10 Kasım LPG KABLO

sportage çeşitli sorunlar

'Sportage' forumunda kerim sinan tarafından 15 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. kerim sinan

kerim sinan Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    6
    Gerçek Ad-Soyad:
    kerim sinan biricik
    Araç Modeli:
    2015 sportage
    öncelik ile herkese merhaba aracımı 2015 model sıfır olarak aldım belki başına gelenler bilebilir ya da cözümü vardır umarım başıma gelen sorunların

sorun 1 :
    cruz kontrol yani hız sabitleyici bazen calışıyor bazen calışmıyor araştırmama göre bir kaç kişide daha olmuş frene basınca normale dönüyormuş (dönüyor denedim) ama sonucta düzgün calışmıyor.ne yapabilirim.fındıkta olduğum için servise gitme vakti bulamadım.

sorun 2 :
    araçla kalkış yapar iken.vites geçisi yapar iken. bir yeri gevşek kalmıs gibi özellikle klima acık iken direksiyonun sol alt tarafından tır tır diye ses gelio.

sorun 3 :
    aracıma beni cok seven bir insan evladı yumruk atmıs öndeki amblemin tam üstüne ne yapabilirim servis pahalıya patlar diolar.kolay bir cözümü varmıdır.kaportacı 150 tl istedi

vereceğiniz cvplar için smdiden cok teşekkür ederim.

2. M.karataş

M.karataş Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    222
    Gerçek Ad-Soyad:
    Muhammet Karataş
    Araç Modeli:
    Kia Sportage 1.6 PLUS '2012'
    Arabanız hayırlı olsun.
    hız sabitleyici 4.vitesten itibaren çalışıyor. ilk olarak sistemi açmak için tuşa basacaksınız ve artından aşağı yukarı tuşlarından aşağıya yani eksiye bastınığınızda sistem devreye girecektir.

sportage de ses olayı çok var. ben de bir kaç bulamadığım ses var. ha beni rahatsız etmiyor ama tabiki olmasa daha iyi olur. ses için nereden geldiğini bulamıyorsanız servise göstermeniz gerekiyor belkide ciddi birşey olabilir.

geçen gün kaskonun anlaşmalı olduğu servise gittim mini hasarlar için. kaportanın düz yerinde ise göçük yani kıvrıma denk gelmiyorsa mini hasardan yaptırabiliyorsunuz. sadece göçükleri kabul ediyorlar. uzun veya çizgi gibi olmayacakmış.

kerim sinan bunu beğendi.
  3. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    1. CC için bence baktırmanıza gerek yok. Boşuna herhangi bir yer söktürmeyin. Bu sorunla gidenlere direksiyon üstündeki butonları söküp temizleme işlemi yaptılar. Değiştimi derseniz hayır. Yani sistem bazen kendini kilitliyor ama frene anlık dokunusanız devreye giriyor. Ben olsam gitmem.
    2. Ses olayına baktırın bence ama önce siz bu sesin tam nereden geldiğini bunun zamanlama esneme mi yoksa arıza öncesi bir uyarımı yapıyor şeklinde değerlendirme yapın.
    3. Netten yada çıkmacılardan logo siparişi verin. Ve logonun nasıl söküleceğinin videoları var. Sorun sadece onda ise logo değişimi yeterli olur. Hazır değişmişken amerikan logo yapın.

kerim sinan bunu beğendi.
  4. kerim sinan

kerim sinan Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    6
    Gerçek Ad-Soyad:
    kerim sinan biricik
    Araç Modeli:
    2015 sportage
    verdiğiniz cevaplar için teşekkurler içim rahatladı:):hug:.bir tek bende mi böyle sorunlar diye üzülmüştüm.

ses büyük ihtimalle gevşemeden kaynaklıdır diye düşünüyorum inşallah ta öyledir.

kaporta içinde soğuk kaynak daha iyi yöntem denildi. nasıl birşey olduğunu bilmiyorum bunu yanı sıra tabi.

sistem kilitliyor olabilir tabi bu ne kadar can sıkıcı bir durumda olsa da biraz idare edip.aracın sağını solunu söktürmemek daha mantıklı.

