10 Kasım LPG KABLO

rio ses sistemi

'Rio' forumunda alprak tarafından 19 Aralık 2013 tarihinde açılan konu

1. yasin26bjk

yasin26bjk Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    ön ve arka hoparlörü degıstırmek ıstıyorum on ve arka kac ınc arkadaslar

2. sinanh

sinanh Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sinan
    Araç Modeli:
    1.4 RİO HB Fancy A.T
    hayırlı olsun aslında böyle yaptırmak en mantıklısı sanırsam şuanda mediamark da 389 tl ye gösteriyor indirimdemi yoksa sen takım ücreti felandamı verdin

bu arada ön ve arkadaki hop. ön 16 arka 13 diye biliyorum

3. alprak

alprak Sürücü

Alınan Beğeniler:
    13
    Gerçek Ad-Soyad:
    ALPER AK
    Araç Modeli:
    301
    Bn 399 aldim arti montaj ucreti odedim toplamda 550geldi

SGH-T989 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. sinanh

sinanh Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sinan
    Araç Modeli:
    1.4 RİO HB Fancy A.T
    anladım hayırlı olsun nasıl memnunmusun ben anfi ve sub düşünüyordum böyle birşeyi hiç düşünmemiştim çok mantıklı birsürüde yer kaplar sub ve anfi ama bu şekilde olursa hem yerden tasaruf edersin hemde gereksiz anfi ve sub görüntüsünden :D

5. alprak

alprak Sürücü

Alınan Beğeniler:
    13
    Gerçek Ad-Soyad:
    ALPER AK
    Araç Modeli:
    301
    Walla iyiki boyle bisi almişim diyorum cok memnunum yerde kaplamiyor ve inan perf.cok iyi sana soyle soyliyim basi kisik kullanyrm ona ragmen arka koltuklarda msj yapikaniliyor :)

6. sinanh

sinanh Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sinan
    Araç Modeli:
    1.4 RİO HB Fancy A.T
    valla benimde aklıma iyice yattı yarın gidip bir sanayide bakınıyım işden anlıyan biri olursa yaptırıyım diyorum bide senin anlattıgın gibi torpidoyu sökmeden hallederlerse 10 numara :D bide ben öndeki hoparlörleri değiştirmeyi düşünüyorum bakalım yaparsam birşeyler paylaşırım :) tekrardan hayırlı olsun güzel mutlu basslar :D

7. alprak

alprak Sürücü

Alınan Beğeniler:
    13
    Gerçek Ad-Soyad:
    ALPER AK
    Araç Modeli:
    301
    Walla bi bak araştir bn mediamark ta kampanya oldugu için aldim ama sana tavsiyem eger kapi iclerini degistirmiyceksen sakin 30 cm bass girme degistirsen bile girme derim nacizane tavsiye.

8. sinanh

sinanh Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sinan
    Araç Modeli:
    1.4 RİO HB Fancy A.T
    bugun gittim sanayide birkaç yerle konuştum içlerinden biri jbl sub + anfi + jbl mid takım + montaj a 600 dedi

başka biri o dandik anfi takıyor dedi ben sana jbl mid + anfiyi takayım yeter zaten 550 olur sana dedi

içlerinden hiçbiri mtx satmıyordu bende anlattım durumu biliyoruz montajda yaparız dediler benim düşüncem mtx sub + jbl mid takımı alıp gidip birine taktırmak biri 100tl ye yaparız dedi digeri 200 cok enteresan bu adamların işleri kimden ne kadar koparırlarsa :D

sizlerin düşüncelerini merak ettim özellikle alprak ın mtx in görüntüsü ve kapladıgı yer açısından cok avantajlı sız memnun kaldıysanız gıdıp alıp taktırmayı düşünüyorum :D

9. alprak

alprak Sürücü

Alınan Beğeniler:
    13
    Gerçek Ad-Soyad:
    ALPER AK
    Araç Modeli:
    301
    Walla sinan kardesim bn cok memnunum ozellikle arabanin icine binen orjinaliymis zannediyor sesi.ayrica anfide kendiliginden oldugu icin yer kaplama durumuda soz konusu degil sen gidip bi anfi alsan mono anfi alman gerek subb icin mid takimina 4 cikisli anfi takilir bazilar 4 cikisli anfiye subb bagliyorlar ve orjinal bass sesini alamiyorlar hee mid takimi alicaksan ona bile anfi almana gerek yok eger asiri ses istemiyorsan ama cogu arkadas almaktan yana yani tercih senin ama ben iyiki boyle bir sistem aldim diorum tertemiz ;) bide şu kia larin yurt disi modellerinde uvo die bi multimedia olayi var dehset onuda nasipse yazin falan getirtmeyi dusunuyorum

10. gear

gear Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    Semih
    Araç Modeli:
    Rio Sporty 1.4 DSL
    Rio'nun orjinal teyp çıkış gücünü bilen var mı?

