10 Kasım LPG KABLO

rio ses sistemi

'Rio' forumunda alprak tarafından 19 Aralık 2013 tarihinde açılan konu

1. Engin

Engin Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    51
    risk alma durumu yok arkalar 13 cm :D
    kenwood mid ler pek iyi değil performans bakımından. Kalite olarak tek geçiceğim ürünlerde kenwood ama mid lerde performansı düşük bilginize..
    onun yerine mid takımında hem kalite hem performans bakımından Alpıne spg-16cs şiddetle tavsiye ederim :thumbup1:
    Olmadı jbl in mid takımıda güzeldir onu da tavsiye ederim :)

Pıoneer ın oval 85 lik kolonlarından almıycaksanız pioneer ı tavsiye etmem mid lerde. Jbl güzeldir mid de. Ben Alpıne tavsiye ederim ama biraz tuzlu o yüzden kesinlikle Jbl almanızı tavsiye ederim ben pioneer ı silin bence pişman olursunuz :thumbup1:

Markadan markaya değişir subb çaplarına göre performans. Her markanın 20-25 cm i iyi değil..
    Sizdeki rockford fosgate yüksek klasman bi marka onun eline çok az marka su dökebilir :thumbup1: O yüzden her 20cm yetmez araca :)

2. alprak

alprak Sürücü

Alınan Beğeniler:
    13
    Gerçek Ad-Soyad:
    ALPER AK
    Araç Modeli:
    301
    Arka kolonlara komponent nasil takicaz tizleri koyicak yer yok mecburen delik acilmak.zorunda kalinicak sanirim

SGH-T989 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. gear

gear Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    Semih
    Araç Modeli:
    Rio Sporty 1.4 DSL
    Teşekkürler Engin, Alpine spg coaxial'ın fiyatı biraz yüksek geldi birde bunun rms değerini bizim teypler kaldırır mı? benim baktığım Kenwood'un KFC-1664 modeli kötü mü? buna alternatif ne önerirsin fiyat olarak yüksek olmayanlardan tabiki teşkkürler

4. sinanh

sinanh Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sinan
    Araç Modeli:
    1.4 RİO HB Fancy A.T
    bu aldıgımız mtx in amfi si jbl in mid kompenent ini destekler değilmi yada bu mid kompenentleri nasıl baglıyorlar oyle sorayım

5. alprak

alprak Sürücü

Alınan Beğeniler:
    13
    Gerçek Ad-Soyad:
    ALPER AK
    Araç Modeli:
    301
    Subwoofer mtx mi aldiniz

6. Engin

Engin Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    51
    Arka kolonlara mı takıcaksınız ? bence kapı döşemelerini söktürmeyin.. Ayrıyetten yumurta kabinli şekilde panzota köşelere koyabilirsiniz böylece kapılar sökülmez orjinal kolonları kalır ayrıyetten ekstra bi komponent olur ;)
    Ben öyle yaptırıcam inşallah...
    Ama kapılara koydurcaksanız delik açmaya gerek yok , o çevrede bi yere tizleri yapıştırıyolar ;) örnek ; bi arkadaş aurise yaptırdı tizler kapı döşemesinin cam sınırında biraz cıkıntı var oraya yapıştırmayla tutturdu delik açtırmadı.
    Belki görüntü biraz bozar ama delik açtırmaktan iyidir:thumbup1:

7. alprak

alprak Sürücü

Alınan Beğeniler:
    13
    Gerçek Ad-Soyad:
    ALPER AK
    Araç Modeli:
    301
    Aslinda delik actirip orjinalmis gibi goruntu alinabilir.bide sizlere bisi sorcam be. Hep ses seviyesi 35 ten asagida dinlemyrm son seste yetmio gibi gelio sizdede oylemi

8. Engin

Engin Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    51
    Evet alpıne biraz tuzlu ama dediğim gibi ömürlük mal ve üstüne çok az ürün bulabilirsiniz belkide hiç.. Bu klasmanda :)
    Rms değerini kaldırmaz diye bi sıkıntı yok amfi ile bağlanıcağı için ve teybe de cevirici koyuyolar gayet her malı her rms i kaldırır bu yüzden :thumbup1:
    Yani şöyle ; kenwood un ürünleri çok iyidir ben kenwood u tutarım ama midlerde değil malesef. Kenwood mid takımından bence vazgeçin para vericeksiniz sonuçta daha iyi bi ses alıcağınız ürüne yönelin ;) Dediğim gibi Alpıne olmuyosa Jbl mid iyidir hem fiyat bakımından uygun :thumbup1:
    Diğer önericeğim markalar var ama onlarda biraz tuzluya kaçıyo malesef ondan söylemedim... Ama Jbl iyi memnun kalırsınız pişman olmazsınız :thumbup1:
    Birde infinıty e bakın o da midlerde baya iyi ama dediğim gibi fiyatlar tuzlu olabilir...

Valla ben sistemi bağlatırken teyibi nasıl söktürücem onu düşünüyorum hep kaldı ki delik açtırıyım :D Ben yapamam yani... Kapıları bile söktürmüyorum sırf titizlikten yumurta kabin yapıcam inşallah...
    Hoparlör ler zayıf kalıyo yetmiyo bende max 36 dinliyorum ve genel olarak hep 36 :D
    çok fazla zorlamamak da lazım çünkü üzerindeki hoparlörler kaldırmaz o kadar sert kullanımı. Ama extraları koyduğumuz da biraz daha yüklenebiliriz :thumbup:
    Mid siz olmaz diye bu yüzden diyorum ben işte ;) Hele hele bas koyduktan sonra hiç yetmez...
    O yüzden mid şart eğer sistem işine başladıysanız :thumbup1:

Mtx aktif sub. taki amfi kendi amfisi ona başka bişey bağlayamazsınız. Ayrıyetten bi amfi almanız gerekiyo mid bağlıycaksanız

9. gear

gear Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    Semih
    Araç Modeli:
    Rio Sporty 1.4 DSL
    Arkadaşlar arabamın ön ve arka hoparlörlerini değiştirmek istiyorum temiz, net ve dolgun ses için öyle techno falan dinlemiyorum yani. Engin'in tavsiyesiyle JBL ve Alpine'in ürünlerine de baktım (gerçi alpine bütçeyi biraz zorlayacak) ve buna göre ekteki listeyi oluşturdum. Böyle olunca kafam iyice karıştı. Anfi kullanmayacağımı göz önüne alarak tavsiye ve tecrübelerinize göre bu hoparlörlerden hangisini tercih etmeliyim?

Ekli dosyalar:

10. alpertr01

alpertr01 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Sea sistemi bizim rioda 4 adet pionner kayik dort takim mid tiz jbl kapilata bi adet 38lik woofer bagajda ve bi sikinti yok yer kaplamada felan..grrekirsr resimlerini yollarim

11. sinanh

sinanh Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sinan
    Araç Modeli:
    1.4 RİO HB Fancy A.T
    ya ben çok kararsız kaldım ya anlamadım ne yapayım mtx sub + 4 tane pioner ın hoparlorunu mu alayım yoksa jbl in mid takımını anfi ve sub umu alayım cozemedım bir yok gosterın ne olur cok kararsızım ıkısıde aynı kalıtemı olur yoksa hangısı daha ıyı olur

12. alprak

alprak Sürücü

Alınan Beğeniler:
    13
    Gerçek Ad-Soyad:
    ALPER AK
    Araç Modeli:
    301
    Karar senin butcede senin ben mtx le isi simdilik bitirdim.bence sub sart o yuzden ilk once sub olayini coz baktin tatmin etmedi componentlere girersin yawas yawas

13. sinanh

sinanh Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sinan
    Araç Modeli:
    1.4 RİO HB Fancy A.T
    an itibari ile karar verdim ve mtx i sipariş ettim birkaç güne elime geçecek mid takımından vaz geçip normal hoparlor almaya karar verdim ama bir sorum var acaba 16.5 cm lik hoparlorler bizim hoparlorlerın yerıne sıgarmı hoparlor link : http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/pr...Hoparlör,103452,465584,983873.html?langId=-14

