10 Kasım LPG KABLO

Kia rio 2014 1.4 crdi p0101

'Kia'dan Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda barutosman tarafından 1 Mayıs 2024 tarihinde açılan konu

1. barutosman

barutosman Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    hasbel kader
    Araç Modeli:
    kia rio
    Arkadaşlar merhaba.malesef işini bilip yapanın çok az olduğu bir zamandayız parça ustası dolu hertaraf değiştir olmazsa başka parça değiştir maliyetler zaten ateşpahası.aracımı 143 binde aldım.şuanda 150 binde oldu.daha önce hyundai accent admiram vardı 2006 onda yaşadığm sorun kiadada beni buldu çözemiyorum.ağır bakım yaptırdıktan sonra filtre vs tüm bakımlar.araç p0101 hatası vermeye başladı hyundaide orjinal akışmetre taktım düzelmişti uzun araştırmalar sonucunda.kiadada aynı sorun oluştu bakımdan sonra(aldığımda bakım yaptırdım)2 günde bir kesinlikle motor arıza ışığı yanıyor kod okuyucum var okuyorum p0101 güvenmedim servise gittim orjinal cihaza bağlatttım aynı hata akışmetre dendi.orjinalini aldım taktım yine aynı sorun.siliyorum siliyor biryada iki gün sonra aynı sorun çıkıyor.bu arada ben aracı haftada 1.2 kez kullanıyorum kapıda yatıyor.bu arıza ışığı yandığında motorda yada araçta herhangibir devir kaybı v.s yok araç normal halinde ilerliyor.egr valfini söktüm temizledim piste değildi.şimdi belki burada başına gelmiş bir arkadaş yada işinin ehli bir usta bana yardımcı olur.sinek küçük mide bulandırıyor arıza ışığı yandımı hemen okumak zorunda kalıyorum.belki önemli bir hata p0101 değildir beni yanıltmasın diye cihazla dolanıyorum.bu arada ilk arıza kodu aldığımda kodu hatırlamıyorum ama açıklaması şöyleydi.gaz pedalı pozisyon sensörü diye bir hata vermişti onu sildim daha onu vermedi p0101 e döndü belki fikir olur.şimdiden okuyan ilgilenen herkese teşekkür ediyorum

2. Serdar

Serdar Yönetici Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    877
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serdar
    Araç Modeli:
    c220 cdi
    merhaba, eğer havakışmetre harici bir yerden hava giriyorsa yine bu arızayı alırsınız. öncelikle manifoltu egr sistemi dahil kontrol etmeniz lazım. ilave olarak turbonuzun vgt'si rölantide mekanik olarak tam güç konumuna gelmezse yine akışmetre arızası verir.

Son düzenleme: 5 Mayıs 2024
  3. yaser34

yaser34 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Yasir Bayram
    Araç Modeli:
    Kia Rio 2012
    Merhaba bende de aynı araç var. P0101 hatası veriyor. Arıza lambası bazen yanıyor bazen sönüyor, bende hava kaçağından şüpheleniyorum. Dumanlı hava kaçağı tespiti yapıyor bazı yerler. bende gitmeyi düşünüyorum. Düşünebilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş