10 Kasım LPG KABLO

Bıktım artık herkesin "neden KIA aldın?" demesinden

'Sohbet' forumunda mrtsrky tarafından 4 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

1. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Ben de çok merak ediyorum biraderim yeni modelleri.İnşallah beraber hepsini inceleriz.

2. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    İnşallah ;)

3. kanikarali

kanikarali Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    150
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ali Kanıkara
    Araç Modeli:
    2006 Cerato 1.5 CRDİ
    Geçen hafta foruma girdiğimde ilk konu başlığı bu oldu. Soru bana hiç sorulmadı ama konuyu okuyunca kendime bir kere daha sordum. KIA ile 5 yıla girdik. Yaklaşık 40000 km yol yaptım. Çok şükür kayda değer bir problemle karşılaşmadım. 4 lastik dışında da masraf yapmadım. Sorunu cevabı Cumartesi günü CNN Türk'te Luis Hamilton'dan gelince sizlere aktarmak istedim. Cumartesi günleri bu kanalda Top Gear adında bir program var. Değişik model ve marka araçların karşılaştırılması yapılıyor. Programı hazırlayan ise çok önemli. Medya'nın duayeni BBC. BBC her konuda objektif ve tarafsızlığı ile anılır. Bizdeki gibi penguen medyası değil yani. Her ne ise konumuza dönelim. Programda sunucu önce Opel Astra HB (galiba İngiltere'de Opel Vauxhall olarak anılıyor), Ford Focus HB, en son olarak da Renault Megane HB Heatrow havaalanı yakınındaki bir pistte deneme sürüşü yaptı ve özelliklerini sıraladı. Megane çok beğenmişti ama yol tutuşu ve performansı sonrası vazgeçiverdi. Gönlü biraz Astra'dan yanaydı ki; sahneye kahramanımız KIA Cee'd sahneye çıkıverdi. sunucunun aklını özellikleri, performansı ve fiyatı ile çeliverdi. Hele de park etme özelliği sunucuyu mest etti desek yeridir. Cee'd Stüdyoya konuk olarak katılan F 1'in İngiliz pilotu Luis Hamilton'un da beğenisini kazandı ve haftanın arabası seçildi.
    Neden KIA aldın diyenlere ;
    Açın gözünüzü bakmayın şaşı, KIA' dır bu.. hesabını bilenin yol arkadaşı..

4. rio_sahibi

rio_sahibi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    13
    küçümser bir tavırla Kia mı aldın diyen istersin. hemen sat başka araba al diyen mi istersin. elinde kalır parçası pahalı bakım masrafı pahalı diyen mi istersin. hepsini yaşadım son kararım bilmeyen bilmek istemeyen insan yorumları bunlar. arabayı az biraz övelim hemen satış danışmanı damgası vuruyorlar. bu donanımda bu fiyatta bu sorunsuzlukta kaç araç var acaba?

5. rio_sahibi

rio_sahibi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    13

aynen sakarya da sportage ağırlıklı olmak üzere çok sayıda ceed ve rio var.

6. u_d_cicek

u_d_cicek Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    893
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ufuk Doğan ÇİÇEK
    Araç Modeli:
    2011 Hyundai ix35 R Style Plus 4x4 (Dizel)
    olay budur :)

7. u_d_cicek

u_d_cicek Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    893
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ufuk Doğan ÇİÇEK
    Araç Modeli:
    2011 Hyundai ix35 R Style Plus 4x4 (Dizel)
    ben arabayı aldığımda zonguldakta benimkiyle beraber toplam 2 cerato vardı :)
    şimdi 6-7 oldu :D
    spo ları saymıyorum bile :)
    çelik motordan kurtarırsak KIA yı bence geleceğin makineleri geliyor :)

8. Besher

Besher Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    220
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Beşir Dirlik
    Araç Modeli:
    Cerato koup
    Banada arada kerede bu soruyu sorunlar oldu, lakin genelde araç seçimime guvedikleri için. Bir bildiği vardır elbet dediler. Ama inatla Kötümser bir şekilde neden Kia diye soranlara. Maksimum 7 dakikalık e-5 etabını sağ koltukta tamamlattıktan sonra olumsuz yorum almadım şükürler olsun :)

9. kanikarali

kanikarali Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    150
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ali Kanıkara
    Araç Modeli:
    2006 Cerato 1.5 CRDİ
    Yöntemini çok beğendim Mehmet kardeş. Hele de "beni şöyle müsait bir yerde bırakıver" derlerse bir daha bilgisi olmayanların fikir yürütmemeleri gerektiğini anlarlar..

10. Besher

Besher Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    220
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Beşir Dirlik
    Araç Modeli:
    Cerato koup
    Az çok iddam olmasa bile şoförlüğüm iyi derler abim. Fazla kafa patlatıp insanlara Kiayi anlatmak yerine bu yöntemi geliştirdim ;)

11. Rio28

Rio28 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    17
    Aynı olay bizede oldu .. 55bin tl fluence veren ve megane si olan kişilerdi bunu soranlar . Sonrasında topluca bir ziyarete gittik . Gelişte afedersiniz saplayınca kendilerine geldiler. Fluenceyi alan kişiye aracımı verdim acil işi çıkınca . Kendisi geri geldiğinde bunda ne var böyle diye şok içinde kaldı :)

