10 Kasım LPG KABLO

Sportage Multimedya Ekranı

'Ses ve Görüntü Sistemleri' forumunda emre.demir tarafından 19 Ağustos 2020 tarihinde açılan konu

1. emre.demir

emre.demir Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emre Demir
    Araç Modeli:
    Sportage T-GDI Gt-Line Prestige
    Merhaba,

Bu kadar donanımlı araca hiç yakışmayan ekran takılması beni çok üzdü. Telefon ekranı aktaramıyorum. Hem İos(iphone 8) hem de Android(huawei gr5) telefonum var. İos için uygun olmadığını zaten biliyordum fakat car link ile android için uygun olur diye düşündüm. Telefonuma carlink uygulamasını yükledim ve internetimi paylaşıp arabaya bağlamaya çalıştım. Ekran hiç bir şekilde telefondan paylaştığım internete balanamadı dolayısıyla ekran aktaramadım. Navigasyon için telefonu açıp ona bakmak böyle bir araçta gülünç oluyor. Çok araştırdım güncellemesi olabileceğini düşündüm servise götürdüm yanıt alamadım. Sanırım bu ekranı değiştirmekten başka çarem kalmadı.

Yeni ekran arayışı içine girdim ama konsol üzerinde klima düğmelerinin hemen üzerindeki düğmelerin boşa çıkacağını. Direksiyon ve climate tuşlarının aktif olduğu bilgisini elde ettim. Bu da aracın orjinalliğini bu denli bozmak istemediğim bir durum.

Kısacası yukarı tükürsem bıyık aşağı tükürsem sakal. :(

2. emre.demir

emre.demir Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emre Demir
    Araç Modeli:
    Sportage T-GDI Gt-Line Prestige
    Merhaba,

Kısa süre önce ekran ile alakalı şikayetlerimi dile getirmiştim. Biraz kurcaladıktan sonra ekran değiştirmeden sonuca ulaşmak üzereyim.

Teknik servis arayüzünün olduğu yani setup tuşuna uzunca basıp sırasıyla sağ üst köşe ardından sol üst köşe ve ardından üst ortaya şifre ekranı çıkana kadar defalarda basıyoruz. Benim cihazım güncelleme yapılmadığı için şifresi 0744. Ardından connecttivity settings diye bir seçenek var. Bu seçeneğin içinde carplay i aktifleştirdiğmiz seçenek var. Bu adımlarla artık ihpone ekranını araç ekranına yansıtabildim. Ekranın resimlerini paylaşıyorum.

Fakat carplar menüsü şu anki menüler gibi değil sanırım versiyonu eski ve spotify ya da herhangi bir müzik açıtığımızda ses telefondan çıkıyor ve aynı zamanda arkada fm açık iste fm sesini kesmiyor. Yandex haritalar kullanılmıyor. Sanırım aracın böyle biz özelliği olmadığı için siri kullanılamıyor. Benim multimedya ekranımın yazılımı eski güncellersem sanırım bu sorunları da atlatmış olurum.

Ekli dosyalar:

3. Tasowich

Tasowich Sürücü

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tahsin ÖZKAN
    Araç Modeli:
    Sportage concept plus
    hocam selamlar bende 2016 spo var önceki telefonum sony idi sırf bu sebepten samsung aldım. diyeceksinizki neden çünkü koreli milliyetçilik yapmış. samsung telefonlarda bağlanma sıkıntısı olmuyor. oncar diye bir uygulma var. ilk seferde kablo takılı olsun ve uygulamayı çalıştırın sonrasında hotspot açın ve araç bağlansın göreceksiniz sorunsuz bağlanacak.hi. set up girip sağa sola tıklamayın. bende çok uğraştım sonunda edindiğim bilgi bu

Bu Sayfayı Paylaş