10 Kasım LPG KABLO

Siyah duman şıkırtı ve çekişen düşme sorunu

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda smutlu34 tarafından 18 Temmuz 2021 tarihinde açılan konu

1. smutlu34

smutlu34 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    semih maraz
    Araç Modeli:
    Kia Cerato 1.5 2006 sedan
    Öncelikle merhaba üstadlar. 2006 kia cerato 1.5 dizel sahibiyim. Dün otoyolda aracı biraz sıkıştırdım ve gişede yavasladigimda motordan şıkırtı,vurma sesi geldiğinin farkına vardım. 5 dakika boyunca yoğun siyah duman attı ve çok baygın gitti. Biraz kullanınca dumanı azalttı ve çekiş eski haline döndü ama ses kesilmedi. Enjektörlerden şüphelendim yoldan dönüp hemen Ustama gittim. Usta komple motor yapılması gerektiğini sesin enjektör değil alttan geldiğini söyledi. Ama benim aklıma yatmadı bu iş. Piston Segman gömlek sorunu olsa siyah duman atar miydi ya da düşen çekiş 5 10 dakika sonra eski haline döner miydi üstelik ben tamirhaneye kadar 1 saat yaklaşık 40 km yol gittim sorun motorda olsa yatak sarmaz mıydı? ben sesi dinlediğimde ses aşağıda değil yukarıda daha fazla. Buna ek olarak üfleme, beyaz mavi gri duman durumu da yok arabamda. Değerli yorumlarınızı paylaşırsanız çok seviniriz. Şimdiden teşekkürler.

2. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Geçmiş olsun. Kaç numara yağ kullanıyorsunuz?Sebep valfler de olabilir.Valf şakırtısı olabilir.O da yağ ile alakalı olabilir.

Bu Sayfayı Paylaş