Aydın merkezde yaşıyor. Ben sık sık gelirim Aydın'a kuşadasının yolları gerçekten bozuk ayrıca aydın merkezin de yolları bozuk özellikle arnavut kaldırım yolları olan yerlerde ses gelmesi abartılı yada takır tukur olmadığı sürece gayet normal zaten ses gelmeyen araba görmedim ben o yollarda.

Farların da buğulanması da normal çünki eski araşlar gibi değil bu araçlar eski araçların ki gibi sert camdan yapılmıyor artık farklar, plastik aksanmdan oluşuyor ve yağmurlu havalarda, aracınızı yıkattığınız da yada soğuk havalarda az biraz buğulanması da normal, zaten farın arkasına bakarsanız arkasında buğunun çıkması için küçük bir hurtum vardır. Ve bütün araçların farları abartılı olmadığı sürece kenarlarından buğu yapar. Takılmayın.

IcedHeart ve murat42 bunu beğendi.
  8. leandro

leandro Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    77
    Gerçek Ad-Soyad:
    Can
    Araç Modeli:
    Rio Natty 1.25
    Feyzullah bey lastik basınçlarını mutlaka kontrol et çünkü benimkilere bakmadan bana teslim ettiler. 1 hafta kadar 4 lastiği 40psi da kullandım. Allahtan forumda okuyup kontrol ettim sonradan ve indirdim. Ondan sonra motor soğutma sıvısı ve yağına da baktım kontrol ettim ne olur ne olmaz diye onlarda sorun yoktu.

Klima kapanıyor arkadaşlar birkaç yerde yazılmıştı bende kapadım kendikimi,
    Kontağı 1 e getirdiğiniz gibi AC klima tuşunu hemen açıp ardından 'araç içi çevrim' butonuna arkası arkasına 5 kez basınca klima otomatik özelliği iptal oluyor. İptal olduğunu gösterir bir şekilde çevrim içi butonu ışığı yanıp yanıp sönüyor.

feyzullah polat bunu beğendi.
  9. segalani

segalani Sürücü

Alınan Beğeniler:
    19
    emniyet kemeri bölmesinden benimkinden de ses geliyor malesef. farlarda bir nemlenme görmedim şu ana kadar. otomatik klima nem alıcı özelliğini kapatabilirsiniz yukardaki arkadaşın söylediği şekilde. teknik ve faydalı bilgiler konusunda gerekli açıklamalar mevcuttur. front özelliğinden de klimayı pasifleştirebilirsiniz. arabayı boşa alıp da belli bir hızda ilerlediğim zaman bir uğultu sesi bana da geliyor.

10. HANİFİ DMC

HANİFİ DMC Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    396
    Gerçek Ad-Soyad:
    hanifi DMC
    Araç Modeli:
    kia rio 1.25 fancy
    arkadaşım senin sorun dediğin şeyler basit kalıyor. ben kendi sorunlarımdan bahsedeyim de biraz için rahatlasın ....
    öncelikle özelliklerinden bahsedeyim aracım 2012 rio fancy benzinli model. şöyle sıkıntılar yaşadım:

1. tam 3 kez kapı oto.kilidi sorunu çıktı servise götür getir adam akıllı yapamadılar araç dışarda kapılar açık kaldı en son gene yaptı açtım switchlere kontak spreyi sıktım şimdilik düzeldi . buradaki abilerim sağ olsun...

2. arabanın iç ön arka camı durduk yere donuyor kıragı bağlıyor hava şartları çok soğuk hadi öle olsun diyelim.

3. farlar donuyor dediğin gibi bendede var.

4. ses olayı fazla yok ama yollar bozuk oldumu ister istemez ses gelir o önemli değil.

5. ilk aldıgımda yazılım bozuktu silecekler kendi kendine bi çalışıp kapanıodu yazılım attırdım geçti.

6. bakımını muayenesini yaptırmama rağmen aldığım benzine dikkat edip depoyu tamamen bitirmeden benzin doldurup motora temiz benzin doldurmama rağmen o gün karsdan ardahana döerken motor ikaz ışığı yandı . ödüm attı ulan motor mu bozuldu ne halt oldu diye? 45km öle sürdüm geldim göleye sabah motorcu ya götürdüm (tabi gölede ne kadar motordan anlayan kişi olabilirse ölesine derme çatma işler işte) mecbur yokluktan .... neyse adam motorda hiç bişe yok dedi . eee ikaz şambası neden sönmüyor??? beyinli araba diyip duruolar valla beyinsiz olsa düz araba olsa bundan iyi.

