10 Kasım LPG KABLO

gırtlak yüklü kia

'Motor Modifiyesi' forumunda burakboost tarafından 28 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. burakboost

burakboost Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    17
    Gerçek Ad-Soyad:
    burak ercan
    Araç Modeli:
    kia cerato 1.6 crdi (road runner diesel) 200+hp 400+tork
    herhangi bir dyno verisi yok tahmini rakamlar bunlar soyle bir durum soz konusu 3.20d ile denedigimizde onden gidiyordum oradan yola cikarak bu civarlarda olabilecegini dusundum ama tabikide en yakin zamanda dyno ya sokucam bir iki islemden sonra verileride paylasirim zaten dedigim gibi bunlar tahmini rakamlar ama paylastigim 0-100 suresi denenmis seyler he bide oraya eklemeyi unuttugum yanma odasi genisletmesi falanda var ufaktan bir motorun icinede girildi anliycagin

2. Emre Akçay

Emre Akçay Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    356
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emre Akçay
    Araç Modeli:
    '13 Kia Pro_Cee'd GT
    3.20D 163 lük mü 177 lik mi yoksa 184 lük müydü? Yada kaç modeldi acaba hatırlıyor musun?

3. burakboost

burakboost Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    17
    Gerçek Ad-Soyad:
    burak ercan
    Araç Modeli:
    arac 184 hp 380 nm tork'tu ayni zamanda bilincli bir sekilde denendi hani triptonik mod'da falan kullanildi cok asiri bir fark yoktu ama arabamin son ibresine kadar önde gidiyordum ben sanziman araliklariylada oynadim biraz 220 yi patlatabiliyorum ondeydim haliyle arabam 250 falan goremiycegi icin belli biyerden sonra 3.20 yurumeye basladi yanimdan ama inanin ki modelini hatirlamiyorum

Emre Akçay bunu beğendi.
  4. gogo46

gogo46 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    484
    Gerçek Ad-Soyad:
    gökhan kavas
    Araç Modeli:
    kia venga crdi
    maşallah böyle kia lar görmek guzel.listede buyuk cooler göremedim.bence bu spec te bir araç için buyuk cooler şart gibi.aracı nerde yaptırdınız.birde bence dizel araçta blow off un pek getirisi yok bilakis götürüsü var.filtre konusuda ayrı mevzu yaglı filtre ilerliyen zamanda sensörlerde sorun yapabilir.bence illa açık filtre koncaksa sensör ve turboya olabildince uzakta konumlandırılmalı.tahmini hp niz 200 denmiş ama bence sizin araç 180hp de olsa bmw 320d (184hp.)yi gayet iyi terletir.sonuçta şanzımanınız daha kısa.tabi top speed de işler degişir o ayrı...toplam nekadar harcadınız.debrıyaj oem mi,kaçırma varmı???

5. burakboost

burakboost Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    17
    Gerçek Ad-Soyad:
    burak ercan
    Araç Modeli:
    daha araci yeni yaptim yani tabikide ekliycegim seyler var hatta daha rodajda bu sekilde olmazsa tabikide cooler falan olucak intake yapicam suan baski balata falan fabrika cikis halinde rodajdan sonra bronz debriyaj seti koymayi dusunuyorum cunku alt devirlerde yuk balataya biniyor patinaj esnasinda deli gibi balata kokuyor tahminimce balata dayanmiycak blow off yani getiri amacli degilde sesi hosuma gittigimden oturu koydum bide blow off soyle bir durumuda var turbo icindeki gereksiz yag blow off tarafindan disari atiliyor blow off ucunda full yag birikir bana soylenene gore bu turbo icinde ki gereksiz yagmis bu konuya bende pek hakim degilim blow off un yararlari ve zararlari konusuna su haliyle debriyajda kacirmalar oluyor vitesleri giriste sorunlar oluyor ilerdeki surecte bunlarida dikkate alicam aracimi yukledigim yerde maslak oto sanayi madduck customs namistain amortisor'un yaninda ve gercekten alaninda bilgili kisiler

cerato44 bunu beğendi.
  6. Emre Akçay

Emre Akçay Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    356
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emre Akçay
    Araç Modeli:
    '13 Kia Pro_Cee'd GT
    Blow off bende açıkken boost göstergesinde bariz şekilde basınç düşüyordu. Zaten bi kapalı bi açık denenirse farkı gözlemleyebiliyorsun.

7. burakboost

burakboost Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    17
    Gerçek Ad-Soyad:
    burak ercan
    Araç Modeli:
    ben hic kapali sekilde denemedim ne kadar bi basinc kaybi oluyor ya seside hos sayilir simdi need for speed hissi veriyor

8. gogo46

gogo46 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    484
    Gerçek Ad-Soyad:
    gökhan kavas
    Araç Modeli:
    kia venga crdi
    bence blow of u komple iptal et derim.turbodaki yagı atıyor derken bayagı yag kaçırıyor zaten.arkadaşın dedigi gibi yag kaçırmayla basınçta kaçırır...tek derdin ses se bırak olmayı versin.rodajın bitmedende bence çok gazlama.dayno veriside bekliyoruz en kısa zamanda.

