10 Kasım LPG KABLO

2014 Hyundai i20 İzlenimleri ;)

'Otomobil Testleri / Karşılaştırmalar' forumunda ReNe tarafından 8 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf

Bu Elite donanıma sahip i20 nin içi ;) Navigasyon güzel bir hava katıyor içeriye ;)

Ataşehir Hyundai ve Maslak Hyundai de her donanımı ve Kaşmir kahve harici her rengi inceleme fırastım oldu , Öncelikle ilerleyen dönemlerde motor donanım konusunda seçenek artacak gibi görünüyor , Dizel otomatikte gelebilir Dizel elite donanımda . Her showroomda hareket var hem i20 için merak edip gelenler hemde yılsonu itibari ile araç almak isteyenler var , 1.2 litre elite ler hemen satılmış biz kaparomuzu verdik yazıldık Kaşmir kahverengi için . Bizi sürekli otomatik 1.4 e yönlendirdiler ama 9.2 litrelik fabrika verisi !! şehir içi tüketimini söylediğimizde satması kolay olur ama daha hızlı aracınız gider gibi abidik açıklamalar yapıyorlar [​IMG] 1.2 litre elite donanımdaki start stop otomatiğini de pek önermediler 3 ay içinde marş motoru yanmış mış başka bir araçta ki benim bildiğim start stoplu araçların marş motorları standartlardan farklı bir yapıda çok uzun ömürlü olduğu . Aracın yanına gittiğinizde konuya hakim değilseniz stoktaki araçları satmaya yönelik konuşuyorlar yani her an style donanım paketli bir araç alabilirsiniz [​IMG] biz elite te ısrar ettik bekleriz dedik ..

Bu arada benzinli aracın bile motor kaputunda ses izolasyonu unutulmamış . Showroom içerisinde aracı çalıştırıp manevra yaptılar gerçekten çok sessiz çalışıyordu araç bu detayı da paylaşmalı ..

Araca gelecek olursak arkadan görüntüsü arabanın en güzel kısmı diyebilirim , led görünüm verilen stoplar - arka camın şekli - arka tampon altı difüzör çok şık duruyor , ön kısımda led gündüz farları en etkileyici yeri , radyatör ızgarası deseni biraz tırt olmuş ama genel silüet fena değil . Jantlar ve üzerindeki yumuşak hamur michelin lastikler çok iyi tercih olmuş bu berbat kumholardan kurtulduklarına sevindim . İçerisi elite donanım da hiç fena değil yumuşak dashboard kaplamaları kapı içi dirseğimizin deydiği noktalarda ve arka kapıda da kullanılmış . Diğer düşük donanımlarda her yer sert plastik hoş bu sefer uzun ömürlü malzeme kalitesi algısını artıran bir plastik kullanıldığı söylenmişti ben bu sert plastik kaplamayı standart buldum hiç bir farı olduğu izlenimine kapılamadım ..

Terapist, u_d_cicek, pascalim ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:

Araç içerisinde dokunmatik bir ekran kullanmışlar , grafikler ve netlik orta şekerli diyebilirim , dokunmatik te bir iphone gibi değil ama sıkıntıya da pek sokacak gibi durmadı . Kol dayama ileri geri kaymıyor ama iç haznesi kullanışlı . Elite donanımda ki direksiyonun derisi Vw ayarına gelmiş - style donanımdaki direksiyon plastik ama yumuşak bir malzeme olduğundan idare eder rahatlıkla . Bagajı 301 litre deniyor ama bendeki 288 litrelik rio dan ufak nasıl oldu anlamadım ama 301 litre dediklerine göre bir bildikleri vardır .. Bu kadar dolu bir araca dijital klima çok yakışırdı - manuel klimanın bölge ayarı biraz ilkel geldi maalesef [​IMG] biraz takır tukur döndürüyorsunuz idare eder yinede aklınıza dacialardaki gibi berbat butonlar gelmesin .. Benim şahsi fikrim Jump ve style donanım a yetecek bütçem var sa direkt Kia Rio 1.25 lik modellerden alırım ama elite donanım a 3 bin tl ayırabiliyorsam Hyundai i20 çok başarılı ki dediğim gibi biz siparişimizi verdik Allah kısmet ederse Aralık ayına doğru aracı arkadaşım almış olacak [​IMG] Fotoğraf ve video da çektim onlarıda kısa süre içinde paylaşacağım ..

u_d_cicek ve KAPSHY bunu beğendi.
  3. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    Bu Siyah araç Jump yani en düşük donanım , çok zevksiz duruyor kapak jantları ve eski tip farları ile :(

u_d_cicek, KAPSHY ve heh bunu beğendi.
  4. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
  5. mesut_src

mesut_src Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    372
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mesut Sürücü
    Araç Modeli:
    Kia Rio 1.25 Fancy
    Bende biladerin kanına giriyorum eğer alacak olursak bide 20 ay 0 faiz kampanyaya devam ederlerse ilk tercih olacak gibi ;) bayıldım bende :) teşekkürler abi.

