10 Kasım LPG KABLO

kıa yedek parça tespit tedarik

'Teknik ve Faydalı Bilgiler' forumunda silverhawk07 tarafından 8 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. ERSİN

ERSİN Süper Moderatör Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    229
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ersin
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz W211
    Bismillah :)

HTC Wildfire S A510e cihazımdan gönderildi

2. ali58

ali58 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    77
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ali GÜRBÜZ
    Araç Modeli:
    kia cerato
    Servisinizde stoklarinizda varmi bu parca?
    Ben bulamadim istanbulda:(

Sent from my iPhone using Tapatalk

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 10 Aralık 2012
  3. silverhawk07

silverhawk07 Servis-Satış Yetkilisi Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    kayalar otomotiv , yoksa afyon , ankara, bursa bayilerine sorun

bu tip durumlarda eskisini isterim uyan varmı bakmak için :) sonata ise %90 magentis balatası uyabilir :)

4. romulus

romulus Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    3
    Hocam banada Sephia 97 1.6 GTx modeli için buji kablosu lazım, fiyat vede kablonun markasını alabilrimiyim

5. silverhawk07

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    aracın şase numarasının son 6 hanesini yazın yarın bakalım . parça numarası 0k20118140 olması gerekiyor ama emin değilim. mazda 323 le aynıydı galiba :)

6. romulus

romulus Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    3
    Aynen dediğiniz kodda. Mazdalarda kullanılıyor. Marka ve fiyatı vermeniz mümkünmüdür acaba? Birde istersem sizden nasıl alışveriş yapabilirim?

7. silverhawk07

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    parçayı verdiğim kod numarası üzerinden istanbul - kayalar otomotiv veya afyon, eskişehir, izmir bayilerine sorun fiyatı 61 tl. bizim elimizde yok.
    orjinal kıa buji kabloları üzerinde pek marka yazmaz , biz parça kodu üzerinden çalışırız , yeni nesil bir araç olsaydı marka mobis olurdu . fiyat çeşitliliği özel toptancılarda olur illa marka derseniz , bosch, ngk ,poongsung veya mando bakın.:cool:

8. romulus

romulus Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    3
    Teşekkürler , peki bir şey danışayım size benim araçta lpgde tekleme vardı özellikle düşük devirlerde çok belirgin oluyor. benzinde yok aynısı. LPGciye gittim ayar yapsınlar diye ancak onlar ateşleme kaynaklı görünüyor dediler. Bende buji leri değiştirmiştim kablolarıda değiştireyim dedim ve istanbuldan özel parçacıdan kablo siparişi verdim ellerinde sephianınki yokmuş bana pride 1.3 ün kablosunu göndermişler. Buda olur diyerek. bende taktım ilk gün tekleme baya azalmıştı ancak sonrasında eskiye döndü. acaba kablolarda uyuşmazlık olabilirmi? Gelen kabloda birşey yazmıyor kore malı ve kutuda pride 1.3 yazıyor. Sizce yeni kablo almamam gerek var mı?

9. silverhawk07

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    pride ile sephiya buji kabloları birbirine yönlendirme vermiyor. yani sistem uyar demiyor. bende farklı olarak biliyorum. bosch'un lpg için özel ürettiği bujiler mevcut,, buji kablolarıda var. bence onu bir deneyin ama mümkünse orjinal buji kabloları bulun.

10. kanikarali

kanikarali Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    150
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ali Kanıkara
    Araç Modeli:
    2006 Cerato 1.5 CRDİ
    Elantra'nın buji kablolarının Sephia'ya uyum sağlayacağını düşünüyorum. Ancak 2000 öncesi Elantra motoru, Sephia ile aynı. Benim eski aracım Elantra idi ve LPG takıldığında buji ve kablosunu değiştirmiştim. Fiyatı da yanlış hatırlamıyorsam 60 Lira civarındaydı.
    Kolay gelsin.

11. romulus

romulus Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    3
    Elantranın 1.5 motor sephianın 98 den sonra çıkardığı yani hyundai aldıktan sonraki modellerle aynı olabilir. Benimki 1.6 GTX. Aklıma takılan bu kablolarda neden uyumsuzluk olabilir, yani, yerine takıldıktan sonra ne gibi farklılıklar gösteriyor.
    @silverhawk hocam Kayseride yetkili servisle görüştüm ve bana 1 hafta sonra eline geleceğini söyledi fayatıda 65TL imiş. Bende nette araştırma yaparken ünüvar diye yerli marka buji kablosu gördüm bir kaç forum sitesi iyi demiş siz ne dersiniz bu markaya, alıp kullansam olurmu fiyat 30 tl.

12. kanikarali

kanikarali Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    150
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ali Kanıkara
    Araç Modeli:
    2006 Cerato 1.5 CRDİ
    Elantra 1.6 16 valf.. doch motor

13. romulus

romulus Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    3
    Elantra şu motor demedim sanırım yanlış anlaşılma olmuş, Kiayı hyundai satın aldıktan sonra sephialar 1.5 16 V diye çıktı. Onlara uyabilir diyorum.