14. gear

gear Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    Semih
    Araç Modeli:
    Rio Sporty 1.4 DSL
    gül güle kullan... taktırırken foto çekebilirsen iyi olur tabi takıldıktan sonra ki izlenimlerinide bekliyoruz...ben hala karar veremedim:(

15. alprak

alprak Sürücü

Alınan Beğeniler:
    13
    Gerçek Ad-Soyad:
    ALPER AK
    Araç Modeli:
    301
    hayırlı olsun kardeşim güle güle kullan.bende merak ediyorum ne gibi değişiklik olucak.sanırım sadece ön kapıları değiştiriyorsun.unutma arkalar 13

16. mesut_src

mesut_src Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    372
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mesut Sürücü
    Araç Modeli:
    Kia Rio 1.25 Fancy
    araç sporty deri koltuk var koltuk ısıtma var aynı zamanda da mauel klima var çok garip araçlar üretiyorlar yada bize öyle geliyor :bored: bide araç çalışırken göstergeler fancydede aynı şekilde oluyormu ?

17. Engin

Engin Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    51

Aynen mesut buraya gelen arabalar en boşu avrupadakilere kıyasla malesef .. Ama genel olarak her markada böyle.. Bu da Türkiye'nin farkı işte. Keşke burda da öyle olsa ahh ahh...
    Evet göstergeler burdakilerde de öyle kontağı cevirdiğinde aynı şekilde oluyo o özellik var şükür :D
    O videodaki çok farklı rio hele ki benim bittiğim en güzel farkı da ; fardaki kaş bölümünün turuncu olması
    Bide bu videodaki araç Sx motorlu. Motorda farklı... Tam bilmiyorum ama heralde turbolu :s

iPhone'dan Tapatalk aracılığıyla gönderildi

18. mesut_src

mesut_src Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    372
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mesut Sürücü
    Araç Modeli:
    Kia Rio 1.25 Fancy

O kaşa bende bitiyorum Engin bide ampul var yanıyor o Kaş :)) ben terapistin göstergesini gördüm ortası gibi etrafıda kırmızıydı Photoshop yoksa ayarlanabiliyor diye tahmin ettim doğrumudur :)) bu haliyle sporty 50000 lira bide deri koltuk+koltuk-direksiyon ısıtma koysalar olur sana 60.000 lira o zaman da kimse almaz bence

19. alprak

alprak Sürücü

Alınan Beğeniler:
    13
    Gerçek Ad-Soyad:
    ALPER AK
    Araç Modeli:
    301
    Neler yaptin taktirdinmi ne gibi degisiklik oldu merakla bekliyorum

20. sinanh

sinanh Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sinan
    Araç Modeli:
    1.4 RİO HB Fancy A.T
    merhabalar farkındayım birkaç gündür giremedim ama malum finaller :D dayımın yoğun ısrarı üzerine mtx siparişini iptal ettirdim ve ses sistemini kendim oluşturmaya karar verdim hatta oluşturup aldım bile birtek woofer elime geçmedi oda pazartesiye gelicek inşallah haftaya birgünde gidip sanayide bir yere montajlattıracağım.

montaj sırasında fotoğraf çekip forumada atmayı düşünüyorum en azından bir fikre sahip olur insanlar :)

Yeni sistem :

1 adet PIONEER GM-6500F 4 Kanallı AMFİ
    1 adet Sony XSGTX121LS Orijinal Kutulu Slim 30 Cm''1000W Subwoofer
    1 adet Jbl Gto-6508c 16cm Companent Hoparlör
    1 adet Pioneer TS-G1314R 200 Watt 13 cm 2 Yollu Hoparlör

farkındayım biraz karma oldu ama saniyideki ustaların önerdigi mallar yanında çok kaliteli oldugunu düşünüyorum sanayide hi-fi marka amfiler hiç duymadıgım marka woofer lar onerdıler tabı onerdıklerı wooferlar bagajın yarısını kaplaması gibi bir gerçekte var mtx den vazgeçmemin bir sebebide sony nin slim yani ince woofer ı montaj bittikten sonra resim gönderirim daha iyi anlarsınız :)

Bu Sayfayı Paylaş