kısacası kardeşim herkes bi sorun yaşıyor bazen insanın canını sıkıyor ama yapacak bişe yok. bu gidişle satarım belki param olunca sıfır üst düzey bi araba alırım diyorum ama şu ara biraz zorrr....
    Allah kaza bela vermesin bunlarda gelir geçer boşveeerrr ;)

11. feyzullah polat

feyzullah polat Sürücü

Alınan Beğeniler:
    31
    Gerçek Ad-Soyad:
    Feyzullah Polat
    Araç Modeli:
    kia rio 1.2 cvvt fancy
    Bugun servise gittim. 1,5 saat icinde sesi kestiler klima duzeldi. Far ve cam filmleri icin daha sonra gidecegim tekrar. Cs
    Cam filmlerinin farkini verip 3m yaptirmayi dusunuyorum. Ayrica klima pasiflestirmeyi ogrendigim de iyi oldu. Servis bunu bilmiyor. Ilgi ve alakalari iyiydi. Bir de bu araca bn 95 oktan bnzin almistim. Arac su an 800 km yi gecti 150 km gider gosteriyor. Toplam 325 tl lik bnzin aldim. Cok seuirici yaptim tasarruflu da kullandim sayilmaz. Servis daaha dusecegini soyledi ama bakalim artik.

Hederot bunu beğendi.
  12. KAPSHY

KAPSHY Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.234
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tolga KAPŞIGAY
    Araç Modeli:
    KİA RİO 1.4 crdi hb (2013)
    Hayırlı olsun

Tapatalk..

13. HANİFİ DMC

HANİFİ DMC Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    396
    Gerçek Ad-Soyad:
    hanifi DMC
    Araç Modeli:
    kia rio 1.25 fancy
    ya bi durum var hani herkes söylüyor ne kadar doğru bilmiyorum ama ilk 10bin km de birçok araba normal giderinden daha fazla yakar diye. bunu tecrübe etmiş kişiler varsa açıklar doğru mudur diye? o sebepten biraz benzin tüketimi artışı olabilir diye düşünüyorum

14. mesut_src

mesut_src Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    372
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mesut Sürücü
    Araç Modeli:
    Kia Rio 1.25 Fancy
    Fazla değişmiyor 13.000 km kullanmış biri olarak söylüyorum.

15. HANİFİ DMC

HANİFİ DMC Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    396
    Gerçek Ad-Soyad:
    hanifi DMC
    Araç Modeli:
    kia rio 1.25 fancy
    demekki artık şansına ya iyi tüketiyor ya da yardır diyor bazı arabalar. Allah için bazı sıkıntılarını çektim arabanın ama benzin tüketimi gerçekten çok iyi . çok şükür )))

16. feyzullah polat

feyzullah polat Sürücü

Alınan Beğeniler:
    31
    Gerçek Ad-Soyad:
    Feyzullah Polat
    Araç Modeli:
    kia rio 1.2 cvvt fancy
    95 oktan mi 97 oktn mi kullancaz

17. HANİFİ DMC

HANİFİ DMC Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    396
    Gerçek Ad-Soyad:
    hanifi DMC
    Araç Modeli:
    kia rio 1.25 fancy
    ben 95 kullanıyorum rio fancy 1.25 benzinli 2012 model . bi varsa kendi kitapçığı ya da servise bi danışın

18. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Aracınız hayırlı uğurlu olsun.Güle güle kullanın.

19. cemabay

cemabay Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    Gerçek Ad-Soyad:
    Cemal
    Araç Modeli:
    Kia Rio Fancy 2013 1.4 dizel
    Far içinin nemlenebilecegi kitapciginda da belirtiliyor...

20. D3hs3tt

D3hs3tt Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    242
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ethem Kösem
    Araç Modeli:
    Rio
    yakıt konusunda ilk 5.000 den en fazla yakıtı yakıyor.100 bide 7.5 den 7 indi 13.000 den sonra ilk bakımlada birlikde 6.5 litreye indi benim aracımda.far buğu yapıyor.kilima en sağ daki hava giriş düğmesini kullanarak kapatabilirisiniz. aracımız yol sesi alıyor davlumbazdan ses bendede geliyor.kilima sesi problemim yok.ses arka koltukda biri oturup kolduk döşemesine dayandımı ses yapıyor arkda kimse yokken ses yok.sesi bir tek ön konsolda direksiyon boşluğunun orası yapıyor.bu arada geçmiş olsun kia servisi bende bursa ya götürüyorum oradada ilgi alaka güzel.probleminizi çözdügünüz için ne mutlu. :D araca 95 oktan yakıt alın kitapçığı onu öneriyor.

Bu Sayfayı Paylaş