ReNe bunu beğendi.
  6. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Paylaşım için teşekkür ederim biraderim.Bu arada hayırlı olsun i20 niz şimdiden.İnşallah en kısa sürede teslim ederler.
    Ben siyah ve beyaz olana bittim.Beyaz da c sütununun piano black detayı on numara olmuş.
    İçi de güzel.Ama baz olanı bana biraz boş geldi.Kesinlikle elite olanından almak lazım.Bekar olsam direk alırdım:D

u_d_cicek ve ReNe bunu beğendi.
  7. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Bu arada video çekimi de profesyonel işi olmuş.Eline sağlık.;)

ReNe bunu beğendi.
  8. KAPSHY

KAPSHY Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.234
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tolga KAPŞIGAY
    Araç Modeli:
    KİA RİO 1.4 crdi hb (2013)
    Emeğine sağlık abi tavandan bagaja doğru citroen havası var sanki yandan bakışta

Tapatalk..

9. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    Rica ederim ;) Araç için Meslek indirimi kampanyası olmadığı gibi 20 bin tl ye vade farksız 20 taksit kampanyasıda yok hatta filo indirimi de yok :( Belli bir süre sonra belki devreye girecek bakalım neler olacak , biz özel hatır inidirimi ile aldık biz derken arkadaşıma aldık :) Fiyatını daha sonra açıklasam iyi olacak ;)

10. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    Biraderim çok teşekkürler cep telefonuyla gittim görüntü kalitesi malum idare eder maksat merakımız giderilsin :D
    Biraderim kendimize değilde çok yakın bir arkadaşıma aldık aracı daha kullanamadık bile artık gelince de detaylı sürüş testi yazarım size :)
    3 ay içerisinde tek kapılı modeli de gelebilir o zaman da gidip görmek lazım :D

u_d_cicek ve heh bunu beğendi.
  11. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    Rica ederim ;) Evet biraz citroenlik biraz da Alfa lık var gibi ortaya güzel bir şey çıkmış kendi gözlerinizlede fırsat bulursanız bakmanızda fayda var ;)

12. mesut_src

mesut_src Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    372
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mesut Sürücü
    Araç Modeli:
    Kia Rio 1.25 Fancy
    Abi çok Saçma işler yapıyor bunlar ya ben kazadan sonra bundan önceki kasalara bakmaya gittim 1.2 Gümüş bi i20 beğendik jantlar siyah direksiyon vs deri navigasyon yok yok arabada özel seri dediler arabaya dedik bu kAmpanyayla alalım aracı diye olmaz onu veremeyiz isterseniz normal donanımlı aracı verelim diye bizde o olmazsa olmaz dedik çıktık. Gerçekten garibime gitti ikiside aynı araç sadece Donanım farkı var niye vermediler hayret. S

ReNe bunu beğendi.
  13. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Tek kapılısı da çok şık olur.Gençlerin tercih edecekleri bir otomobil olur.Assan ı tebrik ediyorum.Şunun üretimini buraya aldırdılar ya helal olsun.
    Detaylı yorumlarını sabırsızlıkla bekleyeceğim biraderim.Ama c sütunu en çok beyaza yakışmış.Bir daha söylemeden yapamayacağım;)

ReNe bunu beğendi.
  14. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    Bunun gibi olaylar yaşanıyor dediğim gibi konuya çok çok hakim değilseniz , piyasadaki modelleri ve donanımlara da hakim değilseniz çok rahat boş bir araba sahibi olabilirsiniz :D Yüksek donanım listede var ama uzun müddet bekletiyorlar e zaten 1-2 ay beklediyseniz daha beklemek zor gelebilir ve orta donanım bir araç alıp çıkabilirsiniz :D Bazen diyorum bu boş golf ler pololar fiestalar nasıl satılıyor diye aha aynen bunun gibi :)
    O sizin sorduğunuz aracı birine mi ayırdılar nedir gösteripte satmamak ne ola ki ?

15. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    i10 ve i20 yi bu yüzden de seviyorum ülkemizde üretilmesi çok hoş keşke kia nın yatırımını da kaçırmasaydı devletimiz :(
    Katılıyorum bembeyaz üstü panoramik cam tavanla çok şık oluyor hemde form ortaya çıkıyor ;) Ticari gibi hiç durmuyor malum beyaz genelde ticari hava katıyor ;)

16. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Ben gerçek anlamda çok beğendim aracı.İlk fırsatta çıplak gözlerle bakmaya gideceğim.

ReNe bunu beğendi.
  17. mesut_src

mesut_src Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    372
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mesut Sürücü
    Araç Modeli:
    Kia Rio 1.25 Fancy
    Poloya hiç yorum yok abi adam full diye almış 50 bine dsg otomatik 1.2 benzinli ne jant var ne dijital klima sadece ikisi Gözüme Çarptı eksik daha neler var sormadım :/
    Abi sadece bu Araç önceden geldi kampanyaya o Yüzden dahil edemiyoruz dediler ayırsalardı bunu sattık derlerdi.

18. KAPSHY

KAPSHY Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.234
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tolga KAPŞIGAY
    Araç Modeli:
    KİA RİO 1.4 crdi hb (2013)
    Kısmet olursa gideriz rioyla bi görür geliriz abi :D

Tapatalk..

19. mesut_src

mesut_src Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    372
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mesut Sürücü
    Araç Modeli:
    Kia Rio 1.25 Fancy
    Aynı şeyi düşünüyorum abi okula giderken yol üzeri kesin uğrarım önümüzdeki hafta ;)

20. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    :) Ben Rioyla gidince sallamıyorlar bu kesin bakıcı diyorlar :D
    Eski bir Dizel fiesta ile gittik dedik cayır cayır alıcıyız açın kapıları :D

u_d_cicek ve heh bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş