10 Kasım LPG KABLO

Kia sportage 2.0 crdi cam kaldırma ve ayna kapatma modülü

'Sportage' forumunda Entrapman tarafından 3 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. Entrapman

Entrapman Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emre NURKAYA
    Araç Modeli:
    kia sportage premium 4x4
    selam arkadaşlar..aracım için aşşağıdaki linkteki ürünü aldım Aliexpress ten..üründen pek kalite olarak umutlu değildim ama ürünü teslim aldığımda çok beğendim ve herkeze tavsiye edebilirim

https://tr.aliexpress.com/item/powe...32813132555.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.QF9toT

ürün hem cam kapatıyor hemde ayna kapatıyor...yalnız araçta çift kademeli şöför camı kapatma kesin olmalı..yani tek basışla kapatma özelliği (sadece şöför camı tuşunda)..öncelikle aracın orjinal kumandasını kullanıyorsunuz..kumandadan kapattığınızda önce ayna ve arka camlar aynı anda kapanıyor daha sonra ön camlar kapanıyor..kapatma+açma+kapatma tuşuna arka arkaya basınca bütün camları açıyor..birde kapatma tuşuna iki kez basınca bütün camları parmak kalınlığı kadar açıyor...kumanda kullanarak camları açtığınızda işlem devam ederken kapatma tuşuna basarsanız camlar duruyor..tekrar kapatmaya basarsanız camları kapatıyor..bir özellik daha geliyor cihazla birlikte..şöför camını tek basışta aşşağı indirme özelliği bütün tuşlarda oluyor..ama sadece şöförün kumanda düğmelerinde diğer kapı tuşlarında bu özellik yok..aynalar eğer içerdeyken araç start butonuna basarsanız da açılıyor..diğer yandan orjinal ayna açma kapama tuşu yine çalışıyor...kısaca cihaz böyle..

Montaj

Montaj çok kolay arkadaşlar..eli düzgün iş yapan herkez kendi yapabilir...sırasıyla önce kapı plastiğini komple söküyorsunuz sökme videosu aşşağıdaki linkte var ama sadece sökme kısmını uygulayın videodaki cihaz bizim cihazla aynı değil çünkü..

daha sona cihazla birlikte gelen soketli kablonun cihaza takılan kısmını monte ediyorsunuz..sonra sırasıyla kumanda paneline giren soketleri cihaza takılı soketlere takıp daha sonra cihaza takılı olan kablonun soketlerinide kumanda koluna takıyorsunuz..soket montajı bu kadar..

ayrıca boşta 4 adet kablo var kablo renkleri sırasıyla mor gri kırmızı ve siyahlı çizgili beyaz şeklinde...

1. Mor kablo kapı merkezi kilit motoruna giren soketteki turuncu kabloya birleştiriliyor..
    2. Gri kablo kapı merkezi kilit motoruna giren soketteki Mavi kabloya birleştiriliyor..
    3. Kırmızı kablo cam kaldırma motoruna giren soketteki Sarı kabloya birleştiriliyor (12 v kablosu)
    4. siyah çizgili Beyaz kablo cam kaldırma motoruna giren soketteki en öndeki yeşil kabloya bağlanıyor..(iki adet yeşil kablo var kapı döşemesindeki yani kendinize en yakın olana bağlanacak)

ben bu şekilde montajladım ve çok güzel çalışıyor..sizin alacağınız üründeki kablo renkleriyle aracınızdaki kablo renklerinin aynı olacağını varsayarak anlattım..

umarım bilgiler işinize yarar...

Tarsusi33 ve Tamer3553 bunu beğendi.
  2. spo05

spo05 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    150
    Gerçek Ad-Soyad:
    Çelik
    Araç Modeli:
    2013 Sportage Gsl SLS plus
    Guzel olmustur eminim gule gule kullanin

Turk Telekom TT175 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Entrapman

Entrapman Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emre NURKAYA
    Araç Modeli:
    kia sportage premium 4x4
    araçla tam uyumlu çalıştı..birde camları tek tek kapatan modüller var ben istemiyordum o şekilde..bunda arka iki cam birlikte daha sonra ön camlar birlikte kapanıyor..çok seri kapatıyor birde..tam istediğim gibi oldu..

4. Cee'd the red

Cee'd the red Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Gerçek Ad-Soyad:
    Zafer Turgut KARAPINAR
    Araç Modeli:
    Cee'd concept plus
    2012 Kia Sportage1.6 Comfort Plus aracıma ait 4 cam kaldırma ve ayna kapama modülünü araç değişikliği yapmam (Kİa Cee'd e uyum sağlamıyor) nedeni ile satıyorum. İlgilenen arkadaşlar iletişime geçebilir.

metinsa bunu beğendi.
  5. metinsa

metinsa Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    7
    Gerçek Ad-Soyad:
    METİN KORAY
    Araç Modeli:
    2012 ceed sw
    Merhaba...2012 ceed(eski kasa) için modül arıyorum bildiğiniz uyumlu bir modül varmı?teşekkürler.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Cee'd the red

Cee'd the red Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Gerçek Ad-Soyad:
    Zafer Turgut KARAPINAR
    Araç Modeli:
    Cee'd concept plus
    Maalesef Metin Bey. Bende aynı modülü yeni aracıma taktırmak istedim uyum sorunu olacağı söylendi. servisten araca uyumlu modeli aldım.

