10 Kasım LPG KABLO

Siz Olsanız Ne Yapardınız?

'Sportage' forumunda Semih52 tarafından 3 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

1. Semih52

Semih52 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Semih Gülen
    Araç Modeli:
    Sportage
    2013 Model GSL sportage aracım var. 27 Temmuzda yaşanan doluya Koşuyolunda yakalandım.

Arabamda 70 den fazla göçük var. Kaskom var yetkili servise bıraksam boyasız göçük düzeltme var fakat boya gereken yerleri boyayabiliriz dedi tahminen 5bin hasar kaydı çıkar dedi. Kasko bozulmadan tabiki bu işlem sonunda araç doğal afet sel hasar kayıtlı olacak.

göçük düzeltmecilere sordum cebimden yaptırmak istediğim de 2bin500 'e yaparız dediler.

Şimdi sizce ne yapmalı kaskoyu bozup hasar kayıtlı olup düşük fiyata mı satmalı satarken
    yoksa cepten yapıp hasar kaydı işlememek mi mantıklı olan bu arada aracımda hasar kaydı hiç yok

2. Ozan1907

Ozan1907 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    7
    Pars boyasız göçük düzeltme merkezini tavsiye ederim. Kaskodan yaptırırsanız plakada afet fırtına dolu olarak gözüküyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Semih52

Semih52 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Semih Gülen
    Araç Modeli:
    Sportage
    Peki satarken hasar kaydı olması ne kadar etkili olur kaza değil sonuçta bi afet alıcıyı iter mi bu durum dersin

4. Ozan1907

Ozan1907 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    7
    Sonuçta sizin elinizde olan bişey değil ve yaptırılması gereken bi hasar oluşmuş. Bi uğrayın fiyat alın. Kaskoyu bu günler için yaptırıyoruz. İşçiliği iyi olduktan sora hiç bir iz kalmıyıcaktır.

Semih52 bunu beğendi.
  5. spo05

spo05 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    150
    Gerçek Ad-Soyad:
    Çelik
    Araç Modeli:
    2013 Sportage Gsl SLS plus
    Bu tamamen sizin ahlaki ve vicdani meseleniz, herkeste cevap verirken kendisi gibi dusunecek. Kaldiki sizde arac alacaginiz zaman bu gibi islem gornus arabaya denk gelebilirsiniz. Kıssadan hisse misali.

Turk Telekom TT175 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. ZORKOL

ZORKOL Sürücü

Alınan Beğeniler:
    69
    Gerçek Ad-Soyad:
    MUHAMMET ERYILMAZ
    Araç Modeli:
    2015 spo premium
    öncelikle geçmiş olsun,

yetkili servisin pdr işi yapan ekibi yok, bu gibi durumları dışarıya yaptırıyor göçük başına 50 tl ye anlaştıysa 80 yazarak kaskodan durumu telafi ediyor,

aracın hasarsızlık kaydının olmaması hasar almadığı anlamına gelmiyor, sizi tenzih ederek bu konuda dürüst davranmayan piyasa da çok kişi oluyor,

hasarlı aracı hasar koydu yok nasılsa hasarsız diyerek ayıplı olarak satmak herşeyden önce başkasının hakkına girmektir,(bu şekilde düşümediğinizi biliyorum)

şahsi düşümcem konusunda hasar kaydı kaza değil, doludan dolayı yani nasıl ki; ön tampon arka tampon kazasını önemseme diyorlarsa bana göre dolu hasarıda böyle birşey,

siz bunu cebinizden 2500 tl ya yaptırıp, hasar kayıtlı göstermeyip sattığınızda vicdanen rahatsız olursunuz, artı satarken hasar bedeli kadar düşüş olacak diye bir kaide yok,

gerçi kasko bu gibi mağdur durumlar için değil mi? hem kaskonuzun indirimide sıfırlanmıyor bildiğim kadarıyla!

kaskosu olmayan keşke yaptırsaymışım diyor, kaskosu olanda bu şekilde hasarsızlığım düşmesin kayıt görünmesin diye kendini üzüyor :) (şaka)

bence acele etmeyin, iş çok, hızlı yapıp hata bırakıyorlar, piyasa dolu hasarları yükünü biraz üzerinden atsın devamında kaskodan temiz temiz yaptırısınız

karagoz, Ali34CaN ve ahmet koçak bunu beğendi.
  7. ahmet koçak

ahmet koçak Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    ahmet koçak
    Araç Modeli:
    kia soul
    Satarken doğru söylememek etik gelmiyor bana da.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ZORKOL bunu beğendi.
  8. Semih52

Semih52 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Semih Gülen
    Araç Modeli:
    Sportage

Güzel yazın için öncelikli olarak çok Teşekkür Ederim. fakat bir şeyi eksik bıraktım satarken ben bu arabanın dolu hasarlı olduğunu tabiki söyleceğim ama kaskodan değil cebimdem yaptırdım diyeceğim hasar kaydı olmasın diye.