5. M.karataş

M.karataş Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    222
    Gerçek Ad-Soyad:
    Muhammet Karataş
    Araç Modeli:
    Geçenlerde spordan çıkıp eve gittiğimde arabamı park ettim ve o anda kuzenim geldi a4 ile. arabadan çıktım ve çıt çıt seslerini duydum. o da stop edip çıktığında ondan da çıktı aynı sesler. normal yani benim dikkatimi çekmemişti daha önce

6. karagoz

karagoz Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    450
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yasin KARAGÖZ
    Araç Modeli:
    2012 Sportage 1.6 GDİ
    Merhaba arkadaşlar, yeni konu açmadan buradan bir sıkıntımı sormak istedim, özellikle 2011 sonrası sportage kullanan arkadaşlara sorum parke taş yada stabilize yollarda giderken sunroof çıtalarınız ses yapıyor mu titreşimden kaynaklı zırıltı şeklinde. Daha önce kullandığım polo 10 yaşından sonra zırıltı yapmaya başlamıştı ama yaşına vermiştim.

7. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    2 yıldan beri marmariste parke taşında kullanıyorum aracı. Tavandan bi ses gelmiyor, bazen torpidodan geliyor okadar. Bende çok ses olayı yok.

8. karagoz

karagoz Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    450
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yasin KARAGÖZ
    Araç Modeli:
    2012 Sportage 1.6 GDİ
    Sizin adınıza sevindim valla, servise gitmek gerekecek galiba, canımı sıkıyor çünkü :(

9. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Hazır garanti varken servise götürüp bir baktırmakta fayda var.

karagoz bunu beğendi.
  10. casper53

casper53 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    55
    Gerçek Ad-Soyad:
    EREN
    Araç Modeli:
    Sportage
    Benim araç + kuzenimın aracına istinaden ses olayina söyle söyleyebilirim

Sunroof perdesinden sadece Karadeniz yollarında tıkırtı geldi onun haricinde ses yok

Ağır engebeli aracın kasıldigi noktalarda...

Benim ve kuzenimın aracında şoför kapı dosemesinden ses geliyor. Gicirdama sesi. Çok itici bir ses.
    Yeri ise tam olarak söyle söyleyeyim ; kapı çekmek için tuttugumuz bölümün hemen üstündeki deri bölüm + cam açma kapatma kontrol dugmelerinin olduğu plastik bölüm. ..

Buralardan ses geliyor kasis veya cukurdan gecince fakat elimizle bastırInca ses kesiliyor bende çözümü ara ara vazelin sürmekte çözdüm

Aracınız garantili servise danışmaniz yararıniza olur

karagoz bunu beğendi.
  11. karagoz

karagoz Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    450
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yasin KARAGÖZ
    Araç Modeli:
    2012 Sportage 1.6 GDİ
    Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar, önümüzdeki hafta içi götüreceğim kısmetse. Bir sorun varsa da büyümeden hallettirelim :)

12. M.karataş

M.karataş Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    222
    Gerçek Ad-Soyad:
    Muhammet Karataş
    Araç Modeli:
    Ben de sunroof da hiç ses duymuyorum.
    Hatta elimle kapatıyorum bir süredir o kadar ağır kayıyordu. geçen arabayı temizlediğimde kızaklarıda temizledim şuan güzel kapanıyor tek seferde. ama serviste yağlatmam gerekiyor.