7. oozgur16

oozgur16 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ömer Özgür
    Araç Modeli:
    Kia Rio
    Merhabalar bende de Rio var servis 450TL fiyat biçti bu modül için hatta camların kaldırılması olmayanı için.Siz hangi serviste yaptırdınız ve ne kadar ödediniz acaba ?

8. Cee'd the red

Cee'd the red Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Gerçek Ad-Soyad:
    Zafer Turgut KARAPINAR
    Araç Modeli:
    Cee'd concept plus
    Servis konusunda Kia Gül-Al ile çalışıyorum. Fiyat ve güler yüzlü hizmet konusunda tavsiye ederim. Ümraniye Çakmak Köprüsü girişinde ve Şile yolu üzerinde olmak üzre iki yerde servisleri var.

9. prolab

prolab Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    ACayli
    Araç Modeli:
    KIA
    Merhaba arkadaşlar,
    Bende 1 haftadır 2012 2.0 184 hp Plus modeli sportage kullanıcısı oldum artık :)
    Cam kaldırma, sunroof ve yan ayna kapatma için Mersin’de bir işyerine gittim ama maalesef yapamadılar.
    Yetkili servise sordum 500tl ye yapıyoruz dediler ama yan ayna kapama yok...

Bir de ön arka tampon difizör taktırmak istiyorum sipariş versem kendim takabilir miyim ?
    Hangi marka tavsiye edersiniz mümkünse link verebilirsiniz.

Teşekkürler iyi bayramlar...

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

10. HALİL ZENGİN

HALİL ZENGİN Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    HALİL ZENGİN
    Araç Modeli:
    2014 CONCEPT PLUS
    MERHABA ARKADAŞLAR BENDE ARACI YENİ ALDIM. ARACIN BAGACINDAN BÖLE BİR KABLO ÇIKTI ARAÇ SAHİBİNE SORDUM ODA BİLEMEDİ. ACABA BU KABLO CAM VE AYNA KAPATMA MODÜLÜMÜ

Ekli dosyalar:

11. Cee'd the red

Cee'd the red Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Gerçek Ad-Soyad:
    Zafer Turgut KARAPINAR
    Araç Modeli:
    Cee'd concept plus
    Bu gerekli cam modülü. Aynen

12. Coşkun55

Coşkun55 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Coco
    Araç Modeli:
    Sportage

Hocam merhaba. Bu bilgi için çok teşekkür ederim çok işime yaradı. Şimdi bende alıp montajını yaptım herşey düngün çalışıuordu fakat birkaç deneme yaptıktan sonra şöför camı kumandadan açılmıyor hepsi açılıyor o açılmıyor başınıza geldimi acaba ?

13. HALİL ZENGİN

HALİL ZENGİN Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    HALİL ZENGİN
    Araç Modeli:
    2014 CONCEPT PLUS
    BENDE DE İLK TAKARKEN AYNI SORUN OLMUŞTU AMA TAKAN USTA HALLETTİ SUAN HEPSİ SIRAYLA KALKIYO

14. Tamer3553

Tamer3553 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tamer yıldız
    Araç Modeli:
    Sportace gsl plus
    Ürünü aliexspresten alınca gümrüğe takılma olasılığı oluyomu?

15. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Merhaba forum kuralları gereği kendiniz tanışma sekmesinde tanıtırsanız seviniriz.
    Sorunuza gelince, küçük cihazlar genelde takılmaz.Zaten fiyat olarak düşük yazılmasını istemeseniz bile Çinliler düşük fiyat yazıyorlar.Takılırsa da %20 gümrük vergisini teslim edilirken PTT görevlisi tarafından alınır.

16. Tarsusi33

Tarsusi33 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Eyüp G.
    Araç Modeli:
    Kia Sportage 1.6GDİ GSL PLUS
    Merhabalar bende de 2012 Kia Sportage Gsl plus modeli var bu özellik olmadığı için önceki aracım opel astra ve evdeki diğer araç 2016 dobloda olup bunda olmadığı için canım sıkılıyor. Ve içeriğinde kod olarak varsa özellik açtırma yoluyla yoksa bu kitlerden alarak takmak veya taktırmak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Destek olabilir misiniz ? Her türlü düşünce ve tavsiyelerinizi almak için heyecanlıyım.

Bu Sayfayı Paylaş