10 Kasım LPG KABLO

2011-2015 sportage yakıt tüketimi (manuel)

'Sportage' forumunda maminci tarafından 26 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. pimbo

pimbo Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    hosgeldiniz aracınız hayırlı olsun

soguklardan oldugu konusunda şüpheliyim,aracıma ilk bakım yapıldıktan sonra sarfiyatı arttı:confused:

2. maminci

maminci Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    10
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Aminci
    Araç Modeli:
    Toyota corolla
    Lafı ağzımdan aldınız, ben de yeni bakım yaptırdım ondan mı acaba diye düşünüyodum, benzin fiyatlarında zaten kantarın topuzu kaçmış vaziyette, üstüne bir de yakıtı artırmanın alemi yok..

Benimki 8,6 lardan 9,3 lere çıktı yani %10 a yakın bir artış var, sizinkinde artış oranı nasıl?

Beni kıllandıran esas mesele benzin aldığım yerden kullanım şekline, güzergahtan yolcu sayısına kadar herşey eskisiyle aynı, hatta 2-3 haftadır biraz daha rahat bir ara yol buldum işe gidiş gelişlerde onu kullanıyorum, ama rakam yukarı doğru çıkıyo:confused1:

3. kanki

kanki Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    18
    Gerçek Ad-Soyad:
    Muhammet KISA
    Araç Modeli:
    CEED
    Aramıza hoş geldiniz Tarık bey

Bakımdan sonra gözle görülür derecede arttığını belirtmişsiniz sanırım servise tekrar bir uğrayın bir problem olabilir

4. pimbo

pimbo Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    bakımdan sonra servise götürdüm birsey cıkmadı.daha önce iş için aldıgım fiat ducato aracımın fabrika cıkısında hatadan dolayı yakıt akıtıyordu acaba bakım yaparken böyle birsey mi oldu diye düsünmeden edemiyorum hatta bir kaç kerede kontrol ettim ama yok.ciddi bir artıs var su an ve de rahatsız ediyor ş içi zorda kalmadıgım sürece yürüyerek cıkıyorum.Gerci uzun yolda da artıs var

5. 01 bht 04

01 bht 04 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    slm aracım 0-200 km ye kadar 22km hız 8*8 deger gosterdı suan 300 km de ve deger 20km hız 8*7 düştü %100 sehır ıcı kullanım ve kısa olmak kaydıyla,bence on numara bir deger, ltresini 4,25 tl almak kaydıyla hesaplarıma göre 0,375 krş yakıyor eger 1000kmden sonra bu degerlerınde altına duserse bence yakıt tuketimi süper honda cıvıc seat leon vb araclardan daha az yakıyor,lpğ derdininde olmaması cok guzel belkı araca lpğ takılıyor olabılseydı lpğ takmaya yeltenırdım lpg nin kahırı cekılmıyor otomobılle lpg ile 27,50 gıttıgım mesafeyı spoyla 37,50 a gidecem gül ü seven tikenine katlanır, arkadasım 2 ay once hyundaı elentra aldı tahmınıme gore spo ile aynı motoru tasıyor yakıt tuketımıde benım arabamla aynı deger ve araca lpg takılıp takılmadıgını bılmıyor ama kesınlıkle lpg taktırmam dıyor ve 2 ayda aracı 3000 kmde saygılar:thumbup1::thumbup1:

6. maminci

maminci Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    10
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Aminci
    Araç Modeli:
    Toyota corolla

Ben de ilk aldığımda -9 aralıkta almıştım, bugün itibarıyla tam bir yıl oldu- böyle düşünüp böyle söylüyodum ama açıkça söyleyeyim artık dokunmaya başladı benzin fiyatlarından dolayı, beğenerek aldığınız makineyi rahat rahat kullanamıyosunuz, gözünüz yakıtta.. Sizin örneğinizle (2 ayda 3000 km yılda 18 000 km eder, 18000*3,75=6750 tl benzin parası eder ), 2 yıl binseniz 13-14bin tl para,( imkansız ama bu arada benzinin zamlanmadığını varsaydık) çok rakamlar bence..