12. Besher

Besher Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    220
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Beşir Dirlik
    Araç Modeli:
    Cerato koup
    Ama senin araç sıkıntılı osman kardeşim onu biliyoruz ;) gerçi mertcan kardeşimizde 140lık cerato var imiş senin klasmanda o saplayabilir sana ;)

13. baller_23

baller_23 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    326
    Gerçek Ad-Soyad:
    yılmaz can kaymak
    Araç Modeli:
    rio 2014 sporty
    Arabayi aldiktan sonra bana da herkes sunu dedi: abi madem 55bin vercen polo clio ya da fiesta niye almadin ayni para diyolar.say bakayim o dediklerindeki ozellikleri diyorum sonra acip benim rio'nun ozelliklerini gosteriyorum sasiriyolar bu sefer de ama ikinci eli yok malzemesi pahali vs diyolar.ben arabayi binmek icin aldim varsin ikinci eli olmasin diyorum.baktim hala mizmizlaniyolar veriyorum anahtari 10 dk bi tur atiyolar geldiklerinde ilk is internetten ikinci el uygun fiyatta rio ariyolar sifirini dusunuyolar.suanda 3 kisi de rio almak istiyor ancak ellerindeki araclarin ustune o kadar koycak durumlari yok.bu arada antalyada nerdeyse gordugum suv'larin %70i spo.ve ozellikle bu aralar rio fancy cok fazla gorur oldum her gun en az 3 4 tane goruyorum.hatta dun 35 plakali bi abimizi solladim gecerken korna caldi selam verdi.bizden olabilir o da

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. Rio28

Rio28 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    17
    Mehmet Abi estagfurullah koltukta sen varsan herkesin sıkıntısını çözersin :) Mertcan kardeşimizi karıştırma şimdi abi :anonymous:

15. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu

Ali Bey yine bizi mest ettiniz.Teşekkür ederiz bu değerli paylaşımınız için.

16. mesut_src

mesut_src Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    372
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mesut Sürücü
    Araç Modeli:
    Kia Rio 1.25 Fancy
    Ben madem Kia Aldın niye ceed almadın diyeni duydum ya :) bilmiyorki arada neredeyse bi rio parası daha var :)

17. tahir

tahir Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    KIA markasının merakı bu sorular yıllarca bende servis ayağında KIA nın gelişimine şahit oldum. Türkiye de KIA nın diğer modellerinin gelmemesi çelik Motor kaynaklı değil bu marka politikası KIA MOHAVE modeli ülkeye Hyundainin santa fe modelini bitirir. Kardeş marka olmasından dolayı bir çok model koreden çıkarılmıyor. Hyundai de çalışırken elantra modeli eğitim için getirilmişti araçta yok yok standart özellik gibi olan geri görüş kamerası otomotik park arka cam üzeri özel güneşlik otomotik tabi bu yorgunluk sensörü gibi özellikleri test etmiştik 2007 yılında o şartlarda bu özellikler ya bmw yada mercedes gibi E segmentte oluyordu. Tabi o araç ülkeye girmedi 2012 yılında ise gelen elantra modeli beni şok etti çünkü eğitimini aldığım araç yerine sıradanlaşmış bir araç geldi Ceed lerin yeni kasaları eğitiminde aynısı olacak diye düşündüm çünkü kore sağlam adım atmayı seviyor maliyetten uzak durmak istiyor. Korktugumuz gibi olmadı Q7 gibi herkesin bildiği bir aracın tasarımcısı Peter Shieder KIA markası tasarımcısı oldu ve bu yıl basında KIA ceosu oldu. Hamburg da ki K7 lansmanında şunu söyledi. KIA tüm dünya da aynı anda aynı normda kullanılacak Ceed pro çıkışı belli olunca görüçez demiştik ama adam dediğini yaptı pro Ceed yüm dünya ile aynı anda türkiye de de çıktı. 2015 den itibaren KIA daha farklı modelleri ile türkiye de olacak. Hele uzaktan yönetim modüllü araçlar gelince size neden KIA diye soranlara siz artık soracaksınkz..;-)

18. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Olay budur Tahir Bey.Ben de bir sonraki aracımın tekrar kia olmasını istiyorum.İnşallah ta öyle olur.Bu gelişmeler beni umutlandırıyor.

19. tahir

tahir Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Emin olun Hakan Bey, KIA markası o çok bilinen markalardan çok daha ilerde Seat servis müdürü iken ben alman grubundan çok şey bekledim. İnanın ne KIA nın nede çelik Motorun tırnağı olamazlar. Sadece marka bilinirliğinden kazanıyorlar yoksa satılan araçlar türkiye de antrepolarda bekliyor sebep ise yok satıyoruz demek ve yogunluk göstermek bu politika bilen ise yemiyor gelip KIA alıyor. Aynı özellik ve segmentdeki araç daha faZla para ödemiyor..

20. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Size katılıyorum.Ülkemizde maalesef kiaya ve ya x bir başka markaya önyargı hep var.Mantikli tüketiciler tabiki mantığı ile mal alıyor.
    Ben de 2005 in sonunda param bora ve biraz zorlasam passat a yettigi halde donanım ve kaliteyi daha uygun fiyata aldım.

O zaman Kocaeli de cerato yollarda neredeyse hiç yoktu.Ben rastlamadım.
    Ama yapılan mantık alışverişi ve yapılan seçimin doğruluğu aynı aracı 9 yıldır kullanmama vesile oldu.

Bu Sayfayı Paylaş