10 Kasım LPG KABLO

Boyasız Göçük Düzeltme ve Mini Onarım

'Sohbet' forumunda Sarı_08 tarafından 13 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

1. Sarı_08

Sarı_08 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    57
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ufuk şen
    Araç Modeli:
    Kia rio fancy 1,4 2013
    Merhaba arkadaşlar...

Gördüğüm ve elimden geldiğince takip ettiğim kadarıyla ''mini onarım'' ufak tefek çizikler aracımıza bakınca camınımızı sıkan ufak tefek şeyleri kendimiz çözüm arama yoluna başvurmuşuz :) Aslında forumdaki çoğumuzun araçları yüksek modelli araçlar ve kaskosu olan araçlar çoğumuzdaki. KAskoların kullanıcılarına sağlamış oldukları belli başlı hizmetler mini onarım kapsamında kaskoya hiç bir şekilde zarar gelmeden ve hasarsızlık indirimini zedelemeyen hizmetler var. Bunlardan haberi olan varmı?

Ben Auto King'de çalışıyorum (anadolu yakası maltepe şubesi) bizim burada yapmış olduğumuz hizmette tam olarak bu. ARaçların kasko policeleri üzerinden mini onarım kapsamında araçdaki bulunan göcük,iç döşeme lekesi, çizik, dolu mağdurunda oluşan gamzeler vs gibi bir çok duruma hizmet vermekdeyiz. İstanbul anadolu yakasında olan kiacı doslarıma söylüyorum bu tarz bir sorununuz var ise kaskolu araçlarda elimden geldiğince yardımcı olmaya gayret gösteririm.

Kısmetse bende önümüzdeki ay Rio'ma komple boya koruma,detaylı iç temizlik, mevsimlik bakım, motor temizliği,pasta cila içerinde koruma paketinden yaptıracağım. bu gibi benzer istekleriniz var ise yardımcı olurum.

Şimdiden teşekkür eder daha önce bu şekilde bi hizmet aldıysanız tecrbülerinizi anlatırsanız sevinirim.

2. fatih.koz

fatih.koz Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    543
    Gerçek Ad-Soyad:
    B. Fatih KOZ
    Araç Modeli:
    Cerato EX Advance 1.5 CRDi / 2006
    Ufuk bey selamlar,

Mini onarım konusunda tüm Auto King temsilciliklerinde tutum/yaklaşım aynı mıdır (yani hepsi sizin gibi iyi niyetle buyurun gelin mi derler yoksa neden geldin tavrı olabilir mi gittiğimizde )?

Kasko poliçesinde mini onarım kapsamı bulunan arkadaşlar için bilginiz dahilinde konuyu biraz açabilir misiniz , prosedür nedir , limit nedir , nasıl başvuru yapılır , nelere dikkat edilmelidir gibi ...

Misal aracımda bir iki küçük hasar var gözüme batan, okuduğum kadarı ile mini onarım kriterlerine giriyor (10 cm çap içinde olması) ancak tam emin olamıyorum.

Böylece belki benim gibi aklında soruları olan Kia dostlarına yardımcı olabiliriz.

Emniyetli keyifli sürüşler, cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

3. ahmet bey

ahmet bey Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.055
    Gerçek Ad-Soyad:
    AHMET
    Araç Modeli:
    DOBLO 1,3 MULTİ CARGO
    Merhaba Ufuk bey

Kaskolu arkadaşlara yardım edeceğinizi söylediniz; peki benim gibi kaskosuz arkadaşlara yardım edecekmisiniz

Ufak tefek kapı çarpmaları ve çizikler için paralı yaptırmak istediğimizde sigara yanığı zedelenmiş yerler vs vs

Bunlar için paralı yaptıracak arkadaşlar için bir fiyat ortalaması 3 aşa 5 yukarı verirseniz güzel olur.

