10 Kasım LPG KABLO

İlk konu :) rio okuma lambası (Çözüldü.)

'Rio' forumunda aytekinaltun tarafından 3 Ağustos 2018 tarihinde açılan konu

1. aytekinaltun

aytekinaltun Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    Aytekin
    Araç Modeli:
    Kia Rio 2013 Fancy
    Öncelikle merhabalar arkadaşlar 2013 Rio Fancy paketi kullanıcısıyım, benim ön tarafın okuma lambalarının direksiyon tarafında olanı kapılar açıldığında yanmıyor. İlk aldığımda 4 ay önce çalışıyordu, ancak lambada sorun yok manuel elle tıkladığımda açılıyor kapı aç kapat durumunda aktif yanmıyor. Bu bir sorun mu yoksa tekinin kapatılması gibi bir kombinasyon ayarı mı var kurcalamama rağmen çözemedim. Böyle bir şey başına gelen arkadaşlar vardır diye danışmak istedim. Şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

2. BuNickTamYirmiHarfli

BuNickTamYirmiHarfli Sürücü

Alınan Beğeniler:
    54
    Gerçek Ad-Soyad:
    Selim Kurt
    Araç Modeli:
    2014 Rio Fancy HB 1.4 CRDI
    2014 Fancy'mde de aynı sorun mevcut. Arada yanıyor, arada yanmıyor kafasına göre takılıyor :D Takipteyim..

3. aytekinaltun

aytekinaltun Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    Aytekin
    Araç Modeli:
    Kia Rio 2013 Fancy
    @BuNickTamYirmiHarfli hocam yabancı forumlarda bir kaç bir şey buldum. Okuma lambalarının içinde bir diyot değiştiriyorlarmış düzeliyormuş. Fakat diyot değiştirmeden lehimleri yeniledim düzeldi diye yazanlar da var. Müsait bir zamanda bakmaya çalışacağım.

4. BuNickTamYirmiHarfli

Alınan Beğeniler:
    54
    Gerçek Ad-Soyad:
    Selim Kurt
    Araç Modeli:
    Ben "ampul mü kesik acaba?" Diyerek ampulü değiştirdim, LED taktım daha güzel aydınlatıyor lakin işte kafasına göre takılıyor :)) Yanıt bekliyorum, ona göre ben de işlem yapmayı düşünüyorum :)

5. aytekinaltun

aytekinaltun Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    Aytekin
    Araç Modeli:
    Kia Rio 2013 Fancy
    Ben de lede çevirdim. Ancak orta ışık yanarken arka koltuklardaki yani, öndeki sol ışık titreme gibi çok kısık şekilde yanıyor. voltaj yetmiyormuş gibi halbuki daha düşük elektrik tüketimi var normal ampüle göre. Dediğim gibi normal elle tıklayıp açınca ikisi de çok güçlü şekilde yanıyor muhtemelen bu bahsettiğim noktalardan kaynaklı bir durum. Umarım sadece lehimle hallolan birşeydir. :)

6. BuNickTamYirmiHarfli

Alınan Beğeniler:
    54
    Gerçek Ad-Soyad:
    Selim Kurt
    Araç Modeli:
    Benim öyle bir sorunum yok, yapım aşamasında video ya da resim çekerseniz benim için çok iyi olur, elektrik işleri ile pek aram yok da :)))

7. aytekinaltun

aytekinaltun Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    Aytekin
    Araç Modeli:
    Kia Rio 2013 Fancy
    Tamam hocam birkaç resimle gayet anlaşılır şekilde anlatmaya çalışırım bugün söktüm komple tavan aydınlatmasını içinde arka kısmında iki adet diyot vardı ölçüm sonucu birisi 620 değeri verirken diğeri hiç bir değer vermedi arızalı olması muhtemel. 1N4007 diyot kullanıyor umarım bunları değişince düzelir. Yabancı forumlarda kia sorento için aynı okuma lambası sorunu yaşayanlar var onlarda gaz fren kısmındaki bir bölümde sigortaların orayı açıp bir diyot değiştiriyorlar. Geç saatte baktığım için diyot alacak açık bir yer bulamadım yarın almaya çalışıp montajlarım.

8. BuNickTamYirmiHarfli

Alınan Beğeniler:
    54
    Gerçek Ad-Soyad:
    Selim Kurt
    Araç Modeli:
    Beklemedeyim o halde :)

9. aytekinaltun

aytekinaltun Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    Aytekin
    Araç Modeli:
    Kia Rio 2013 Fancy
    Hocam merhabalar,
    Sonunda halledebildim önceki gün anca yazabiliyorum. Video çekemedim ancak resimler de fazlasıyla iş görecektir yine sorunuz olursa buradan yazabilirsiniz. Yardımcı olmaya çalışırım. Sizde en kısa zamanda bu şekilde yaparsanız normal çalışmaya devam edecektir. Aşağıda verdiğim link resimlerin olduğu yandex paylaşım linki resimler büyük olunca buraya yüklenmedi küçültmeyle uğraşmadım. Paylaşımını sürekli açık tutarım. Sorun yaşayan arkadaşlara da yardımı dokunur.

https://yadi.sk/d/uyxhWsBv3a5Xh3

10. BuNickTamYirmiHarfli

Alınan Beğeniler:
    54
    Gerçek Ad-Soyad:
    Selim Kurt
    Araç Modeli:
    Şuan ben İzmir'deyim araç Sakarya'da babamda :) Dönünce ben de deneyeceğim ;) Teşekkürler..

aytekinaltun bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş