10 Kasım LPG KABLO

2021 stonic marş basmama sorunu

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda ismailhoca tarafından 29 Ocak 2024 tarihinde açılan konu

1. ismailhoca

ismailhoca Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail akın
    Araç Modeli:
    Stonic
    Her zaman olmuyor bazen bazı günler. Bir mantığı yok. Kontağı açıyorum. Marşa basıyorum tık ediyor marş almıyor. Tekrar tekrar yapıyorum çalışmıyor. Yarım kontak yapıp gaza basıyorum marş yapıyor çalışıyor. Bazen aynı şeyi birkaç kez yapmam gerekiyor. Bazen hiç gaza basmıyorum birkaç kez kontak açıp kapatıyorum çalışıyor bazen frene basınca çalışıyor bazen rastgele çalışıyor çalışmıyor. Aküye götürdüm akü sağlam öıktı. Servise götürdüm serviste her basışta öalıştı. Çalışmayınca getir dedi. Çalışmadan götüremiyorum servise. Araç stonic 2021 otomatik cool paket. Böyle sorun yaşayan ve nasıl çözüleceğini bilen var mı?

2. Serdar

Serdar Yönetici Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    877
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serdar
    Araç Modeli:
    c220 cdi
    merhaba, marş bastığınızda TIK edip kalıyorsa akü, marş rölesi yada motoru.

3. ismailhoca

ismailhoca Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail akın
    Araç Modeli:
    Stonic
    Aküye baktırdım sorun yok. Tık ediyor hiç hareket yok marş dinamosunda. Ama kontak açıp birkaç kez gaza basıp çekiyorum marşa basıyorum çalışıyor. Her zaman yapmıyor bazen yarım Marşta alıyor araba sıcak soğuk farketmiyor

4. Serdar

Serdar Yönetici Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    877
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serdar
    Araç Modeli:
    c220 cdi
    o zaman marş dinamonuzun kömürleri bitmek üzere, kollektör patlatmadan kömür değişimi yaptırmanız uygun olacak.

Bu Sayfayı Paylaş