10 Kasım LPG KABLO

Direksiyondaki fonksiyonel tuş sorunu

'Rio' forumunda Merttylmaz55 tarafından 10 Şubat 2019 tarihinde açılan konu

1. oflu_6155

oflu_6155 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    SERVET
    Araç Modeli:
    Kia Ceed 1.6 CRDI consept 2015
    ben ceed için 350 tlye orjinal aldım. 100 tl işçilik 450 liraya zemberek değiştirdim. Şuan bütün tuşlar çalışıyor

2. blackeagleBjk

blackeagleBjk Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    turantunca
    Araç Modeli:
    kia rio 2012 crdi fancy
    kia rio için kendi değişmek isteyenler için bilgi olsun direksiyonun yanındaki tork vidalar 40 tork onları açtıktan sonra airbag boşa çıkıyor soketi çıkarıp yana alın önünüze direksiyon somunu gelecek o da 22 lokma ile açılıyor bir iki vida açtıktan sonra ön ve arka plastik parça boşa çıkıyor zemberekte iki soket var onlar sökülüp çıkarıyorsunuz ama dikkatli olun yeni takacağınız zembereğin ayarıyla oynamayın yenilerde ortada tutan mandal var onu almayı unutmayın aldıktan sonra da dikkatli takın soketleri takın bu kadar sonra düğmeler ve airbag artık aktif olacaktır

3. aulgen

aulgen Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Aziz Selim ÜLGEN
    Araç Modeli:
    KİA RİO 2012
    Merhaba, 2012 kia rio fansy model aracıma cruise tuşları taktırdım sol tuşlar çalışmıyor zemberek arızalı olabilir diye yenisi taktırdım gene çalışmadı fikri olan varmı formlarda benim araçta takan arkadaşlar böyle bir problemden bahsetmemişler, 93490-1W110 modeli yani kağıt üzerinde her şey olması gerektiği gibi fikri olan varsa sevinirim

Tasowich bunu beğendi.
  4. Tasowich

Tasowich Sürücü

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tahsin ÖZKAN
    Araç Modeli:
    Sportage concept plus
    taktırdığınız parça uyumlu olmayabilir. servise sorun derim

5. aulgen

aulgen Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Aziz Selim ÜLGEN
    Araç Modeli:
    KİA RİO 2012
    Yetkili bayii zaten yoksa yoktur uyumsuzdur diye kestirip atıyor. Ama bizim form da da takan arkadaşlar var.
    https://www.kiaclubtr.com/threads/kia-rio-cruise-control-montaji.6687/ konudaki ürünlerin aynısını getirdim. Tüm formları ve youtube da seyrettim parçalar aynı ve sıkıntı olan kimseye rastlamadım, şunun farkına vardım radio üzerinde sadece açma tuşu ve ses tuşu çalışıyor. kabloyu çıkarında normal hale geliyor.

6. aulgen

aulgen Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Aziz Selim ÜLGEN
    Araç Modeli:
    KİA RİO 2012
    Not:
    bu arada sağ taraftaki tuşlar çalışıyor sadece sol tuşlar radio kumanda eden tuşlar çalışmıyor. zemberek 10+4 14 pinli her şey olması gerektiği gibi.

7. Erenimu

Erenimu Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Eren Yumuş
    Araç Modeli:
    Kia cerato 1.6 gsl
    2010 kia ceratomda ara sıra korna çalmıyordu kontak kapa-aç yapınca düzeliyordu ileri ki dönemde airbag ışığı yandı sanayi yolu gözüktü usta zemberek arızalı yan sanayi alma deyince yetkili servisten siparişimi verdim son 1 tane kalmış 19.11.21 tarihinde 755₺ aldım 100₺işçilikle sorun düzeldi

8. aytekinaltun

aytekinaltun Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    Aytekin
    Araç Modeli:
    Kia Rio 2013 Fancy
    Bluerose selamlar nasılsın görüşmeyeli. Hocam bende de 2 aydır neredeyse airbag ışığı yanıyor bir elim değip alıp değiştiremedim. Sen orj parça mı aldın yoksa netten birşeyler mi aldın?

Bu Sayfayı Paylaş