9. burakboost

burakboost Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    17
    Gerçek Ad-Soyad:
    burak ercan
    Araç Modeli:
    dediklerinizi dikkate alicam arkadadaslar simdi down pipe mi dump valve mi biseyi tak dediler bana bunlar hakkinda bi bilginiz var mi beni bilgilendirir misiniz araclarinizda denediniz mi getirisi goturusu nedir
    deneyip sonuc alanlar yazarsa daha cok sevinirim

10. gogo46

gogo46 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    484
    Gerçek Ad-Soyad:
    gökhan kavas
    Araç Modeli:
    kia venga crdi
    bir çeşit kat. iptali.turbo çıkışından sonra kat sökülür yerine daha geniş krom eksoz borusu takılır buna down pipe denir.ben muaynede sorun yaşamamak için yaptırmadım.sadece kat.ın içini boşaltıp içinden düz boru geçirtip yerine taktırdım.dışardan bakınca herşey normal.anadolu yakasındaysan eksozcu önerebilirim.dump valve de blow off görevi gören bir sistemdir.dizelde kelebek yoktur bu yuzden blow off a ihtiyaçta yoktur.

11. Emre Akçay

Emre Akçay Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    356
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emre Akçay
    Araç Modeli:
    '13 Kia Pro_Cee'd GT
    Ben Downpipe yani kısaca DP yaptırmıştım. DP Gökhan abinin dediği gibi turbo çıkışından sonra kat ın sökülmesi ve yerine boru yapılması ile uygulanıyor. Ben yazılımlı, filtreli dynoya girdiğimde 170 hp 370 tork almıştım. DP ve spor son susturucu sonrası ise 175 hp 383 tork almıştım. Blow Off u sökmek istemiyorsan da en azından tuşlu yaptır benim gibi. Zaten bir zaman sonra sıkılacaksın çaf çuf sesten. DP yi de yaptır kesinlikle. Ne kadar duman o kadar randuman. :)

12. burakboost

burakboost Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    17
    Gerçek Ad-Soyad:
    burak ercan
    Araç Modeli:
    tesekkur ederim arkadaslar suan benim kat bos dediginiz gibi duz borumda var ama down pipe'in daha cok performans verdigini ve sesinin ic giciklayici oldugunu soylediler bende bir danisayim dedim tesekkurler

13. Emre Akçay

Emre Akçay Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    356
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emre Akçay
    Araç Modeli:
    '13 Kia Pro_Cee'd GT
    Benim şu konuda videom var. Downpipe, spor susturucu, yazılımlı böyle ses çıkıyordu.
    http://www.kiaclubtr.com/threads/pro-ceed-dumanlı.5196/

14. ardy7

ardy7 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    460
    Gerçek Ad-Soyad:
    Arda
    Araç Modeli:
    Rio Natty
    maşallah

15. burakboost

burakboost Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    17
    Gerçek Ad-Soyad:
    burak ercan
    Araç Modeli:
    oo ses falan cok saglam arabada saglam gibi duruyor masallah iyiymis ses falan hosuma gitti bu arabadan hevesimi aldiktan sonrada alfa romeo 159 1.9jtd dusunuyorum hem hacimli daha rahat guc alirim hem sekli semali yerinde alfa icin dusunceleriniz neler herkese danisiyorum bide size danisayim

16. ardy7

ardy7 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    460
    Gerçek Ad-Soyad:
    Arda
    Araç Modeli:
    Rio Natty
    Alfayı bugüne kadar hiç heveslenmedi ama tutkunları çok çok fazla. Ayrıca Alfa kullanıcısı bir sonraki aracını yine Alfadan yana kullanıyor. Ama 159 şahane araba birde siyah ise :)

17. burakboost

burakboost Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    17
    Gerçek Ad-Soyad:
    burak ercan
    Araç Modeli:
    ya zaten araba kasa olarak bi hayli yakisikli kasasina tipsiz demek biraz cesaret isi ama cevremde cok gordugum ve cok kullanilan bir araba gibi durmuyor buda ister istemez insani dusunduruyor acaba hani motor olarak mi sıkintılı neden insanlar tercih etmiyor falan diye

18. silverhawk07

silverhawk07 Servis-Satış Yetkilisi Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    güzel çalışma. taktığın turbo revüzyonlu galiba.( resme göre komple boyanmış)
    ben olsam intercoolera kıa k2500 fanı uydurmaya çalışırdım. blow motor aksamına yağ lekesi yapmıyordur umarım.

19. burakboost

burakboost Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    17
    Gerçek Ad-Soyad:
    burak ercan
    Araç Modeli:
    ya kaputa yapiyorda onun disinda bir yerde leke gozume carpmadi

20. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Maşallah.Güzel çalışma ve emek sarf edilmiş.Güle güle kullanın.Kazasız belasız kullanın.

Bu Sayfayı Paylaş