10 Kasım LPG KABLO

Kapı kilidi sorunu

'Sportage' forumunda Agent__ tarafından 3 Ekim 2023 tarihinde açılan konu

1. Agent__

Agent__ Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Polat
    Araç Modeli:
    Sportage
    Merhaba arkadaşlar 2016 model Sportage aracımın arka sol kapısı bir anda ne içerden nede dışardan açılıyor ne yaptıysam olmadı başına böyle bir durum gelen varsa yardımcı olursa sevinirim

2. ozgutozkan

ozgutozkan Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Özgür Özkan
    Araç Modeli:
    Accent era 1.4 team lpg
    Bende kazalı sol arka kapı bazen takılıyor. Kilit açılıyor sonra yarım kilitleniyor içerideki kol. Sonra içten veya dıştan açılmıyor. Bu duruma kendimize göre şöyle bir çare bulduk. Anahtar uzaktan kumandasından açtıktan salise hemen sonra kapıyı açarsak açılıyor.

3. Agent__

Agent__ Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Polat
    Araç Modeli:
    Sportage
    Vallaha ben ne yaptım isem açamadım. Konuyla ilgili birşeyler de bulamadim

4. ozgutozkan

ozgutozkan Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Özgür Özkan
    Araç Modeli:
    Accent era 1.4 team lpg
    Youtube da bu durum için videolar vardı ama sizin araç için olanı bulamadım.

5. ozgutozkan

ozgutozkan Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Özgür Özkan
    Araç Modeli:
    Accent era 1.4 team lpg
  6. ozgutozkan

ozgutozkan Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Özgür Özkan
    Araç Modeli:
    Accent era 1.4 team lpg
  7. Agent__

Agent__ Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Polat
    Araç Modeli:
    Sportage
    Yardımınız için teşekkür ederim işime yarayacak bilgiler var sokup kendim yapacağım

8. Tasowich

Tasowich Sürücü

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tahsin ÖZKAN
    Araç Modeli:
    Sportage concept plus
    Hocam selamlar aynı sorun bende de var kronik bu ne içerden nede dışardan açılmıyor tavsiyem kilit açıkken kapıyı hafif ittir evet komik ama bende işe yaradı ve açıldı olmazsa içerden kapı döşemesini söküp teli kapı döşemesinden ayır elle çekince açılıyor. Sonrasında ya kilit mekanizması değişecek yada olursa tamir olacak. Başka çözüm bulursun sende yaz bizf3 bilgileneliö

9. effess

effess Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    efe sarıyıldız
    Araç Modeli:
    kia sportage 2015
    Merhabalar
    2015 model sortage ov aracımın ilkgündn itibaren üzerinde prins marka sıvı sistem lpg si mevcuttu , aracı ben ikinci el olarak aldım. aracı aldıktan sonra aracın kırmızı ışıkta beklerken vites D konumunda iken ileri geri ufak ufak tam tabiri ile kerkindiğini fark ettim.servise gösterdim hemen buji bobin yenilediler tabiki arıza geçmedi tekrar götürdüm bu sefer bana subaplarda sorun olabileceğini üst kapağı söküp bakacaklarını ama subapları değiştirceklerini söyleyip 43 bin tl masraf listesi verip arkasından orada olamazs ise önce boğaz kelebeği değiştirceklerini arkasından katalizöre bakacaklarını ilettiler tabi bunlar hep ilave masraf demek olacaktı; bu arada da sıvı sistem arıza lambası sürekli ötmekteydi servisine götürdüğümde bi 5 bin alıp ön bakım yaptılar tabiki arıza devam etti ve bende sıvı sistemi komple söktürüp (parçaları hala sağlam ve satılık ) cangas karma sistem taktırdım ve ne gördüm araç en baştaki yekinmeyi lpg de yapmayıp benzinde yapıyordu dürüst olan bir tamirci arkadaşıma götürdüm o da dediki açıp bakarız ancak arızayı nokta tespit etmmemiz daha masrafsız olur dedi. arkadaşlar bu motoru kullanan ix35 kullanan bi arkadışımda aynı sorunu yaşıyor bu araçlardan iyi anlayan sorunu tam tespitini yapıp tamimirini yapacak usta arıyorum veya bu sorunla karşılaşan ve aşan bir kullanıcı bu ortamdan yada 0505 229 06 21 telimden bana mesaj atarsa çok sevinirim. :not aracımı şu an kullanıyorum az biraz çekiş düşüklüğü ve yakıt fazlalığı var onun dışında bu sorun beni 1 yılldır yolda bırakmadı yardım ederseniz sevinirim.

Bu Sayfayı Paylaş