10 Kasım LPG KABLO

Bıktım artık herkesin "neden KIA aldın?" demesinden

'Sohbet' forumunda mrtsrky tarafından 4 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

1. turantunca

turantunca Sürücü

Alınan Beğeniler:
    54
    Gerçek Ad-Soyad:
    Turan Tunca
    Araç Modeli:
    kia rio 1.4 crdi
    Ben bu soruya o kadar maruz kaldım ki anlatamam işin uç noktası kayın babam bana küstü niye kia aldın diye ama Allahın takdiri geçen hafta kullanmak zorunda kaldı arabamı eşime demişki kaça aldı nerden almış güzelmiş helal olsun demiş eşimde sağolsun demiş ki baba kia arabadan anlayanların markası demiş yani gören internetten satılık kia arıyor

ism@il, ReNe ve alihanduman28 bunu beğendi.
  2. okemik

okemik Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    158
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ömer F. Kemik
    Araç Modeli:
    Peugeot 308 1.6 eHDI (T9)
    Bu soruyu ilk aldigim zamanlarda banada sordular ancak bende simdi neden kia aldim diye soruyorum kendime.

3. efdal

efdal Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    295
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail MERMER
    Araç Modeli:
    2013 Kia Rio 1.4 hb Fancy (DİZEL)
    Banada soranlara şunu söylüyorum, Bu donanımda var mı başka diyorum. Özellikleri sayınca susuyorlar.

4. Rio35

Rio35 Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    220
    Gerçek Ad-Soyad:
    İbrahim K.
    Araç Modeli:
    Rio Sedan 2012
    İç malzeme kalitesinden dolayı şimdi aynı soruyu bende soruyorum:confused: en az 4 yıl daha gerek bu markaya adam gibi olması için :confused: Şuan favorim hyundai her yönden:) Hala piyasada doğru düzgün parçası yok orjinal fren balatasını dışarda bulamadık 3 yıl oldu çıkalı rio, kime sorsak servisine bak diyor çelikmotor da sağolsun tüm parçalarına zam yapmış..

5. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    Yeni hyundai i20 fren balataları yada diskleri uyuyor mu bizim Riolara sizce ? yada amortisör gibi gibi hangi parçalar birebir uyar sizce ;)
    Sanıyorum hem rekabet yasaları dolayısıyla hemde maalesef kore mallarına uygulanan yüzde 7-8 lik vergi kiaları hyundaileri daha ucuza almamızı engelliyor .

6. gogo46

gogo46 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    484
    Gerçek Ad-Soyad:
    gökhan kavas
    Araç Modeli:
    kia venga crdi
    kimse bana neden kia demiyor...deselerde nedenlerimi anlatınca,hak veriyorlar.

7. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Aynen öyle biraderim.Bir de Çelik Motorun katalizörlüğü ile sarf malzemesi de ,yedek parça da fiyat olarak uçuyor.

ReNe bunu beğendi.
  8. Mahir

Mahir Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    Kendi oturduğum mahallede 4 tane cerato 1 tane rio var
    Bu arada dun kayinpederin aracina lastik aldik o arada lastik degisimi siradinda 2015 model corallanin jant içindeki tcs parçası kirilmis adam japonla yapistirmaya calisti durdu dedim degistirsen ne kadar tanesi 200 tl dedi parca fiyatlarini kia ile kiyaslayin iste

9. ankleon

ankleon Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    208
    Gerçek Ad-Soyad:
    mesut
    Araç Modeli:
    sportage
    Valla ben aracın duruşuna hasta olduğum için aldım. Iyiki de almışım benden sonra 4 aileyi daha kia ile tanıştırdım onlarda ayni şeyi dusunuyorlar. Bu yonden ben cok mutluyum ve bizim de bir gorevimiz var marka ne kadar sevilirse bizim araclarimiz da o kadar para eder ve sikayet ettigimiz cogu seyde kendiluginden çözülür. Saygilarimla

10. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Çelik Motorun kulaklarını sık sık çınlatıyoruz.Motor ve şanzıman kulaklarını değiştirdiğimde açtığım konuya da yazmıştım;
    Çelik motorda 4 adet kulak 1000 TL kadar tutuyordu.Ben 3 tanesini Koreden getirttim.Burada 750 TL den fazla tutan parçalar o zaman kargo dahil bana 260 TL ye geldi.Bu parçalar Korede çok ucuz.Hadi olsun % 30 da vergi olsun ki ithalatçı firmalar o kadar vergi ödemez ve gümrük vergisi normalde %20 dir.Fiyat %30 vergi ile 320 TL ye gelir aşağı yukarı.320 TL nerede 795 TL nerede

ReNe bunu beğendi.
  11. Mahir

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    Haklısınız fakat her servis boyledir diye düşünmüyor degilim renault servisinde başımıza gelen olayi burdan yazmakla bitmez

12. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Corollanın tpms sensörüne 200TL yazmışsınız ya Mahir Bey;ona göre yazdım ben bunları.200 TL yeni corolla tpms için servis satış fiyatı diye düşündüm.Yanlış mı anladım?

Bir üyemize tanesine 500 TL demişlerdi sensör için hatırlarsanız.

13. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    ÇM diğer markalara göre sanki biraz daha fazla fiyata satıyor.
    Ben servise çok parça sordum ve sorgulattım.Yarısı kadarında bu parça ÇM stoklarında yok cevabını aldım.Onlarda yedek parça ithalatçılarından temin ediyorlarmış zaman zaman.Hadi benim arabam eskidi.Ya yeni riolar.
    Birçok parçası ÇM un elinde dahi yok diye serzenişte bulunanlar olmuştu.Hem de temel parçalar.Spo cam tavanı için 1 ay bekleyen bir arkadaşım bundan dert yanıyordu mesela.O yüzden diğer servisler hakkında çok fazla yorum yapamam ama en azından çoğu temel parçalarda müşterisine sıkıntı çıkarmıyordur diye düşünüyorum.;)

14. Mahir

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    Dogru sonrasinda baska bir servisten 150 tl ye aldi diye hatırlıyorum yanlista olabilir

15. Mahir

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    Haklısınız kia nin en buyuk kadersizligi celik motor gibi distribütör de olmak

heh bunu beğendi.
  16. Syesilta

Syesilta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    20
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sıraç YEŞİLTA
    Araç Modeli:
    2015 Kia Sportage 1.6 Concept Plus
    Eğer bir araba sizi güvende hissettiriyorsa baktığınız zaman dönüp tekrar bakma ihtiyacı doğuruyorsa :) kimsenin sözüne ihtiyaçım yok gider alırım.2011 de bunu yaşadım (chevrolet cruze)bilmem parçası yok ikinci eli yok diye her önüme gelen söyledi gidip aldım aracı bu sene şubat ayına kadar bindim 37500 e aldığım aracımı 33.000 takas karşılığında spo ile değiştirdim.Spo yu almadan tiguan ile çok karşılaştırdım yaklaşık 15bin eklemek gerekecekti üstelik bu parayı daha iyi donanım için değil sırf piyasada çok tutunan marka diye hava parası olarak verecektim ama vermedim. demem o ki artık araçlar arasında kalite farkları çok değil fiyat farkları tamamen tercih edilme durumlarından kaynaklanıyor. Naçizane fikrim budur :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu Sayfayı Paylaş