10 Kasım LPG KABLO

Sportage 2021 model gündüz Far ampulü led takılınca arıza ışığı yanıyor bu konuda bilgisi olan varmı

'Sportage' forumunda Zoradam tarafından 18 Ekim 2023 tarihinde açılan konu

1. Zoradam

Zoradam Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Ali Tunçay
    Araç Modeli:
    Kia 2021 sportage 132 hp cool
    Merhaba Hayırlı akşamlar aracı bugün satın aldım görsel güzel olsun diye halojen ampulleri söküp led ampül takılmış araç bunu elektiriksel olarak algılamıyor bunların orjinali falan varmı
    Gündüz far ampulü let takılınca arıza ışığı yanıyor bu konuyla alakalı bilgisi olan varmı yardımcı olursanız sevinirim

mronur87 bunu beğendi.
  2. effess

effess Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    efe sarıyıldız
    Araç Modeli:
    kia sportage 2015
    Merhabalar
    2015 model sortage ov aracımın ilkgündn itibaren üzerinde prins marka sıvı sistem lpg si mevcuttu , aracı ben ikinci el olarak aldım. aracı aldıktan sonra aracın kırmızı ışıkta beklerken vites D konumunda iken ileri geri ufak ufak tam tabiri ile kerkindiğini fark ettim.servise gösterdim hemen buji bobin yenilediler tabiki arıza geçmedi tekrar götürdüm bu sefer bana subaplarda sorun olabileceğini üst kapağı söküp bakacaklarını ama subapları değiştirceklerini söyleyip 43 bin tl masraf listesi verip arkasından orada olamazs ise önce boğaz kelebeği değiştirceklerini arkasından katalizöre bakacaklarını ilettiler tabi bunlar hep ilave masraf demek olacaktı; bu arada da sıvı sistem arıza lambası sürekli ötmekteydi servisine götürdüğümde bi 5 bin alıp ön bakım yaptılar tabiki arıza devam etti ve bende sıvı sistemi komple söktürüp (parçaları hala sağlam ve satılık ) cangas karma sistem taktırdım ve ne gördüm araç en baştaki yekinmeyi lpg de yapmayıp benzinde yapıyordu dürüst olan bir tamirci arkadaşıma götürdüm o da dediki açıp bakarız ancak arızayı nokta tespit etmmemiz daha masrafsız olur dedi. arkadaşlar bu motoru kullanan ix35 kullanan bi arkadışımda aynı sorunu yaşıyor bu araçlardan iyi anlayan sorunu tam tespitini yapıp tamimirini yapacak usta arıyorum veya bu sorunla karşılaşan ve aşan bir kullanıcı bu ortamdan yada 0505 229 06 21 telimden bana mesaj atarsa çok sevinirim. :not aracımı şu an kullanıyorum az biraz çekiş düşüklüğü ve yakıt fazlalığı var onun dışında bu sorun beni 1 yılldır yolda bırakmadı yardım ederseniz sevinirim.

3. mronur87

mronur87 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    ONUR EKMEKÇİ
    Araç Modeli:
    2021 KİA SPORTAGE
    Kardeş gündüz lambasına led olmuyor çok denedim hep arıza lambası yanıyor. onun yerinde beyaz halojen lamba tercih edebilrsin. far doktoru diye bir yerden aldım ben mavi renk ama beyaz ışık veriyor phaton marka

Bu Sayfayı Paylaş