10 Kasım LPG KABLO

Sportage Cruise Control Montajı nerede yaptırabilirim

'Sportage' forumunda husmen73 tarafından 6 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. husmen73

husmen73 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    5
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hüseyin İNAN
    Araç Modeli:
    2015 Sportage 1.6 A/T
    Merhaba arkadaşlar, 2015 otomatik aracıma cruise control modülünü nerede taktırabilirim? Modül bende var, sadece montaj yapılacak. Normalde Balıkesir de oturuyorum. Bugün (cumartesi) İstanbul'dayım. Önerdiğiniz ve bu işi daha önce yapmış birisine gün içinde montaj yaptırmak istiyorum.

2. efebora06

efebora06 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    180
    Gerçek Ad-Soyad:
    SERDAR GÜNGÖR
    Araç Modeli:
    Kia Sportage 2011
    Soketli zaten modül, iyi bir elektrikçi takar

3. husmen73

husmen73 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    5
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hüseyin İNAN
    Araç Modeli:
    2015 Sportage 1.6 A/T
    İyi bir elektrikçi tanımadığım için bu konuyu açtım. Önerdiğiniz birisi varsa konum veya tarif alabilirim.

4. efebora06

efebora06 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    180
    Gerçek Ad-Soyad:
    SERDAR GÜNGÖR
    Araç Modeli:
    Kia Sportage 2011
    İstanbulu hiç bilmiyorum ama herhangi bir sanayide elektrikçilerin çoğu yapar.

5. karamurad58

karamurad58 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    MURAT İMECİK
    Araç Modeli:
    2014 KİA SPORGATE
    kardeşim sen takabilirsin.bende de 2014 oto spo. vardı ben kendim taktım zor değil sadece youtube den nasıl takılacağının videolu görselleri mevcut ben buradan seyrederek taktım. yakın yerde olsaydın ben kesinlikle takardım. ben de elektrikci değilim.

6. Haluk45

Haluk45 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Haluk KÖKSAL
    Araç Modeli:
    KIA SPORTAGE PREMİUM
    Merhaba arkadaşlar. Bende de 2015 prem. var. Hız sabitleyici düşünüyorum. Ama direksiyon flex tuşunun çalışmadığı falan bazı yorumlarda okudum. Var mı böyle bir sıkıntı. Sipariş verilen ürün direk soket sokete uyuyor mu? Sipariş vermeden önce güncel yorum almak istedim. Teşekkürler...

7. yurt62

yurt62 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    Fahrettin çiçekliyurt
    Araç Modeli:
    Sportage
    Merhaba hiçbir yere gitmenize gerek yok. Eliniz tornavida tutuyorsa siz kendiniz yapın. Ben samsunda oturuyorum. İyi bir elektronikçiye gittim. Biraz çekindi. Yapmadı. Direksiyon tuş takımı Cruise control olan çıkmı alın. var diyorsunuz zaten ancak. Bu modül değil tuş takımlarını değiştirerek yapıyorsunuz. Ben 250 tl ye almıştım komple direksiyonu 350 tl istiyorlar. Bunun haricinde alyen anahtarı yıldız olacak ve direksiyonu sökmek için anahtar. Birde yıldız tornavida. Direksiyonun altında iki sağlı sollu yıldız ve alyan vida var onları sökün. Airbag soketinden kurtarın ve alın. Hiçbir şeyi sökerken lütfen zorlamayın. Özellikle airbag soketini. Yana çekilecek çentik var onu çekin öyle alın. Takarken de çentik açık olsun ve çentiği kapatın. Airbag dışarı aldıktan sonra direksiyon sabit somununu göreceksinizi. Somunu sökmeden keçeli kalemle direksiyondan somunun üstünden mile kadar çizgi çekin. Direksiyonu takarken bu çizgileri denkleştirirsen sorun olmaz. direksiyonu da dışarı aldıktan sonra direksiyon altında ve iç kısmında düğmeleri sabitleyen vidaları sökelim. Hiçbir şeye dokanmadan direksiyonun alt ve üstünden resimlerini çek kabloları nerelerden geçirmiş görmek için. Üzerindeki düğmeleri yerinden çıkar. Elindeki düğmeyi tak ve en son hangi vidayı söktüysen tersinden sabitle ancak vidalama işi yapmadan kontağı aç motoru çalıştırma, düğme üzerinden Cruis control düğmesine tıkla ekranda işareti görünecek. Bu da eğer tamam ise sabitleme işine devam et. Cruis control araç 40 km hıza ulaşınca ancak kullanabilirsiniz. ekranda işaret açıkkan 40 km hıza ulaşınca artı veya eksi tıkla o anki km sabitlenir. Malum artırmak için eksi artı ile yaparsın. Cancel veya frene basarsan kontrol size geçer. Bütün bu anlattıklarım 30 dk nızı alcaktır. Direksiyon mod tuşu iptal olur. Onuda aktif hale getirmek isterseniz. Ben gerek duymadım. formda bir arkadaş üstün körü anlatmış. Ben anlamadım. İnşallah siz anlarsınız. Hayırlı olsun. Bu uygulamayı 2015 concept plus otm aracıma uyguladım çalışıyor. Rahatlıkla takabilirsiniz. Çekinmeyin. Yeterki tuşlar doğru alın. Yurtdışına gerek yok çıkmacılardan rahatlıkla bulabilirsiniz.

piyannii ve Haluk45 bunu beğendi.
  8. Haluk45

Haluk45 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Haluk KÖKSAL
    Araç Modeli:
    KIA SPORTAGE PREMİUM
    Merhabalar. Benimde siparişim geldi. Yarın montajını yapacağım. Bluetooht ve direksiyon mod tuşlarının çalışmadığından bahsediliyor. Çalıştırmak için ne yapmak lazım. Yardımcı olabilecek var mıdır???