4. pascalim

pascalim Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    2.947
    Gerçek Ad-Soyad:
    Orhan İLYASLI
    Araç Modeli:
    Ceed Consept Plus SW
    Sana kim yardım etmez Ahmetcim ;)

5. ahmet bey

ahmet bey Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.055
    Gerçek Ad-Soyad:
    AHMET
    Araç Modeli:
    DOBLO 1,3 MULTİ CARGO
    Saol Orhan abi :D

6. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Öncelikle arkadaşlarımıza bu şekilde yardım etmek istemeniz bizi çok mutlu etti.Teşekkür ederiz.
    Orada çalışıp ta bu şekilde yardımcı olmaya çalışmanız forum dayanışması açısından çok güzel.
    Şayet mümkünse forumumuzun üyelerine en azından aktif üyelerine indirim kuponu ve ya benzeri bir kampanya indirimi benzeri şeyler yapabilirsek hem aracını boya bakım yaptırmak isteyen arkadaşlar indirimli yaptırır,hem de bizler arabalarımızı güvenli,bir üyrmizin çalıştığı güvenilebilecek ellere teslim etmiş oluruz.Sizlerin de müşterisi artmış olur.Ne bileyim her yıl boya bakımı yaptıracak üyelerimize ilkinde yapılacak bir indirim,2. ve daha sonraki gelecekleri düzenli bakımlarda ekstra indirimler.

Böyle bir şey yapmak mümkün müdür?
    Bir de fiyatlar konusunda bizi bilgilendirir misiniz?

Teşekkürler.

HMT07 bunu beğendi.
  7. u_d_cicek

u_d_cicek Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    893
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ufuk Doğan ÇİÇEK
    Araç Modeli:
    2011 Hyundai ix35 R Style Plus 4x4 (Dizel)
    Öncelikle yardımlarınız ve düşünceniz için teşekkürler...
    Benim ön tamponda 10 cm kadar bir çatlak vardı.
    Zonguldak-Ereğili Auto king ile görüştüğümde arabanın bir gün kalması gerektiğini söylediler. Evime 40km uzakta olduğu için yaptıramadım.
    Bir keresinde de sanayide bir tane Opel kullanıcısı arabasına yan sanayii far takıldığı için isyan ediyordu Auto-king e...

Ama eğer mini onarım kapsamında mesajınızda belirttiğiniz "komple boya koruma,detaylı iç temizlik, mevsimlik bakım, motor temizliği,pasta cila içerinde koruma paketinden" yaptırmak isterim eğer mümkün olabiliyorsa...

8. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    İnşallah forumumuz için böyle bir daimi kampanya yapılır.

9. Mahir

Mahir Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    Duzce de eski kia servisinin oldugu yere auto king acildi
    Ufuk bey eregli auto kingin isciligi cok guzel yaptiran arkadaslar var memnunlar

10. u_d_cicek

u_d_cicek Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    893
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ufuk Doğan ÇİÇEK
    Araç Modeli:
    +1

11. u_d_cicek

u_d_cicek Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    893
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ufuk Doğan ÇİÇEK
    Araç Modeli:
    Doğrudur Mahir bey ama ben keretayı oraya bırakıp Zonguldağa dönemedim :D
    Sanki sahipsiz kalır gibi hissettim :)
    Sabahtan akşama hallederiz deselerdi akşama kadar beklerdim ama bir gün kalması gerek dedikleri için yaptıramadım :)

12. ahmet bey

ahmet bey Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.055
    Gerçek Ad-Soyad:
    AHMET
    Araç Modeli:
    DOBLO 1,3 MULTİ CARGO
    Ufuk bey bize güzel bir kampanya yaptırırsa tabikide güzel olur herkez ufak tefek gözüne pürüz olan yerleri auto king gibi işinde iyi bir yerde makul fiyatlarla yaptırmak ister.

13. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Tabi ki fiyat makul ve foruma özel bir şeyler olursa İstanbul lu üyelerimiz ilgi gösterir bu işe.

14. u_d_cicek

u_d_cicek Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    893
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ufuk Doğan ÇİÇEK
    Araç Modeli:
    Hatta diğer Auto-King lerle bizim için irtibata geçerse tadından yenmez :D :D

15. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Bu işin reklam amaçlı ve musteri kapmak niyetinde olmadıgının belirtisi olarak maksat yardımcı olmak ise forum üyelerimize güzel indirimler ile konuya devam edebilirsiniz. Aksi takdirde ilk cumledeki dusunceler yuzunden konuyu kapatacagim. Bu konuda yazan arkadaşlarında sizden beklentisi yardimci olmaniz niyetindedir.

16. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    +1
    Sana katılıyorum kardeşim.

Ben de arkadaşımızın tamamen yardımcı olmak maksadı ile bu konuyu açtığını düşünüyorum.Aksi taktirde zaten biz izinsiz ve forum üyelerine yardımcı olmayacak tarzda girişimleri engelleyeceğiz her zaman.

