10 Kasım LPG KABLO

PARTİKÜL MADDE SICAKLIK SENSÖRÜ

'Rio' forumunda Yusufbbb tarafından 6 Mart 2020 tarihinde açılan konu

1. oyuca

oyuca Sürücü

Alınan Beğeniler:
    7
    Gerçek Ad-Soyad:
    Onurx 54
    Araç Modeli:
    2015 1.4 Dizel Kia Rio
    Teşekkürler cevaplar için kardeşim yapılan işlem reaktif karbon temizlemeye benziyor duymustum bende sensör arızaları olabiliyor diye, 4 5 parmak yağ fazlaydı dedin yag çubuğunu ilk çektiğinde fazla olabiliyor zaten tekrar temizleyip çektiğinde de mi o seviyeleri gördün baya artırmış gerçekten yağ seviyen.Sonucta çözmüşsün problemini keyifli kazasız belasız sürüşler

2. Bjk11

Bjk11 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    Bülent sönmez
    Araç Modeli:
    Kia rio
    Net 4 5 kere ,herseferinde temizleyerek olctum..cunku ne ariza ne uyari isigi vardi..inanamadim..hemen ustaya gittim oda bakti..sonra yagi bosaltti olctuk tam 7lt di.bu kadar yagla nasil keceleri patlatmamis hayret ettim..hayir isin kötü tatafi ben bakmasaydim ne olucakti 10 15lt olunca ne olucakti normal bakimina daha 5ay var..arac ampeleye bile kalkabilirdi..hyundai ve kialarda kronik sıkıntıymış bu durum..bizzat kia yetkili servisin agzindan cikan söz bu..henuz 2 hafta oldu biraz erken ama sanirim artik yukseltmiyor..artik sehir icindede 3.vites ustu kullanmiyorum..yakit vs 2. Planda..istanbulda dizel araba bela.

oyuca bunu beğendi.
  3. Bjk11

Bjk11 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    Bülent sönmez
    Araç Modeli:
    Kia rio
    Benim yag yukselmesinde şuphelendigim yer.oksijen sensorunun girisinin oldugu yer..orasi fiziki yada ilacsiz normal bilgisayarli rejanarasyonla temizlenmez diye dusunuyorum.oradan sıvı verince başta ters tepti tıkalıydi yani..sırıngayla ilaç verip 5 dk bekledikten sonra açıldı.

4. Bjk11

Bjk11 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    Bülent sönmez
    Araç Modeli:
    Kia rio
    yapilan işlem bu.sizin dediginizede baktim o biraz kısa gibi..bu islemde makina devirdaim durulama vs yapiyor 20dk suruyor islem.

oyuca bunu beğendi.
  5. oyuca

oyuca Sürücü

Alınan Beğeniler:
    7
    Gerçek Ad-Soyad:
    Onurx 54
    Araç Modeli:
    2015 1.4 Dizel Kia Rio
    Video sonunda diyor zaten karbon temizleme diye benim dediğim gibi aynı

6. Bjk11

Bjk11 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    Bülent sönmez
    Araç Modeli:
    Kia rio
    Doğrudur pek anlamıyorum..dediğim gibi tavsiyem pm sensörumu yerinden çikarmak 22 anahtarla 1dk iş..parça cok pahalı..işlemi tavsiye ediyorum pm sensörüne dikkat etmek koşuluile..bu islem sanirim egr vs tenizliyor..butün hatti

oyuca bunu beğendi.
  7. Bjk11

Bjk11 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    Bülent sönmez
    Araç Modeli:
    Kia rio
    Aradan baya bir zaman geçti..yağ coğaltma artik yok.karbon clearla bana yapilan islemin ayni sey olmadigini anladim.oksijen sensorundem basilan sivi dpf ve egzoztan cikiyor.carpon clear dene islem direk motor içi motor kurum temizmeme oluyormus.benim yaptirdiğım islemin motorla alakasi yok..gecen hafta yagin kalitesini kontrol ettirmeye gittigim yağci eski kia cı oldugunu soyledi ve pm sensorunun sokulmemesi sebebiyle sensorum bozuldugunu soyledi..Kisacasi boşu boşuma 15bin liram işbilmez ustanin yüzunden gitti..Bu süreçte sanayi esnafının ortak noktasi benim dpf filterimin iptaliydi..Hiç gerek yok arkadaşlar sağlam bir sekilde ya fiziksel ya ustunde ilaçla temizleme(pm sensöru sokulmek sartiyla) sorun ortadan kalkiyor.

oyuca ve Çankaya bunu beğendi.
  8. oyuca

oyuca Sürücü

Alınan Beğeniler:
    7
    Gerçek Ad-Soyad:
    Onurx 54
    Araç Modeli:
    2015 1.4 Dizel Kia Rio
    Teşekkürler paylaşiminiz için.
    Carbon clean denen işlem aynı işlem. Firmalarla konuştum bende,2 tür işlem var zaten sana ustanın yazdığını atıyorum aşağıda
    İlk işlem aracin hava girişinden hidrojen veriyoruz faydası Buji enjektör sibop piston başları turbo egr temizleniyor
    İkinci işlem aracin oksijen sensörü den kimyasal veriyoruz faydası partikül katalizör egzoz sistemi temizleniyor.

Bu Sayfayı Paylaş