9. Haluk45

Haluk45 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Haluk KÖKSAL
    Araç Modeli:
    KIA SPORTAGE PREMİUM
    Ewet arkadaşlar montaji yaptım ama Bluetooht ve direksiyon mod tuşları çalışmadı. Kendi tesisatini kullanayim dedim tuslari taktım onda hiçbiri çalışmadı. Onun içinzemberek ten tek tuslar icinde 4 girişli kablo olması lazım. Nasıl temin edebilirim. Yardim

10. Huso8262

Huso8262 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    12
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hüseyin duran
    Araç Modeli:
    rio
    Merhaba hocam konuyla pek alakası yok ama bende Samsundan yaşıyorum 2012 Kia Rio sahibiyim aracın bakimlarini yetkili servis haricinde nerde yaptirabilirim?

11. Haluk45

Haluk45 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Haluk KÖKSAL
    Araç Modeli:
    KIA SPORTAGE PREMİUM
    Arkadaşlar sitede benden başka ilgilenen yok. Ya da herkes spo sunu sattı. Bir önceki aracım kardeş firma hyundai ama forum çok aktifti. Neyse, aliexpressten ürünleri aldığım yerle irtibata geçtim. Kablo ellerinde varmı yada yapacağız gibi bir yazışma geçti aramızda. Yarın haber vereceklermiş. Beklemedeyim. Azimle uğraşıyorum.

12. yurt62

yurt62 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    Fahrettin çiçekliyurt
    Araç Modeli:
    Sportage
    Ben şimdilik servise gidiyorum. Ancak artık gitmeyi düşünmüyorum. Servis çok fahiş fiyat alıyor. 450 tl. ye 15 000 km bakımı 450 tl. van da yapılmış. Ben burda 30 000 km bakımını yaptırdım. 680 000 tl. 15 ile 30 bin bakımda hiçbir fark yok aynısı. Ama ücret aynı değil. Servis zihniyeti bu işte. Valla sanayide araştırırsan hem parçayı uygun bulursun hemde işçiliğini. Bakımda ön balata değişmesi gerekir dedi. fiyat 480 tl. Sanayide orjinal ön ve arka balata ya 90 tl takmaya 70 tl. 160 tl verdim.

Haluk45 bunu beğendi.
  13. yurt62

yurt62 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    Fahrettin çiçekliyurt
    Araç Modeli:
    Sportage
    Direksiyor mod tuşunuda 4 gün önce aktif ettim. Eski kablo ile takdığım kabloları kontrol ettim takdığım kabloda iki kablo eksik onları ilave ettim. Şimdi süper bir şekilde kullanıyorum. Harika oldu.

Haluk45 bunu beğendi.
  14. yurt62

yurt62 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    Fahrettin çiçekliyurt
    Araç Modeli:
    Sportage
    Değerli kardeşim direksiyon düğmelerinden zembereğe gelen soketin sonunda iki adet boşluk var oraya direksiyon mod tuşunda da aynı şekilde boşluk var. iki uca iki adet kablo ilave ediyorsun. Eski kablo ile yeni kabloyu takip edersen bulursun zaten. Çok kolay. Kolay gelsin.

piyannii ve Haluk45 bunu beğendi.
  15. Haluk45

Haluk45 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Haluk KÖKSAL
    Araç Modeli:
    KIA SPORTAGE PREMİUM
    Teşekkürler cevabın için yurt62. Şimdi direksiyondaki 4 düğmede aktif mi. (Müzik, hız sabitleyici, Telefon ve Direksiyon mod). Düğmeler için kablo tesisatın değiştirdin mi? yoksa mevcut tesisatına mı bağladın.

16. yurt62

yurt62 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    Fahrettin çiçekliyurt
    Araç Modeli:
    Sportage
    Haluk kardeşim orjinal her düğme aktif olarak çalışıyor. Sıkıntı yok.

17. Haluk45

Haluk45 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Haluk KÖKSAL
    Araç Modeli:
    KIA SPORTAGE PREMİUM
    Bilgiler için teşekkürler. Aldığım yerle irtibata geçtim. Orjinal 4 girişli kablo yollayacaklar. Ürün kargoda. Geldiğinde bilgi paylaşırım.

18. yurt62

yurt62 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    Fahrettin çiçekliyurt
    Araç Modeli:
    Sportage
    Eğer sizin istediğiniz gibi olursa bi zahmet foto paylaşırmısınız. Selamlar..

19. fatihcelebi1986

fatihcelebi1986 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Fatih çelebi
    Araç Modeli:
    Sportage
    Arkadaşlar aracım 2015 gdi consept plus ama cc yok

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

20. mrtcnzdmr

mrtcnzdmr Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mertcan ÖZDEMİR
    Araç Modeli:
    2015
    Samsun dan yazıyorum. Bende de 2015 otomatik spo var. Cruise control taktirmak istiyorum. Cikmacidan alabilecegimi düşünüyorum. Samsun için tavsiye edebileceğiniz cikmaci var mı? Montajı bir sekilde hallederim. İlginize şimdiden teşekkürler.

Bu Sayfayı Paylaş