11. vksg

vksg Sürücü

Alınan Beğeniler:
    41
    [

daha iyi ses verir derken yüksek sesten mi bahsediyorsunuz.yoksa tok ve kaliteli bir sestenmi.ayrıca bizim riolardaki ses sisteminin rms gücünü nerden öğrenebilirim.aklıma gelmişken ön tarafta 2 tiz 2 mid var ben orjinal teybe komponent takımı taksam amfi almdan acaba teyp bu gücü kaldırırmı siz ne kadarlık bir rms gücündeki hop.tavsiye edersiniz.nacizane benim edindiğim bilgiler doğrultusunda hertz hsk ve focal k2 modelleri iyiymiş... ama fiyatları konusunda bilemiyorum nekadar.[/QUOTE]

Evet iyi derken kastım çok gür olması değil tok ve kaliteli.Şöyle söyliyeyim elde taşınan megafonlar var veya arabalrın üzerinde birşey satanlar falan çok aşırı ses veriyorlar ve çok fazla kaynağa ihtiyaç duymuyorlar 12 v luk 9 voltluk pil ile bu sesleri alabaliyorsun.ama bir seçim otobüsüne baktığında bagajda kocaman bir janaratör var.Demekki kaliteli ve iyi bir ses almak için öncelikle iyi bir kaynağın olması temel şart.yeni nesil otomobillerde nerdeyse her şey elektronik ilk çalıştırıken bile çok falza güç emiliyor.Bu yüzden çoğu arabaya kaliteli ses sistemi kuralamıyor.Orjıanal araç teypleri maximum 5 çıkışlı genelde 4 çıkışlıdır.ve 4*45 Watt veya 4*50 Watt ses verir.Hoparlöre gelince iyi ses ve kaliteli ses istiyorsanız en iyisi bose kolonları çok pahalı gelebilir o zaman kenwood almanız tavsiye ederim orjınal araç yeyibi 150 Wattlık bir hoparlöre rahatlıkla kaldırı yani 2*150 Watt hoparlör höparlöre seri bağlanacak 2 tiz eğer mümkünse arkaya da oval Woofer yine 2*150 Watt kolon takabilirsiniz.Malesef amfi takmadan çok kaliteli ses alamazsınız.Amfi konusunda da çok çeşit ve çıkışlı amfiler var.Bunlar hakkında ayrıca bilgi isterseniz aktarabilirim.Yani teyibin 4 çışınıda 4*150 Wattlık ön kolonlara da tiz bağlayabilirsiniz .Rms ses alabilmek için amfi şart.

12. sinanh

sinanh Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sinan
    Araç Modeli:
    1.4 RİO HB Fancy A.T
    Ya son olarak bisey sormak ostiyorum bu jbl in bir mid takimini begendim ben bunu direk ondeki hoparlorleri sokup yerine takabiliriz degilmi

13. vksg

vksg Sürücü

Alınan Beğeniler:
    41
    takabilirsin ama mid ise alıp takmaya gerek yok bence kapı kolonlarını veya panzottaki kolonları değiştirmek mantıklı

14. alprak

alprak Sürücü

Alınan Beğeniler:
    13
    Gerçek Ad-Soyad:
    ALPER AK
    Araç Modeli:
    301
    Bende dinledim hos ve guzel

15. sungurhan

sungurhan Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    48
    Orjınal Teype Anfı ve Bas baglanabılıyorsa ara Parça ile Tessatım mevcut onu koyucam ama TEyp govde ıle cıkıyor Her kısı cıkartamaz kırar felan dıye goturup taktıramıyorum :D

16. vksg

vksg Sürücü

Alınan Beğeniler:
    41
    Hangi teyip olursa olsun amfi bağlanabilir teyip şart değil ses aktaran cihaz olması yeterli.Korkmanıza gerek yok bence bu işi yapançok defa sökmüştür.

17. hasant

hasant Sürücü

Alınan Beğeniler:
    12
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hasan Topuzlar
    Araç Modeli:
    KİA RIO 1.5 CRDI 2008 advance
    biliyorum : ) bendede 25 cm rockford var. fazlasıyla yetiyor.20 bencede yeterli bir araç için.

18. gear

gear Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    Semih
    Araç Modeli:
    Rio Sporty 1.4 DSL
    4 kapıyıdaki mevcut hoporlöleri 16cm kenwood coaxial hoporlörler ile
    değiştirmek istiyorum, sıkıntı yaratır mı? ebat ve güç olarak...

19. sinanh

sinanh Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sinan
    Araç Modeli:
    1.4 RİO HB Fancy A.T
    mtx sub ve anfi tamam son olarak ondeki hoparlorler kaldı diyorumki acaba jbl in 210 watt 70 rms lik mid takımını 190 tl ye mi alıyım yoksa Pioneer ın 230 wattlık 40 rms lik normal hoparlorlerini mi alıyım Pioneer da 50 tl arada 140 tl gibi bir fiyat farkı var cok kararsız kaldım jbl den memnun kalırmıyım alsam yada Pioneer jbl e yakın bir ses verirmi

ondekilerde bir sıkıntı çıkacagını zannetmiyorumda arkadaki hoparlorler 13 cm benim bildigim uymuyabilir emin değilim

20. gear

gear Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    Semih
    Araç Modeli:
    Rio Sporty 1.4 DSL
    teşekkürler, arkalara o zaman 13cm almak daha mantıklı risk almaya gerek yok...

Bu Sayfayı Paylaş