7. pimbo

pimbo Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    aracımı aldıgımda -29 ekim- benzin 3,74 tü 100 tl ye ş içi 350 km yapıyordum su an 4,25 ve 100 tl ye 250 km yapıyorum hesap ortada ayrıca yol bilgisayarı rakamsal olarak güvenilir degil acıkcası benzin alırken km yi sıfırlıyorum yapılan yolu alınan benzine bölüncede km de 40 kr yakıyor

8. maminci

maminci Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    10
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Aminci
    Araç Modeli:
    Toyota corolla
    Neden oluyo bilmiyorum ama çoğu araçta bu yol bg değeri ile yakıt alınca ölçülen değer arasında fark var?:blink:

9. maminci

maminci Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    10
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Aminci
    Araç Modeli:
    Toyota corolla
    Çok değil 4 yıl önce KKTC 'DE 9 ay kaldım, o zaman orada benzinin litresi 1,95 liraydı, depoyu 100 liraya doldurur tepe tepe harcardım, hiç te dönüp az mı yaktı çok mu yaktı diye bakmazdım..

10. pimbo

pimbo Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    kktc ye petrol nerden gidiyor acaba?petrolu veren biz ama onlar bizden ucuza alıyor mantık ve akıl dumura ugramaz mı?bir ülke ki kendi vatandasını yok sen gezemezsin harcayamazsın keyif süremezsin sana hersey haram gibi ahmak bir zihniyette olabiliyor anlayamıyorum anlamakta is-te-mi-yo-rum.yöneticilerimiz hariç herkese saygılar:)

11. maminci

maminci Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    10
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Aminci
    Araç Modeli:
    Toyota corolla
    Doğru söze ne denir..

12. nitrogenist

nitrogenist Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar,
    sıfır araç alıp 2000km yola gidecegim...
    bu durumda rodaj ınasıl atlatmalıyım ?
    tavsiyleriniz nelerdir ?

13. pimbo

pimbo Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    aracı cok zorlamadan,uzun süre sabit hız ve devirden kacınarak 120 nin üstünde seyretmeden işlemi yapabilirsiniz. yine tabii ki diger arkadasların fikirlerinin beyanı ile hatadan sıyrılmıs oluruz

14. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    Emrah biraderim doğru yazmış , sert frenden kaçınmaya özen gösterin , çok yüksek devirde de gitmemeye özen gösterin , uzun yolda benimde en zorlandığım aynı devirde gitmeme hadisesi ;) bir yavaşla bir hızlan derken yine sabit devire kitlenmiş buluyorum kendimi :D

15. nitrogenist

nitrogenist Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    saolun arkadaslar yardimlariniz icin...
    bu arac icin passattan vaygectim o derece cok sevdim seklini :) umarim hata yapmiyorumdur...
    hayirlisi...

16. pimbo

pimbo Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    yanlıs anlamayın ama gercekten passata o paralara yazık ederdiniz.pisman olmayacagınız bir arac ben tam 13 aydır kullanıyorum ,eksikleri yok mu tabii ki var bu da sponun degil celik motorun hatası millet olarak dizeli seviyoruz ama 1.6 dizel yaptıramadılar.son olarak sakıncası yoksa fiyat olarak ne aldınız?

dün git gel Abanta gittik 475 km de (10 km lik yolu 150km/h geri kalanda 90-100 km/h ile) yaklasık 160 tl lik benzin yaktık:12032il3:

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 13 Aralık 2011
  17. nitrogenist

nitrogenist Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    umuyorum kı ınsallah oyle olur artık olmazsada canımız saolsun :)
    anadolu grubu calısanıyım normal kullanıcılara 57 500e kadar ınmısler banada sanırım 1000 lırada ınerler baskası olmaz.. belkı nakıt ındırımı olur mu onuda yarın konusacagım?
    ortalamanız 7 cıvarında olsaydı hos olurmuş aslında...5 kısı ve bagaj dolumuydu?

18. pimbo

pimbo Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    2 yetiskin 1 cocuk bagaj bos :confused:

19. maminci

maminci Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    10
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Aminci
    Araç Modeli:
    Toyota corolla
    Emrah bey önceki aracınız neydi? Daha doğrusu lpgli ya da dizel miydi?

20. pimbo

pimbo Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    2008 ford ranger 2.5 dizel hala bizde bu arac şu an babam kullanıyor.spoyla karsılastırılamaz bir sarfiyatı var ş içi bazen 15lt yi buluyor

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 13 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş