10 Kasım LPG KABLO

Aracım vites küçültmeye izin vermiyor

'Cerato' forumunda Tenhadayakalarim tarafından 31 Ekim 2020 tarihinde açılan konu

1. Tenhadayakalarim

Tenhadayakalarim Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    TugayKK
    Araç Modeli:
    Cerato
    Merhaba arkadaşlar, sorunum şu şekilde:

Dik bir rampa çıkıyorum ve aracın 3. viteste boğulmaya başladığını hissediyorum. Haliyle vitesi düşürmek istiyorum devri yükseltip atak bir şekilde çıkabilmek için. Ancak aracım neredeyse bayılana kadar vitesin 2'ye geçmesine hiçbir şekilde müsaade etmiyor. 900 devire kadar düştüğü oluyor ve haliyle motorun boğulduğunu hissediyorum. Bu sorunu 3. ve 4. vitese geri çekerken yaşamıyorum. Sadece 1 ve 2. viteste oluyor. 20'den fazla çeşit araç kullandım bu zaman kadar fakat böyle bir şeyle karşılaşmadım. Dik yokuşlarda duracak gibi oluyorum bu da beni ve arkamdaki aracı haliyle tedirgin ediyor. Sizlerin de araçları bu şekilde mi yani aracın karakterinde mi bu var yoksa bu giderilmesi gereken bir sorun mu? Yardımlarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

2. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Merhaba.Geçmiş olsun.Bu normal bir durum değil.Belli bir devre düşene kadar 1. vitese geçiremezsiniz ama 2 ve diğer vitesler için bu şekilde olmaz cerato da.Yani bu aracın karakteristiği değil bu.Şanzıman yağı en son ne zaman değişti?Seviyesini de kontrol ettirmekte fayda var başlangıç için.Onun dışında vites halatını da kontrol etmek lazım.

3. Serdar

Serdar Yönetici Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    875
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serdar
    Araç Modeli:
    c220 cdi
    aracınız 1.5 dizel yani şanzımanınız manuel. debriyaj merkezlerine baktırmanız gerekiyor.

4. Tenhadayakalarim

Tenhadayakalarim Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    TugayKK
    Araç Modeli:
    Cerato
    Merhabalar, cevaplarınız için teşekkürler. Şanzıman yağı servis bakımlarından sonra muhtemelen hiç değiştirildiğini düşünmüyorum. Aracı alalı 1 ay oldu, benim de aklımda var ilk iş olarak onu değiştireceğim. Sorun çözülmezse Serdar beyin önerisini deneyeceğim. Teşekkür ederim.

Bu Sayfayı Paylaş