10 Kasım LPG KABLO

Cerato 16 dizel 2017 sorun ve önerleri

'Cerato Onarım' forumunda Kiaer tarafından 25 Aralık 2023 tarihinde açılan konu

?

cerato 16 dizel aracınızdan memnunmusunuz?

Bu anket 12 Haziran 2026 22:59 tarihinde kapanacaktır.
  1. EVET

100,0%
  2. HAYIR

0 oy
    0,0%
  1. Kiaer

Kiaer Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    songul
    Araç Modeli:
    cerato
    Merhaba arkadaşlar
    Ben kia cerato 16 dizel kullanıyorum arabamı çok seviyorum piyasada bundan daha çok güzel araçlar var ama bu bi ayrı güzel sorun şu
    Tüm bakımlarını serviste yaptırdım bayan olduğum için çok hissiyatli sürdüm 3.7 ile 4.9 arası yakıt yakıyordu garantiden sonra ilk bakımından sonra araç ilk açılışta 20 litre sonrasında 8 litreye düşüyor 3 ler 4 ler hayal oldu çok yakıyor ve gaza bastığımda fırlar dı. Şimdi pedalın ortsına kadar geliyor sonra hızlanıyor ama fırlama yok oda hayal oldu ..... Yokuş yukarı vitesi kendi düşürdüğünde 3000 devire gelir bi atak yapardı şimdi onuda yapmıyor.... Servisi aradım bakimdan sonra böyle oldu dedim aracınızın fabrika yakıt değerleri o değil çok yakmıyor dedi. Ben rica etmiştim sakın GÜNCELLEME YAPMAYIN. demiştim .....yapmak zorundayız dedi güncel lemeden sonra böyle oldu dedim .... Getirin bakalım dediler ... Götürdüm bu arada en yakin servis 125 km uzakta bilgi sayara bağladı ve partikül sensörü ve filtresi arıza verdi dediler temizliği dışarda yaptırıyoruz dediler bende dışarda ben yaptırayım dedim.... Bu konuda isim yapmış bi firmaya gittim bu km de partikül kirlenmez eminmisiniz dedi evet eminim dedim servis öyle dedi siz işinizi yapın dedim... Yaptı ve benden 5000 tl aldı.. Aracınızın partükül değerleri fabrika değerlerinde dedi... Sevindim 125 km ötedeki evime dönerken baktım değişen hiç bir YOK Yine ertesi gün işime gittim bir müddet sonra baktım arka bagaj kapağı açık heralde ben unuttum diye düşündüm kapattım. Ölgeleden sonra baktım yine açık fotoğraflarım akşam eve geldim sorun yok ... Sabah yine işe giderken baktım açık el yordamı ile kapattım. Aracı eşime verdim.. Bir müddet sonra eşim aradı neyaptın bu bagaja kapanmıyor dedi... Sanayide bi kilitçiye götürdü hiçbir ariza bulunumadı. Kilitçi tekrar monte etti ve sonra düzeldi... Şimdi hala çalışıyor ama şimdide araç sanki hararet yapmış gibi motor soğutma fanını açıyor.. İşim ile evin arası bırakın fan açmayı motor ısıtacak kadar bile uzak değil ama aracımı çok seviyorum motor u eski haline nasıl gelir bana bi yardımcı olacak konudan anlayan biri varsa lütfen yardımcı olurmususnuz eşim sağa sola sorduğunda TURBO EGR BASINÇ VALFİ ENJEKTÖR GİBİ aparatlardan bunu yapar firlamiyorsa sebep bunlardan olur diyorlar benim korkum bunların birini yaptırayım sorun partikül deki gibi hiç bir şey değişmez ise yazık olur araba mı satmak istemiyorum lütfen yardımcı olun.... Şimdiden tsk ederim..

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 2 Ocak 2024
  2. Çankaya

Çankaya Sürücü

Alınan Beğeniler:
    16
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ahmet ÇANKAYA
    Araç Modeli:
    2017 Ceed Premium SW
    geçmiş olsun, kia dan anlayan ve referansı sağlam bir özel servis ile görüşmenizi tavsiye ederim.

Bu Sayfayı Paylaş