Belkide satmadan bir olay daha ceryan edecek başımda ilerisi bilinmez ama ne yazık ki ben arabın hasarını söylesem de hasar kayıtlı arabadan uzak durmak gibi bir alışkanlık var memleketimizde avrupa adam arabasını daha pahalıya satmak için boyatıp satıyor duymuşsunuzdur mutlaka

Sonuç olarak madem kasko bu günler için var maden hasarsızlık indirimi bozulmuyor en doğrusu yaptırmak kaskodan artık. Cepten yapsakta söyleceğim kaskodan da takıntı tramer başka bir neden yok. Allahtan gelen birşey diyip sineye çekeceğiz.

imanın şartı sonuçta Kadere ve Kazaya İnanmak Hayırlı Cumalar

Ali34CaN ve ZORKOL bunu beğendi.
  9. ZORKOL

ZORKOL Sürücü

Alınan Beğeniler:
    69
    Gerçek Ad-Soyad:
    MUHAMMET ERYILMAZ
    Araç Modeli:
    2015 spo premium
    hepsi hallolur yeterki Allah çaresiz dert verip arattırmasın...

hasarsızlık konusuna gelince; şimdi allianz acentasını aradım ve teyit ettim, tek tarflı kazalarda (yoldan çıkma) ve doğal afetlerde hasarsızlık indirimini bozmuyoruz dedi ve ekledi hasara göre hasarsızlığı sıfırlamadan %10-20 düşebiliyormuşlar nadiren, yinede teyit ediniz,

4 yıl önce başka aracımla tek tarafla kaza yaptığımda, %60 hasarımı %40 a çekmişlerdi( hasar 10.000 civarıydı)

10. Mahir

Mahir Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    Geçmiş olsun bence aracınızı kaskodan yaptırın benimde aracim doluya maruz kaldı 330 tane göçük vardı kaskodan yaptırdık ve sattık en kötü aracı satarken 2500 tersinide verebilirsiniz

11. Semih52

Semih52 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Semih Gülen
    Araç Modeli:
    Sportage
    Selam arkadaşlar Axa sigorta Çekmeköy Otonova ile anlaşmalı olduğu için aracı oraya bıraktım. Fakat adamlar 70 göçükten 30u yapmış onlarda yüzde 40 düzletme oranı ile kapıları sökmek yerine kapının damağından kanal açık işlem yapmışlar bu da yetmez gibi tavan döşemelerini kontrol kalemi ile açarken deforme etmişler doludan daha fazla mağdur durumdayım artık yapmaya çalıştıkları ise patlamış boya

12. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Büyük geçmiş olsun.Diyecek söz yok böyle bir duruma.

13. Ozan1907

Ozan1907 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    7
    Geçmiş olsun gerçekten üzücü bi durum, ben olsam referans almadan aracı bırakmazdım yaptıkları işleri önce bi görseydiniz öyle bıraksaydınız.

14. Semih52

Semih52 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Semih Gülen
    Araç Modeli:
    Sportage
    Sigorta firmasının bu arada biz bu servis ile anlaşmalıyız ve herhangi bir şikayet gelmedi demesi açıkçası referans oldu Pazartesi günü aracı tekrar bırakacağım tüm göçüklerin yapılması ve araç içindeki tahribatın giderilmesi için sigorta ve eksperi ayağa kaldırmış durumdayım araya hafta sonu girdiği için kilitlendim kaldım göçükler olmuş ise tümsek. Birazdan resimleri yükleyeceğim davalık olma durumuna gelmeyiz inşallah dikkatli olun arkadaşlar bu firma için

Ozan1907 bunu beğendi.
  15. Semih52

Semih52 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Semih Gülen
    Araç Modeli:
    Sportage
    İşte durum bu arkadaşlar;

16. Ozan1907

Ozan1907 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    7
    Böyle işçilik olmaz, deneme yanılma mantığıyla yapılan işlenmiş gibi duruyo. Aracı daha önce sportage sökmüş bi ustaya götürün. Belli ki bunların bi bok bildiği yok araca yazık etmeyin.

Semih52 bunu beğendi.
  17. Mahir

Mahir Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    Geçmiş olsun böyle ustalara yapacağın işede sanada diyesim geliyor

Semih52 bunu beğendi.
  18. drdilmen

drdilmen Sürücü

Alınan Beğeniler:
    31
    Gerçek Ad-Soyad:
    Cem Dilmen
    Araç Modeli:
    Proceed GT
    O döşemenin parasını bence kesinlikle isteyin. Çok kötü görünüyor. İş bilmezlikten kaynaklı olduğu aşikar.
    Geçmiş olsun.

Semih52 bunu beğendi.
  19. Ali34CaN

Ali34CaN Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    327
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ali Can
    Araç Modeli:
    Old Sportage 2015
    olayın pesını bırakmayın, zararınızı sonuna kadar tanzim edin. geçmiş olsun ...

Semih52 bunu beğendi.
  20. Semih52

Semih52 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Semih Gülen
    Araç Modeli:
    Sportage
    Bu sabah gittim Otonova servis müdürünü buldum baştan aşağı herşeyi gösterdim anlattım benim hatam dedi. Bu kısımlar değişecek dedi döşeme de değişecek merak etmeyin dedi. Yapılmayan yapıldığı diyip yarım bırakılan göçüklerde yapılacak dedi ikame araç verdiler süre istediler. Bugün araç tekrar göçük için gidecek sonra içindeki tahribat için Kia servise gönderilecek inşallah araç istediğim seviyeye gelir

Bu Sayfayı Paylaş