10 Kasım LPG KABLO

Sol kalorifer soğuk sağ kalorifer sıcak

'Sorento' forumunda Halit32 tarafından 10 Nisan 2023 tarihinde açılan konu

1. Halit32

Halit32 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Halit
    Araç Modeli:
    Sorento 2008
    Herkese merhaba
    2008 sorentom var fakat başlıkta da belirttiğim gibi kaloriferimde sıkıntı var;sol taraf soğuk üflüyor(hi modun da olduğu halde)
    Elektrikçi soğukta takılı kalmış göğüs sökülecek dedi.
    Göğüs sökülmeden bu işi halledebilir miyim?
    Yardımlarınızı bekliyorum…

2. nightmare0205

nightmare0205 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    110
    Gerçek Ad-Soyad:
    nightmare
    Araç Modeli:
    kia cerato 1.6 advance dizel
    Eğer bir taraf soğuk bir taraf sıcak üflüyorsa bunun iki sebebi olabilir hani basit sebep olarak klapeler vardır bu yönlendirme klapeleri böyle torpidonun torpido dediğimde göğsün altına doğru direksiyonun altından falan yaptığınızda normalde görünür onlar dikkatli bakılırsa onlar takılı kalmış olabilir soğukta eğer o kontrol edilip onun kontrolünü şöyle sağlarsınız eğer yönlendirmelerin çalışıyorsa o klapelerde bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum yani ayaklara verdiğinizde ayağa veriyorsa işte normal camlara verdiğinizde camlara veriyorsa işte yüze verdiğinizde yüze veriyorsa herhangi bir sıkıntı yoktur onda buradaki en büyük sıkıntı kalorifer peteğinin tıkalı olma ihtimali işte bir tarafın soğuk bir tarafa sıcak üflemesinin sebebi de genelde ondan oluyor yarısı tıkalı oluyor o tıkalı olan ve suyun sıcak suyun gidemediği taraftaki hava soğuk olarak üflüyor diğer taraf sıcak üflemeye devam ediyor o durumda da sorentolarda kesinlikle sıkıntılı olan şey ön göğsü gerçekten sökülmesi gerekiyor diye biliyorum kalorifer peteğinin sökülmesi için adam biraz meşakkatli ve masraflı bir iş

3. Halit32

Halit32 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Halit
    Araç Modeli:
    Sorento 2008
    Yardımınız için teşekkür ederim çok sağolun

Bu Sayfayı Paylaş