17. ahmet bey

ahmet bey Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.055
    Gerçek Ad-Soyad:
    AHMET
    Araç Modeli:
    DOBLO 1,3 MULTİ CARGO
    +1

Bende katılıyorum ticari amaç ve yardım olmayıp herhangi bir noktayla aynı ücretleri istendikten sonra bir amacı yok zaten.

18. Sarı_08

Sarı_08 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    57
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ufuk şen
    Araç Modeli:
    Kia rio fancy 1,4 2013
    İsmail bey konunun kesinlikle ticari bir amacı veye reklam içerikli bir durumu söz konusu degildir. Ben sadece forum içerisinde kaskolu araçları olan kullanıcıların mini onarım hakkında bilgilendirmek amaçlı olarak açtığım bir konu başlığıdır. Benzer durumlarda araçlarında bulunan göze batan durumları kaskoları bozulmadan yardımcı olarak bilgi sahibi olarak bu tarz hizmetlerde yararlanmaları amacıyla açmış oldugum bir konu başlıgıdır. Lütfen kimse yanlış anlamasın.

Bütün forum kullanıcılarınında sorunları ile ilgili olarak detaylı acıklamalarıyla yardımcı olacağım.

19. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu

İlginiz için çok teşekkür ederiz.

20. Sarı_08

Sarı_08 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    57
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ufuk şen
    Araç Modeli:
    Kia rio fancy 1,4 2013

Merhabalar fatih bey;

Sorunuzu cevaplamadan önce şunu belirtmek isterimki gene olarak Auto King'lerin hepsinde müşteri memnuniyeti her şekilde önemli ve üst düzeyde tutulması ön görülen bir kuruluşdur.

Şu şekilde belirtmek isterimki Çogunluk olarak kasko policelerinin hemen hemen hepsinde mini onarım kriterlerine uygun teminatlar bulunmakdadır. Mini onarım sigorta şirketinizin sigortalısa sağlamış olduğu ayrıcalıklı bir durum olup sigortalının kaskosunun bozulmadan ve hasarsızlıklarının etkilenmeden belirli ölçülerde bulunan mini onarıma giren ufak tefek çizik göçük gibi göze batım rahatsızlık veren durumların temizlenip araç sahibine verilmesinde yapılan işlemdir.

Prosüdür genel olarak şu şekilde işler öncelikle ve öncelikle üstüne basark söylüyorum kasko policesi kullanan kia sever doslarımın ilk olarak kasko policesini eline alarak hangi şirket olduğuna bakmaları ve gerek kurumun sitesinden gerek sigortacısını arayarak benim kaskom ile mini onarım bazında auto king'den hizmet alabiliyormuyum diye sormaları veyahutta bulunduğu şehirde auto king var ise orayı arayarak benim kaskom şu başlangıç bitiş tarihim şu ben auto king de mini onarımdan yararlanmak istiyorum direk kaskosunun anlaşmasının olup olmadıgını ögrenmeleridir.

Genel işleyiş ise kasko policesinin firması ile auto king'in anlaşması var ise dostlarımın aracı ve kasko policesi ile birlikde kuruma giderek kasko policesi üzerinden kayıt oluşturup hasar tespiti için danışmanla aracda bulunan hasarı tespit ettirip onarım için randevu tarihi almalarıdır. Daha sonrasından radevu alındıkdan sonra ravdevu saatine uyum saglayarak aracı teslime geldiginde tekrardan bir aracın giriş fotoları çekilir eklenicek durumlar var ise eklenir yok ise araç teslim alınır, HASARIN DURUMUNA GÖRE GÜNÜ BİRLİK ONARIM İŞİDE OLABİLİR, HASARIN DURUMUNA GÖRE MAKSİMUM DÜZEYDE 2 GÜN ARAÇ MİSAFİR EDİLİR VE ARACIN ONARIM İŞLERİ TAMAMLANIR VE YIKANIP TEMİZLENİP ARAÇ SAHİBİNE TESLİM EDİLİR.

işlemler genel olarak bu şekilde gerçekleşir.

Sizin durumunuza gelinecek olursa fatih bet araçı şu an görmediğim için yanıltıcı bilgi vermek istemem. Şunu belirtmek isterimki araçdaki oluşan hasarlı durumların resimlerini bizler ile paylaşarak ve araçın kasko şirketininde belirtirseniz size konu hakkında haklarınız dahilinde yardımcı olabilirim.

Teşekkürler keyifli forumlar .

Bu Sayfayı Paylaş