lovato.com EVDE KAL!

İki Gücün Bir Araya Getirilişi: “1969 Dodge Charger Hellcat Bumbera”

'Türkiyeden / Dünyadan Güncel Haberler' forumunda kiariokullanıcısı tarafından 14 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

 1. kiariokullanıcısı

  kiariokullanıcısı Sürücü

  Katılım:
  16 Mayıs 2017
  Mesaj:
  80
  Alınan Beğeniler:
  25
  Şehir:
  ankara
  Gerçek Ad-Soyad:
  Baha Çelik
  Araç Modeli:
  kia rio
  Araç geliştirme ustası Bumbera Performance'ın Dodge Charger yenilemesi...

  [​IMG]

  Muscle car otomobillerinin en bilindik gücü, Dodge’nin 1966 yılında asfalta çıkardığı Charger modelidir. İlk nesil bazı deneme yanılmalarla birlikte Chrysler’ın B platformunda üretime alındı. Gövdesi, gürültülü motor tiplerini kaldıracak şekilde dizayn edilerek, Amerikan halkının Mustang gibi vazgeçilmezleri arasına girecekti.

  1987 yılında duran üretim 2006 yılında yeniden başlatılmış olsa da kesinlikle eski tadını vermeyecekti. Madem gerçek Charger eskide kaldı diyen Bumbera Performance, onu 52 sene öncesine götürerek her noktasını sıfırladı. Gelin bu mükemmel çalışmaya beraber bakalım!

  Bumbera Performance, hayal ötesi bir muscle ortaya çıkarmış.

  [​IMG]

  Şirket “dört tekerlekli her şeyi tamir edebiliriz, yenileyebiliriz ve onara biliriz” sloganıyla birlikte, Dodge Charger’ı söylenen maddelere göre yapmış!

  Kahve tonlarındaki süper Amerikan büyüleyici duruyor.

  [​IMG]

  Eski kaportası en başta tamamen soyulup taşlama işlemine tabi tutulmuş. Kullanılmayacak kadar kötü parçalar yenilenmiş. Atölyesine alınan Charger’ın özel bir tonla birlikte birçok kat atılarak boya işlemi tamamlanmış.

  Bumbera’nın yetenekleriyle ortaya çıkartılan Dodge efsanesi pahal biçilemez duruyor.

  [​IMG]

  Pürüzsüz bir işçilikle yola çıkan modifiye şirketi, Charger’a devasa 20 inç krom jantlar yerine daha mütevazi 5 kollu bir jant düşünmüş. Kısaca klasik arabanın ruhuna müdahale edilmek istenmemiş.

  Parlak kromla gövde rengi uyumlu olmuş!

  [​IMG]

  Orijinal tamponun parlak yapısı, cam çerçeveleri ve jantlara kadar getirilmiş. Asıl güzel olan ayrıntı ise arka tekerleklerin hemen önünden çıkartılan egzoz uçları.

  Resimleri yayınlanmasa da Charger’ın orijinalliği iç mekanda bozulmuş.

  [​IMG]

  Bumbera Performance klasik aracı baştan yaparken günümüz yeniliklerinden mahrum bırakmamış. Klima ve bilgi eğlence sistemi Charger donanımlarına eklenmiş. Bence oylama yapılsa ilk halinde kalması tercih edilirdi!

  Asfalta kalıcı iz bırakmak isteyenler buraya!

  [​IMG]

  Challenger’ın Cehennem Kedisi’nin gücü Charger’a aktarılmış. 6.2L Hellcat V8, 707 hp ve 881 nm tork ile görev alacak.

  Yapılan en büyük değişimlerden birisi de arka tekerleklere güç aktarımlarının 8 ileri otomatik şanzımanla yapılacak olması. Bumbera Performance’ın dış – iç yenileme, motor ve bir kaç kalem ekstra işlemlerin maliyeti sorulduğunda tam bir cevap vermese de ortalama 100 bin ile 250 bin dolar arasında olacağını söyledi.

  Charger hakkında son bir bilgi verecek olursak; güzel muscle carın direksiyonuna New Orleans basketbol takımı oyuncusu Solomon Hill‘in oturacağı söylendi. Herhalde oyuncunun boyu hesaplanmıştır…


  Haber Kaynak: https://paratic.com


   

Bu Sayfayı Paylaş