13. karagoz

karagoz Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    450
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yasin KARAGÖZ
    Araç Modeli:
    2012 Sportage 1.6 GDİ
    Benim de güzel bir temizlik sonrası yağlatmam lazım aslında, yaz tatilinde baya açık kullandım, çokça çam dikeni temizledim ama araya sıkışıp kalan olduysa o yüzden de ses yapıyor olabilir, çünkü açılıp kapanması da baya sancılı :)

14. M.karataş

M.karataş Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    222
    Gerçek Ad-Soyad:
    Muhammet Karataş
    Araç Modeli:
    2 kış tır aynı sorunu yaşıyorum. açmadığım için yaz gelince zorlanıyor. servise götürüyorum temizlemeden kontrol etmeden yağı sıkıp teslim ediyorlar ve 3 ay sonra tekrar kapanmıyor. bu seferki gittiğimde sert davranacağım.

15. aliof

aliof Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Arkadaşlar benim 2014 spomda arka tavan döşemesinin tavan perdesinin girdiği yuvanın kıvrılan yerinde çıkma olmuş bugün farkettim.. yarın servise götürücem..ayrıca ön tarafon cam tavanın döşemesinide içe doğru kıvrılan kosmı yukardan bakıldığında hoş durmuyor yani kesim işlemini iyi yapmamışlar sizdede öylemi?

16. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Geçmiş olsun.Aslında fotoğraf ekleyebilirseniz daha iyi anlaşılır.

17. aliof

aliof Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    arkadaşlar fotoğraf önderiyorum, bu arka tarafta tavan döşemesinin nasıl potluk yaptığını görebilirsiniz, yukardan iyi yapıştırmamışlar, sizde böyle bi sorunla karşılaştınızmı?

18. BASARAN

BASARAN Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    138
    Gerçek Ad-Soyad:
    o
    Araç Modeli:
    2012
    Arkadaşlar selam,

Konu sunroof a gelmişken sorayım dedim.Arka taraftaki cam tavanın perdesinin bir tarafı takılıyor.Yani açılmıyor.geçen gün baktım misine benzeri birşey sallanıyor.Sanırım sunroof un gidip gelmesini sağlayan misine tarzı birşey var oda koptu..
    Soruma gelince ,perdenin serviste tamirini istediğimiz zaman garanti kapsamına sokabiliyormuyuz.yoksa ne masraf çıkarsa bizmi ödüyeceğiz.

Diğer bir sorum aracım 2012 model 45.000 km bakımı geldi.Önümüzdeki hafta bakıma gidiceğim.Servis garanti yani mekanik garanti süresi doldu mu?
    bundan sonraki bakımları serviste yaptırmasak ne olur?Açıkcası ne kaybederiz onu merak ediyorum.
    Motor garantisi bitti fakat karasör garantisi devam eder diyorsanız ,bu sunroof perdesini de garanti kapsamında yaptırmam gerekiyor değil mi ??
    Yardımcı olursanız sevinirim....

19. BUGR4H4N

BUGR4H4N Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    196
    Gerçek Ad-Soyad:
    Bugrahan Güler
    Araç Modeli:
    2013 Sportage CONCEPT PLUS
    Sunroof u elcik kısmı yani ortadan açılıp kapanmıyorsa bu sorun baş gösterebiliyor...

Servisten servise iyi niyet garantisinden ücretsiz değişebiliyor ama ben özellikle servise sordum bir gün başıma gelirse ne olur diye garanti kapsamı dışında kalır dediler(Mersin Çayan)

Siz servise gidin durumu anlatın bi yol bulacaklardır...

BASARAN bunu beğendi.
  20. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Geçmiş olsun.
    Garanti kapsamında işlem yapılması için servise başvurun.
    Bakımların serviste yapılmış olması, kullanıcı hatası değil üretim hatası olduğunu ve zamanla ortaya çıktığını, bunun gibi sunroof ve tavan ile ilgili birkaç şikayeti nette okuduğunuzu ve en kötü ihtimal iyi niyet garantisinden değişmesi gerektiğinden bahsedin. Servis kullanıcı hatası olarak görürse yazılı olarak versin. Sizde bu durumu netten şikayet edin yada telefonla şikayette bulunun. Ama dediğim gibi biraz müşteri memnuniyetinden girip kullanıcı hatası olmadığından çıkmak gerekir.

Bu Sayfayı Paylaş