10 Kasım LPG KABLO

rio ses sistemi

'Rio' forumunda alprak tarafından 19 Aralık 2013 tarihinde açılan konu

1. gear

gear Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    Semih
    Araç Modeli:
    Rio Sporty 1.4 DSL
    Sesteki değişikliği şöyle söyleyebilirim, mesela enstrümantal parçalarda çalan aletlerin sesleri daha temiz ve anlaşılır oldu. Disko parçalarda sesi sonuna kadar (max) getirdiğimde bile seste bozulma olmuyor. Buradan teybin gücünün hoparlörlere yetmediğini anlayabiliyorsun normalde bu seviyede içeride duramaman gerekir. 16cm hoparlörleri orijinal plastik üzerine oturttu fazla kısımları da bu plastikten biraz taştı bu sebepten kapı döşemesinin içerisindeki plastik parçanında kesilmesi gerekti.

2. hasant

hasant Sürücü

Alınan Beğeniler:
    12
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hasan Topuzlar
    Araç Modeli:
    KİA RIO 1.5 CRDI 2008 advance
    Markadan markaya değişir subb çaplarına göre performans. Her markanın 20-25 cm i iyi değil..
    Sizdeki rockford fosgate yüksek klasman bi marka onun eline çok az marka su dökebilir :thumbup1: O yüzden her 20cm yetmez araca :)[/QUOTE]

ben diğer 50-100 liralık ları woferdan saymıyorum bile :) o yüzden 20 cm de yeterli dedim. :)
    Yoksa haklısınız.20 cm ucuzlar 5 para etmez.

3. sinanh

sinanh Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sinan
    Araç Modeli:
    1.4 RİO HB Fancy A.T
    Yoğunluktan dolayı internete pek giremedim malumunuz finaller sağolsun ama bu arada amfi ve hoparlorlerı taktırabildim birkaç gün sonra fotoğraflarıda eklerim daha iyi anlarsınız

anfi ve ses sistemi hakkında görüşlerim ise anfi bence çok kaliteli ben çok sevdim bağlantılar felan hiç sıkıntı olmadı teyp sökülüşü felan dikkatle yapıldı hiçbiryere zarar vermeden iyi oldu anfiye şimdilik jbl mid takımı ve woofer bağlandı woofer çok ama çok güzel bir hava verdi fazla yer kaplamaması çok güzel birşey zaten mid takımına laf etmiyorum 10 numara stock tweeter lar hani bildiginiz 5 para etmeyen şeyler gerçekten mid takımının tweeter ları çooook ama çooook farkediyor normal hoparlorler idare ederde tweeter lar gerçekten çok kötüymüş onu anladım arka hoparlorleri şimdilik değiştirtmedim daha iyi bir hoparlor alıp ilerde bağlamayı düşünüyorum bağlantıları felan kendim yapmak istiyorum bakalım hayırlısı birde birşey sormak istiyorum bu teyp i çıkartırken adamın kullandıgı şey ilgimi çekti daha önce hiç türkiyede görmemiştim panel popper diye geçiyor türkçede heralde panel çıkartıcı gibi bir anlama gelir bunu bulamileceğim veya edinebileceğim biryer varmıdır acaba

http://www.ebay.com/itm/4-PC-PLASTI...TIVE-DASH-PANEL-POPPER-TOOL-SET-/121008664640

4. Engin

Engin Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    51
    Var kardeş. Buna plastik kanırtma diyo bizimkiler. Ses sistemi yapan yerlere git onlardan satın alabilirsin bunlardan tüm ses sistemi yapan yerler bundan kullanır ;)
    Hayırlı olsun bu arada ses sistemin
    Sorun olmazsa montajı ne kadara yaptırdın ve nerde yaptırdın ?

iPhone'dan Tapatalk aracılığıyla gönderildi

5. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Hayırlı uğurlu olsun.

6. sinanh

sinanh Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sinan
    Araç Modeli:
    1.4 RİO HB Fancy A.T
    Teşekkür ediyorum, Montajı antalya'da 125 tl ye yaptırttım biraz fazla farkındayım ama Antalya'da bu işten anlayan fazla insan yok ve en temizi kapan kişide bu fiyatı verdi montajda ne yapıldı diye sorarsanız kablo çekildi çevirici ve anfi montajı yapıldı mid takımı montajı yapıldı böyle eger boş vaktim olursa 3-4 saate ne yapıldıgı hakkında bir konu açarım :) 1-2 de resim koyarım

7. nonames07

nonames07 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Hayirli olsun arkadaslar.
    Ancak ben orj. Ses sisteminden gayet memnunum, bass ve tiz sesleri gayet guzel .

Ayarlarida soyle yaptim
    Bass=3 (muzige gore 4 yapiyorum)
    Mid=2
    Tiz=3
    Sbs.=on, degeride 1 yaptim ses super.
    Teyp jvc kd-g335
    Saygilar

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. gear

gear Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    Semih
    Araç Modeli:
    Rio Sporty 1.4 DSL
    Arkadaşlar malum hoparlörleri değiştirdim fakat amfi takmamıştım. Araçta takılı hoparlörlerim önler 2x60RMS arkalar 2x50Rms Coaxial Alpine. Bunlar için Xetec Xi-90 model amfi nasıldır? ön koltuk altına mı takılması kolay olur?

9. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Hayırlı olsun.Koltuk altında havalandırma çıkışları yoksa olabilir.

10. Engin

Engin Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    51
    Bas koymayı düşünüyosanız en aşağı 5 kanal streo amfi almanız lazım. Ya da bi tane 4 kanal amfi ve bi tane bas için mono amfi almanız lazım :thumbup1:
    Ön koltuk altında havalandırma var o yüzden olucağını sanmıyorum. Bagaj a koltuk arkasına monte ettiricem ben inşallah. Başka olur yer gelmiyo aklıma hem bu şekilde amfinin kaplıycağı yeri yok etmiş oluyosunuz...

11. sungurhan

sungurhan Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    48
    Eger anfıden ayar yapıldıysa Teypten ayar yapma derım bass 3 cok bence 0 ıdealdır her zaman Eger 0 bassı hıssetmıyosan mp3 ses kalıtesınden kaynaklanır . MP3 te en iyi kalite 320 kbps BIT İyi Bir Ses sıstemınde bu farklılık anlasılabılır. Ama pardon Ses Tessatın var Diye boyle bı yorumda bulundum özür :D :D Orjınalmıs :)

12. nonames07

nonames07 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    0 bas mp3 te gayet iyi oluyor ancak radyo dinlerken fazla bass geliyo oda tadından yenmiyo sub varmış gibi oluyor.

13. gear

gear Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    Semih
    Araç Modeli:
    Rio Sporty 1.4 DSL
    Yok bas koymayı düşünmüyorum, mevcut hoparlörlerden yeterli verimi alsam yeter bana. Uygun fiyatlı ve olabildiğince kaliteli bir amfi olsun diyorum aranızda Xetec Xi-90 kullanmış yada nasıl olduğunu ve benim hoparlörlere yeterlimidir? fazla mıdır tecrübesi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum.

14. Engin

Engin Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    51

O zaman 4 kanal streo amfi cok kaliteli bişey olmasına gerek yok midleri calıştırır yeterince coğu amfi. Ama ben iyi bişey alıcam ömürlük olsun diyosanız bilmem tabi :)
    Xetec iyi markadır size yeterli olucaktır pek sorun cıkarıcağını sanmıyorum hatırladığım kadarıyla Jbl in yan markasıydı heralde ...
    Onun haricinde Edison da amfi de iyidir alabilirsiniz, hertz in mesiamarket te bi amfisi vardı uygun fiyata ona bakabilirsiniz dışı altın rengi... Fiyatıda uygun kalitelidir hertz de
    Bunlardan herhangi birini alsanız yeter size fazlasıyla

gear bunu beğendi.
  15. gear

gear Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    Semih
    Araç Modeli:
    Rio Sporty 1.4 DSL
    bu amfinin gücü hoparlörlerin RMS değerlerinden fazla mı olması iyidir yoksa aynı olması mı? Birde hoparlörleri patlatmayalım :)

16. Engin

Engin Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    51
    Hoparlör rms değerinden düşük olmaz heralde o kadar değildir hiçbi amfi canım daha neler :D
    Hoparlörler patlamaz merak etmeyin o zaten ihtiyacı kadar cekicek gücü :D
    Ama amfi koyduğunuzda görüceksiniz farkı alpıne cok sağlamdır kaldı ki sizde 2 takım var aractan cok sağlam ses alıcaksınız görün bakın usta ayarları iyi yapsın çok memnun kalıcaksınız :)

17. mesut_src

mesut_src Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    372
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mesut Sürücü
    Araç Modeli:
    Kia Rio 1.25 Fancy
    Biri ses sistemi mi dedi:)

Engin bunu beğendi.
  18. sungurhan

sungurhan Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    48
    amfi konusunda soyle yardımcı olayım Elımde tessata gore bakın
    68d64b733fbc745b5d8c0cd7d5d127f5.jpg 96f5d344414070c7443278c8fd87775a.jpg
    Boyle bı tessata bu amfı rahatlıkla yetıyor
    Buda amfimin özellıklerı
    JBL GTO-5355 E 5 Kanal Amplifikatör: 5 kanal amplifier / 4 ohm rms 4 x 55 watt + 1 x 225 watt / 2 ohm rms 4 x 75 watt + 1 x 360 watt / 660 watt peak / subwoofer kontrol ünitesi
    Sız sadece Compenant taktırcaksınız bundan daha ucuz bı amfı bıle ısınızı gorur
    Amfının orjınal ıse Fıyatı 700 TL Eger kacak veya 2. el fıyatları temızlıgıne göre 400-550 TL arasında degısıyor sızın alacagınız amfı cat patlasın 250 TLyı gecmez. İlerde amfı felan taktıracaksanız boyle bısey dusunun 2 farklı amfı ıle ugrasmayın derım

19. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Gayet güzel bir ürünmüş:)

20. sungurhan

sungurhan Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    48
    Konuyu Bıraz canlandıralım Sorum Şöyle Yenı kasalarda Ön Govde Nasıl sokuluyor Bılen varmı ?

Bu Sayfayı Paylaş