10 Kasım LPG KABLO

İnternetten Yurt Dışı Alışveriş Yapacaksanız Mutlaka Okuyun!!!

'Sohbet' forumunda heh tarafından 27 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

1. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
  2. guvercinim53

guvercinim53 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    hakan abi cihazı bayi vasıtası ile getirteceğim demiştim ama olmadı. bende aliexpressden şu ürünü kredi kartımla, EMS kargo seçeneğiyle satın aldım. satıcıyada hediye paketi şeklinde göndermesini ingilizce olarak mail attım, yani hediye gibi göndermesini.. inşallah gümrüğe vergiye takılmaz..
    abi sen bi incelermisin linki görüşlerin nelerdir :
    http://www.aliexpress.com/item/Kia-...ead-unit-with-GPS-Blue-tooth-I/477594852.html

3. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Muharrem kardeşim hayırlı uğurlu olsun.Güle güle kullan İnşallah.Eline geçtikten sonra ürün fotolarını bekliyorum;).
    Ürün benim hoşuma gitti.Dashboard parçası ile orjinal görüntü verecek.20 cd changer hafızası bence gayet başarılı.Çift çekirdekli A8 chipsette iyi.Renk ve kontrast ayarlayabilme,çift bölgeli ses çıkışı alabilme kabiliyeti,2 kanal aux girişi,ön ve arka koltuktan,TV,bluetooth adaptörle 3g internet vs.vs. ürün başarılı.IGO navigasyona da diyeceğim yok.Hayırlı uğurlu olsun.Gümrüğe takılırsa da satıcıdan e-postayla bile olsa bir fatura iste.Boşuna 105 dolarlık kargonun vergisini de verme.EMS iyidir.

4. guvercinim53

Alınan Beğeniler:
    1
    hakan abi satıcıya hediye paketi şeklinde göndermesini yazdım gümrüğe takılmaması için, tamam dedi. ama yinede gümrük bu inşallah takılmaz. yanlız ürün daha kargoya verilmedi 3 gün süresi var satıcının, bugün yarın verilir. araç geri görüş kamerası almadım çünkü istanbulda heryerde var aşağı yukarı aynı fiyat, burdan alırım nasıl olsa, ürün bi gelsinde... ayrıca senin tavsiyelerine uyarak EMS yi tercih ettim.. hadi hayırlısı. gelince fotoğrafları paylaşırım inş... sağolasın herşey için.....

5. yucan

yucan Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Selam,

Bende daha önce getirttim eski kasa için takılmadı trt bandrolünü ödedim ancak bu navigasyon için yazılım varmı vs soruyor memur,

bu arada size geldiğinde prosüdüre göre bende sipariş edeceğim,

teşekkürler

6. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Umarım takılmaz Muharrem kardeşim.Bugün yarın kargo takip numarasını sisteme girerler.Araç geri görüş kamerası ile istediğinde 3g dongle ı buradan rahatlıkla alabilirsin.Ems china post ve hong-kong air maile göre taşıdığına daha fazla dikkat ediyor.Gelsin inşallah fotoları bekliyorum.Çok yakışacak aracına...

7. guvercinim53

Alınan Beğeniler:
    1
    hakan abi adam sordu bana bugün 100 usd iyimi dedi ürün bedeli. bende iyi dedim ona anladığım kadarıyla 100 dolar olarak fatura edecek ürünü o zaman takılmaz herhalde. çünkü bildiğim kadarıyla 75 euro ve 100 dolar sınır.. :)

8. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Aynen o şekilde kardeşim.Konunun başında yazdığı gibi.

;)

9. ERSİN

ERSİN Süper Moderatör Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    229
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ersin
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz W211
    Ürünleri alırken bayan üzerine alın :)

10. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Evet.Hangi ülkede gümrük kanun ve düzenlemelerinin nasıl olduğunu bilmedikleri için soruyorlar bazen öyle detay bilgileri.Evet kutunun üzerine 100 dolar yazacak.

Ersin in yazdığı gibi ürün bayan üstüne geldiğinde sıkıntı çıkma ihtimali azalıyor.

11. kanikarali

kanikarali Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    150
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ali Kanıkara
    Araç Modeli:
    2006 Cerato 1.5 CRDİ
    Hakan Bey bilgilendirme için emeğine beynine sağlık hepsini tam okuyamadım ama sakin kafa ile okuyup yararlanacığım. Her zaman ki gibi oldukça detaylı ve değerli bir çalışma olmuş.

Teşekkürler..

12. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Rica ederim Ali Bey.Sormak istediğiniz her türlü soruyu bilgim çerçevesinde cevaplamaya hazırım:)

13. guvercinim53

Alınan Beğeniler:
    1
    hakan abi gümrük muafiyeti posta ile gelen gönderiler için 150 euro ya çıkmış. ayrıca benim gönderi 100 dolar fiyat yazmasına karşın 5 gündür gümrükte. patlıyorum sıkıntıdan. :( ...

14. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    normal presüdürmü acaba yoksa başka birşeye mi takıldı?

15. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    150 euro süper olmuş.Desene alabileceklerimizin sınırı genişledi:D.Bazen ürünleri gümrükte kontrol maksatlı olarak tutup daha sonra bunun ticari bir ürün olmayıp,şahsi kullanıma yönelik olduğuna karar verdiklerinde adrese bir süre sonra yollayabiliyorlar diye zamanında araştırma yaparken okumuştum.Ancak eğer gümrüğe takıldıysa,ya paket boyutları ilgi çekmiştir,ya da ağırlığı.

Söylediğim gibi posta yolu ile gelen senin ki gibi ürünler bir süre sonra gümrük vergisi dahi alınsa;ptt kargo ana dağıtım merkezine gelecek.Orada gümrük memurunun geldiği günlerde konunun başında belirttiğim belgelerle ürünün vergisini ödeyerek teslim alabilirsin.

Sabretmekte fayda var.Eninde sonunda eline ulaşacak.Ve sen ürünü teslim aldım demeden para satıcının eline ulaşmayacak.

Gönderi takip sayfasında yazan ibare nedir?İstersen özelden de yazabilirsin.

16. ERSİN

ERSİN Süper Moderatör Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    229
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ersin
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz W211
    Benim Subatin 17 sinde aldigim 12 dolarlik cihazim dun geldi :D super hiz :)

HTC Wildfire S A510e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

17. guvercinim53

Alınan Beğeniler:
    1
    telefon açıp sordum şuanda topkapıda posta işleme merkezinde kargom. uluslararası posta işleme merkezi yani havaalanı paketin boyutundan ve ağırlığından dolayı (ağırlığı: 5.50kg) gümrük kontrolu için gerekli görmüş buraya göndermiş buradada 5 günden beri posta sırasının gelip gümrük kontrolunun yapılması bekleniyor pazartesiye kaldı bizim iş yani. umarım problem çıkmazda haftaya teslim ederler. vergiyse vergi ödemeye razıyım beklemek canımı sıktı.. özelden barkod numarasını atıyorum hakan abi sana belkim yapabileceğin bişeyler vardır.. saygılarımla.. kolay gelsin....

18. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Muharrem hayırlı olsun kardeşim.İnşallah p.tesi ürün için gelişme olur.Ben önce özel mesajını okudum.Daha sonra da bu mesajını fark ettim.Görünen o ki vergisini ödedikten sonra ürünü teslim edecekler.Benim ürünlerden bir tanesi gümrük kontrolü yapıldıktan sonra vergiye gerek olmadığına kanaat getirilip adresime teslim edilmişti.Senin paket için de aynısını diliyorum.İnşallah seninki de öyle olur.Ama tlf ile öğrendiklerin sanki gümrüklü ürün damgası vurularak ptt dağıtım merkezine gönderilmiş gibi görünüyor.Vergisini de alsalar ürün her halükarda yarı fiyatına ve daha üstün özellikli olarak sana gelecek.Gelişmeleri bekliyorum.

19. yucan

yucan Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bandrolünü ödeyip alırsın

20. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Merhaba yasin bey foruma hoşgeldiniz. Kendinizi tanışma konusunda tanıtırsanız çok seviniriz :)

Bu Sayfayı Paylaş