@silverhawk ustat sorum arada kaynamasın, ünüvar buji kablosuna ne dersiniz?

14. silverhawk07

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    Sorunun buji kablolarından olduğu kesinmi ? bobin kontrolü yaptırdınızmı?. buji kablosunda her zaman orjinalinden şaşmayın derim ama , iş lpg olunca durumun istisnası var. çünkü standart yakıtı benzin olan bir aracı lpg ye çeviriyorsunuz, lpg sıvı yakıt gibi olmaz , ateşleme daha çok hassaslaşır. araştırdığınız marka lpg için tasarlanmışsa , kullananların olumlu yorumları ve firmanın garantisi varsa alın deneyin.
    arızacılık böyledir tutarsa 30 tl ile işin içinden çıkarsınız tutmazsa 100 olur,

15. romulus

romulus Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    3
    Alacağım kablolar bu araç için üretilmiş, LPG li sistemlerde nasıl olur bilemiyorum, ekstra bir özelliği yok yani. Şu an üzerindeki kablolar pride 1.3 için olan Benzinde sıkıntı yapmıyor lpgde düşük devirde tekliyor. Kablolar uyumsuz olsa benzi,ndede sıkıntı yapmazmıydı. Demek istediğim boşuna kabloyu bir dahha değiştirmeyim.
    Son olarak bobini nasıl kontrol ettirebilirim ona hiç baktırmamıştım

16. silverhawk07

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    kabloların orjinalini alın,
    bobin ölçümünü eletrikçiler yapar

17. Serdar

Serdar Yönetici Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    877
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serdar
    Araç Modeli:
    c220 cdi
    Benzin ile LPG farklı oktanda, farklı avans ile çalışır, bobin yada kablolar orjinal değilse benzinde hissetmediğiniz farkı lpg'de hissedersiniz.

18. romulus

romulus Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    3
    Kabloları orjinal alacağım, bobin fiyatı nedir acaba Parça nosu OK2011810XC. Çok olacak ama buji kabloların orjinali var bende, LPgde tekleme var diye kore malı yan sanayi pride 1.3 için üretileni almıştım. Tekleme devam ediyor. Acaba çıkardığım kablolarda sıkıntı olup olmadığını anlayabilirmiyim.

19. silverhawk07

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    Bobin 64 + kdv.

bence aracı servise götürün, bir kere girsin. buji kablosu ne gerekli ise yapılsın. tamam biraz pahalı olabilir ama, en azından araç ile bir kere uğraşmış olursunuz. iş bitimi sonunda faturanızıda alırsınız. yapılan işlemin garantiside olmuş olur..
    sanayi ucuz olabilir. ama sök tak yapmak ile arızacılık aynı şey değildir. dışarıda buji kablolarını değiştirirsiniz. 2 gün sonra arıza tekrarlar. aracı yaptırdığınız tamirci size söyle bir açıklama yapar,
    " abi senin gözünün önünde buji kablolarını değiştirdim, sende gördün başka yer sökmedim, bu seferki arıza başka"... dediği zaman hiç birşey talep edemezsin.. ama servis sana fatura verir.. derki benim işlemmim yazılı belgeli. 1 yıl garantili sıkıntını çözmekle yükümlüyüm. çözülmesse mahkemeye bile verebilirsin

sizin aracınızdaki tekleme sorunu sadece lpg demi ? aracı benzinde kullanınca aynı sorun devam ediyorsa. sıkıntı siboblarda da olabilir. hava valfinde kaçak olabilir..distrübitör aksamıda bozuk olabilir. gördüğüm kadarıyla siz sürekli buji kablosu - buji arasında hareket ediyorsunuz.

işleme baştan başlayın
    buji kablosu ve bujiyi değiştirin. gidişata göre bobini ve distürbitörü kontrol ettirin
    bujilerin türüne dikkat edin. hani üzerinde yazar bkr5es gibi. bu önemlidir

20. romulus

romulus Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    3
    Benzinde kesinlikle tekleme falan yok, aracı lpgye alınca motor kaputu açıp ordan gaz telini birden çekince motor ilk bir kafa sallıyor. Sanırım kafa sallama içerden tekleme şeklinde algılanıyor. Aracın modeli ve piyasada pek olmaması nedeniyle servis işciliğinede güvenmememi sağlıyor. Neden diceksiniz, biraderin aynı modelde bir aracı vardı ve burda ki yetkili servise götürmüştük, debriyaj alt merkez körüğü yırtılmış bunu Kocaelindeki elektrikçi söyledi. Lakin Kayserideki yetkili servis aracın hidrolik havasını aldı ve bir daha zor yapar demişti. Bu olaya tanık olunca servise soğuk bakıyorum
    Yalnız şöyle birşeyde var, benim arac bu soğuklarda hararet ibresi normal yerine gelene kadar tekleme falan hissetmiyorum, ne zaman araç ısındı sonrasında düşük devirlerde tekleme başlıyor.Bu hafta sonu başka bir LPGciye götürüp ayar yaptıracağım. Umarım onlarda diğeri gibi ateşlemeye topu atmaz.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş